UÇAKLI BATUM

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLI BATUM

EXTRA TUR YOK !

5*LEOGRAND HOTEL’de Konaklama Farkı !

 

17-19 Kasım 2017 / 2 Gece - 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah Saat 05:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanında buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin sonrasında Pegasus Havayolları’nın PC3240 sefer sayılı uçağı ile saat 07:00’de Trabzon’a hareket ediyoruz ve 08:50’de Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon’da bizleri bekleyen otobüsümüz ile turumuz başlıyor. Rize-Pazar-Arhavi-Hopa üzerinden, Türkiye-Gürcistan sınırımızı oluşturan, Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gerekli sınır işlemlerini gerçekleştirdikten sonra Gürcistan Adjara Özerk Bölgesi’ni gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sırasında panoramik olarak göreceğimiz ilk yerlerden birisi, Gaius Plinius Secundus döneminde yapılmış olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden St. Mathias’ın da mezarı olan Gonio Kalesi. Yolumuza Gonio Köprüsü üzerinden devam ederken Bayburt’tan doğup Adjara’dan dökülen Türkiye’nin en hızlı akan akarsuyu Çoruh Nehri’ni (431 km) görüyoruz ve şehir merkezine doğru ilerleyip White Restoran’ı (Ters Restoran) fotoğraflıyoruz. Şehir merkezinde gezilecek yerler arasında Medea Heykeli, Tiyatro Binası, Bakanlıklar, Avrupa Meydanı, Katedral, Batum Limanı, Batum Botanik Parkı, Casino Binaları, Orta Cami, Üniversite Binası, Şişe Bina, Piazza Meydanı, Piazza Kulesi bulunuyor. Batum Sokakları ve Alışveriş için serbest zaman sonrası Batum’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde. www.leograndhotel.com/


2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında Botanik Park ve Şelale turuna çıkıyoruz. Gezimizin ardından Yubalı ile meşhur Macahel bölgesinde bulunan ve bir doğa harikası olan Makuntesi Şelalesi’ni ve Kemer Köprü’yü görüyoruz. Gezimizin ardından otelimize gidiyoruz. Akşam konaklama 5* LEOGRAND otelimizde. www.leograndhotel.com/


3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Kapı geçişlerimizi tamamladıktan sonra, Ayder YayIası’na gidiyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan Fırtına Vadisi’ne geldiğimizde, öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarındaki restoranlarda, yöresel yemeklerden oluşan menü ile alıyoruz. Daha sonra, ilçenin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. rakımda ladin ve kestane ormanları ile kaplı Kaçkar’ların ilk durak yeri olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Ayder Yaylası’nın simgesi haline gelmiş olan Kalegon Vadisi içerisindeki Gelintülü Şelalesi’ni Uzun uzun fotoğrafladıktan sonra yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylası’nın yemyeşil Şenlikdüzü çimenlerinde tüm enerjimizi yeniledikten sonra, Sürmene’ye hareket ediyoruz. Serbest zaman esnasında, ünlü Sürmene bıçakçısında yöreye has bıçak alışverişi yapıyoruz ve Trabzon havaalanına doğru hareket ederek burada işlemlerimizi yaptıktan sonra 22:55’te kalkacak olan, Sunexpress Havayolları’nın XQ 9271 sefer sayılı uçuşu ile 01:05’te İzmir’e varıyoruz. Bir başka Escantur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*İzmir - Trabzon- İzmir Uçak biletleri

*5* Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

*Havalimanı vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri

*Akşam Yemekleri

*Kişisel Harcamalar

*Müze ve Ören Yeri Girişleri

*Yurt dışı çıkış harcı 15 TL

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ADNAN MENDERES HAVALİMANI (05:30:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

UÇUŞ BİLGİLERİ:

17 Kasım 2017 – PEGASUS HAVAYOLLARI - PC3240 / 07:00-08:50 – İzmir-Trabzon

19 Kasım 2017 – SUN EXPRESS HAVAYOLLARI – XQ 9271 / 22:55-01:05 - Trabzon-İzmir

 

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girelebilir, Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz, Pasaport ile giriş yapabilirler. (Ailesi ile olmayan ve Batuma geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN. Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentamız programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir. Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont, fotoğraf makinesi ve bol film, şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

*07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

*Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişlerinde yaşanacak problemlerden ESCANTUR sorumlu değildir ve Gürcistan 6 yaş ve üstü çocukların kimliklerinde fotoğraf talep etmektedir.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken, eşya getirilebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


UÇAKLI BATUM Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu: