BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU

 • BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU

Kişi/Gece

Konaklama

1 Gece Samsun Palas Otel- 1 Gece Fırtına Deresi Oris Green Otel- 1 Gece Artvin Grand Otel- 1 Gece Kayabaşı Yaylakent Otel- 1 Gece Fatsa Termal Otel- 1 Gece Safranbolu Bağlarsaray Otel

Ulaşım

Otobüs ile

Gezilecek Yerler

Amasya- Hazeranlar Konağı- Samsun- Atatürk Heykeli- Bandırma Vapuru- Samsun Fatsa- Ordu- Giresun- Akçaabat- Trabzon- Fırtına Vadisi- Çamlıhemşin- Arhavı- Hopa Borçka- Karagöl- Artvin- Sarp- Batum- Hopa- Rize- Sümela Manastırı- Trabzon- Kayabaşı Yaylası Atatürk Köşkü- Ordu- Boztepe- Fatsa- Bafra- Sinop- Kastamonu- Safranbolu- Amasra

Kalkış

17:45 Mavişehir Mavibahçe önü, 17:55 Bostanlı İskele önü, 18:00 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 18:10 Girne Yunuslar Mavikule, 18:15 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 18:20 Girne MC Donald’s karşısı, 18:40 Üçyol Pizza pizza Önü, 18:50 Susuz dede durak, 19:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 19:30 Bornova E.Ü.H. önü

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

BATUMLU KEYİF KARADENİZ  

 

SAMSUN(1)  –FIRTINA VADİSİ(1) –ARTVİN(1) -KAYABAŞI YAYLASI(1)-FATSA(1)-SAFRANBOLU(1)

MEŞHUR HUSER YAYLASI, POKUT YAYLASI- KAFKASÖR YAYLASI AYRICALIĞI İLE

AYDER YAYLASI, KAYABAŞI YAYLASI, LUSTRA KARESTER YAYLASI AYRICALIĞI İLE

Hayallerinizi süsleyen Karadeniz’in tüm güzelliklerini tek bir turda keşfedebileceğiniz, her bir şehrin tadını çıkarabileceğiniz, yıllar geçse de asla unutamayacağınız bir tur sizleri bekliyor.

 

Amasya- Hazeranlar Konağı- Samsun- Atatürk Heykeli- Bandırma Vapuru- Samsun

Fatsa- Ordu- Giresun- Akçaabat- Trabzon- Fırtına Vadisi- Çamlıhemşin- Arhavı- Hopa

Borçka- Karagöl- Artvin- Sarp- Batum- Hopa- Rize- Sümela Manastırı- Trabzon- Kayabaşı Yaylası

Atatürk Köşkü- Ordu- Boztepe- Fatsa- Bafra- Sinop- Kastamonu- Safranbolu- Amasra

 

Tüm Akşam Yemekleri Dahil

 

  19.Tur:16-23 Eylül  20.Tur:30 Eylül -07 Ekim 

7 Gece 7 Gün

Tur Programı

1. Gün: AMASYA- HAZERANLAR KONAĞI- SAMSUN- ATATÜRK HEYKELİ-BANDIRMA VAPURU- SAMSUN

Akşam saat 17:45 Mavişehir Mavibahçe önü, 17:55 Bostanlı İskele önü, 18:00 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 18:10 Girne Yunuslar Mavikule, 18:15 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 18:20 Girne MC Donald’s karşısı, 18:40 Üçyol Pizza pizza Önü, 18:50 Susuz dede durak, 19:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 19:30 Bornova E.Ü.H. önünden hareket ediyoruz.

Sungurlu’da vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Şehzadeler Diyarı Amasya’ya doğru ilerliyoruz. Yeşilırmak Vadisi'nde ırmak ile özdeşleşmiş bu tarihi kentin tüm izlerini  barındıran Amasya Müzesi şehirdeki ilk durağımız. Amasya'daki gezimize   II.Beyazıt Külliyesi ile devam ediyoruz. Ardından, Amasya’dan yolu geçmiş Osmanlı devlet büyükleri için hazırlanmış Şehzadeler Parkı’nı gezerek, Yalı Boyu Evleri’ni fotoğraflama imkânı buluyoruz.  Tarihi Amasya Evleri, 19. Yy’dan bugüne Yeşilırmak boyunca yaşanmışlıkları ile bize tarihten kesit sunmaktadırlar. Amasya'nın simgelerinden bir diğeri olan Amasya Kaya Mezarları da gezimizin olmazsa olmazlarından. Harşena Dağı’nın güney eteklerine, kalkerden kayalara oyularak yapılmış olan Kaya Mezarları, Amasya’yı İÖ.333’den İÖ.26’ya kadar başkent olarak kullanan Pontus Krallarına aittir. Bu tarihi mezarları ırmak karşısından fotoğrafladıktan sonra,  eski bir Amasya Konağı olan Hazeranlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Gezimiz sonrası öğle yemeği molası vermek üzere yörenin lezzetli, geleneksel yemeklerini bize sunacak olan restoranımıza gidiyoruz. Öğle yemeği sonrasında bu tarihi şehri geride bırakarak Suluova, Havza, Kavak üzerinden, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizi kurtuluşa ulaştırmak için attığı ilk adıma şahit olan Samsun’a ulaşıyoruz. İlk durağımız 1931 yılında Samsunluların atamıza bir vefa borcu olarak Avusturya’lı heykeltıraş Henrich Krippel’e yaptırdığı Atatürk Heykeli olacak. Fotoğraf molası sonrası Kahraman Bandırma Vapuru’na ulaşıyoruz. Anlatım ve serbest zaman sonrası keyifli günümüzü sonlandırarak Samsunda otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama Hoteli: Samsun Palas Otel

2. Gün: SAMSUN- GİRESUN- UZUNGÖL-AYDER YAYLASI- FIRTINA VADİSİ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve rotamızı Giresun’a çeviriyoruz yakın tarihimizin bir parçası, Millî Mücadelenin önemli isimlerinden Topal Osman Ağa’nın Mezarının da bulunduğu Giresun Kalesi'ni (Panoramik) ve  Karadeniz bölgesinin tek adası olan Giresun Adası'nı (Panoramik) görerek, sahil yolu üzerinden Trabzon-Akçaabat’a ulaşıyoruz. İlk durağımız Karadeniz’in en tanınmış köftecisi Meşhur Akçaabat Köftecisi Nihat Usta olacak. Öğle yemeği molası ardından rotamızı Karadeniz'in en önemli sanatlarından olan Sürmene Bıçak Sanatını görmek için Sürmene'ye çeviriyoruz. Burada yapılacak sunum ve anlatım sonrasında vereceğimiz zamanda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Ardından Karadeniz'in en önemli tarım ürünlerinden biri olan çayın, soframıza gelene kadar geçirdiği süreçleri yerinde görmek için Çay fabrikasını ziyaret ediyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında  yönümüzü güzelliğiyle büyüleyen ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Uzungöl çeviriyoruz. Göl kenarında vereceğimiz molalarla dileyen misafirlerimiz yürüyüş ve alışveriş yapabilir yahut eşsiz fotoğraflar çekebilirler. Gezimizin devamında (ekstra)bizleri bekleyen minibüslerle Karester ve Lustra Yaylaları'nın eşsiz güzelliğini görmek ve yayla yürüyüşü yapmak için yola koyuluyoruz. Sonrasında rotamızı  Ayder Yaylası'na çeviriyoruz. Muhteşem doğa güzellikleri ile dikkat çeken Ayder Yaylası'nda Kalegon VadisiGelintülü ŞelalesiŞenlik Düzü gibi önemli alanları görüyoruz ve  ardından Fırtına Vadisi'ndeki doğa manzaralı otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: Ayder Oris Green Otel

3. Gün: ÇAMLIHEMŞİN-HOPA-BORÇKA-KARAGÖL-ARTVİN

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yeni keşiflere merhaba diyoruz. Bugün misafirlerimizin isteğine ve hava şartlarına bağlı olarak bizleri bekleyen 2 ayrı tur  programı olacak.

1. TUR: Zilkale - Palovit Şelalesi Turu

2. TUR: Huser Yaylası veya (coğrafi şartlara bağlı olarak Pokut Yaylası)

1.Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerde yerlerimizi alıyoruz ve muhteşem bir tura başlıyoruz. Doğal güzelliği ile çok yankı getiren önemli yaylalardan olan Huser Yaylası'na doğru minibüslerimizle yola koyuluyoruz. Derin vadiler, şelaleler ve akarsular eşliğinde yaylaya vardığımızda eşsiz bir manzara bizleri bekliyor olacak. Bulutların üzerinde olacağımız yaylada, bulut denizi diye adlandırılan tepenin üzerine çıkarak dileyen misafirlerimiz salıncağa binebilir yahut unutulmaz manzarada kahvelerini içebilirler.

2.Dolmuşlarımızda yerlerimizi alarak  Fırtına vadisini oluşturan önemli vadilerden olan Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. İlk olarak Ortan Köyü’nden geçerek Sevdaluk dizisi ve diğer birçok yapımın çekimlerinin de yapıldığı ve eski adı Çinçiva olan Şenyuva Köyü’nü görüyoruz. Burada vadi içerisinde bulunan tarihi Şenyuva (Çinçiva) köprüsünde vereceğimiz fotoğraf molası ile bölgenin en yaşlı konaklarını da görerek Çat Vadisi’nin vahşi doğasında yükselen Zilkale'ye doğru ilerliyoruz. Zilkale’nin kartal yuvasını andıran görüntüsüne hayran kalacaksınız. Deniz seviyesinden 750 mt, Çat Deresi’nden ise 100 mt. yükseklikte bulunan Zilkale manzarasında benzersiz fotoğraf karelerine ulaşabilirsiniz. Güzel dakikaların ardından daha da yukarı tırmanıp, muhteşem manzarası ve yazı kışa çeviren serinliğiyle ünlü Meşe Deresi'ne ve Palovit Şelalesi’ne  ulaşıyoruz. Metrelerce yüksekten dökülen şelalenin debisinden saçılan su damlacıkları ile yaşayacağımız hoş dakikaların ardından minibüslerimize binerek Çamlıhemşin’e geri dönüyoruz.

(Ekstra)Öğlen yemeği Fırtına vadisindeki yöresel lezzetlerin sunulduğu restorantta, Kırmızı benekli alabalık &Karalahana sarması &Mıhlama&Kuymak&Turşu kavurma ve laz böreği... Alacağımız yemekle beraber Dileyen misafirlerimiz Fırtına deresi üzerinde Zipline yaparak eşsiz doğada adranalin dolu zamanlar geçirebilirler. Daha sonra otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve Borçka’ya hareket ediyoruz. Karadeniz'in en güzel rotalarından biri olan KARAGÖL turumuz başlıyor (ekstra). UNESCO tarafından "Biyolojik Rezerv Alanı" olarak kabul edilen Macahel Bölgesi'nin bir kısmını kapsayan bu rotada gizemi ve güzelliği ile yeşilin bin bir çeşit tonunu görerek 1650 metre zirveye ulaşıyoruz. Burada Karadeniz İklimi bitki örtüsünün en güzel örneklerini göreceğiz. Klaskur Deresi’nin bir heyelan sonucu önünün kapanmasıyla oluşmuş doğa harikası olan  Karagöl’de göl kenarında dileyenler çaylarını yudumlarken, isteyenler gölün etrafında yürüyüş yapabilirler. Göl kenarında geçirdiğimiz doyumsuz dakikalardan sonra, minibüsteki yerlerimizi alıyoruz ve Borçka'ya doğru dönüşe geçiyoruz. Yol boyunca muhteşem manzaralar eşliğinde ilerliyoruz ve bizi bekleyen  otobüsteki yerlerimizi alıyoruz. Çoruh Nehri ve Borçka Barajı kıyısından Artvin’e hareket ediyoruz. Burada bizleri bekleyen(ekstra) dolmuşlarımızla buluşarak Karadeniz'in yüksek yaylalarından olan ve boğa güreşleriyle ünlü Kafkasör Yaylası'na hareket ediyoruz. Unutulmaz doğa manzaraları eşliğinde yapacağımız yolculukla ünlü Kafkasör Güreş Alanı'nı ve şenlik düzünü görüyoruz. Burada vereceğimiz fotoğraf molası sonrasında Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ülkemizde bulunan en büyük heykelini gururla fotoğraflamak için yola çıkıyoruz. Panaromik Artvin manzarasını da görebileceğimiz bu seyir terasında vereceğimiz fotoğraf molası ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Manzarasıyla kendine hayran bırakacak olan otelimize ulaşıyoruz. Muhteşem manzarası eşliğinde  akşam yemeği alıyoruz.

Konaklama Oteli: Grand ArtvinHotel

4. Gün: ARTVİN-SARP-BATUM-HOPA-SÜMELA MANASTIRI-TRABZON-AKÇAABAT-KAYABAŞI YAYLASI

Sabah otelimizde açık büfe kahvaltının ardından rotamızı Gürcistan’a çeviriyoruz Hopa üzerinden SARP Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Giriş işlemleri tamamlandıktan sonra Batum’a hareket ediyoruz. İlk göreceğimiz yerler arasında Gonio KalesiGonia KöprüsüÇoruh NehriTers BinaPiazza KulesiÂşıklar parkı, Belediye binası,  Komünizm döneminden kalma binalar, Alfabe kulesi, Saat kulesi, Meryemana KatedraliMedea meydanıDeniz Tanrısı Poseıdon heykeli Rehberimiz eşliğinde bu yapıları görüyoruz. Bölgeyi gezdikten sonra otobüsümüzde yerlerimizi alıyoruz ve ülkeye giriş işlemlerimizin ardından Hopa'da vereceğimiz öğle yemeği sonrasında ladin ağaçları ile bezenmiş, dağların yüksek kesimlerinde konuşlanmış Kayabaşı Yaylası'na hareket ediyoruz, Düzköy’de bizleri bekleyen minibüsler ile yeşilin binbir tonuyla bezenmiş doğayı seyrederek tırmanışa geçiyoruz Doyumsuz manzaralar eşliğinde, Hırsala, Büyükoba, İskobel Yaylaları’nı görerek, ahşap bungalov evlerden oluşan Kayabaşı Yaylakent evlerine yerleşiyoruz. Kayabaşı Yaylası etrafında, (Coğrafi şartlara bağlı olarak) yapacağımız kısa yürüyüşlerle, bölgenin büyüleyici doğasını keşfederken, bulutlara bu denli yakın olmanın verdiği keyifle fotoğraf molası veriyoruz.  Akşam yemeği sonrasında Karadeniz yayla eğlencesi (Kolbastı, Horon) yapıyoruz. 

Konaklama Hoteli: Kayabaşı Yaylakent Otel

5. Gün: KAYABAŞİ-AKÇAABAT-TRABZON-ORDU-FATSA

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası minibüslerle Düzköy’e iniyoruz ve otobüsteki yerlerimizi alıyoruz. Zengin tarihiyle ziyaret eden gezginleri etkileyen Trabzon’a hareket ediyoruz, yol boyunca manzarasıyla muazzam tarihiyle büyüleyen kenti seyrederek, Soğuksu semtine çıkıyoruz. Atatürk’ün, Trabzon ziyareti sırasında hayranlık duyduğu, daha sonra da kendisine hediye edilen Köşkü geziyoruz. Atamızı yâd ediyoruz. Ulu Önderimizin vasiyetinin ikinci yarısını yazmasıyla önem arz eden köşkün tarihçesini rehberimizden dinleyip, unutulmaz anılar biriktiriyoruz. Trabzon El Sanatları içerisinde yer alan ve Kazaz Türkler'inden bölgeye miras kalan Kazaziye Gümüş Örme Sanatı'nı tanıyıp yakından görmek için Kazazi Gümüş Atölyesi'ne uğruyoruz. Burada yetkin kişilerden dinleyeceğimiz bilgiler doğrultusunda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Daha sonra otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve yeni keşiflere doğru yola çıkıyoruz. Öğle Yemeğimiz ardından rotamızı ülkemizin ve Karadeniz Bölgesinin en önemli tarihi ve turistik gezi alanlarından olan Sümela Manastırına çeviriyoruz. Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezi sonrasında, Görele'den geçerek, Fındık Diyarı Ordu’ya ulaşıyoruz. Birçok şaire ilham kaynağı olan Boztepe’ye teleferikle (ekstra) çıkıyoruz, muhteşem manzarayı fotoğraflıyoruz. Dileyen misafirlerimiz fındık alışverişi yapabilirler. Verilen serbest zaman sonrasında otobüsteki yerlerimizi alarak, keyifli bir günün ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Fatsa’daki otelimizde.

Konaklama Oteli: Fatsa Termal Otel

6. Gün: FATSA-SAMSUN-BAFRA-SINOP-KASTAMONU-SAFRANBOLU

Sabah otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltı ardından otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve rotamızı Türkiye’nin Kuzey noktası Sinop’a çeviriyoruz. Karadeniz’in büyüleyen güzelliği eşliğinde Bafra üzerinden Sinop’a ulaşıyoruz. Tarihi Sinop Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Faal olduğu dönemlerde Sebahattin Ali gibi birçok ünlünün hüküm giymiş olduğu yapıyı rehberimiz eşliğinde gezdikten sonra, limana inerek lezzetiyle ün yapmış Meşhur Sinop Mantısı'nı tadıyoruz. Dileyen misafirlerimiz meşhur maket minyatür kotralardan satın alabilirler. Ardından,  Rotamızı Kastamonu’ya çeviriyoruz, Dranas geçidinden geçerek Kastamonu’ya ulaşıyoruz. Burada Şerife Bacı Anıtını, Nasrullah Efendi CamisiniKambur Köprüyü ve Sürgün Saat'i görüyoruz. Serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Ardından otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve  müze kent Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bağlarsarayı otelde.

Konaklama Oteli: Safranbolu Bağlarsaray Otel

7. Gün: SAFRANBOLU-AMASRA-BURSA ÇEVRE YOLU-SUSURLUK-IZMIR

Sabah otelimizde yapacağımız açık büfe kahvaltı sonrası otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ve yıllar içinde gayet iyi korunmuş olan Safranbolu,  ‘Zamanın Durduğu Kent’, Osmanlı mimarisinin en iyi korunduğu yerlerden biri olarak büyün ihtişamı ile karşımızda duruyor. Coğrafyanın insan ile bütünleştiği, mimarinin yaşama biçimi ile şekillendiği, birer sanat şaheseri sayılabilecek ahşap mimarinin ortaya çıkardığı en güzel ilçelerimizden biri olan  Safranbolu'ya merhaba diyoruz. UNESCO tarafından 1994'te Dünya Mirası listesine alınan Müze Kenti rehberimiz eşliğinde geziyoruz, Cinci Hoca Hanı ve HamamıKöprülü Mehmet Paşa Camii ve İzzet Paşa Camii'ni ve Arastaları geziyoruz. Serbest zaman sonrasında Batı Karadeniz'in en güzel yerleşimlerinden olan Amasra'ya ulaşıyoruz. Bol malzemeli meşhur Amasra Salatası ve lezzetli Amasra balıklarından oluşan menü ile öğle yemeğimizi aldıktan sonra Fatih Sultan Mehmet'in Çeşm-i Cihan (Dünyanın Gözü) olarak adlandırdığı bu şirin alanda; Kemere Köprüsü, Çekiciler Çarşısı, Panaromik Amasra Manzarası, Amasra Plajı, Fatih Sultan Mehmet Heykeli ve serbest zaman sonrası Egenin incisi İzmir’e rotamızı çeviriyoruzGüzel anılar biriktirip yeni dostluklar oluşturduğumuz, özel, keyifli, eğlenceli bir KARADENİZ TURU’NUN daha sonuna geldik. Bursa Çevreyolu'nu takip ederek Balikesir üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • 6 Gece Otel Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (6) Akşam Yemeği (6)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Rafting ve Zipline Ücreti
 • Teleferik ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı 150TL
 • Lustra Karester Turu(isteğe bağlı), Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu(isteğe bağlı) , Borçka-Karagöl Turu(isteğe bağlı) , Huser Yaylası- Pokut Yaylası)
 • Kayabaşı Yaylası  ( Zorunlu )
 • Batum Turu 
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (17:45)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (17:55)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (18:00)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (18:10)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (18:15)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (18:20)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (18:40)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (18:50)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (19:00)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (19:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

ÖNEMLİ TUR NOTLARI

*Gürcistan Hükümeti tarafından alınan karar neticesinde Batum Turu yalnızca NEGATİF PCR test sonucu ibraz edenler ile gerçekleştirilecektir.

*Batum’a çipli Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden ESCAN TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda  kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya  getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

**Sümela Manastırı,Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak restorasyon çalışmaları nedeniyle 18.05.2019 tarihine kadar ziyarete kapalıdır. Tur tarihinizde çalışmalar tamamlanmamış olursa ziyaret yapılamayacaktır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4-Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. (Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır)

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


BATUMLU KEYİF KARADENİZ TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »