MOZART ve ROMANTiZM

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

MOZART VE ROMANTiZM

MÜNİH(1) – SALZBURG(1) – LJUBLJANA(1) – GRAZ(1) – VİYANA(1)

1.Tur:25-29 Nisan, 2.Tur: 03-07 Ekim

 5 GECE 6 GÜN

EXTRA TUR YOK !

İZMİR’DEN İZMİR’E DİREKT UÇUŞ İMKANI

NEUSCHWANSTEİN ŞATOSU-HALLSTATT-BLED GÖLÜ-POSTAJNA MAĞARASI-VİYANA ORMANLARI

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR - MÜNİH

Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar Gidiş terminali Sunexpress kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle 10:00 da buluşuyoruz. Bagaj bilet ve biniş işlemlerinin ardından 12:30 da Münih’e hareket ediyoruz.13:20 de Münih’e varışımızın ardından alandan ayrılıyor ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Münih şehir turu esnasında görülecek yerler arasında ; Münih’in ruhu ve kalbi olarak kabul edilen Marienplatz (Meryem Ana Meydanı), Belediye Binası, Viktualienmarkt, Bavyera Eyalet Tiyatrosu, ve şehrin simgelerinden kubbeleriyle ünlü Frauenkirche Kilisesi bulunmaktadır.Münih şehir turumuzun ardından,konaklama Münih otelimizde.


2. Gün:

MÜNİH - SALZBURG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Schwangou kasabası ve Neuschwanstein Şatosu turuna katılıyoruz. Romantik Yol’ un incisi olarak kabul edilen ve Disneyland’ın ambleminde de kullanılan masalsı Neuschwanstein Şatosu'nu geziyor ve hemen karşısında ki Hohenschwangau Şatosunu görüp resim çekme fırsatını değerlendiriyoruz. Turumuzun ardından Mozart’ın doğum yeri olan Salzburg’a hareket ediyoruz ve turumuza Altstadt eski şehir bölgesinde yürüyüş yaparak başlıyoruz. Yürüyüşümüz sırasında 9. Ve 10. YYlardan kalma binaların halen nasıl dimdik ayakta kaldığına hayret edeceksiniz. Her binanın üzerinde yazan iki tarih göreceksiniz ve Bu tarihlerden eski olanı binanın yapılış yılını, yeni olanı ise yenilenme yılını gösterir.Gezimize panoramik olarak Mirabel Sarayının bahçelerini, Salzburg Katedrali ve Avrupa nın en yüksek kalelerinden biri olan Salzburg kalesini ziyaret ederek devam ediyoruz.Turumuzu tarihin en önemli yapıtlarından biri olan başkanlık sarayını dışarıdan ziyaret ederek sonlandırıyoruz. Konaklama Salzburg otelimizde.


3. Gün:

SALZBURG - LJUBLJANA

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından dünyada görülmesi gereken 100 yerden biri olarak geçen Hallstatt’a hareket ediyoruz. UNESCO tarafından dünya kültür mirası listesine eklenen Hallstatt, doğal güzelliği kadar “Kemik Evi” anlamına gelen Beinhaus’un yanı sıra göz kamaştıran tuz mağaraları ile de ünlü. Göl kenarında yapılacak yürüyüşten, banklarda oturup kuğuları ve manzarayı izledikten sonra büyüleyici Hallstatt gölünden ayrılarak Avrupa’nın en güzel 10 kasabası listesine giren Bled Gölüne gidiyoruz. Doğanın insanlığa armağanı, güzelliği dillere destan Bled gölünde yapacağımız yürüyüşte büyülü güzelliği ve huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Göl turumuz sonrasında otelimize hareket ediyoruz.Konaklama Ljubljana otelimizde.


4. Gün:

LJUBLJANA - GRAZ

Sabah otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından Ljubljana panoramik şehir turuna başlıyoruz.İçinden nehir geçen diğer şehirler gibi Ljubljana da bir köprüler şehri. Eski dönemde ayakkabıcıların ürünlerini sergiledikleri şehrin merkezindeki en eski Kunduracılar Köprüsü, şehrin kalbinin attığı Üçlü Köprü, rengarenk aşk kilitleriyle süslü Kasap Köprüsü ile şehrin ve Slovenya bayrağının sembolü olan Ejderhalar Köprüsü, oldukça renkli ve akşamları cıvıl cıvıl olan Ljubljana’nın kalbinin attığı Preseren ve Kongresni Meydanı, duvarları grafitlilerle dolu, sokaklarında eski ayakkabıların sarkıtıldığı, vakit geçirmesi inanılmaz keyifli Trubarjeva Caddesi görüyoruz.Ardından finükülerle çıkarak şehrin panoramik manzarasını seyredebileceğimiz 11.yüzyıl yapımı Lublijana Kalesi’ni de ziyaret ettikten sonra sizleri kendisine hayran bırakacak ve şaşırtacak Unesco tarafından koruma altına alınmış, şehre sadece 55 km mesafede bulunan, dünyanın en uzun yeraltı mağarası Postajna mağarasına gidiyoruz ve Belli bir kısmına trenle gidilen mağarada rehber eşliğinde sarkık ve dikiklerin arasında yapacağımız yürüyüşle Postajna mağarası turumuzu yaparak günü tamamlıyoruz ve Graza hareket ediyoruz.Konaklama Grazdaki otelimizde.


5. Gün:

GRAZ - VİYANA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Viyana’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Slovakya ‘nın başkenti Bratislava’yı ziyaret ediyor ve panoramik Viyana şehir turumuza başlıyoruz.Görülecek yerler arasında; dünyanın en iyi salonuna sahip olduğu kabul edilen Opera Binası, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater eğlence alanı, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Serbest zaman sonrasında otelimize hareket ediyoruz.Konaklama Viyana otelimizde.


6. Gün:

VIYANA – İZMİR

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Viyana Ormanları turu için hareket ediyoruz. Turumuz esnasında panoramik olarak görülecek yerler arasında; Mayerling bölgesi, Baden Şehir turu ve Schönbrun Sarayın Bahçesi bulunmaktadır. Ardından verilecek serbest zaman bitiminde Viyana Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası Sun Express Havayolları’nın XQ981 nolu seferi ile saat 21.50’de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 01.10’da İzmir’e varışımızın ardından bir sonraki EscanTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Sunexpress Havayolları İzmir Münih -Viyana İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri

*Hotelde 5 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Zorunlu Seyahat Sigortası

*Havalimanı ve Şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Zorunlu Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü Farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

  4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  10-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  12-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  13-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  14-Seyahat edeceğiniz ülkelerdeki para birimi aşağıda belirtilmiştir. Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  15-Otel Check in Saati 14:00 Oteden Check Out saati 12:00 dir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  MOZART ve ROMANTiZM Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  Konaklama

  5 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

  Ulaşım

  Sunexpress Havayolları

  Gezilecek Yerler

  MÜNİH(1) – SALZBURG(1) – LJUBLJANA(1) – GRAZ(1) – VİYANA(1)

  Kalkış

  Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar Gidiş terminali Sunexpress kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle 10:00 da buluşuyoruz.Bagaj bilet ve biniş işlemlerinin ardından 12:30 da Münih’e hareket

  Telefon

  0 232 3646402