BİTİNYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BİTİNYA TURU

CAM TERAS-SAFRANBOLU-YÖRÜK KÖYÜ-AMASRA-BULAK-HADRİAPOLİS

17-20 Ekim  / 3 Gece 3 Gün

 

Tur Programı

1. Gün:

Akşam 22:00 Mavişehir Mavibahçe AVM önü, 22:05 Bostanlı İskele önü, 22:10 Karşıyaka ESCANTUR önü, 22:20 Girne Yunuslar Mavikule önü, 22:25 Girne Mevlana Camii Otobüs durağı önü, 22:40 Üçyol Pizza Pizza önü, 22:50 Susuz Dede Durak, 23:00 Üçkuyular Pamukkale Yazıhaneler önü, 23:30 Bornova E.Ü.H önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Akhisar ve Susurluk’ta verilen molalarımızın ardından Bursa üzerinden Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Sabah yolda vereceğimiz kahvaltı molası sonrasında Türkiye’nin ilk cam terasından Kanyonu seyrediyoruz. Cam terasta resimlerimizi çektikten sonra Safranbolu’ya varıyoruz; Cinci Hanı, Kaymakamlar Evi, Arastacılar Çarşısı, Köprülü Camii,Güneş Saati,Semerciler Çarşısı,Lokum Atölyesi,Eski Hükümet Konağı,Saat Kulesi Mümtazlar Konağını geziyoruz. Köstendil Kaymakamı Hasan Paşa’nın Türbesi, Namazgah ve Hızır Paşa’nın mezarı bulunan Tepede fotoğraf sonrasında, Safranbolu’nun yazlığı olan Yörük Köyü’ne varıyoruz. Burada; Ahşap Minareli Cami, Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı, Kaymakcıoğlu Konağı, Sucu Hafız Gezi Evi ve Bekir Efendi Evleri’nin panoramik olarak gördükten sonra otele varıyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamızı otelimizde yapıyoruz. 


2. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle; Ulus ve Bartın üzerinden Karadeniz’e ulaşıyoruz. Bakacak Mevkinde fotoğraf molası sonrasında M.S.1 yy.da Roma İmparatorluğu Tiberius zamanında, yolcuları ve Kervanları korumak için yaptırılmış Kuşkayası Yol Anıtı’na varıyoruz. Kaya üzerine işlenmiş; iki kitabe, bir insan figürü, Bir kartal figürlü kompozisyonlu anıtın gezilmesinden sonra M.Ö XII. Yy.da kurulan antik adı Sesamos olan Amasra’ya varıyoruz. Tarihte Hititler, Fenikeliler, Miletliler ve Perslerin, egemenliğine geçen beldemiz Büyük İskender’İn Anadolu’yu fethinden sonra kraliçe Amastris’in yönetimine geçmiştir. 1460’ta Fatih Sultan Mehmet Zamanında Türklerin eline geçmiş olan Amasra; Denize doğru uzanmış bir yarımada, iki yanında korunaklı birer Liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı ve bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe sahiptir. Osmanlı Hamamı, Kale, Kemerdere Köprüsü, Bedesten, görülmesinin ardından. Amasra’nın en ünlü sokağı Çekiciler Çarşısıdır. Burada ağaç ustaları, el tezgahlarında ağacı şekillendirirler. Çekiciler ismi de buradan gelir. Akasya, Şimşir,Patlak,Ardıç ve Ihlamur gibi ağaçlardan da takılar, biblolar ve ev gereçleri alışveriş için serbest zaman sonrasında otele dönüyoruz ve akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. 


3. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle; Bulak Köyünde ki Mencilis Mağarasına varıyoruz.Milyonlarca Yılda oluşan, içerisinde; sarkıtları, dikitleri, yer altı ırmağı ve şelalesi olan 6,5 km. uzunluğundaki bu mağaranın 3501 m.lik bölümünü gezdikten sonra Batı Karadeniz bölgemizin üç antik kentinden biri olan, Romalılar döneminden kalma Hadriapolis antik kentine varıyoruz. Antik kent Roma döneminde 4. Yüzyılda kurulmuştur. Antik şehirde çok sayıda mermer sütun ve sütun başlıkları, kiliseler, surlar,su sarnıçları, kaya mezarları, Roma hamamı, tüneller, erzak ve şarap mahsenleri ve Zemin Mozaiklerini geziyoruz. Sonrasında yol üzerinde vereceğimiz molalar sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki ESCAN TUR’da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüx Otobüsle ulaşım
 • Programdaki tüm geziler
 • 2 Gece Otelde Konaklama
 • 2 Kahvaltı, 2 Akşam yemeği
 • Tur boyunca otobüste 2 defa çay veya kahve servisi
 • Rehberlik Hizmeti
 • ESCAN TUR Refakati
 • Seyahat sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Oteldeki extra harcamalar
 • Şahsi harcamalar
 • Yemeklerde alınan Extra içecekler
 • Konaklama Vergileri
 • Öğle yemekleri
 • Müze ve ören giriş ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda Üçüncü  Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

  9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
  Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

  sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

  *Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

  *07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

  *Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  *Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

  *Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.

  Yorumlar


  BİTİNYA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »

  Kişi/Gece

  Konaklama

  2 GECE OTELDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

  Ulaşım

  OTOBÜSLE

  Gezilecek Yerler

  CAM TERAS-SAFRANBOLU-YÖRÜK KÖYÜ-AMASRA-BULAK-HADRİAPOLİS

  Kalkış

  Akşam 22:00 Mavişehir Mavibahçe AVM önü, 22:05 Bostanlı İskele önü, 22:10 Karşıyaka ESCANTUR önü, 22:20 Girne Yunuslar Mavikule önü, 22:25 Girne Mevlana Camii Otobüs durağı önü, 22:40 Üçyol Pizza Pizza önü, 22:50 Susuz Dede Durak, 23:00 Üçkuyular Pamukkale Yazıhaneler önü, 23:30 Bornova E.Ü.H önünden

  Telefon

  0 232 3646402