10 KASIMA ÖZEL SELANİK TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SELANİK - KAVALA

GÜMÜLCİNE, İSKEÇE, SELANİK, KAVALA, DEDEAĞAÇ

İNANILMAZ FİYAT AVANTAJI İLE …. YEŞİL PASAPORTA VİZE YOK!

 

08-11 Kasım 3 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

20:00'da Üçkuyular Opet, 20:20 Üçyol Yazahaneler Kamil Koç yanı, 20:40 Bornova E.Ü.H önü, 21:00 da Karşıyaka Escantur Acenta önünden, 21:15’e Bostanlı İskele önü, 21:20 Girne Yunuslar,21:25 Girne Tatilbudur, 21:30 Girne Hale Pastanesinden misafirlerimizi aldıktan sonra Çanakkale–Keşan Yolunu takip ederek gece yarısından sonra İpsala’ya varıyoruz. İskeçe’ye hareket ediyoruz. İskeçe için ‘’Bin bir rengin şehri’’ diyor İskeçeliler. Tarihi MÖ 789’a dayanan bu şehir, Batı Trakya’nın bütün iç savaşlarının ve yıkımlarının izlerini hala taşıyor. İskeçe 1363-1912 yılları arasında Osmanlı hakimiyetinde kalmış, bazı dönemlerde Bulgaristan’a geçmiş ancak, 1920’deki referandumla Yunanistan’a bağlanmış. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. İskeçe bugünlerde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir. İskeçe turumuzdan sonra, Kavala’ya hareket ediyoruz.Kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Kavala’ ya ulaşıyoruz Kavala şehrini geziyoruz.Mehmet Ali Paşanın İmarethanesi,Heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası,Pargalı İbrahim Paşa tarafından yaptırılan dört köşe caminin görülmesi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış Su Kemerlerinin görülmesinden sonra Selanik’e hareket ediyoruz. 2 Saatlik bir yolculuk sonrasında Selanik’e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde 4*Capsis Hotel www.capsishotels.gr/el/thessaloniki


2. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Yapacağımız Selanik şehir gezimizde, önce Ulu Önder Atatürk’ün Doğduğu evi ziyaret ediyoruz ve Atamızı saygı ile anıyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Fuar alanı ve Döner Kule’yi görüyoruz. Selanik’in ünlü Thimiski Caddesinde alış veriş için verecek olduğumuz serbest zaman sonrasında Otelimize gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile Extra ( 35 Euro) Yemekli Yunan Tavernası Turuna gidiyoruz.Yunan Müziği eşliğinde eğleniyoruz. Akşam konaklama otelimizde. Selanik4*CAPSİS HOTEL www.capsishotels.gr/el/thessaloniki


3. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.Meşhur Kavala Kurabiyelerinden almak için verilecek molanın ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunan Free shop’ unda alışverişlerimizi yaparak Türkiye İpsala Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlerinin ardından, İpsala –Keşan-Çanakkale üzerinden İzmir e geriye dönüş yaparak turumuzu sonlandırıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4* Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur yol ikramları

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

*Yunan Tavernası (35 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (20:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

 

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

13-Bu turumuzda Sıcak içecek ikramı Tur boyunca 3 Kere yapılacaktır.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


10 KASIMA ÖZEL SELANİK TURU Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

0.00

Konaklama

OTELDE ODA VE KAHVALTI KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜSLE

Gezilecek Yerler

İSKEÇE, KAVALA, SELANİK,

Kalkış

20:00'da Üçkuyular Opet, 20:20 Üçyol Yazahaneler Kamil Koç yanı, 20:40 Bornova E.Ü.H önü, 21:00 da Karşıyaka Escantur Acenta önünden, 21:15’e Bostanlı İskele önü, 21:20 Girne Yunuslar,21:25 Girne Tatilbudur, 21:30 Girne Hale Pastanesinden

Telefon

0 232 3646402