UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU

Kars Kalesi- Havariler Kilisesi- Aşıklar Evi- Ani Harabeleri- Tiflis-Borjomi- Borjomi Park- Svtıtskoveli Kilisesi- Batum- Batum Saat Kulesi- Pıazza Meydanı- Avrupa Meydanı- Medea Heykeli- Ayder- Fırtına Vadisi- Uzungöl  Rize- Trabzon

KARS KONAKLAMA FARKI İLE

TİFLİS VE BATUM KONAKLAMA FARKI İLE !

HALDİZEN YAYLASI KONAKLAMA FARKI İLE !

ZİLKALE PALOVİT ÇAT VADİSİ TURU FARKI İLE !

BORJOMİ FARKI İLE!

6.Tur:21-25 Ekim

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 10.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanında bulaşarak 11.00’ de kalkacak olan uçağımız için gerekli işlemleri gerçekleştirip yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuş sonrası Kars’a varıyor havalimanında bizi bekleyen aracımızla buluşup merkeze geçiyoruz. Öğle yemeği için Yöresel yemeklerini tadacağımız restoranımıza geçiyoruz. İlk olarak Karsta çok görülen ve Rus mimari özelliğini en iyi şekilde yansıtan yapılardan birisi olan Fethiye Camii’ ne gidiyoruz. 19. yüzyılda Ruslar tarafından kilise olarak inşa edilmiş ve Kars’ın Rus işgalinden kurtarılması ile camii ye çevrilmiş olan bu mimari eseri fotoğrafladıktan sonra Kars Kalesine hareket ediyoruz. Burada tarihi kale kalıntılarını aşağıdan fotoğraflayarak hemen kale eteğinde yer alan ve bir dönem kilise olarak kullanılan Havariler kilisesi Küre Kümbet Camii’ni geziyoruz. Tarihi Kars Köprüsünü de görerek Namık Kemal ve dedesinin beraber yaşadığı ve bugünde yöreye özgü aşık kültürünü yerinde görebileceğimiz Namık Kemal Evini / Aşıklar Evini ziyaret ediyoruz son olarak ise Anadolu’nun Türkleşmesinde ve aydınlanmasında büyük rol oynayan Evliya Alperenlerinden birisi olan Ebul Hasan Harakani için yaptırılmış olan türbeyi ve camii ziyaret ediyor ve Ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabelerine gidiyoruz. Batı Kafkasya’nın en önemli tarihne sahip olan Ani, Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserleri de bünyesinde barındırmaktadır. Gezeceğimiz yerler arasında Katedral, Surp Kırkor, Surp Pırgıc (Keveli Kilisesi),Selçuklu eserlerinden Menücehr Camii, Ebul Muhammeran Camii, Sultan Sarayı'nı geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Kars otelimizde.


2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında çok erken saatlerde, Posof Türk Gözü Sınır Kapısına ulaşıp çıkış işlemlerimizi yaptıktan sonra Gürcistana giriş yapıyor ve Tiflis’e doğru yol almaya başlıyoruz. Kars platolarından doğan Kura Nehri eşliğinde Tiflis’e doğru ilerlerken, önce Abhazya Türklerinin yoğun yaşadığı Akhaltsıkhe şehri istikametinden, Bakü Tiflis - Ceyhan Boru Hattı projesinin kilit noktalarından birisi olan ve Orta Çağ kaleleriyle dolu tabiat harikası olan Borjomi ye ulaşıyoruz. Buralarda alacağımız panoramik fotoğrafların ardından Borjomi Park’ta vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği ve yürüyüş molası sonrası Gürcistan'ın eski başkenti olan Mtskheta'ya hareketle ortacağ Gürcistan'nın en görkemli yapılarından biri olan Svtıtskoveli Kilisesi'ni geziyoruz. Tiflise hareket ediyoruz. Akşam yemeğimizi (ekstra) Gürcü Kafkas gecesi eşliğinde yöresel yemeklerle ve içeceklerle restoranda alıyor ve otelimize gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz otelden ayrılarak Tiflis'in akşam manzaralarını yaşayabilir.  Konaklama Tiflis otelimizde.


3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında, Batuma doğru hareket ediyoruz. Batum merkezinde kafelerin ve Saat Kulesinin bulunduğu Pıazza Meydanı’na gidiyoruz. İzmirdeki saat kulesinin çok benzeri olan yapının şahane bir özelliği var. Yaz mevsiminde akşamları 19.00’da 5 dakikalığına çeşmelerinden ücretsiz olarak Gürcistan yerel votkası (bir çeşit brandy) chacha akıyor. Bu nedenle diğer ismi Chacha Kulesi diye anılır. Sonrasında Avrupa Meydanı ve Medea Heykelini inceleyip fotoğraflarımızı çekiyoruz. Avrupai tarzda inşa edilmiş eserleri ve binaları gördükten sonra Tiyatro Meydanı’na yürüyoruz ve Draa Tiyatrosu ve Posedion Heykelini inceledikten sonra Batum sahiline geçiyoruz, vereceğimiz serbest zaman sonrası Akşam konaklama Batum otelimizde.


4. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından Batum’dan ayrılıyoruz. Kapı geçişlerimizi tamamladıktan sonra, Fırtına Vadisi’ne gidiyoruz. Dünyanın korumada öncelikli 200 ekolojik bölgesinden biri olan Fırtına Vadisi’ne geldiğimizde, dileyen misafirlerimizle (ekstra) Zilkale-Palovit Şelalesi turu yaparak Doğu Karadeniz’in en güzel manzaralarını ve Doğu Karadeniz İpek Yolu’nu keşfediyoruz. Yapacağımız bu tur içerisinde filmlere ve dizilere de konu olan Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü’nü de görerek, öğle yemeğimizi Fırtına Deresi kenarındaki restoranlarda, yöresel yemeklerden oluşan menü ile alıyoruz. Çamlıhemşin istikametinden ilçenin 19 km. güneydoğusunda 1350 m. rakımda ladin ve kestane ormanları ile kaplı Kaçkarlar’ın ilk durak yeri olan Ayder Yaylası’na çıkıyoruz ve gezimize başlıyoruz. Ayder Yaylası’nın simgesi haline gelmiş olan Kalegon Vadisi içerisindeki Gelintülü Şelalesi’ni Uzun uzun fotoğrafladıktan sonra yaylada serbest zamanda keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Ayder Yaylası’nın yemyeşil Şenlikdüzü çimenlerinde tüm enerjimizi yeniledikten sonra, Uzungöl için yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde türünün tek örneği olan Hapsiyaş Kiremitli Köprüyü panoramik olarak görerek Dernekpazarı, Çaykara, Taşkıran üzerinden Uzungöl’e ulaşıyoruz. Yolun her iki yanında bulunan Solaklı vadisi boyunca uzanan yemyeşil ağaçlar, asma köprüler arasından geçerken dağların yamacına kurulan hatta birçoğunun yolu bile bulunmayan evleri görüyoruz. Bu muhteşem doğanın tadını çıkartmak için Uzungöl’de vereceğimiz serbest zaman sonrası Yedigöller olarak da bilinen Demirkapı Köyü Haldizen yaylasında yer alan otelimize götürmek üzere minibüslerimize biniyoruz. Konaklama ve akşam yemeğimiz otelimizde. Trabzon/Uzungöl Yaylası


5. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından yayladaki otelimizden ayrılıyoruz. Minibüslerimiz ile Uzungöl’e iniyoruz. Uzungöl’de vereceğimiz serbest zamanda dileyenler ile Lustra Karester Yaylasına çıkıyoruz.

Ekstra: Lustra ve Karester Yayla Turumuza başlıyoruz. Minibüslerimiz ile 2400 metre yüksekliğe tırmanmaya başlıyoruz. Yol boyunca seyir teraslarında durarak fotoğraf molası veriyor Rengârenk çiçeklerin arasında yapacağımız yürüyüş sonrasında Uzungöl’e geri dönüyoruz.

Uzungöl’de aldığımız serbest zaman sonrasında Trabzon merkeze ulaşıyoruz. Meşhur Trabzon pidesini öğle yemeğinde yedikten sonra  Ladin ağaçları arasından geçerek, mübadele öncesinde Konstantin Kabadiyanis’e ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşkü ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Buradaki ziyaretimizin ardından Trabzon havalimanına geçerek gerekli işlemlerimizi yaptırıp 20.10 uçuşu ile İzmir’e hareket ediyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Kars / Trabzon-İzmir uçuş imkanı
 • 4 Gece Konaklamalı
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (4) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Havalimanı vergileri
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Batum akşam yemeği
 • Tiflis Kafkas Gecesi yemekli
 • Demirkapı Yayla Dolmuş ücreti 30 TL
 • Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu 50 TL
 • Lustra Karester Yayla Turu 40 TL
 • Yurtdışı çıkış harcı 15TL

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR TERMİNALİ (10:00)
Tur Hareket Tarihleri: 21 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
21.10.20191849.00 TL2334.00 TL 1849.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1199.00 TL
7 - 12 Yaş 1619.00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1199.00 TL
7 - 12 Yaş 1619.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden ESCAN TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

*Sümela Manastırı, Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak restorasyon çalışmaları nedeniyle 18.05.2019 tarihine kadar ziyarete kapalıdır. Tur tarihinizde çalışmalar tamamlanmamış olursa ziyaret yapılamayacaktır.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda 3. Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN 3.YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-2 Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

1849.00 TL

Konaklama

4 GECE HOTEL KONAKLAMA

Ulaşım

UÇAKLA

Gezilecek Yerler

Kars Kalesi- Havariler Kilisesi- Aşıklar Evi- Ani Harabeleri- Tiflis-Borjomi- Borjomi Park- Svtıtskoveli Kilisesi- Batum- Batum Saat Kulesi

Kalkış

Sabah saat 10.00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanında bulaşarak 11.00’ de kalkacak olan uçağımız için gerekli işlemleri gerçekleştirip yolculuğumuza başlıyoruz.

Telefon

0 232 3646402