İZNİK BİLECİK TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

İZNİK BİLECİK TURU

Tarihi İznik Şehir Surları- Ayasofya Müzesi- Yeşil Camii- Çini Kazı Alanı- Çini Atölyesi- Osmaneli- Rüstem Paşa Camii- Rum Kilisesi- Şeyh Edebali Türbesi ve Camii- Sinevizyon- Söğüt- Ertuğrul Gazi Türbesi- İntikamtepe Şehitliği- Kütahya

SÖĞÜT FARKI İLE !

4*GRAND ÇALI HOTEL KONAKLAMA FARKI

8.Tur:14-17 Kasım

3 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Akşam 22.30 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 22.35 Bostanlı İskele önü, 22.40 Karşıyaka EscanTur Acenta önü, 22.45 Girne Yunuslar Mavikule, 22:50 Girne Mevlana otobüs durağı önü, 22:55 Girne MC Donald’s karşısı, 23:15 Üçyol Pizza pizza, 23.20 Susuz Dede durak, 23.25 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 23:50 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra seyahatimize başlıyoruz. Keyifli yolculuğumuzun ardından, Hristiyanlık tarihide önemli bir yeri bulunan müze şehir İznike doğru hareket ediyoruz. İznik’te ilk olarak Tarihi İznik Şehir Surlarıtanıyoruz. İznik merkezinde 7. Konsülde, 787 yılında Hristiyanlık dini ile ilgili önemli kararların alındığı Ayasofya Müzesi’ni geziyoruz. Bir sonraki durağımız olarak, I. Murad’ın sadrazamı Çandarlı Halil Paşa tarafından yaptırılan Yeşil Camiyi geziyoruz. Bu tarihi ve güzel mimariyi gezdikten sonra Çini Kazı Alanı gezisi ardından Çini Atölyesi ve Alışveriş molası veriyoruz ve İznik gezisini sonlandırarak, Selçuklu’ya başkentlik yapmış bu güzel diyardan ayrılıyoruz ve yolumuzun üzerinde bulunan Osmaneli ilçesine uğruyoruz. Burada Ahşap süslemeleri ve tavan mimarisi ile dikkat çeken 1542 yılında Rüstem Paşa tarafından yaptırılan Rüstem Paşa Camiini ziyaret ediyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Osmaneli içerisinde bulunan Hagios Georgios (Aya Yorgi) Rum Kilisesini görüyoruz. Anadolu Hıristiyanlık tarihinde bölgenin İznik Ayasofya’dan sonra en büyük ve önemli yapısı olarak dikkat çeken Aya Yorgi Kilisesi tarihe direnen 3 katlı büyük bir yapıdır. Buradaki gezimiz sonrası Bilecik’teki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.4*Grand Çalı Hotel


2. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Bilecik’te bulunan, İslam din bilgini, Osman Gazi’nin kayınbabası ve hocası, Osmanlı Devleti’nin fikir babası ve Mevlâna ile çağdaş olan (Şeyh Adabalı, Ahi Şeyh, Şeyh Atası) Şeyh Edebali Türbesi ve Camii’ni geziyoruz ve buradaki güzel Müze Bahçe’de, Osmanlı’nın Dirilişini rehberimiz tarafından verilen bilgiyle, ecdadın bu topraklarda hükmüne başlangıcından günümüze kadar geçen serüven hakkında bilgileniyoruz. Sonrasında Sinevizyon ile Şeyh Edebali ve Osmanlı hakkında bir belgesel izliyoruz. Verilen serbest zaman sonrası yola çıkarak 28 km’lik bir mini yolcuğun ardından Söğüte ulaşıyoruz. Oğuzların Kayı Boyu lideri, Osmanlı Beyliği’nin kurucusu ve Osmanlı Devleti’nin (1299) kurucusu Osman Bey’in babası olan Ertuğrul Gazi’nin Türbesini geziyoruz. Söğüt’de vereceğimiz öğle yemeğinin ardından Bozüyük üzerinden İntikam Tepe Şehitliğine uğruyoruz. İkinci İnönü Savaşı'nda şehit düşen ve gazi olan askerlerimizin anısına yapılmış olan bu Şehitlikte 126. Alay, 3.Tabur, 9 Bölük Kahramanları yatmaktadır. Burada askerlerimizin şanlı hikayesini rehberimizden dinleyeceğiz. Buradaki anlamlı gezimizi yaptıktan sonra ise Bilecik’e hareketle otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.4*Grand Çalı Hotel


3. Gün:

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yola çıkarak Bozüyük üzerinden Kütahya istikametine hareket ediyoruz. M.Ö 3000 yılına kadar tarihlenen güzel şehir; Roma, Bizans, Germiyanoğulları, Selçuklu ve Osmanlı’yı görmüştür. Anadolu Beylerbeyi İkametgahlığını da yapmış bu şehir Osmanlı’nın kültür ve idari yapısının izlerini barındırıyor. Kütahya’daki ilk durağımız Çiniciler Çarşısı oluyor. Çini sanatının çeşitli meziyetlerini görerek vereceğimiz alışveriş molası sonrası öğle yemeğimizi yörenin bir restoranında alarak neşeli gezimizin sonuna geliyoruz. Gerekli molalarla İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka Escantur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (2) akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Konaklama Vergileri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (22:30)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (22:35)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (22:40)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (22:45)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (22:50)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (22:55)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (23:15)
 • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (23:20)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (23:25)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (23:50)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ. AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


İZNİK BİLECİK TURU Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

Konaklama

2 GECE HOTEL KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜSLE

Gezilecek Yerler

Tarihi İznik Şehir Surları- Ayasofya Müzesi- Yeşil Camii- Çini Kazı Alanı- Çini Atölyesi- Osmaneli- Rüstem Paşa Camii- Rum Kilisesi- Şeyh Edebali Türbesi ve Camii- Sinevizyon- Söğüt

Kalkış

Akşam 22.30 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 22.35 Bostanlı İskele önü, 22.40 Karşıyaka EscanTur Acenta önü, 22.45 Girne Yunuslar Mavikule, 22:50 Girne Mevlana otobüs durağı önü, 22:55 Girne MC Donald’s karşısı, 23:15 Üçyol Pizza pizza, 23.20 Susuz Dede durak, 23.25 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü, 23:50 Bornova E.Ü.H. önünden

Telefon

0 232 3646402