MOSTRA KARNAVALI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

MOSTRA KARNAVALI

Hora-Vunaki Meydanı-Mecidiye Camii-Argenti Müzesi-Korais Kütüphanesi-Armolia Köyü-Pirgi-Mesta-Timiana Köyü

 

GÜNEY ADA TURU DAHİL

YUNAN TAVERNASI DAHİL

4*ERYTHA HOTEL KONAKLAMA FARKI İLE

 

09-10 Mart

1 Gece 2 Gün

Tur Programı

1. Gün:

ÇEŞME-SAKIZ ADASI

Saat 08:00’de Çeşme Liman Gümrüğü’nde buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından, Türkler tarafından Sakız ağaçlarının bolluğundan Sakız olarak adlandırılmış, Chios (Χίος) adasına hareket ediyoruz. 50 dakikalık keyifli bir yolculuğun ardından ulaşıp, gerekli gümrük işlemlerinden sonra rehberimiz eşliğinde ada halkının adlandırdığı ismiyle Hora(ada merkezi) turumuza başlıyoruz. Türklerin ve Yahudilerin yaşadığı eski mahalleler önceden hendekle ayrılan kale içinde yer almaktaydı. Öncelikle Osmanlı izlerini süreceğimiz kalesini ziyaret ediyoruz. Daha sonra, günlük yaşamın nabzının attığı, eski çarşının bulunduğu Vunaki Meydanı’na geçiyoruz. Adaya yaklaşırken minaresi görünen; Mecidiye Camii bu meydanda. Şu anda Bizans Müzesi olan olarak kullanılmakta. Buradan çarşı içinden yürüyerek, 2000 yıl öncesinden kalma kostüm ve halk sanatı koleksiyonuyla, Argenti Müzesi’ni ve Yunanistan’ın en önemli kütüphanelerinden Korais Kütüphanesini gezmeye gidiyoruz. Aynı binada konumlandırılmış bu iki müzeyi gezip, adanın çarşı merkezinde sakız, sakız likörü, şekerlemeler, sakız kurabiyesi vb. alış verişi ve cafelerden birinde frape (buzlu kahve) veya Greek-kafe(bildiğimiz Türk kahvesi) içmek için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra, otelimize yerleşiyoruz. Akşam,Yunan Tavernasına gidip buzuki ve yunan mezelerinin keyfini çıkarıyoruz. Konaklama otelimizde.4*Erytha Hotel.


2. Gün:

GÜNEY ADA TURU-APOKRIES KARNAVALI-ÇEŞME

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, Adanın güneyine doğru turumuza çıkıyoruz. Kambos’un içinden ilerleyerek tepelere tırmanan ana yol zeytinliklerden, sakız ağacı tarlalarından geçiyor. Bu bölge ‘‘Mastikohorya’’ olarak biliniyor, yani sakız bölgesi. Adanın en büyük geçim kaynağı olan bu damla sakızının(mastic) üretildiği köylere doğru yol alıyoruz. Seramik işçiliği ile meşhur Armolia Köyü’nü görüp, Picasso’yu kıskandıran köy Pirgi’ye ulaşıyoruz. Evlerin dış cephesinde beyaz ve siyah geometrik şekillerin sıva üzerine işlendiği bir el oymacılığı tekniği hakimdir. ksista (xysta)  adı verilen bu otantik kazıma tekniği; Italyan Sgraffitoyu anımsatan, Cenova’dan bir dekorasyon gibi görünür. Aynı süslemelerle bezeli köyün postanesi, bankası ve diğer yapılarını görüp,13. yüzyıldan kalma Bizans kilisesi St. Apostles’i de barındıran dikdörtgen meydanındaki, otantik kahvelerde mola alıyoruz.. Daha sonra yolumuza devam edip, günümüzde tamamen orijinal tüm yapısını koruyan Olimpi Köyü üzerinden kısa bir yolculukla Mesta‘ya ulaşıyoruz.Yol güzergahımızda sakız ağaçlarını yakından görüp tanıma şansımız oluyor.Labirent gibi kimi yerde dehlizlere dönüşen tünel sokaklar, ziyaretçilerini Ortaçağ’a ışınlıyor. Şehrin merkezinde mola verebiliriz. Köyün; dantel işleri kadar, Suma Rakısı meşhur. İkram eden köylüleri geri çevirmeyin. Turumuzun sonunda, Adanın en önemli karnavallarından Apokries Karanavalı etkinliklerine katılmak için Timiana Köyüne gidiyoruz. Kökeni Dionisos şenliklerine kadar giden bu eğlencelere katılıyoruz. Bando eşliğinde, halkın rengarenk ve ilginç kıyafetlerle katıldığı Geçit Alayını görüp, bol bol fotoğraf çekiyoruz. Akşamüzeri, ada merkezine dönüyoruz. Saat 16:30’da gümrük işlemlerinin ardından gemimize binip, Ege’nin mavi sularında keyifli bir yolculuğun ardından, Çeşme’ye ulaşıyoruz. Gerekli gümrük işlemlerinden sonra free-shop alışverişi için serbest zaman alıyoruz. Daha sonra bir başka Escantur organizasyonunda beraber olmak dileğiyle ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Gidiş dönüş HIZLI KATAMARAN bileti
 • 4* Otelde Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası(Mesleki sorumluluk sigortasıdır)
 • Sakız Liman – Otel – Liman gidiş dönüş transfer
 • Mostra Karnaval Turu
 • Yunan Tavernası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri ve içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 yaş üzeri farkı (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)
 • Ulaşım 10 Euro

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

  9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir. Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ. sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  MOSTRA KARNAVALI Hakkındaki Düşünceleriniz  Kişi/Gece

  Konaklama

  1 GECE OTEL KONAKLAMA

  Ulaşım

  OTOBÜSLE

  Gezilecek Yerler

  Hora-Vunaki Meydanı-Mecidiye Camii-Argenti Müzesi-Korais Kütüphanesi-Armolia Köyü-Pirgi-Mesta-Timian

  Kalkış

  Telefon

  0 232 3646402