UÇAKLI BATUM

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLI BATUM

EXTRA TUR YOK !

5*LEOGRAND HOTEL’de Konaklama Farkı !

 

13-15 Ekim  / 2 Gece - 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Saat 12:20’de İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin sonrasında Sunexpress’in XQ 9158 sefer sayılı uçağı ile saat 13:25’ de Trabzon’a hareket ediyoruz 15:20’de Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon’da bizleri bekleyen otobüsümüz ile turumuz başlıyor, Rize- Pazar- Arhavi-Hopa üzerinden, Türkiye-Gürcistan sınırımızı oluşturan, Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gerekli sınır işlemlerini gerçekleştirdikten sonra Gürcistan Adjara Özerk Bölgesi’ni gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sırasında panoramik olarak göreceğimiz ilk yerlerden birisi Gaius Plinius Secundus döneminde yapılmış olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden St. Mathias’ın da mezarı olan Gonio Kalesi. Yolumuza Gonio Köprüsü üzerinden devam ederken Bayburt’ dan doğup Adjara’dan dökülen Türkiye’nin en hızlı akan akarsuyu Çoruh Nehri’ni (431 km) görüyoruz ve şehir merkezine doğru ilerleyip White Restoran’ı (Ters Restoran) fotoğraflıyoruz. Şehir merkezinde gezilecek yerler arasında Medea Heykeli, Tiyatro Binası, Bakanlıklar, Avrupa Meydanı, Katedral, Batum Limanı, Batum Botanik Parkı, Casino Binaları, Orta Cami, Üniversite Binası, Şişe Bina, Piazza Meydanı, Piazza Kulesi bulunuyor. Batum Sokakları ve Alışveriş için serbest zaman sonrası Batum’ da ki otelimize yerleşiyoruz Konaklama otelimizde.  www.leograndhotel.com  


2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında Botanik Park ve Şelale turuna çıkıyoruz. Gezimizin ardından yubalı ile meşhur Macahel bölgesinde bulunan ve bir doğa harikası olan Makuntesi Şelalesi’ni ve Kemer Köprü’yü görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize gidiyoruz.  Akşam konaklama 5* LEOGRAND otelimizde. www.leograndhotel.com/


3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Kapı geçişlerimizi tamamladıktan sonra, Ayder yayIasına gidiyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan Fırtına Vadisi’ne geldiğimizde, öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarındaki Restaurantlarda, yöresel yemeklerden oluşan menüsüyle alıyoruz. Daha sonra, ilçenin 19 km güneydoğusunda 1350 m rakımda ladin ve kestane ormanları ile kaplı Kaçkar’ların ilk durak yeri olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Ayder Yaylası’nın simgesi haline gelmiş olan Kalegon Vadisi içerisindeki Gelintülü Şelalesi’ni Uzun Uzun fotoğrafladıktan sonra yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylası’nın yemyeşil Şenlikdüzü çimenlerinde tüm enerjimizi yeniledikten sonra Rize’ye ulaşarak Rize’nin geleneksel, meşhur Rize Bezi’nin hangi işlemlerden geçerek bizlere ulaştığını izleyeceğimiz fabrikayı gezerek alışveriş molası veriyoruz. Buradan, Sürmene’ye hareket ediyoruz. Serbest zaman esnasında, ünlü Sürmene bıçakçısında yöreye has bıçak alışverişi yapıyoruz ve Trabzon havaalanına doğru hareket ederek burada işlemlerimizi yaptıktan sonra 20:55’de kalkacak olan, Sun Express hava yolları uçuşu ile 23:05’de İzmir’e varıyoruz. Bir başka Escantur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*İzmir - Trabzon- İzmir Uçak biletleri

*5* Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

*Havalimanı vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri

*Akşam Yemekleri

*Kişisel Harcamalar

*Müze ve Ören Yeri Girişleri

*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ADNAN MENDERES HAVALİMANI (11:00:00)
Tur Hareket Tarihleri: 13 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
13.10.2017799.00 TL949.00 TL 799.00 TL3 - 12 Yaş 699.00 TL
0 - 2 Yaş 249.00 TL
3 - 12 Yaş 699.00 TL
0 - 2 Yaş 249.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girelebilir Ehliyet vb kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler.Ailesi ile olmayan ve Batuma geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir.SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN. Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentamız programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir. Gezimize; spor ayakkabısı,yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye,güneş gözlüğü getirmenizi öneririz. *Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

* 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler. * Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

* Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişlerinde yaşanacak problemlerden ESCANTUR sorumlu değildir ve Gürcistan 6 yaş ve üstü çocukların kimliklerinde fotoğraf talep etmektedir.

* Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

* EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

*Şubat ayına özel 2 adet akşam yemeği dahildir. Mart ayı konaklamalarda 2 akşam yemeği dahil değildir.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


UÇAKLI BATUM Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

799.00 TL

Konaklama

2 GECE KONAKLAMA

Ulaşım

SUNEXPRESS HAVA YOLLARI

Gezilecek Yerler

TRABZON,BATUM,AYDER

Kalkış

Saat 12:20’de İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin sonrasında Sunexpress’in XQ 9158 sefer sayılı uçağı ile saat 13:25’ de Trabzon’a hareket

Telefon

0 232 3646402