KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL TURU

 • KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL TURU
 • KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL TURU
 • KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL TURU
 • KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL TURU
 • KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL TURU
 • KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL TURU

Kişi/Gece

Konaklama

2 Gece Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn

Ulaşım

Otobüs ile

Gezilecek Yerler

Çamlıca Tepesi- Kız Kulesi- Pıerre Loti- Panorama 1453 Tarihi Müzesi Galata Kulesi- Eminönü- Boğaz Turu- Pelit Çikolata Müzesi Torıum Avm Snowpark- Dev Akvaryum- Topkapı Sarayı- Ayasofya Camii Yerebatan Sarnıcı- Sultanahmet Camii

Kalkış

21:45’de Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 21:50 Bostanlı İskele önü, 22:00 Karşıyaka Acenta önü, 22:10’da Girne Yunuslar Mavikule, 22:15 Girne Mevlana camii otobüs durağı önü, 22:20 Girne MC Donald’s karşısı, 22:40 Üçyol Pizza Pizza, 22:45 Susuz Dede Durak, 22:50 Üçkuyular Meydan yazıhaneler önü, 23:10 Bornova E.Ü.H. önü

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL

 

Çamlıca Tepesi- Kız Kulesi- Pıerre Loti- Panorama 1453 Tarihi Müzesi

 Galata Kulesi- Eminönü- Boğaz Turu- Pelit Çikolata Müzesi

Torıum Avm Snowpark- Dev Akvaryum- Topkapı Sarayı- Ayasofya Camii

Yerebatan Sarnıcı- Sultanahmet Camii

 

Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn

 

 3.Tur:17-20 Şubat 4.Tur:03-06 Mart 5.Tur:24-27 Mart

 

3 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 21:45’de Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 21:50 Bostanlı İskele önü, 22:00 Karşıyaka Acenta önü, 22:10’da Girne Yunuslar Mavikule, 22:15 Girne Mevlana camii otobüs durağı önü, 22:20 Girne MC Donald’s karşısı, 22:40 Üçyol Pizza Pizza, 22:45 Susuz Dede Durak, 22:50 Üçkuyular Meydan yazıhaneler önü, 23:10 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz. Akhisar ve Susurluk’ta uygun tesislerde vereceğimiz molaların ardından arabalı vapur ile Yalova’dan İstanbul’a geçiyoruz.

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra; İstanbul’un en değerli mücevheri, şehri bir gerdanlık gibi süsleyen Boğaz kıyılarını panoramik olarak seyredebileceğimiz, Eski Türk filmlerinin vazgeçilmez noktası Çamlıca Tepesi’nde kahve molasının ardından; Anadolu Yakası’nın en eski semtlerinden Üsküdar’a devam ediyoruz. Üsküdar Meydan’da geçireceğimiz zaman zarfında; Mimar Sinan’ın imzasını taşıyan Mihrimah Sultan Camiini ve Mimar Sinan Çarşısını geziyor ve Boğaz’ın incisi Kız Kulesini geçmek üzere Salacak sahilinden tekneye biniyoruz. Bu güzel şehrin göz dolduran manzarasını Kız Kulesi’nden izledikten sonra, bir sonraki durağımız, yüz yıllık bir mimari şaheser olan, şehr-i şehrin tarihi ve kültürel belleğinde önemli izler bırakmış Haydarpaşa Tren Garı olacak. Bu görkemli yapıyı gezip fotoğraflıyor ve akabinde, eski ismi Khalkedon olan Kadıköye devam ediyoruz. Burada alacağımız serbest zamanda Marmara Denizi kıyılarında yürüyüş yapabilir, bir zamanlar İstanbullu edebiyatçıların buluşma noktası tarihi Baylan Pastanesi’nde muhteşem tatlıların tadına bakabilir ya da alışveriş yapabilirsiniz. Programımızın devamında yazar/şair Sunay Akın tarafından 2005 yılında açılmış olan İstanbul Oyuncak Müzesini ziyaret ediyor, sonrasında Kadıköy’ün meşhur Bağdat Caddesinde yürüyüş ve çay/kahve molası veriyor sonrasında otelimize hareket ediyoruz.. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn

 

2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından, Pelit Çikolata Müzesi’ne gidiyoruz. Müzede çikolata şelalesi, gerçek boyutlu çikolata ev, Nuh`un Gemisi, çikolatanın tarihini anlatan tablolar ve daha fazlası ile çikolata masalı başlıyor. Ayrı ayrı salonlarda, Türk büyüklerinden dünyaca ünlü kişilere ve yapılara kadar çeşitli çikolata eserleri görmek mümkün. Çikolataların içinde keyifli bir geziden sonra, Torium AVM Snowpark’a gidiyoruz. Torium AVM’de yer alan Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark, 4 mevsim kesintisiz kış sporu ve kar keyfi sunuyor. Gezimizin sonrasında, kuşatmanın geçtiği Topkapı Edirnekapı Surlarının karşısındaki İstanbul’un tarihe açılan kapısı olan Panorama 1453 Tarih Müzesi'ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Ardından tarihi Eminönü Meydanı’ndan tekne ile Boğaz turuna(ekstra) çıkıyoruz. Avrupa ile Asya Kıtası’nı birbirinden ayıran aynı zamanda da Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlayan ve Dünya’nın en dar ve bu nedenle de en tehlikeli geçiş özelliği olan İstanbul Boğazı’nı rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Boğazın tarihi ve coğrafi özellikleri ile tarihin eskitemediği yalıları hakkında gerekli bilgilerimizi alıyoruz. Boğaz turunun sonunda Eminönü’ne tekrar dönüyoruz sonra şehrin önemli sembolleri arasında bulunan Galata Kulesi’ne hareket ediyoruz. Galata Kulesi’nden İstanbul’un muhteşem Boğaz fotoğraflarını çektikten sonra, otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte akşam yemeğinin ardından, İstanbul'da eğlence dendiği zaman akla ilk gelen yerlerden birisi olan Kumkapı'ya giderek grubumuza özel olarak ayrılan nezih bir mekanda fasıl eğlencesine katılıyoruz. Geç saatlere kadar süren bu eğlenceli ortamda günün yorgunluğunu ve stresini atarak gecemizi sonlandırıyoruz. Konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Oteli: Hilton Garden Inn Istanbul Golden Horn

3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan ve iki büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan İstanbul’un bu kadim geçmişinden kalan mimari şaheserlerin birer mücevher gibi süslediği Sultanahmet bölgesindeki Tarihi Yarımada’ya hareket ediyoruz. Buradaki ilk gezi noktamız, cihana hükmetmiş Osmanlı Hanedanı’nın, 400 yıl boyunca hem ikametgah, hem de yönetim ve eğitim merkezi olarak kullanılmış olan Topkapı Sarayı olacak. Burada, Osmanlı dönemini yansıtan ihtişamlı eserleri gördükten sonra; 1500 yıllık tarihi yolculuğuna dünyanın en büyük katedrali olarak başlayıp, İstanbul’un fethi sonrasında camii olarak devam eden ve günümüzde bu çok katmanlı tarihinden geriye kalan hikayeleri ziyaretçileriyle paylaşan Ayasofya Camii'sini ziyaret edeceğiz. Gezimizin devamında öğle yemeğimizde meşhur Sultanahmet köftelerinin tadına bakıyor ve ardından kısa bir yürüyüş sonrasında Tarihi Yarımada’nın en ilginç noktalarından biri olan Yerebatan Sarnıcı’na ulaşıyoruz. İstanbul’un Doğu Roma İmparatorluğu’na başkentlik yaptığı dönemden kalan bu yeraltı sarnıcı, suyun içinden yükselen 336 adet sütunuyla gizemli ve mistik bir atmosferde ziyaretçilerini ağırlıyor. Ardından, gezimizin bir diğer noktası; Osmanlı Sultanı I. Ahmet tarafından inşa ettirilen ve duvarlarını süsleyen mavi renkli çiniler dolayısıyla Mavi Camii diye de bilinen Sultan Ahmet Camii’ni geziyoruz. 17. Yy da Mimar Sinan’ın öğrencilerinden olan Sedefkar Mehmet Ağa’nın inşa ettiği bu eşsiz tasarımı gördükten sonra yanı başında bulunan Hipodrom Meydanı’ görüyoruz ve Yarımada turumuz sonrasında otobüsümüze yerleşerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda uygun tesislerde vereceğimiz molalarımızın sonrasında İzmir’ e ulaşıyoruz. Bir dahaki ESCAN TUR’da buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • Otelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Tekne ile Boğaz turu
 • Panorama 1453
 • Kız Kulesi
 • Dev Akvaryum Giriş Ücreti
 • Oteldeki ücretli aktiviteler
 • Kumkapı Eğlencesi 
 • Galata Kulesi Giriş Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (21:45)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (21:50)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (22:00)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (22:10)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (22:15)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (22:20)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (22:40)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (22:45)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (22:50)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (23:10)
Tur Hareket Tarihleri:

Otel Bilgileri

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur. 9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT SİGORTA AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

 

*Kumkapı Eğlencesi Minimum 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Yorumlar


KEYİF EĞLENCE KÜLTÜR İSTANBUL TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »