ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU

Kişi/Gece

Konaklama

6 GECE OTEL KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

ÇARŞAMBA (1) – KAYABAŞI (1) – ARTVİN (1) -ÇAYELİ (1)- SAMSUN (1) -SAFRANBOLU (1)

Kalkış

Akşam saat 16:00 Mavişehir Mavibahçe önü, 16:10 Bostanlı İskele önü, 16:20 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 16:30 Girne Yunuslar Mavikule, 16:35 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 16:40 Girne MC Donald’s karşısı, 17:00 Alsancan Lozan, 17:20 Üçyol pizza pizza önü, 17:30 Susuz dede durak, 17:40 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 18:10 Bornova E.Ü.H. önünden hareket ediyoruz.

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ

ÇARŞAMBA (1) – KAYABAŞI (1) – ARTVİN (1) -ÇAYELİ (1)- SAMSUN (1) -SAFRANBOLU (1)

6 GECE OTEL KONAKLAMA FARKI İLE

İZMİR’DE ARTVİN KONAKLAMALI TEK PROGRAM !

KAYABAŞI YAYLAKENT KONAKLAMA FARKI İLE !

TÜM AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL!

LUSTRA KARESTER YAYLA TURU FARKI İLE!

SÜMELA MANASTIRI FARKI İLE!

AMASRA FARKI İLE!

 

ESCANTUR'DA KADEMELİ FİYAT ARTIŞI YOKTUR !

TÜM KOLTUKLAR AYNI FİYATTIR !

 

İzmir'de ilk...  Disvoize uygulaması ile Sosyal mesafeli Rehber anlatımı Sizlerle... 

31.Tur:18-25 Eylül 32.Tur:25 Eylül-02 Ekim

7 Gece 7 Gün

Tur Programı

1. Gün: AMASYA-AMASYA MUMYALAR MÜZESİ- II. BEYAZIT KÜLLİYESİ- ŞEHZADELER PARKI-KAYA MEZARLARI-YEŞİLIRMAK-AMASYA (YALIBOYU) EVLERİ-AMASYA KALESİ- HAZERANLAR KONAĞI- YÖRESEL LEZZETLER-SAMSUN-ATATÜRK HEYKELİ-BANDIRMA VAPURU

Akşam saat 16:00 Mavişehir Mavibahçe önü, 16:10 Bostanlı İskele önü, 16:20 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 16:30 Girne Yunuslar Mavikule, 16:35 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 16:40 Girne MC Donald’s karşısı, 17:00  Alsancank Lozan, 17:20 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi Önü, 17:30 Susuz dede durak, 17:40 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 18:00 Bornova E.Ü.H. önünden hareket ediyoruz.

Sungurlu’da vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Şehzadeler Diyarı Amasya’ya doğru ilerliyoruz. Osmanlı dönemi devlet idaresinin staj yeri olarak kullanılan bu şehir, bir vadi içerisinde süslenmiş bir anıt misali Yeşilırmak ile hembeden olmuştur. Bu tarihi bölgenin tüm izlerini bir koleksiyon şeklinde barındıran Amasya Müzesi şehirdeki ilk durak noktamız oluyor. Arkeoloji, Etnografya ve Mumyalar Müzeleri’ni tek çatı altında barındıran müzemizi deneyimli rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimize devam ederken Amasya’ya en çok eser bırakmış olan padişah II. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu Beyazıt Külliyesi’ni de geziyoruz ve Amasya’dan yolu geçmiş Osmanlı devlet büyükleri için hazırlanmış Şehzadeler Parkı’nı gezerek, Yalı Boyu Evleri’ni fotoğraflama imkânı buluyoruz. Kesme taştan zemine oturtulmuş ahşap bedenli tarihi Amasya Evleri, 19. Yy’dan bugüne Yeşilırmak boyunca yaşanmışlıkları ile bize tarihten kesit sunmaktadırlar. Amasya dediğimiz zaman akla gelen başka bir değerle topluluğu da Amasya Kaya Mezarlarıdır. Harşena Dağı’nın güney eteklerine, kalkerden kayalara oyularak yapılmış olan Kaya Mezarları, Amasya’yı İÖ.333’den İÖ.26’ya kadar başkent olarak kullanan Pontus Krallarına aittir. Fotoğraf molası sonrası Gezdiğimiz yerlerin tarihi güzelliğine şaşkınlığımız devam ederken, Amasya Kalesi’nin alt kısmına konuşlanmış eski bir Amasya Konağı olan Hazeranlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa'nın defterdarı Hasan Talat Efendi tarafından yaptırılmış olan bu eşsiz Osmanlı Konağı, Hatuniye Mahallesi'nde Yeşilırmak’a komşu sur duvarları üzerine 1865 yılında inşa edilmiştir. Gezimiz sonrası öğle yemeği molası vermek üzere yörenin lezzetli, geleneksel yemeklerini çağa rağmen değiştirmeyen restoranımıza gidiyoruz. Yemek sonrası bu güzel ve tarihi şehri geride bırakarak Suluova, Havza, Kavak üzerinden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizi kurtuluşa ulaştırmak için attığı ilk adıma şahit olan şehre, Samsuna ulaşıyoruz. Şehirde ilk durağımız 1931 yılında Samsun’luların atamıza bir vefa borcu olarak Avusturya’lı heykeltıraş Henrich Krippel’e yaptırdığı Atatürk Heykeli olacak. Fotoğraf molası sonrası Kahraman Gemi Bandırma Vapuru’na ulaşıyoruz. Anlatım ve serbest zaman sonrası keyifli günümüzü sonlandırarak otelimize yerleşiyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Sungurlu Ulusoy tesislerinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Amasya Merkez Efendi Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: İzmir-Amasya-Samsun 1216 Km

Konaklama Hoteli: Çarşamba Legend Hotel


2. Gün: ORDU-FINDIK FABRİKASI-GİRESUN-AKÇAABAT-TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-TRABZON (KAZAZİYE) GÜMÜŞÇÜSÜ-AKÇAABAT KAYABAŞI YAYLASI- YAYLA (DOĞA) YÜRÜYÜŞÜ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Doğu’ya doğru hareketle güzel şehir Ordu’ya ulaşıyoruz. İlk durak noktamız Ordu’nun Dünyaca tanınan  fındığını sofralara kadar getiren yöresel Fındık Fabrikası olacak. Burada vereceğimiz alışveriş molası sonrası yola çıkarak, bir başka fındık diyarı olan Giresun’un sahil yolu üzerinden Trabzon-Akçaabat’a ulaşıyoruz. Akçaabat’a kadar gelinir de Akçaabat Köfte yenmez mi? Diyerek Karadeniz’in en tanınmış köftecisi Köfteci Nihat Usta’da öğle yemeği molası veriyoruz. Ardından,Trabzon merkeze ulaşarak Soğuksu Mahallesi’nde bulunan Atatürk Köşküne ulaşıyoruz. 1890 yılında Rum armatör Konstantin Kabayanidis tarafından inşa edilen köşk, Atamızın vasiyetini burada yazması ile büyük öneme sahiptir. Deneyimli Escan Rehberi’nden alacağımız önemli bilgiler sonrasında köşkte vereceğimiz serbest zaman sonrası yörenin en önemli sanat değeri olan Kazaziye sanatını ustasından dinlemek için Kazaziye Gümüşçüsü’ne uğruyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası bizi bekleyen  dolmuşlarla (ekstra) Akçaabat dağlarının en güzel yaylası Kayabaşı Yaylasına ulaşıyoruz. Trabzon’un Düzköy ilçesine bağlı olan ve 1700 metre rakımda bulunan doğa harikası bir yayla olup,Doğu Ladinleri, uçsuz bucaksız, yemyeşil vadiler ve yayla çiçekleri ile görmeye değer.Hiç görmediğiniz bir doğaya dokunmak için tam zamanı diyerek, yayla doğasında rehberimiz eşliğinde yapacağımız trekking yürüyüşünden sonra belirlenen saatte akşam yemeği ve Karadeniz’in eşsiz ezgileri eşliğinde canlı müzik ve eğlence sunuyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Nihat Usta Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Samsun-Ordu-Trabzon

Konaklama Hoteli: Kayabaşı Yaylakent Hotel


3. Gün: TRABZON-AKÇAABAT- ARAKLI-OF-SOLAKLI DERESİ-UZUNGÖL-HALDİZEN DERESİ-LUSTRA YAYLASI-KARESTER YAYLASI-BORÇKA- MACAHEL-KARAGÖL-ARTVİN

Sabah yayla otelimizde alacağımız sabah kahvaltı sonrası bizleri bekleyen dolmuşlarımızla buluşarak Düzköy’de otobüsümüzle buluşarak gezimize başlıyoruz. Trabzon/Araklı’da bulunan ve öncesinde gezi rezervasyonu yaptığımız, Karadeniz’in yöresel ve Organik Çay Fabrikasını ziyaret ediyoruz.  Çayın bahçelerden sofralarımıza kadar gelen tüm işlenme aşamalarını göreceğimiz fabrika gezisi sonrası, çayın en değerli hasatı olan “Mayıs kesimi çay” alışverişi yapmayı unutmayın! Yeşil Karadeniz’in en değerli rotalarını gezerken yolumuz Uzungöle düşüyor. Of-Çaykara üzerinden Solaklı Deresi boyunca ilerleyerek Uzungöl’e ulaşıyoruz. Haldizen Deresinin sel yığınlarıyla kapatarak oluşturduğu Uzungöl’de, yapacağımız yürüyüşün ardından , bizleri bekleyen (ekstra) rezervasyonlu dolmuşlarımızla gerçek yayla yaşantısına tanık olmak ve yayla sütü içmek için Lustra ve Karaster Yaylaları’na doğru yola çıkıyoruz. Yol boyunca tanık olacağımız Karadeniz’e özgü bitki örtüsü ve yayla evleri manzarası ile doyumsuz bir gezi gerçekleştiriyoruz. Doğa ile bütün olacağımız bu güzel dolmuş gezisi sonrası otobüsümüzle buluşarak yolumuza devam ediyoruz.Uzungöl’den ayrılarak Rize-Hopa üzerinden,Borçka’ya ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen rezervasyonlu dolmuşlarımızla (ekstra) Karagöl’e doğru hareket ediyoruz. Burada Karadeniz’in en doğal ve görülesi yerlerinden olan (Ekstra) Borçka/Karagöl’ü rezervasyonlu dolmuşlarımızla ziyaret ediyoruz. Karagöl, Macahel bölgesinde ve  deniz seviyesinin yaklaşık 1450 metre üzerinde yer alır.Doğanın güzelliği karşısında büyüleneceğimiz Karagöl’de vereceğimiz serbest zaman ve fotoğraf molası ardından otobüzümüzle buluşarak güzel şehir Artvin’e ulaşıyoruz. Konaklamak üzere otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: İnan Kardeşler Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Kayabaşı- Uzungöl-Artvin

Konaklama Hoteli: Grand Artvin Hotel


4. Gün: SARP-BATUM-GONİO KALESİ ve KÖPRÜSÜ-PİAZZA MEYDANI-TİYATRO BİNASI-POSEİDON ÇEŞMESİ-BATUM SOKAKLARI-ÇAMLIHEMŞİN-ŞENYUVA (ÇİNÇİVA) KÖPRÜSÜ -ÇAT VADİSİ-ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ -AYDER YAYLASI

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Artvin’den ayrılarak, Gürcistan Hükümeti tarafından Sınır Kapısı salgın riski nedeni ile 01 Ağustos tarihinde açlıcağını duyurmuştur. Buna göre Batum Turu gerçekleştirilecektir. yönümüzü Çamlıhemşin’e çeviriyoruz.Çamlıhemşin’de bizi bekleyen minibüslerimize biniyor(ekstra) adeta bir safari yapmak üzere yola koyuluyoruz.İlk durağımız tarihi Çinçiva Köprüsü ve Çinçiva köyü. Fotoğraflarımızla anımızı ölümsüzleştirdikten sonra yola devam ederek bu kez Zil Kaleye uğruyoruz. Zil Kale hakkında rehberimizden bilgi alıp kaleyi geziyoruz ardından da tekrar yola koyuluyoruz. Adeta Tropikal Yağmur Ormanlarındaymışız hissi uyandıran gür ormanda  minibüslerimiz ile yaptığımız heyecanlı yolculuğun ardından, nihayet bir başka doğa harikası olan Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz.Şelalede alacağımız fotoğraf molasının ardından geriye dönüş yoluna geçiyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüze binerek   Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Gresto Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Artvin -Çamlıhemşin-Ayder

Konaklama Hoteli: Ayder veya Şelale Hotel


5. Gün: AYDER YAYLASI-SÜRMENE-YÖRESEL SÜRMENE BIÇAKÇISI-MAÇKA-SÜMELA MANASTIRI-ORDU-BOZTEPE-SAMSUN

Sabah otelde alınacak kahvaltı sonrası Kalegon Vadisi, Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü gibi önemli alanları görüyor ve ardından, Trabzon yolu üzerindeki şirin ilçe Sürmeneye ulaşıyoruz. Dededen toruna yadigâr kalabilen, dayanıklılığı ve keskinliği ile de adından söz ettiren dünyaca ünlü Sürmene Bıçaklarından almak için Yöresel Sürmene Bıçakçısı’na uğruyoruz. Buradaki alışveriş molası sonrası yönümüzü Maçka’ya doğru çeviriyoruz Tarihi İpek Yolunu takip ederek Maçka’ya ulaşıyoruz. Maçka’yı panoramik olarak görüp, Sümela Manastırı’na gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde Manastıra çıkıyor  ve yine rehberimizden Manastırın ilginç hikayesiyle birlikte tarihini dinliyoruz. Fotoğraflarımızı da çektikten sonra tekrar aşağıya iniyoruz ve bizi bekleyen otobüsümüze binerek yola devam ediyor, bu kez Ordu’ya ulaşıyoruz ve meşhur manzarası ile Boztepe’ye (Ekstra) teleferikle çıkıyoruz. Karadeniz’i ve Ordu’yu tepeden gören bir yükseklikte bulunan bu tepe Karadeniz Bölgesi’nin en önemli seyir noktalarından biridir. Fotoğraf molası sonrası yola çıkarak Samsuna ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Akpınar Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Ayder Yaylası-Sürmene-Ordu-Samsun

Konaklama Hoteli: Anemon Hotel


6. Gün: SAMSUN-SİNOP-TARİHİ SİNOP CEZAEVİ-MEŞHUR SİNOP MANTISI-KASTAMONU-ŞERİFE BACI ANITI-NASRULLAH KÖPRÜSÜ, CAMİ VE ŞADIRVANI

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası Samsun’dan Sinopa hareket ediyoruz. İlk durağımız Tarihi Sinop Cezaevi olacak. Anadolu’nun Alkatraz’ı olarak bilinen Sinop Cezaevi, Cumhuriyetin ilk yıllarında sürgün yeri olarak kullanılmaktaydı. 1999 tarihine kadar faal olan yapı, bir dönem Sabahattin Ali’nin de hüküm giydiği hapishaneydi. Rehberimizin anlatımları sonrasında aracımızda toplanarak, Sinop’un Meşhur Cevizli Mantıları’ndan tatmak üzere Sinop Mantıcısı’nın yolunu tutuyoruz. Yemek molası sonrası Taşköprü üzerinden 2019’da Türk Kültür Başkenti ünvanını taşımış olan Kastamonuya ulaşıyoruz. Burada gezeceğimiz yerler arasında; Şerife Bacı Anıtı, Kadı Nasrullah Köprüsü, istiklal Marşı’nın ilk okunduğu mekan olan  Nasrullah Camii olacak. Kastamonu’ya gelindiğinde uğranılması gereken yerlerden biri de Kastamonu’nun Meşhur Pastırmacısı’dır elbette. Yapacağımız leziz alışveriş molası ile beraber Çekme Helva’dan da tatmayı unutmayın. Kastamonu ziyaretimizi tamamladıktan sonra yola koyularak Safran diyarı Safranboluya ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Sinop Örnek Mantı da alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Samsun-Sinop-Safranbolu 450 Km

Konaklama Hoteli: Bağlar Saray Hotel


7. Gün: SAFRANBOLU- SAFRANBOLU EVLERİ VE TARİHİ ÇARŞI- LOKUM ALIŞVERİŞİ- CİNCİ HAN- CİNCİ HAMAM-KAYMAKAMLAR KONAĞI-GÜNEŞ SAATİ-AMASRA-ÇEKİCİLER ÇARŞISI -KEMERE KÖPRÜSÜ

Sabah kahvaltısı sonrası hareketle Safranbolu’nun Tarihi Sokaklarında gezmeye başlıyoruz. İlk durağımız Meşhur Safranlı Lokum Atölyesi olacak. Burada uğrayacağımız tarihi konakta Safranbolu’da Lokum ve Safran temasından bahsedeceğiz. Yapacağımız Lokum Alışverişi ardından, geleneksel ataerkil aile yaşantısı hakkında bizleri aydınlatacak tarihi Safranbolu Evleri arasında en önemlisine, Kaymakamlar Konağına, uğruyoruz. Safranbolu kışla komutanı Hacı Mehmet Efendi tarafından inşa ettirilen konak 3 kattan oluşup 18. ve 19. Yy Osmanlı aile yaşantısı hakkında bilgiler ve görseller sunmaktadır. Yapacağımız ziyaret sonrası Cinci Han, Cinci Hamam ve Güneş Saatini ziyaret ederek Amasraya ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in “Dünyanın Gözü” olarak tabir ettiği ve merhum şarkıcı Barış Akarsu’nun da memleketi olan şehir, gizli bir cennet koya konuşlanmış gibi durur. Burada alacağımız öğle yemeğinde elbette Amasra’nın leziz balıkları ve meşhur salatası yer alacak. Vereceğimiz enfes öğle yemeği molası ardından Amasra Kalesi, Kemere Sokak, Kemere Köprüsü, Fetih Camisi, Rum Şapeli, Çekiciler Çarşısı gibi tarihi ve turistik alanları da gezerek vereceğimiz serbest zaman sonrası yola çıkıyoruz. Gerekli molalarla unutulmaz anılarla güzel şehir İzmir’e dönüyoruz. Bir sonraki turda görüşmek dileğiyle. Escan’la Kalın. J

 

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Amasra Çeşmicihan Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Safranbolu-İzmir 762 Km


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 6 Gece Otel Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (6) Akşam Yemeği (6)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri
 • Batum Turu

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Rafting ve Zipline Ücreti
 • Teleferik ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı 50TL
 • Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu(isteğe bağlı) 60 TL, Borçka-Karagöl Turu(isteğe bağlı) 60 TL, Lustra ve Karester Turu(İsteğe bağlı 60 TL
 • Kayabaşı Yaylası 40 TL ( Zorunlu )

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (16:00)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (16:10)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (16:20)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (16:30)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (16:35)
 • ALSANCAK ESCANTUR ACENTE ÖNÜ (16:40)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (16:40)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (17:20)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (17:30)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (17:40)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (18:10)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

ÖNEMLİ TUR NOTLARI

*Gürcistan Hükümeti tarafından Sınır Kapısı salgın riski nedeni ile açlımadığından  Batum Turu gerçekleşmeyecektir.

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden ESCAN TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda  kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya  getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

**Sümela Manastırı,Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak restorasyon çalışmaları nedeniyle 18.05.2019 tarihine kadar ziyarete kapalıdır. Tur tarihinizde çalışmalar tamamlanmamış olursa ziyaret yapılamayacaktır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4-Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »