SEFERİHİSAR SIĞACIK

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

SEFERİHİSAR –SIĞACIK-TEOS-BADEMLER KÖYÜ

'Hızlı Yaşam'' kavramından uzaklaşmak, sakin ve huzurlu bir gün geçirmek isteyen herkesi '' Cittaslow'' Seferihisar'a bekliyoruz.

Tur Programı


08:00 Karşıyaka Acenta Önü, 08:10 Bostanlı İskelesi Karşısı, 08:20 Girne Yunuslar, 08:25 Girne Hale Pastanesi, 08:45 Bornova E.Ü.H önü, 09:00 Üçyol Pizza Pizza, 09:15 Üçkuyular Opet önünden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah kahvaltımızı uygun bir restoranda aldıktan sonra, SEFERİHİSAR merkezi rehberimiz eşliğinde geziyor ve sonrasında. SIĞACIK'a geçiyor, Kaleyi geziyor, üretici kadınlar pazarından alışveriş yapıyoruz. Ardından, Yat Limanını inceliyor, Turuncu Salyangoz Figürü ile tanışıyoruz. öğle yemeği sonrasında Teos Antik Kenti geziyoruz TEOS; Tanrı anlamına gelen adıyla, bölgedeki en eski yerleşim yeridir. 12 İyon kentinden birisi olan Teos, ayrıca Hıristiyanlığı ilk kabul eden şehirlerdendir. Burada ki gezimizi tamamladıktan sonra Bademler Köyüne gidiyoruz. Bir köy düşünün ki tiyatrosu olsun ama camisi olmasın, üstelik 1930’lardan beri oyunlar sahneleyen tiyatrosunun tüm oyuncuları da köylülerden oluşsun; 76 yıllık bir kütüphanesi olduğu gibi bir de oyuncak müzesi olsun; bakkalında, berberinde Deniz Gezmiş’in, Albert Einstein’ın resimleri, sözleri asılı olsun; ambalaj atıkları ayrıştırılarak toplansın, altyapı sorunu olmasın; herkes okuma yazma bilsin ve hiç kimse suç işlemesin; köylüler kendi aralarında sahne tekniklerini, oyunları tartışsın, edebiyat ve felsefe üzerine konuşsun ama bir yandan da tarlasında ekip, biçsin. Bütün bunlar hayal değil gerçek; burası İzmir’in yanıbaşındaki bir Alevi -Tahtacı köyü olan Bademler köyü. Gezimizin ardından İzmir'e geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz. Bir daha ki EscanTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Otobüsle ulaşım

* Rehberlik hizmeti

* Escan Tur refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Sabah kahvaltısı

* Öğle yemeği

* Müze ve ören yeri girişleri

* Molalarda alınan yiyecek ve içecekler

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (07:45)
  • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (07:50)
  • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (07:55)
  • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (08:00)
  • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (08:05)
  • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (08:10)
  • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (08:25)
  • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (08:45)
  • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (08:50)
  • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (08:55)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir.

*Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanma hakkına sahipler.

Yorumlar


SEFERİHİSAR SIĞACIK Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

Konaklama

GÜNÜBİRLİK

Ulaşım

OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

SEFERİHİSAR-BADEMLER KÖYÜ-SIĞACIK-TEOS

Kalkış

08:00 Karşıyaka Acenta Önü, 08:10 Bostanlı İskelesi Karşısı, 08:20 Girne Caddesi, 08:40 Bornova E.Ü.H önü, 09:00 Üçyol Pizza Pizza, 09:15 Üçkuyular Opet

Telefon

0 232 3646402