REAL İTALYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

REAL İTALYA TURU

KAVALA-YANYA-GEMİ (1)-BARİ-NAPOLİ-POMPEİ-ROMA(2)-ORVİETO-FLORANSA (1)

           PİSA-MİLANO(1)-VENEDİK(1)-SAN MARİNO-GEMİ(1)-SELANİK (1)

Balkanları tekrar görmek istemiyorsanız ve Gerçek İtalya turu düşünüyorsanız Bekleriz..

Roma’da 2 Gece Konaklama Farkı  ile !!!

San Marino Turu Dahil !!!

Orvieto Turu Farkı ile !!!

Pompei Antik Kenti Turu Dahil !!!

Pisa Turu Dahil !!!

Vapuretto Ücrete Dahil !!!

**EXTRA TUR YOK**

1.Tur:19-28 Temmuz 2.Tur:09-18 Ağustos 3.Tur:23 Ağustos 01 Eylül

4.Tur:19-28 Eylül 5.Tur:11-20 Ekim

9 Gece 10 Gün / 8 Gece Konaklamalı

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 20:00 Üçkuyular Meydan Yazıhaneler önü, 20:10 Susuz Dede durak, 20:20 Üçyol İşbankası, 20:45 Bornova E.Ü.H. önü, 21:20 Karşıyaka Escantur Acente önü, 21:30 Girne Yunuslar Mavikule, 21:35 Bostanlı iskele önü, 21:45 Mavişehir Mavibahçe AVM karşısından misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

Ayvalık, Çanakkale, Keşan yolu üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Türk sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehri’ni geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’ndaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin sonrasında Kavalaya hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltımızı Kavala’da aldıktan sonra turumuza başlıyoruz. Su Kemerleri,Liman,19.yy Neo Klasik yapıları, İbrahim Paşa Cami, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimiz  sonrasında  Yanya’ya doğru yola çıkıyoruz. Yanya’ya varışımıza müteakip Ali Paşanın şehri olarak da bilinen Yanya şehir turumuza başlıyoruz. Yanya, Yunanistan coğrafyası içinde bulunan ve en uzun Osmanlı hükümdarlığında kalan şehirlerden de biri. Bir zamanlar Yunanistan’ın en büyük şehriymiş Yanya. Yanya tarihi merkez turumuzda; Bizans Kalesi, Saat Kulesi, Aslan Paşa Camii, Fethiye Camii, Ali Paşa Sarayı’nı görüyoruz. İtalya’ya gitmek üzere limana gidiyoruz ve gemi yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme gemide.


2. Gün:

Sabah saatlerinde, Güney İtalya’nın gelişmiş şehri olan Bari’ye ulaşıyoruz. İtalo-Grecove Norman kültürünün izlerini taşıyan gezginlerin son dönemlerde keşif listesinin başına yazdıkları önemli bir liman şehri, Limandan ayrılıyor ve Pompei Antik Kentine hareket ediyoruz. M.S.79’da Vezüv Yanardağ’ının patlaması sonucu yeryüzünden silinen ancak 1820'li yıllarda İtalyan arkeolog, Giuseppe Fiorelli'nin sistemli kazılarıyla gün yüzüne çıkartılmış Pompei Antik Kentinde Kültür Turumuzu geçekleştirmek üzere, Napoli yakınlarındaki Pompei Antik Kentine ulaşıyoruz. Profesyonel Tur Rehberi eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turu sonrasında önerimiz; İtalyan rivierasının en leziz organik ürünleriyle hazırlanan "Pasta al pomodoro"(Domatesli Makarna Parmigiano peyniri ile) ve Odun ateşinde, taş fırında özenle pişirilen Napoli Pizza'nın tadına bakmanız. İtalya'nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli ‘ye Pompei Antik kenti ziyaretimiz sonrasında ulaşacağız. Napoli'de şehir turumuzda, Galleria Umberto Primo(Birinci Umberto Galeriyası), CastelNuovo (Yeni Kale), PiazzadiPlepscito (Plepscito Meydanı), San Carlo Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında. Napoli İtalya'nın kural tanımayan çocuğu olarak tanımlanıyor olsa da İtalya'nın karakteristik özelliklerini sergileyen en önemli ve romantik şehirlerinden birisi. Napoli'de gerçekleştireceğimiz serbest zaman sonrasında Roma'ya doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Roma'daki otelimizde.


3. Gün:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Roma şehri turumuza başlıyoruz; İmparatorluk döneminde "CaputMundi" (Dünya'nın Başkenti) olarak anılan Şehir  unutulmaz olmasının yanı sıra birçok önemli kültürel eseri de tarihi merkez içerisinde ziyaretçilerine sunan bir açık hava müzesi niteliğinde; Roma Şehir merkezinde göreceğimiz yerler; Costantino Zafer Takı, Colosseo, İmparatorlar Caddesi, Roma ve Traino Forumları, Vittoriano Anıtı, Venezia Meydanı, Corso Caddesi, Aşk çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, AlbertoSordiGaleriyası, Colonna ve Monte Cilerio Meydanı, Panteon Tapınağı, Rotonda Meydanı, Navono Meydanı, Cassazione Palası, Sant'Angelo Kalesi. Şehir turumuz sonrasında Roma il sınırları içerisinde yer alan Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi, dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'ı ziyaret ediyoruz. San Pietro Meydanı ve Rönesans dönemi sanatçılarının eserleri ile dekore edilmiş kutsal San Pietro Basilikası göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize dönüyor ve dileyen misafirlerimiz ile ışıklar içinde bir Roma gecesi eğlencesi için otelden ayrılıyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.


4. Gün:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Orvietoya hareket ediyoruz. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomosunun görülmesinin ardından Firenze/Floransa’ya hareket ediyoruz. FirenzeFloransa'da başlıyoruz. Birbirini dik kesen dar sokakların geniş meydanlarla buluştuğu Rönesans Dönemi taş eserlerin ansızın karşımıza çıktığı muhteşem Şehir FirenzeFloransa adeta bir açık hava müzesi; Profesyonel tur rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turumuzda DuomoKatedral, Vaftizahne ve cennetin kapısı, SantaCroce Kilisesi, Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchio, Uffizzi Galerisi, ArnoNehri üzerindeki Ponte Vecchio göreceğimiz yerler arasında. Floransa'da gerçekleştireceğimiz serbest zaman için önerimiz İtalya mutfağının eşsiz tatlarından birisi olan Fiorentina tarzında pişirilen etin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Gerçekleştireceğimiz serbest zamanın ardından Konaklama Floransa’daki otelimizde. FLORANSA


5. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından ardından Pisa şehrine hareket ediyoruz. Piazzadei MiracoliMucizeler Meydanında yer alan yaklaşık 15.000 tonluk anıtsal - dinsel bir mimari örneği olan Pisakulesi, Vaftizhane ve Pisa Katedralini rehberimiz eşliğinde gezerek burada bir fotoğraf molası veriyoruz. (PiazzadeiMiracoli) mucizeler meydanında gerçekleştireceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz hediyelik alışverişlerini gerçekleştirebilir Milano’ya hareket ediyoruz. Panoramik olarak yapılacak olan Milano şehir turumuzda, şehrin tarihi eserlerinden birisi olan Milano Kalesi Castello Sforzesco’ görülecek ve 19. yy. endüstri devrimine damgasını vurmuş olan ‘Galleria’ ziyaret edilecektir. Galleria; Avrupa’nın ilk kapalı alışveriş merkezi olarak da bilinmektedir. Ünlü Fransız mühendis Gustave Eiffel, Paris’teki Eiffel Kulesinin yapımını buradan esinlenmiştir. Gotik sanatının yoğun bir şekilde görülebileceği Duomo, üzerindeki 2000’i aşkın heykelcikten oluşan dış cephesi ile dünyanın en büyük dördüncü kilisesidir. Modanın merkezi olarak bilinen Via Monte Napoleone’ ve ‘Via la Spiga’ caddelerinde vitrinlerin zenginliğini görebilirsiniz. Konaklama Milano’daki otelimizde MİLANO


6. Gün:

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra Venedike hareket ediyoruz. İtalya'nın Romantik şehri Venedik keşif rotamızda; kanalların üzerine kurulu irili ufaklı köprüler ile yürüyerek  veya gondollar ile su üzerinden gezilebilen tarihi merkez; Cam sanatının- Dantel işçiliğinin merkezi, Maskeli balolar şehri, sular şehri, kanallar şehri...vb. birçok tanımlamayla çağrılan şehir Venedik, bizim için ise romantik aşkların şehri Venedik, Bir çok önemli olaya tanıklık eden Piazzadi San MarcoSan Marco Meydanı,  Palazzo DucaleDükler Sarayı ve Basilicadi San MarcoSan Marco Bazilikası, Campanile MaggioreÇan Kulesi ve Torredell'orologioSaat Kulesi, Pontedei Sospiri Ahlar köprüsü ve Rialto Köprüsü de göreceğimiz yerler arasında. Venedik’te gerçekleştireceğimiz serbest zaman içerisinde önerimiz Deniz ürünleriyle zenginleştirilmiş menülerden tatmanız veveya sevdiklerinizle gerçekleştireceğiniz gondol turu. Keyifle turumuzu tamamladıktan sonra Konaklama VENEDİK’teki otelimizde. VENEDİK


7. Gün:

Sabah kahvaltısından sonra, Ancona‘ya hareket ediyoruz. Yol güzergahımızda dünyanın en küçük ülkelerinden San Marino’ya uğruyoruz. Sarp bir kalenin üzerinde kurulu bu küçük yerleşimde kısa bir gezintinin ardından, Ancona Limanı’na ulaşıp, gerekli işlemlerden sonra gemimize biniyoruz. Gemimizde Bar, Restaurant, Casıno, Free-Shop‘tan yararlanabilirsiniz. Geceleme Gemide.


8. Gün:

Sabah saatlerinde İgounemenista limanına ulaşıyoruz. Selanike hareket ediyoruz. Selanik panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk Konsolosluğu’nun da bahçesinde bulunduğu, Ulu Önder Atatürk'ün evini ziyaret ediyoruz. Konaklama Selanik’teki otelimizde.


9. Gün:

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz ve Meşhur Kavala kurabiyelerimizi alışverişlerimiz yapmak üzere Kavala Kurabiyecisine gidiyoruz. Kavala kurabiyesi alışverişlerimiz sonrasında İpsala Sınır Kapısına hareket ediyoruz.  Freeshop alışverişimiz için serbest zaman alıyoruz. Gümrük işlemlerinin sonrasında Keşan Gelibolu  Çanakkale üzerinden İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki  ESCAN  turumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks Otobüsle ulaşım
 •  6 Gece Otelde konaklama, 2 Gece Gemi Pullman koltuk konaklama
 • Yunanistan-İtalya  gemi geçişi (2)
 • Otellerde alınan Sabah kahvaltıları (6)
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Turlar ve Geziler
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • (Check Point) ücretleri
 • Otobüsteki İkramlar
 • Liman vergileri
 • Vapuretto

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Zorunlu sigorta ücreti 70 yaş üstü (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)
 • Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
 • Gemilerde alınan sabah kahvaltısı
 • Gondol Turu
 • Şehir  vergileri 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

  9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

   

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz.

  Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir.
  Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ.

  sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşterihizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

  Yorumlar


  REAL İTALYA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »

  Kişi/Gece

  Konaklama

  8 GECE KONAKLAMA

  Ulaşım

  OTOBÜS

  Gezilecek Yerler

  KAVALA-YANYA-GEMİ (1)-BARİ-NAPOLİ-POMPEİ-ROMA(2)-ORVİETO-FLORANSA (1) PİSA-MİLANO(1)-VENEDİK(1)-SAN MARİNO-GEMİ(1)-SELANİK (1)

  Kalkış

  Akşam saat 20:00 Üçkuyular Meydan Yazıhaneler önü, 20:10 Susuz Dede durak, 20:20 Üçyol İşbankası, 20:45 Bornova E.Ü.H. önü, 21:10 Girne MC Donald’s önü, 21:15 Girne Mevlana Camii otobüs durağı karşısı, 21:20 Karşıyaka Escantur Acente önü, 21:30 Girne Yunuslar Mavikule, 21:35 Bostanlı iskele önü, 21:45 Mavişehir Mavibahçe AVM karşısından

  Telefon

  0 232 3646402