ESKİŞEHİR TURU MODERNTY HOTEL KONAKLAMA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ESKİŞEHİR TURU

HAYALLER ŞEHRİ ESKİŞEHİR

SAZOVA PARKI-ODUN PAZARI -KENT  PARK-GONDOL GEZİSİ

 

4*Modernty Hotel Konaklama

 

07-08 Nisan /1 Gece 2 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 05:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 05:50 Bostanlı İskelesi önü, 06:00 Karşıyaka Acenta önü, 06:05 Girne Yunuslar Mavi Kule, 06:10 Girne Tatil Budur önü, 06:15 Girne MC Donald's Karşısı, 06:30 Üçyol Pizza Pizza önü, 06:40 Susuz Dede Durağı, 06:50 Üçkuyular Opet önü, 07:15 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi alıyoruz ve yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltımızı yoldaki uygun bir tesiste aldıktan sonra Afyon-Kütahya karayolu üzerinden Eskişehir’e ulaşıyoruz ve turumuza başlıyoruz. Öncelikle Eskişehir’in modern yüzünün kanıtı olan, Toplam 300.000 m2’lik alana kurulu, Porsuk Çayı’ndan yapay olarak oluşturulan plajıyla adından söz ettiren ünlü Kent Park’ı ziyaret ediyoruz. Burada alacağımız öğle yemeği molasında, Eskişehir’in Meşhur çiğ böreğini tattıktan sonra Odunpazarı Bölgesi’ne hareket ediyoruz. Eskişehir‘in en eski yerleşim yeri olan Odunpazarı, geleneksel Osmanlı mimarisinin özelliklerini yansıtan tarihi yapıları ile UNESCO Dünya Miras Listesi’ndedir. Burada, balmumu heykel sergisinin Türkiye'deki ilk örneği olan Balmumu Müzesi’ni, Türkiye’de bilinen ilk Modern Cam Müzesi’ni ve Kurtuluş Müzesi’ni ziyaret ediyor ve birbirinden güzel eserleri görüp, fotoğraflıyoruz. Ardından, 19. yüzyıl mimarisinin en güzel örneklerinin sergilendiği Odun Pazarı'nda dolaşarak, her biri birer tarih olan ve geleneksel Osmanlı yaşantısını gözlerimizin önünde canlandıran tarihi konaklar arasında kendimizi Osmanlı döneminde hissedeceğiz. Akabinde, Odun Pazarı’nda, 16. Yüzyılda inşa edilmiş olan Kurşunlu Külliyesi’ni, 150 yıllık bir geçmişe sahip Eskişehir Mevlevihanesi’ni ve Eskişehir'in simgesi haline gelmiş Lületaşı Müzesi'ni gezme olanağı buluyoruz. Sonrasında el sanatları ve çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı Atlı Han’da serbest alışveriş molamızı alıyor ve sonrasında otelimize giderek odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.


2. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Eskişehir’i kuş bakışı seyredebileceğimiz ve güzel fotoğraflar çekebileceğimiz Şelale Park’a gidiyor, parkı ve çevresini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından, Venedik kanallarını anımsatan Porsuk Çayı'nda yapılacak keyifli bir tekne turu (ekstra) yapıyor ve Sazova Bilim Parkı’na devam ediyoruz. Eskişehir'in, Sazova Mahallesi’nde, 400 bin metrekare alana kurulu Sazova Bilim-Sanat ve Kültür Parkı’nda; Parkta Nuh’un Gemisi’nin yanı sıra, 25 bin metrekarelik bir gölet, park çevresinde dolaşan buharlı mini tren, çocuk oyun alanları, hayvanat bahçesi, bilim ve deney müzesi, konser alanları, amfitiyatro bulunmaktadır. Burada Masal Şatosu’nu, Korsan Gemisi’ni, Nuh’un Gemisi’ni ve göleti geziyor ve ardından, Eskişehir’den ayrılarak Kütahya’ya hareket ediyoruz. ‘’Türkiye'nin çini atölyesi’’ olarak bilinen Kütahya’da çini alışverişi için alacağımız serbest zaman sonrasında, öğle yemeği molası veriyor ve akabinde keyifli bir dönüş yolculuğu sonrasında nadide şehrimiz İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4* Hotelde 1 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1) Akşam Yemeği (1)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur yol ikramları

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Porsuk Tekne ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (05:45)
  • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (05:50)
  • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (06:00)
  • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (06:05)
  • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (06:10)
  • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (06:15)
  • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (06:30)
  • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (06:40)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

* Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

* 07-12 yaş arası çocuklar otel konaklama rezervasyonunda, iki büyük yanında kalmak koşulu ile çocuk indiriminden yararlanabilirler.

* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

* Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının, otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Acenta sorumlu tutulamaz.

* Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


ESKİŞEHİR TURU MODERNTY HOTEL KONAKLAMA Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

Konaklama

1 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜSLE

Gezilecek Yerler

SAZOVA BİLİM MÜZESİ-ODUN PAZARI-KENT PARK-GONDOL GEZİSİ

Kalkış

Sabah saat 05:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 05:50 Bostanlı İskelesi önü, 06:00 Karşıyaka Acenta önü, 06:05 Girne Yunuslar Mavi Kule, 06:10 Girne Tatil Budur önü, 06:15 Girne MC Donald's Karşısı, 06:30 Üçyol Pizza Pizza önü, 06:40 Susuz Dede Durağı, 06:50 Üçkuyular Opet önü, 07:15 Bornova E.Ü.H. önünden

Telefon

0 232 3646402