MİDİLLİ 2 GECE KONAKLAMALI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

MİDİLLİ TURU

EXTRA TUR YOK

İZMİR’DEN İZMİR’E ULAŞIM DAHİL

3.Tur:25-27 Haziran 4.Tur:07-09 Temmuz 5.Tur:18-20 Ağustos 6.Tur:02-04 Eylül 7.Tur:13-15 Ekim 8.Tur:17-19 Kasım

2 GECE - 3 GÜN

Tur Programı

1. Gün:

Sabah 05.00'da Üçkuyular Opet, 05.30 Üçyol İşbankası, 05.45 Bornova E.Ü. Hastanesi önü, 06.00 Karşıyaka ESCAN TUR önü, 06.10 Bostanlı iskelesi Karşısı, 06.20 Girne Caddesi'nden konuklarımızı aldıktan sonra Ayvalık limanına gümrük işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere ulaşıyoruz. Gümrük işlemlerimizin ardından  Midilli'ye yaklaşık olarak 10.30' da ulaşıyoruz.

    Çarşı alışverişimiz ve öğle yemeği için gerçekleştireceğimiz serbest zamanın ardından profesyonel rehber eşliğinde, Midilli'yi detaylıca öğrenmek ve keşfetmek için şehir turumuza başlıyoruz: Ayios Therapondras Kilisesi, Çarşı, Metropolitik Kilisesi, Osmanlı döneminden kalan kamu binaları, Cami, Hamam ve Sivil mimari örnekleri yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda bizlere sürekli eşlik edecek önemli eserler. Midilli merkez turumuzun ardından adanın güneyine doğru hareket ediyoruz. Gera körfezinin yanından geçerek Agiasos'a ulaşıyoruz. Karakteristik özellikleriyle sizlere de kendisini sevdireceğinden emin olduğumuz dağ köyüne otobüsle gerçekleştireceğimiz kısa bir yolculuğun ardından ulaşıyoruz. Köye özgü geleneksel anlayışla üretilen el yapımı tahta oyma eşyaları, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısı, Meryem Ana Kilisesi ve Etnografya Müzesi ziyaretimiz esnasında göreceğimiz yerler arasında. Agiasos Dağ köyü ziyaretimizi tamamladıktan sonra adanın kuzeyine, Midilli adasının kuzeyine doğru hareket ediyoruz adanın en popüler yerlerinden birisi olan Molivos'ta bulunan otelimize yerleşmek üzere ulaşıyoruz.


2. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından, adanın kuzey bölgesinde yer alan önemli merkezlerden biri olan Mandamados Köyüne ulaşmak için otelimizden ayrılıyoruz. Sadece Ortodoks alemi için değil tüm inananlar için önemli bir inanç merkezi olan Madamados'ta bulunan Baş Melek Taksiarhis Manastırı'nı ziyaret ediyoruz. Tüm inananlar için mucizeler yaratmış olan Baş Melek Taksiarhis Manastırı kendisine özgü enerjisini ziyaretiniz esnasında size de yansıtacaktır. Dileyen misafirlerimiz Manastırın avlusunda yer alan kafeteryada son derece lezzetli yöreye özgü geleneksel üretim ballı yoğurt'u ve/veya Lokma'nın tadına bakabilirler. Gün içerisinde ikinci ziyaret noktamız ise Molivos, muhteşem kelimesinin karşılığını veren UNESCO korumasında çok özel bir yerleşim. Geçmişten günümüze bozulmadan kendisini korumuş olan Molivos'a ünlü yazar Stratis Mirivilis'in Köyü Skamnia'dan geçerek ulaşıyoruz. Osmanlı döneminden de izler taşıyan Molivos, Cumbalı kendisine özgü evleri ve muhteşem manzaralı teras kafeleriyle unutulmazlarınız arasında yer almaya istekli bir yerleşim. Molivos ziyaretimizin ardından kısa bir otobüs yolculuğu ile Petra'ya ulaşıyoruz. Dokusuyla en az Molivos kadar etkileyici olan Petra aynı zamanda en az Molivos kadar önemli turistik bir merkez. Rehberimiz eşliğinde gerçekleştirdiğimiz turların ardından akşam yemeği saatine kadar dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Ekstra Akşam yemeği Yunan ezgilerinin eğlencemize eşlik ettiği tavernada.


3. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından adanın güneyinde yer alan Plomari köyünü ziyaret etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Plomari' ye bizi ulaştıracak olan yol kuzeyden güneye doğru uzanan Ege denizinin kıyısında, tarihe tanıklık eden zeytin işliklerinin, sabun ve deri imalathanelerinin yanı sıra Osmanlıdan kalma yapıların bize eşlik ettiği Türkiye' yi karşıdan gören pitoresk bir yol. Özellikle Osmanlı döneminden kalma Sarlıca Palas yolumuz üzerindeki görkemli yapılardan belki de bize olan tarihi yakınlığı nedeniyle en önemlisi. Plomari adanın içerisinde yer alan önemli bir merkez. Önemli bir merkez oluşunda bu bölgede yer alan Uzo üretimi oldukça önemli rol oynuyor. Plomari' de gerçekleştirdiğimiz ziyaretin ardından geleneksel Yunan içkisi Uzo'yu tadımlamak ve tanımak için en doğru adrese fabrikasına gidiyoruz. Fabrikanın içerisinde oluşturulmuş müze oldukça dikkat çekiçi. Dileyen misafirlerimiz Uzo alışverişini tadım yaparak fabrikadan alarak gerçekleştirebilir.

    Gerçekleştirdiğimiz ziyaretler sonrasında Midilli merkeze, balıkçı köyü olan Perama'dan geçerek dönüyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Free Shop alışverişimizi gerçekleştirip  yerlerimizi alıp Ayvalığa dönüyoruz. Ayvalıkta bizi karşılayan aracımız ile İzmir' e keyifli bir yolculuk sonrası ulaşıyoruz. Sizlerle birlikte Midilli gezisini gerçekleştirmiş olmak bizim için her zamanki gibi çok keyifliydi, Bir daha ki EscanTur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*İzmir – Ayvalık gidiş/dönüş transferleri

*Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)

*Ayvalık–Midilli gidiş-dönüş Gemi Biletleri

*Liman vergileri

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Seyahat Sigortası 70 Yaş üzeri 15 €

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Yunan Tavernası 30 Euro

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ALSANCAK LOZAN MEYDANI (05:20:00)
 • AYVALIK LİMAN (08:15:00)
 • BAYRAKLI ÜST GEÇİT (05:30:00)
 • BİÇEROVA METRO KARŞISI (06:20:00)
 • BORNOVA E.Ü.HAST (05:20:00)
 • BOSTANLI İSKELE ÖNÜ (05:50:00)
 • FOÇA YOL AYRIMI (06:45:00)
 • GİRNE HALE PASTANESİ (05:40:00)
 • GİRNE YUNUSLAR (05:45:00)
 • KARŞIYAKA ESCANTUR ACENTA ÖNÜ (05:50:00)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE KARŞISI (05:55:00)
 • SUSUZ DEDE (05:10:00)
 • ÜÇKUYULAR OPET (05:00:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini Lütfen beraberinizde bulundurunuz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri

*Yeşil Pasaporta Vize Yoktur.

*Vize bilgileri için http://escantur.com/vize adresinden veya 0232 3646402 nolu Telefondan Bilgi alabilirsiniz.


Yorumlar


MİDİLLİ 2 GECE KONAKLAMALI Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

0.00

Konaklama

2 GECE OTEL KONAKLAMA

Ulaşım

KATAMARAN İLE

Gezilecek Yerler

Ayios Therapondras Kilisesi, Çarşı, Metropolitik Kilisesi, Baş Melek Taksiarhis Manastır

Kalkış

Sabah 05.00'da Üçkuyular Opet, 05:10 Susuzdede 05.15 Üçyol Yazahaneler 05:25 Alsancak Lozan Meydanı 05.35 Bornova E.Ü. Hastanesi önü, 05:50 Girne Hale Pastanesi 05:55 Girne Yunuslar 06.00 Karşıyaka ESCAN TUR önü 06.10 Bostanlı iskele 06:15 Mavişehir Mavibahçe

Telefon

0 232 3646402