BÜYÜK GAP

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BÜYÜK GAP

ANTAKYA- GAZİANTEP-URFA-MARDİN-VAN-KARS-ERZURUM-MALATYA-KAPADOKYA

Suyun Anadoluya Yazdığı Tarih

Zeugma Müzesi ve Halfeti Farkı ile !

URFA SIRA GECELERİ FARKI

27 Ekim / 10 Gece 10 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 17:30’da Karşıyaka ESCANTUR önü, 17:40’da Bostanlı İskele karşısı, 17:50 Girne Hale Pastanesi, 18:20’da Üçyol Pizza Pizza 18:40 Üçkuyular Opet, 19:10 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi alıyoruz. Kula, Afyon, Konya, Adana yolu üzerinden Pozantı’ya ulaşıyoruz.

Sabah kahvaltının sonrasında HABİB NECCAR DAĞI eteklerindeki ST. PIERRE KİLİSESİ turumuzu yapıp Roma dönemi zenginliğini yansıtan dünyanın en önemli mozaik müzelerinden ANTAKYA MÜZESİ’ni geziyoruz. Buradaki gezimiz sonrası öğle yemeği molası veriyoruzve Hatay’ın meşhur künefelerinden tadacağımız leziz bir mola veriyoruz.Bir sonraki durağımız Anadolu’nun ilk Camii Habibi Neccar Camii oluyor. Burada alanında uzman rehberimizden yapının tarihi hakkında detayları aldıktan sonra Tarihi Hatay Evleri arasında yapacağımız bir yürüyüş ardıdan Hatay Katolik Kilisesi’ni görüyoruz ve şelaleleriyle ünlü HARBİYE‘deki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Antakya otelimizde. 4*Grand Boğaziçi Otel http://www.bogaziciotel.com.tr/ 


2. Gün:

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kahramanmaraş’a geçiyoruz ilk durağımız bakırcılar çarşısı ve sütçü iman heykelini görüyor dövme dondurmalarını yedikten sonra, Gaziantep’te gidiyoruz. Gaziantep’teki ilk gezi noktamız Birecik Barajının suları altında kalan tarihi Zeugma Antik Kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği mozaik literatüründeki sıralamayı değiştiren koleksiyonunun bulunduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesine gidiyoruz. Yapı bakımından modern bir tarza sahip olan müzenin arkeoloji kısmına geçerek tarih öncesi fosil ve insanların kullandığı eşyalar, mezar gibi eserleri görüp müzeden ayrılıyoruz. Sonrasında yemek konusunda adıyla anılan bir kente gelip de yöresel lezzetleri tatmadan olmaz diyerek yemeğe gidiyoruz ve meşhur Ali Nazik ve diğer kebapların tadına bakıyoruz. Gaziantep baklavasının da tadına bakıp alışveriş yaptıktan sonra günümüzde hala faal olan Naib Hamamının önünde durup 14 Şehitler Anıtını geziyor ve Dokurcum Meydanında bulunan 3 abide ve 6 mermer sütun içerisine monte edilen levhalarda, hem Türkçe hem de Göktürk yazılarını barındıran Orhun Kitabelerini görüyoruz. Kale-i Füsun ya da Kefen Kalesi olarak adlandırılan Gaziantep (Ayıntap) Kalesini ziyaret ediyoruz.Antep Kurtuluşuna merkezlik etmiş, Şehit Kamil, Kara Yılan, Şahin Bey gibi önemli kahramanlarının anlatıldığı bu kale gezisinde Gaziantep Mudafasının 2. Çanakkale olarak neden adlandırıldığını anlayacaksınız. Milli Mücadele Dönemi’nin en önemli kahramanı olan Kale’nin ziyareti sonrası tarihi çarşılarda gezimize başlıyoruz. Zeytin Han’da yapacağımız gezi sonrasında vereceğimiz kısa alışveriş molasının ardından tarihin içinde bakır sesleri ile teknolojiye direnen Bakırcılar Çarsısından geçerek Almacı Pazarını, Zincirli Bedesteni görüp 17.yüzyılda Tekke Camii Külliye binası içine kahve-kütüphane olarak kullanılan günümüzde Tahmis Kahvesi olarak anılan mekânda Sütlü Menengiç Kahvelerimizi içerek kısa bir mola ile serbest zaman veriyoruz sonra Doğu’nun en önemli el sanatı olan Sedef Kakma ve Tel Kırma işlemeciliğinin Anadolu’da kalan üç atölyesinden birisine ev sahipliği yapan Gaziantep’te sanatın tüm yapılış aşamalarını görerek alışveriş yapma sansı buluyoruz. Sonrasında otelimize yerleşiyoruz Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. GAZİANTEP 5* http://www.dedeman.com/hotel-gaziantep


3. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra, Nizip-Birecik yolu ile Peygamberler şehri Şanlıurfa’ya geçiyoruz. Medeniyetlerin kesiştiği nokta HARRAN’ a ulaşıyoruz ve Dünya’nın ilk üniversite bina camisi El Firdevsi, Rasathane Kulesi kalıntılarını ve ters fincan şeklinde olan Kubik Kubbeli Harran evleri bilgilerini rehberimizden aldıktan sonra Harran’a veda ediyoruz ve Urfa şehir merkezine geçiyoruz. Urfa’da Balıklı Göl, Rızvaniye Camii, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara ziyaret edeceğimiz yerler arasında, sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Akşam yemeği sonrasında Güneydoğu’nun simgesi olan SIRA GECESİ’ne gidiyoruz. Harran Hotel


4. Gün:

Sabah Otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Mardin’e ulaşıyoruz. Kırklar Kilisesi, Mardin Arkeoloji Müzesi ziyaretlerimizi yaptıktan sonra Ulu Camii’yi gezip yukarı Mezopotamya Ovası manzarası eşliğinde, Süryani nüfusun yoğun olarak bulunduğu bu şehrimizde Deyr-ul Zaferen Manastırı’nı gezip Kasımiye Medresesi’ne geçiyor, ziyaretimizi tamamlıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Kayseriyye pasajında alışveriş için serbest zaman veriyoruz ve sonrasında Midyat’a geçip Midyat konuk evini geziyor ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.Matiat Hotel


5. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra baraj sularının altında kalma riski taşıyan HASANKEYF’e geçiyoruz ve rehberimizle 5000’den fazla mağara ve evlerin bulunduğu kentin KALE’sine çıkıyoruz. DİCLE NEHRİ’nin akışını seyrediyor ve FAHREDDİN KARAASLAN KÖPRÜSÜ’nü, EL RIZK CAMİİ, SÜLEYMAN ŞAH CAMİİ, Memlüklerden kalma küçük saray kalıntılarını geziyoruz. Ardından Raman petrol kuyularını görerek Batman şehir merkezinden Kozluk yolu ile Veysel Karani Hazretlerinin Türbesi ziyaretimizi yapıyoruz. Bitlis’te Beş Minareyi görerek Tatvan’dan Gevaş’a geçiyoruz. Bizi bekleyen Özel teknelerimizle Van Gölü üzerinde bulunan Akdamar Adasına geçiyoruz. Akdamar Kilisesinin bilgilerini rehberimizden aldıktan sonra, Van şehir merkezinde bulunan otelimize yerleşiyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


6. Gün:

Otelimizde sabah kahvaltımızı açık büfe olarak yaptıktan sonra Van Panoramik Şehir turumuz sonrasında Tuşba kalesini geziyoruz. Göl kenarından devam ederek Çaldıran yakınlarındaki Muradiye şelalesine ulaşıyoruz. Asma köprüden Şelalede fotoğraflarımızı çekildikten sonra Büyük ve Küçük Ağrı Dağını görerek Doğu Beyazıd’a ulaşıyoruz.Öğle yemeğimiz sonrasında ilklerin gerçekleştiği muhteşem İSHAK PAŞA SARAYI’nı geziyoruz ve Iğdır üzerinden Kars’a geçiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.


7. Gün:

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Ani Harabelerine geçiyoruz. Ermenistan Türkiye sınırını belirleyen Aras nehrini fotoğrafladıktan sonra Sarıkamış Horasan Pasinler yolu ile Nene Hatun Şehri Erzurum’a ulaşıyoruz. ÇİFTE Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler hakkında Rehberimizden bilgilerimizi aldıktan sonra Rüstem Paşa Bedesteninde Oltu taşı alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Erzurum Konuk Evinde akşam çaylarımızı içiyoruz ve Palan Döken Kayak merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


8. Gün:

Otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltı sonrasında Çatkarlı Ova yolu ile Bingöl üzerinden Keban Baraj Gölü Manzarası eşliğinde Elazığ’a ulaşıyoruz. Harput’a çıkıyor öğle yemeğimizi alıyoruz, Balak Gazi-Ulu Camii, Eğik Minare-Arap Baba Türbesi, Sütkale gezilerimizi tamamladıktan sonra Kömürhan Köprüsünden Malatya’ya geçiyoruz. Otobüsümüzle panoramik şehir turunun sonrasında Malatya nostalji evini geziyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Otelimizde.


9. Gün:

Sabah kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizden ayrılıyoruz ve Kayseri’ye geçiyoruz. Kayseri’de öğle yemeğimizi yöresel yemekler eşliğinde aldıktan sonra Kayseri Panoramik şehir turumuzu yapıyoruz. Pastırma ve Sucuk alışverişlerimizden sonra Kapadokya’ya geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.


10. Gün:

Sabah Kahvaltımızı açık büfe olarak aldıktan sonra Ürgüp’teki otelimizden ayrılıyoruz ve Panoramik olarak Üçgüzeller’i, Uçhisar’daki Peri bacalarını gördükten sonra Nevşehir, Aksaray, Konya, Afyon yolu ile geri dönüşe başlıyoruz ve gerekli molaların ardından nadide şehrimize ulaşıp bir dahaki ESCAN TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks Otobüs ile ulaşım

*Otelerde 9 gece konaklama

*Otelerde alınan Sabah Kahvaltısı(9) Akşam Yemekleri (9)

*Rehberlik Hizmeti

*Otobüsteki Sıcak ve Soğuk İkramlar

*Escantur Refakati

*Seyahat Sigortası

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri

*Kişisel Harcamalar

*Müze ve Ören Yeri Girişleri

*Nemrut Dolmuş ücreti

*Akdamar Tekne Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • BOSTANLI İSKELESİ KARŞISI (18:40:00)
  • EGE ÜN. HASTANESİ ÖNÜ (20:15:00)
  • GİRNE ÖZURFA (18:50:00)
  • HATAY SUSUZ DEDE DURAĞI (19:20:00)
  • KARŞIYAKA ESCANTUR ACENTA ÖNÜ (18:30:00)
  • KÖSTENCE KÖPRÜ (19:10:00)
  • MAVİŞEHİR EGEPARK ÖNÜ (18:45:00)
  • OTOGAR PO BENZİNLİK (20:00:00)
  • ÜÇKUYULAR SHELL (19:30:00)
  • ÜÇYOL BİM (19:15:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

*07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

*Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

*Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.

*Akşam yemekleri otelin Konseptine göre Set menü veya Açık büfe olarak değişiklik gösterebilir.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


BÜYÜK GAP Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

0.00

Konaklama

OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜSLE

Gezilecek Yerler

ANTAKYA-GAZİANTEP-URFA-MARDİN-VAN-KARS-ERZURUM-MALATYA-KAYSERİ

Kalkış

Akşam Saat 17:30 Mavişehir Mavibahçe önü,17:45 Bostanlı İskele önü,18:00 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 18:10 Girne Yunuslar, 18:15 Girne Tatilbudur önü, 18:20 Girne Hale Pastanesi, 18:45 Alsancak Lozan, 19:00 Üçyol Pizza Pizza, 19:10 Susuz Dede, 19:30 Üçkuyular Opet, 19:50 Bornova E.Ü.H. önünden

Telefon

0 232 3646402