ORTA AVRUPA UÇAKLI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLI ORTA AVRUPA

BUDAPEŞTE (2) & PRAG (3) & BRATİSLAVA & VİYANA (1)

EXTRA TUR YOK !

ESTERGON & VİSEGRAD SZENTENDRE TURU DAHİL …

KARLOVY VARY TURU DAHİL … VİYANA ORMANLARI TURU DAHİL …

DRESDEN TURU DAHİL ... TEREZİN NAZİ KAMPI TURU DAHİL ...

BADEN ŞEHRİ FARKI İLE …

 

20-26 Haziran / 6 Gece 7 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR-İSTANBUL-BUDAPEŞTE       

Sabah saat 07:00’de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Pegasus Havayolları’nın uçuşu ile 08:35’te İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’da yapacağımız aktarmanın ardından, yerel saat ile 12:35’de Budapeşte’ye varıyoruz. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuz için alandan ayrılıyoruz.Şehir turumuzda; ‘Hosek Ter’ yani Kahramanlar Meydanı, Budapeşte’nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana’daki opera binası örnek alınarak yapılan Opera Binası’nı, Aziz Istvan Katedrali'ni, Parlamento Binası'nı görüyoruz. Tuna Nehri üzerinden "Peşte" Yakası'ndan "Buda" Yakası'na Zincirli Köprü’den geçerek St. Gallert Tepesi ve Budin(Buda) Kalesi’ni görüyoruz. Turumuzun sonunda, alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Macaristan’a özgü uygun fiyatlı el işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb. alabilirsiniz. Daha sonra, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Budapeştede otelimizde.


2. Gün:

EZSTERGOM-SZENTENDRE-BUDAPEŞTE  

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış Ezstergom’u ziyaret ediyoruz. Kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Öğle saatlerinde otantik macar yerleşimi Szentendre’de öğle yemeği ve alışveriş zamanınız oluyor. Öğleden sonra Budapeşte’ye dönüyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan, Macar müziklerinin örneklerini dinleyeceğimiz Çigan Gecesi’ne gidiyoruz. Yemekli, içkili, müzikli eğlencenin sonunda otelimize dönüyoruz. Konaklama Budapeştede otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Çigan Gecesi: 35 EUR


3. Gün:

BUDAPEŞTE-BRATISLAVA-PRAG     

Sabah kahvaltısından ardından,Bratislava'ya hareket ediyoruz. Tarihte Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki Slovakya'nın başkentinde panoramik şehir turu yapıyoruz. Daha sonra Prag’a hareket ediyoruz. Keyifli bir orman yolculuğu ile akşam üzeri Prag’a ulaşıp, alışveriş merkezi ziyareti gerçekleştiriyoruz. Daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız Prag’ta otelimizde.


4. Gün:

PRAG-KARLOVY VARY         

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, büyük bir kısmı yürüyerek yapılan, panoramik şehir turunda, tarihi sokakları, ortaçağdan kalma görkemli yapıları ile Prag bizi bekliyor. Görülecek yerler arasında; Loreta Kilisesi ve Cerninsky Sarayı, Hradcany(Eski Saray Bölgesi), St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Vaclav Meydanı, Ulusal Müze, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Barut Kapısı bulunmaktadır. Öğleden sonra, Karlovy Vary Turumuza başlıyoruz. Çek Cumhuriyeti’nin; film festivali, yeşili, masalımsı binaları ve şifalı suları ile ünlü şehrini keşfedeceğiz. Bir dönem Atatürk’ün de kalıp tedavi gördüğü bina ve zaman geçirdiği restoran da ayrıca görecekleriniz arasında. Akşam dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan, yüzyıllarca ressam, şair ve müzisyenler için ilham kaynağı olmuş ünlü Vltava Nehri üzerinde yemekli tekne turuna katılabilirler. Bu gezi sırasında, şehrin pek çok tarihi yapısının eşsiz gece manzaralarını görebilirsiniz. Konaklama Prag’ta otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu : 40 EUR


5. Gün:

PRAG-TEREZİN-DRESDEN        

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, bir günde iki farklı ülkede gezi yapacağız. Öncelikle Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Almanya Topraklarına Saksonya eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için zamanınız olacak. Akşam üzeri Prag’a dönüyoruz.Konaklama Prag’ta otelimizde.


6. Gün:

PRAG-VİYANA     

Sabah kahvaltısından sonra, Viyana’ya hareket ediyoruz. Öğlene doğru ulaşıp, sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz; Ring üzerinde Opera, Sanat Tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite ve Hoffburg Sarayı'nı, Karls Kirche’yi göreceğiz. Tuna Nehri’ni görüp, turumuzun sonunda Naschmarkt Pazar yerinde alışveriş için serbest zaman alıyoruz.Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Akşam dileyen misafirlerimizle ekstra düzenlenecek olan Ortaçağ Gecesi’ne katılabilirler. Grinzig Meyhanelerinde yemek ve eğlence bizi bekliyor. Konaklama Viyana’da otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği : 40 EUR


7. Gün:

VİYANA-MAYERLİNG-SEEGROTTE-İZMİR      

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Mayerling, Seegrotte, Baden Turu(Viyana Ormanları Turu) Alplerin kuzeydoğu uzantısı olan Wienerwald Gezisi'nde ilk durağımız Seegrote. II. Dünya Savaşı’nda Nazilerin, savaşın kaderini değiştirebilecek, dünyanın ilk nesil en hızlı jet savaş uçağını ürettikleri eski bir maden ocağında, Avrupa’nın en büyük yeraltı gölünde etkileyici bir tekne gezisi yapılacak, sonrasında Viyana dışındaki muhteşem ormanlardan geçilecek ve bir sonraki durakta Mayerling trajedisinin yaşandığı Mayerling Av Köşkü gezilecek. Köşk; günümüzde Carmelit rahibelerinin yaşadığı bir manastır konumunda. Gezinin son durağı ise Bethooven’ın 9. senfonisine ilham veren, şirin kaplıca şehri Baden. Akşamüzeri Viyana Havaalanı’na hareket ediyoruz. Sunexpress Havayollarının uçuşu ile saat 21:50’da İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 01:10’da İzmir’e ulaşıp, bir başka Escantur organizasyonunda buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir – Budapeşte / Viyana - İzmir ekonomi sınıf uçak bileti,
 • 4* Hotellerde 6 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı(6) –  Akşam Yemeği(3)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası 
 • Tüm şehir girişleri
 • Havalimanı vergileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle Yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü farkı (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • İsteğe Bağlı Tekne turları ve Eğlence Geceleri
 • Otelde Alınmayan 3 Akşam Yemeği

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

  9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir. Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ. sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşterihizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

  Yorumlar


  ORTA AVRUPA UÇAKLI Hakkındaki Düşünceleriniz  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »

  Kişi/Gece

  Konaklama

  6 GECE OTELLERDE KONAKLAMA

  Ulaşım

  UÇAK İLE

  Gezilecek Yerler

  BUDAPEŞTE (2) & PRAG (3) & BRATİSLAVA & VİYANA (1)

  Kalkış

  ADNAN MENDERES HAVALİMANI DIŞ HATLAR

  Telefon

  0 232 3646402