• MSC DIVINA ILE BATI AKDENIZ & YUNAN ADALARI TURU
 • MSC DIVINA ILE BATI AKDENIZ & YUNAN ADALARI TURU

MSC DIVINA ILE BATI AKDENIZ & YUNAN ADALARI TURU Hakkında Genel Bilgiler

İZMİR HAREKETLİ

MSC DIVINA ILE BATI AKDENIZ & YUNAN ADALARI TURU

Santorini, Napoli, Pompeii, Civitavecchia, Mikanos

7 Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün: İzmir/Efes

Gemimiz Türkiye'nin İzmir/Efes limanından hareket ederek saat 17:00'de Yunanistan yolculuğuna başlıyor. Denizde geçireceğiniz bu günde gemimiz sizlere birçok alternatif sunacak. Dileyenler geminin açık ve kapalı havuzlarından ve jakuzilerinden faydalanabiliyor. Dileyen misafirlerimiz çeşitli müzikli eğlencelerden yararlanabilirler. Akşam yemeği ve konaklama gemide olacaktır.

2. Gün: Santorini

MSC Divina saat 08:00'de Santorini limanına varacak. Kahvaltının ardından yolcularımıza burayı gezmek için kişisel zaman verilecek. Ege'nin en değerli ve popüler adalarından biri olan Santorini, tarihi yapısı ve çoğunlukla doğal güzellikleri ile büyüleyici bir yerdir. Yunan Adaları denilince mavi kubbeli evleri, kaldera manzaralı beyaz lüks otelleri ve gün batımıyla Santorini akla ilk gelenlerden biri. Kiklad takımadalarının en romantik olanı! Santorini çok yüksek kayalıklarla çevrili hilal şeklinde bir coğrafyaya sahip. Bu kayalıkların karşı karşıya olduğu körfeze Kaldera adı veriliyor. Santorini'nin en büyüleyici özelliği tüm köylerin ve hemen hemen tüm otellerin bu muhteşem manzaraya bakmasıdır. Gün batımını Oia'nın en ucundan izlemek de bir Santorini geleneğidir ve bu romantik adanın güzelliğine hayran kalacaksınız. Tarih ve mimarlık tutkunları için ayrıca Santorini Mavi Kubbeli Kilisesi, Vaftizci Yahya Katolik Katedral Kilisesi, Thera Arkeoloji Müzesi ve Oia Kalesi ziyaret edilmelidir. Üstelik Santorini Adası, Ege Denizi'ndeki güzel plajlarıyla ünlü bir turistik destinasyondur. Adada Kızıl Plaj, Kamari Plajı veya Perissa Plajı gibi birçok plaj bulunmaktadır. Gemimiz akşam saat 18:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide olacaktır. Daha sonra dileyenler gümrüksüz satış mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda gerçekleştirilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizi bekliyor.

3. Gün: Denizde Seyir

Denizde geçireceğiniz bu günde gemimiz sizlere birçok alternatif sunacak. Dileyenler geminin kapalı ve açık havuzlarından, jakuzilerinden ve güneşlenme alanlarından faydalanabiliyor. Dileyenler gümrüksüz satış mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda gerçekleştirilecek farklı müzik ve eğlencelerden yararlanabilirler. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizi bekliyor.

4. Gün: Napoli/Pompeii

MSC Divina, Napoli/Pompeii limanına saat 11:00'de varacak. Kahvaltının ardından yolcularımıza burayı gezmek için kişisel zaman verilecek. İtalya'nın Campania bölgesinde yer alan Napoli ve Pompei, Avrupa'nın en ilgi çekici arkeolojik alanı olan Pompei'nin kalıntılarına ev sahipliği yapmasıyla ünlüdür. Ayrıca Pompeii antik bir Roma kentidir ve UNESCO tarafından UNESCO Dünya Mirası Alanı olarak koruma altına alınmıştır. Bu nedenle arkeoloji ve tarih meraklılarının şiddetle tavsiye ettiği bir yer.
Pompeii, İtalya'nın Campania bölgesinde, günümüz Napoli'sinin yakınında, Pompeii Harabeleri topraklarında bulunan antik bir Roma şehriydi. Ziyaret edilecek başlıca yerler şunlardır: Amfitiyatro, Büyük Palaestra, Vettii Evi, Faun Evi, Forum, Apollon Tapınağı, Via dei Sepolcri (Mezar Sokakları), Lupanar, pornografik fresklerle dolu eski bir genelev, House of Faun Antik Av, Bazilika, Forum Tahıl Ambarı Eserleri, Hamamlar, Trajik Şairin Evi, Kedi Gözleri, Villa dei Misteri (Gizemler Villası). Ayrıca pizzanın doğduğu yer olan Napoli’ye trenle de ulaşmak mümkün. Ve en beğenilen pizzacılardan bazıları tren istasyonundan sadece birkaç blok ötededir. Herculaneum'un kardeş bölgesini ziyaret etmek ve Baiae'nin Sualtı Arkeoloji Parkı'nı görmek iyi seçeneklerdir. Öte yandan Amalfi Sahili'ne bir gezi planlayabilir veya Napoli veya Sorrento'dan Capri Adası'na tekneyle gidebilirsiniz. Gemimiz akşam saat 20:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide olacaktır. Daha sonra dileyenler gümrüksüz satış mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda gerçekleştirilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizi bekliyor.

5. Gün: Civitavecchia

MSC Divina, saat 07.00'de Civitavecchia limanına varacak. Kahvaltının ardından yolcularımıza burayı gezmek için kişisel zaman verilecek. Civitavecchia Limanı'ndan otobüsle yaklaşık 1 saat 15 dakika sonra Roma şehrine ulaşabilirsiniz. Görülecek yerler arasında; Castel Sant'Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo gibi Roma'nın en tanınmış yerleri bulunabilir. Daha sonra Roma'nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfedebilirsiniz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri şiddetle tavsiye edilir. Civitavecchia'dan ayrılmak istemeyen diğer misafirlerimiz için de farklı seçenekler mevcut. Kentin adı Latince'de "eski şehir" anlamına geliyor. Buradaki tarihi ve antik kalıntılar şehrin en güzel yerleridir. Bu nedenle misafirlerimizin öncelikle Terme Taurine’i ziyaret etmesi gerekmektedir. Ayrıca Michelangelo Kalesi ve Di San Francisco Katedrali de ziyaret edilebilir. Gemimiz akşam saat 17:00'de limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide olacaktır. Daha sonra dileyenler gümrüksüz satış mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda gerçekleştirilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizi bekliyor.

6. Gün: Denizde Seyir

Denizde geçireceğiniz bu günde gemimiz sizlere birçok alternatif sunacak. Dileyenler geminin kapalı ve açık havuzlarından, jakuzilerinden ve güneşlenme alanlarından faydalanabiliyor. Dileyenler gümrüksüz satış mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda gerçekleştirilecek farklı müzik ve eğlencelerden yararlanabilirler. Gün boyu farklı yemek alternatifleri sizi bekliyor.

7. Gün: Mikanos

Gemimiz saat 13:00'te Mikonos limanına varacaktır. Kahvaltının ardından yolcularımıza burayı gezmek için kişisel zaman verilecek. Bu süre içerisinde Mykonos Kasabasına giderek şehri gezebilirler. Daha sonra deniz kenarında sıra sıra restoran ve barların bulunduğu Mykonos Küçük Venedik'i ziyaret edebilirler. Buradan Mykonos’un en çok fotoğraflanan yeri olan ve Küçük Venedik’e yürüme mesafesinde bulunan Mykonos Yel Değirmenleri’ne (Mykonos Un Değirmenleri) gidebilirler. Yüzmeyi tercih eden misafirler Mikonos'un eşsiz plajlarından biri olan Super Paradise Plajı'nı veya Mikonos Halk Plajı'nı ziyaret edebilirler. Antropolojiye meraklı misafirlerimiz 1990 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Delos Adası'nı ziyaret edebilirler. Ayrıca Mykonos Ege Denizcilik Müzesi de tarih meraklıları için bir diğer seçenektir. Gemimiz akşam 23:00'da limandan ayrılacaktır. Akşam yemeği ve geceleme gemide olacaktır. Daha sonra dileyenler gümrüksüz satış mağazalarından alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda gerçekleştirilecek farklı müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Ayrıca farklı yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

8. Gün: İzmir/Efes

Yerel saatle sabah 09.00'da İzmir'e varış. Turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Liman vergileri.
 • Gemide kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği ve atıştırmalıklar.
 • Gemide eğlence ve gösteriler.
 • Fitness ve Spor Salonu kullanımı.
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortası).
 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Servis ücretleri. Gemide kişi başı günlük yaklaşık 13 € ödenir.
 • Taşıma
 • Programda belirtilen kara turları
 • Sağlık Hizmeti. / Kişisel Harcamalar.
 • Gemideki tüm içecekler.
 • Yurt dışı çıkış ücreti (İlgili bankalara veya havalimanındaki finans veznesine yatırabilirsiniz).
 • Seyahat güvence paketi (iptal dahil). 70 yaş üstü misafirler için %100 ek ücret uygulanır.(50€)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  07 Ekim

  07.10.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

  • Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
   07.10.2024İÇ BELLA KABİNSorunuz679,00 €-679,00 €--Taksitler »
    İÇ FANTASTİCA KABİNSorunuz709,00 €-709,00 €--Taksitler »
    DIŞ BELLA KABİNSorunuz829,00 €-829,00 €--Taksitler »
    DIŞ FANTASTİCA KABİNSorunuz859,00 €-859,00 €--Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İPTAL İADE ŞARTLARI  * TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*

  Rezervasyon itibari ile; 180 gün kalaya kadar kişi başı %10 / 179-150 gün %15/ 149-120 gün %25 / 119-90 gün %30 / 89-60 gün %50 / 59-45 gün %60 / 44-30 gün %75 / 29-10 Gün %90 / 9 günden az %100

   

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Bu Tur Hakkındaki Görüşleriniz ?

  Yorum Yaz

  MSC DIVINA ILE BATI AKDENIZ & YUNAN ADALARI TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!