BÜYÜK TRANSİLVANYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BÜYÜK TRANSİLVANYA TURU

 

Veliko Tarnavo-Rusçuk-Bükreş-Sinaia-Bran-Braşov-Sighişoara-TarguMureş-Cluj Napoca-Turda-Sibiu-Hunedoara-Sebeş-Köstence-Mangalya-Balchik-Varna-Nessebar-Burgaz

 

GİZEMLİ VE GÜZEL ORTAÇAĞ

   ŞATOLAR - DRACULA TURU DAHİL

HUNEDOARA KALESİ FARKI İLE

 3.Tur: 08-15 Temmuz 4.Tur: 10-17 Ağustos

5.Tur: 08-15 Eylül 6.Tur: 05-12 Ekim

7 Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün: İzmir – Veliko Tarnavo

Akşam 18:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 18:40 Bornova Ege Üniversitesi Hast.Önü, 19:00 Girne McDonald’s Önü, 19:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı karşısı, 19:20 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 19:30 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:40 Bostanlı İskelesi Önü, 19:50 Mavibahçe AVM Karşısısından misafirlerimizi aldıktan sonra Edirne  üzerinden Kapıkule sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz.Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından, yolculuğumuza devam ederek sabah erken saatlerde Bulgaristan’a varıyoruz.


2. Gün: Veliko Tarnavo – Rusçuk - Bükreş

Sabah saatlerinde varışımız sonrası bölgenin en büyük şehirlerinden olan aynı zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi , iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal Müze ve Kırk Azizler Müze’sini  ve Tsarevets Kale’sini  panoramik olarak görüyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası , Rusçuk’u panoramik olarak geçip , küçük Paris diye adlandırılan Bükreş’e  hareket  ediyoruz. Bükreş, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel  bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilise’sini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrasında  otelimize transfer  oluyoruz.Konaklama  otelimizde.


3. Gün: Bükreş – Sinaia – Bran – Braşov

Sabah kahvaltısından sonra ,turumuza  gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görerek devam ediyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak.Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabası’nda Drakula Şatosu’nu görüp , burada hediyelik eşya alışverişi için serbest zaman veriyoruz.Ardından konaklama için Braşov’a hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda , günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz.Şehir turu sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama  otelimizde.


4. Gün: Braşov – Sighişoara – Targu Mureş – Cluj Napoca

Sabah kahvaltısından sonra Transilvanya’nın en önemli şehirlerden olan Sighişoara’ya hareket ediyoruz.Alman mimarisinin bıraktığı eserleri ile bilinen Sighişoara uzun süre bölgenin en önemli Askeri şehirlerinden olmuştur. Şehir turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında, Saat Kulesi, Lonca Kulesi, 13. Yüzyılda Yapılmış Venedik Evi, Şu Anda Restoran Olarak Kullanılan Dracula’nın Evi, Boynuz Ev, Kilise  bulunmaktadır. Serbest zaman sonrası bölgenin diğer büyük şehirlerinden olan Targu Mureş’e hareket ediyoruz.Varışımız sonrası yapacağımız panoramik şehir turunda Kültür meydanı ,Targu Mureş kalesi ve Sinagog görülecek yerler arasındadır.Şehir turu sonrası Transilvanya’nın Başkenti Cluj’a hareket ediyoruz. Romanya’nın en çok ziyaret edilen şehirleri arasında olan Cluj, Macar etkisi taşıyan mimarisi,genç nüfusu ve atmosferi ile adeta Avrupa şehri havasındadır. Şehir turumuz esnasında, Unirii Meydanı, St. Michael Kili Kralı Matthias Corvinus Heykeli, Avram İancu Meydanı, St.Michael Klisesi, Transilvanya Tarih Müzesi, Dikilitaş ve Someşul Nehri bulunmaktadır. Şehir turu ve serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz.Konaklama otelimizde.


5. Gün: Cluj – Sibiu (Turda)

Sabah kahvaltısı sonrası 2007 yılında Avrupa Kültür Başkenti olan Sibiu’ya hareket ediyoruz.Yol üzerinde Star Wars’ın çekildiği Turda(Tuz Madeni)’ni ziyaret ediyoruz.1992 yılında ziyarete açıldığı günden beri iki milyondan fazla turistin ziyaret ettiği, eşsiz güzelliği ile bilinen ve turistlerin uğrak yeri  olan tuz madenini ziyaretimiz sonrasında Sibiu’ya varışımızı sağlıyoruz.Sibiu, Transilvanyanın Saxonsları tarafından 12. Yüzyılda yapılmış dönemin en pahalı kalesi İle ünlüdür.Şehir turumuzda Sibiu Kilisesi, Brukenthal Sarayı, Büyük Meydan, Katedral görülecek yerler arasındadır.Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.


6. Gün: Sibiu – Bükreş (Hunedoara)

Sabah kahvaltısı sonrası Dünya’nın en iyi 10 kalesi arasında gösterilen Hunedoara Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz.Varışımız sonrası bu turumuzda, Hunedoara kalesi olarak bilinen Hunedoara şehrinde bulunan Corvin Kalesi’ni görüyoruz. Drakula’nın, John Hunyadi tarafından uzun süre bu kale de esir edilmesinden dolayı Bam Stoker’in kitabındaki Drakula Şatosunun burası olduğuda söylenir.15.yy da büyük oranda Gotik tarzda inşaa edilmiş Corvin kalesi ziyaretimiz sonrası Sibiu üzerinden Bükreş’e transferimizi sağlıyoruz. Konaklama otelimizde. 


7. Gün: Bükreş – Köstence – Mangalya – Varna

Sabah kahvaltısı sonrası, Köstence turu için Köstenceye hareket ediyoruz.Yolculuk sonrası Köstence'ye varışımızla, Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Köstence şehir turuna çıkıyoruz.Mahmudiye Camii , Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları görüyoruz. Turumuz sonrası kısa süreli serbest zaman ardından sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangalya’da bulunan Mangalya camisi, 1525'de Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes restoranlarla süslü olan kordonda yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer.Konaklama otelimizde.


8. Gün: Varna–Nessebar-Burgaz–İzmir

Sabah kahvaltısı sonrası Burgaz’a hareket ediyoruz.Burgaz’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik,kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nessebar Antik Kenti’ne geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nessebar’da ziyaretlerimiz sonrası, Bulgaristan’ın diğer Karadeniz şehri olan Burgaz’dan panoramik olarak geçerek Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası akşam saatlerinde İzmir’evarıyoruz. Bir başka Escan Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* Hotelde 6 gece konaklama
 • Otellerde Alınan Sabah Kahvaltısı (6)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Veliko Tarnavo ,Bükreş,Braşov,Sighişoara ,Targu Mureş,Cluj , Sibiu,Köstence,Mangalya,Varna,Burgas panoramik Şehir Turları
 • Şehir vergileri ve Gümrük vergileri
 • Escan Tur Otobüs içi ikramlar
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası 70 yaş üzeri(15Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (18:00)
 • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (18:10)
 • ÜÇYOL YAZIHANELER İŞ BANKASI DURAĞI (18:20)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (18:40)
 • GİRNE MC DONALD`s ÖNÜ (19:00)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI KARŞISI (19:10)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (19:20)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (19:30)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (19:40)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (19:50)
Tur Hareket Tarihleri: 10 Ağustos • 08 Eylül • 05 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
10.08.2019549.00
449.00
679.00
579.00
549.00
449.00
0 - 2 Yaş 99.00
3 - 12 Yaş 329.00
0 - 2 Yaş 99.00
3 - 12 Yaş 329.00
Taksitler »
08.09.2019549.00
449.00
679.00
579.00
549.00
449.00
0 - 2 Yaş 99.00
3 - 12 Yaş 329.00
0 - 2 Yaş 99.00
3 - 12 Yaş 329.00
Taksitler »
05.10.2019549.00
449.00
679.00
579.00
549.00
449.00
0 - 2 Yaş 99.00
3 - 12 Yaş 329.00
0 - 2 Yaş 99.00
3 - 12 Yaş 329.00
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir. Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ. sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz. tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


BÜYÜK TRANSİLVANYA TURU Hakkındaki DüşüncelerinizKişi/Gece

449.00

Konaklama

4* OTELLERDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

Veliko Tarnavo-Rusçuk-Bükreş-Sinaia-Bran-Braşov-Sighişoara-TarguMureş-Cluj Napoca-Turda-Sibiu-Hunedo

Kalkış

Akşam 18:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 18:40 Bornova Ege Üniversitesi Hast.Önü, 19:00 Girne McDonald’s Önü, 19:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı karşısı, 19:20 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 19:30 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:40 Bostanlı İskelesi Önü, 19:50 Mavibahçe AVM Karşısısı

Telefon

0 232 3646402