KEYİF İSTANBUL & ULUDAĞ TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

KEYİF İSTANBUL & ULUDAĞ TURU

 

Çamlıca Tepesi-Kız Kulesi-Adalar-Pierre Loti-Dev Akvaryum-Panorama 1453 Tarihi Müzesi-Galata Kulesi-Eminönü-Boğaz Turu-Uludağ

PANORAMA 1453 MÜZESİ FARKI İLE

EĞLENCENİN MERKEZİ KUMKAPI’DA FASIL FARKI İLE

AVRUPA YAKASINDA

4* HİLTON GARDEN INN HOTEL HALİÇ KONAKLAMA FARKI İLE

1.Tur:31 Ocak 03 Şubat  2.Tur:14-17 Şubat

 

3 GECE 3 GÜN

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 21:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 21:50 Bostanlı İskele önü, 22:00 Karşıyaka Acenta önü, 22:10’da Girne Yunuslar Mavi Kule, 22:15 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 22:20 Girne MC Donald’s karşısı, 22:40 Üçyol Pizza Pizza, 22:45 Susuz Dede Durağı, 22:50 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 23:10 Bornova E.Ü.H. önünden misafirlerimizi aldıktan sonra, yolculuğumuza başlıyoruz. Akhisar ve Susurluk’ta uygun tesislerde vereceğimiz molaların ardından arabalı vapur ile Yalova’dan İstanbul’a geçiyoruz. İstanbul’un şiirlere, şarkılara, romanlara konu olan güzelliğinin en güzel noktadan seyredildiği Anadolu yakasındaki Çamlıca Tepesi’ne çıkıyor ve İstanbul Boğazı’nı fotoğrafladıktan sonra kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltımızın ardından Üsküdar’a gitmek üzere yola çıkıyoruz. Anadolu Yakası boyunca ilerliyor ve Üsküdar Salacak’tan teknelere binerek İstanbul’un sembollerinden biri olan Kız Kulesi’ne geçiyoruz. Rehberimizden boğaz girişinin mihenk taşı olan, masallara konu olmuş bu sembol yapı hakkında bilgi aldıktan sonra tekrar otobüsümüzle buluşuyor ve Kanlıca’ya kadar otobüsümüz ile devam ediyoruz. Burada geçireceğimiz zamanda, Kanlıca’nın meşhur yoğurdunu tadarken, Boğaz manzarasının keyfini sürüyoruz. Ardından Avrupa yakasına geçerek en az boğaz kadar güzel bir başka manzarayı seyretmek üzere Pierre Loti Tepesi’nin yolunu tutuyoruz. Bir İstanbul aşığı olarak yazdığı eserlerle kültürümüzde ve tarihimizde önemli bir yere sahip olan Pierre Loti’ye adanmış bu güzel manzarada günün son kahvelerini yudumlarken; verilen serbest zaman kapsamında dileyen misafirlerimiz Eyüp Sultan Camii’ne yürüyerek ziyaretlerini yapabilirler. Sonrasında konaklayacağımız otele gitmek üzere günü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4*Hilton Garden Inn Haliç.


2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Topkapı Edirnekapı Surlarının karşısında, İstanbul’un tarihe açılan kapısı olan Panorama 1453 Tarih Müzesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'u fethedişinin ses ve görüntü efektleriyle ziyaretçilere yeniden yaşatıldığı bu müzedeki ziyaretimiz sonrasında turumuza Bayrampaşa Forum İstanbul’da bulunan Dev Akvaryum’la devam ediyoruz. Burada, dünya denizlerinde yaşayan çeşitli balık türlerinin bulunduğu, balıklarla yüzüyormuş gibi hissedeceğimiz 80 metre uzunluğundaki akrilik su altı tünelini gezdikten sonra; Eminönü’ne devam ediyoruz. Burada öğle yemeğimizi nostaljik teknelerde pişen ve bir İstanbul klasiği olan balık-ekmek şeklinde aldıktan sonra bu güzel şehrin silüetini ve boğaz kıyıları boyunca bir inci gibi sıralanmış tarihi yapıları görmek ve boğaz sefası yapmak için bizlere özel teknemize binerek İstanbul Boğazı turuna (ekstra) çıkıyoruz. Avrupa ile Asya Kıtası’nı birbirinden ayıran aynı zamanda da Karadeniz ile Marmara Denizi’ni birbirine bağlayan bu özel su yolu üzerindeki yolculuğumuzda, rehberimizden, Boğaz’ın tarihi ve coğrafi özellikleri ile tarihin eskitemediği yalıları hakkında gerekli bilgilerimizi alıyoruz. Boğaz turunun sonunda, İstanbul’un önemli sembolleri arasında bulunan Galata Kulesi’ne hareket ediyoruz. Galata Kulesi’nden İstanbul’un muhteşem Boğaz fotoğraflarını çektikten sonra otelimize hareket ediyor ve otelimizde alacağımız akşam yemeği sonrasında dileyen misafirlerimizle (extra) eğlenceli bir İstanbul akşamı için Kumkapı’ya gidiyoruz. Konaklama otelimizde. 4*Hilton Garden Inn Hotel.


3. Gün:

Sabah hotelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyor ve Bursa’ya hareket ediyoruz. Türkiye’nin en eski ve en güzel kayak merkezi olan Uludağ’a çıkıyoruz. Verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz kayak ve snowboard yapabilir; telesiyej ile zirveye çıkabilir. Dileyen misafirlerimiz ise kar manzarasını seyrederek sıcak sahleplerini içebilir. Uludağ’daki serbest zaman sonrasında, turumuzu tamamlıyoruz ve otobüsümüze yerleşerek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Yolda Uygun tesislerde vereceğimiz molalarımızın sonrasında İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki ESCAN TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Pier Lotti Telefrik Ücreti 8 TL
 • Tekne ile Boğaz turu 50 TL
 • Kumkapı Eğlencesi 100 TL
 • Adalara vapur geçiş ücreti 12 TL
 • Kız Kulesi 20 TL
 • Dev Akvaryum 60 TL ve Jurrasicland Giriş Ücreti 49 TL
 • Panorama 1453 8 TL
 • Telesiyej ücreti ve Kayak takım ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (21:45)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (21:50)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (22:00)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (22:10)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (22:15)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (22:20)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (22:40)
 • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (22:45)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (22:50)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (23:10)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir. Sağlığınızı da gezi süresince HDI SİGORTA AŞ. sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


KEYİF İSTANBUL & ULUDAĞ TURU Hakkındaki DüşüncelerinizKişi/Gece

Konaklama

2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜSLE

Gezilecek Yerler

Çamlıca Tepesi-Kız Kulesi-Adalar-Pierre Loti-Dev Akvaryum-Panorama 1453 Tarihi Müzesi-Galata Kulesi

Kalkış

Akşam saat 21:45 Mavişehir Mavibahçe Avm önü, 21:50 Bostanlı İskele önü, 22:00 Karşıyaka Acenta önü, 22:10’da Girne Yunuslar Mavi Kule, 22:15 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 22:20 Girne MC Donald’s karşısı, 22:40 Üçyol Pizza Pizza, 22:45 Susuz Dede Durağı, 22:50 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 23:10 Bornova E.Ü.H. önü

Telefon

0 232 3646402