• COSTA TOSCANA ile BATI AKDENİZ & SİCİLYA

COSTA TOSCANA ile BATI AKDENİZ & SİCİLYA Hakkında Genel Bilgiler

MARSİLYA- BARSELONA- PALMA DE MALLORCA

DENİZDE SEYİR-PALERMO- CIVITAVECCHIA- ROMA- SAVONA

 CENOVA- MARSİLYA 

Tam Pansiyon Konaklama

7 Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL HAVALİMANI – MARSİLYA

İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları dış hatlar kontuarı önünde rehberimiz ile saat 04.00’da buluşmamızın  ardından saat 07:30’da Marsilya’ya hareket ediyoruz. TK1365 sefer sayılı uçağımızın Marsilya’ya 09.45’de varışının ardından Marsilya Limanı’daki gemimize transfer. Gemiye varışımız sonrasında check in işlemleri, kabinlere yerleşme sonrası gemimiz saat 18.00’da hareket ediyor.

2. Gün: BARSELONA

Gemimiz saat 08.00’de Barselona limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası limanda bekleyen özel aracımız ile “Barselona Şehir Turu” için hareket. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Tur sonrası serbest zamanın ardından gemimize geri dönüyoruz. Gemimiz saat 17:30’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

3. Gün: PALMA DE MALLORCA

Gemimiz saat 08.00’de Palma De Mallorca limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası limanda bekleyen özel aracımız ile “Palma De Mallorca Şehir Turu” için hareket. Turumuza önce 300 bin kişilik nüfuslu turizm cenneti Palma de Mallorca Şehrini tanıyarak başlıyoruz. Görülecek yerler arasında 14.yy’dan kalma Bellver Kalesi, 13.yy’dan kalma ünlü Palma Katedrali ve dışarıdan olmak üzere hemen yanındaki Almudania Sarayı bulunmaktadır. Ardından tarihi Arena'ya gidilecek ve isteyen misafirlerimizle Mallorca'nın meshur inci atölyelerinden biri ziyaret edilecektir. Adanın güneybatısında yer alan muhteşem köy Valldemosa turumuzda diğer durağımız olacaktır. Bu bölgeyi de tanıyarak ve bol bol fotoğraf çekeceğiz. Turumuzun bitiminde gemimize geri dönüyoruz. . Gemimiz saat 08:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

4. Gün: DENİZDE SEYİR

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere birçok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

5. Gün: PALERMO

Gemimiz sabah saat 08.00’de Palermo limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası limanda bekleyen özel aracımız ile “Palermo & Cefalu Turu” için hareket.. Sicilya’nın başkenti Palermo’ya varışın ardından Palermo’nun ve Sicilya’nın en güzel tatil beldelerinden Cefalu’ya gidiyoruz. Ortaçağdan kalma yapılarıyla kasaba hem alışveriş için hem de Sicilya ruhunu tam anlamıyla hissedebileceğiniz bir yer. Turmuz sıraasında Normanlardan kalma katedral ve antik çamaşırhane ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Serbest zaman sonrası Palermo'ya dönüş ve şehri tanıtan bir tur yapacağız. Daha sonra Monreale Manastırı’nı ziyaret ediyoruz. Eski ve yeni ahitten sahnelerin betimlendiği toplam 6340 m2’lik mozaik bezemeyi görüyoruz. Daha sonra gemiye dönüş. Geminin hareket saati 16.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

6. Gün: CIVITAVECCHIA / ROMA

Gemimiz saat 08.30’da Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası limanda bekleyen özel aracımız ile “Roma Şehir Turu” için hareket. Ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulu. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak adlandırılan şehir, efsanelere göre M.Ö. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuş. Tiber (Tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizi'ne yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Roma, hiç şüphesiz, dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerinden bir tanesi. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya’nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezidir. Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanın da bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz. Görülecek yerler arasında; Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta. Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Akşam otobüsümüzle buluşup gemimize dönüyoruz

7. Gün: SAVONA / CENOVA

Gemimiz sabah saat 08.30’da Savona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası limanda bekleyen özel aracımız ile “Cenova Şehir Turu” için hareket. Liguria Bölgesi’nin başkenti Cenova, şu andaki popülerliğinden çok daha fazlasını hakediyor kuşkusuz. Kent, pesto sosun ve Kristof Kolomb’un doğum yeri, ayrıca İtalyan futbolunun arkasındaki itici güç. Şehir çok zengin sanat, müzik, gastronomi, mimari ve tarihsel özellikleri sayesinde 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti olmuşCenevizlerden kalma bu tarihi şehir sizleri çok şaşırtacak. Muhteşem konaklar, sokaklar, meydanlar ve tarihi mekânlar içinde gezdikten sonra alışveriş için vaktimiz olacak. Tur sonrası gemimize dönüş.  Gemimiz akşam 18.00’de limandan ayrılacak. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

8. Gün: MARSİLYA – İSTANBUL HAVALİMANI

Gemimiz saat 08.30’da Marsilya limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltının ardından gemiden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve bizleri bekleyen özel aracımız Aix en Provence turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzu gerçekleştirdikten sonra aracımız ile Marsilya Havalimanı’na transfer. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK1368 sefer sayılı uçağı ile saat 19.20’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.30’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •      Türk Havayolları ile İstanbul Havalimanı – Marsilya – İstanbul Havalimanı arası ekonomi sınıfı uçuşlar. 
 •      COSTA TOSCANA gemisinde tercih edilen kabin kategorisinde 7 gece 8 gün tam pansiyon konaklama.
 •      Programda belirtilen tüm kara turları
 •      Havalimanı ve Liman vergileri. 
 •      Havalimanı – Liman – Havalimanı transferleri.
 •      Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.(Grup en az 25 kişi olması halinde)
 •      Gemide sabah, öğle, akşam yemekleri ve ara ikramlar.
 •      Gemideki eğlence ve şovlar.
 •      Fitness & Spor salonu kullanımı.
 •      Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır).
 •      Seyahat güvence paketi (İptali kapsamaktadır.). 70 yaş üzeri misafirler için %100 surprim uygulanır.(35€)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •      Servis ücretleri. Günlük kişi başı yaklaşık 13€. Gemide ödenir
 •      Sağlık hizmetleri. / Kişisel Harcamalar.
 •      Gemideki tüm içecekler.
 •      İç hat bağlantı uçuşları.
 •      Gerekli vize ücreti.
 •      Yurtdışı çıkış harcı (İlgili bankalara veya havalimanındaki maliye veznesine yatırabilirsiniz).

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  07 Nisan • 16 Haziran

  07.04.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

  • Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
   07.04.2024İÇ KLASİK KABİNSorunuz1.449,00 €2.318,00 €---Taksitler »
    İÇ PREMIUM KABİNSorunuz1.499,00 €2.398,00 €---Taksitler »
    DIŞ KLASİK KABİNSorunuz1.599,00 €2.558,00 €---Taksitler »
    BALKONLU KLASİK KABİNSorunuz1.749,00 €2.798,00 €---Taksitler »

  16.06.2024 Tarihli Tur İçin Fiyatlar

  • Tarih SeçeneklerMüsaitlikİki Kişilik Odada
   Kişi Başı
   Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
   16.06.2024İÇ KLASİK KABİNSorunuz1.449,00 €2.318,00 €---Taksitler »
    İÇ PREMIUM KABİNSorunuz1.499,00 €2.398,00 €---Taksitler »
    DIŞ KLASİK KABİNSorunuz1.599,00 €2.558,00 €---Taksitler »
    BALKONLU KLASİK KABİNSorunuz1.749,00 €2.798,00 €---Taksitler »

  Ek Bilgiler

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  Yorumlar

  Bu Tur Hakkındaki Görüşleriniz ?

  Yorum Yaz

  COSTA TOSCANA ile BATI AKDENİZ & SİCİLYA HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!