• UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
 • UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
 • UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
 • UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
 • UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
 • UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
 • UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
 • UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU
 • Konaklama 1 Gece Batum 4* Sputnik Otel- 2 Gece Tiflis 4* Cruise Otel- 1 Gece Kars 4*Kale Otel
 • Gezilecek Yerler Batum- Avrupa Meydanı- Piazza Meydanı- Medea Heykeli Ali ile Nino Heykeli- Tiflis Botanik Parkı- Borjomi Park Svtıtskoveli Kilisesi- Sameba Katedrali- Tarihi Tiflis Hamamlar Sokağı Kars Kalesi- Aşıklar Evi- Ani Harabeleri
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

UÇAKLI TİFLİS BATUM TURU Hakkında Genel Bilgiler

 

UÇAKLI TİFLİS BATUM 

 

Batum- Avrupa Meydanı- Piazza Meydanı- Medea Heykeli

Ali ile Nino Heykeli- Tiflis Botanik Parkı- Borjomi Park

 Svtıtskoveli Kilisesi- Sameba Katedrali- Tarihi Tiflis Hamamlar Sokağı

Kars Kalesi- Aşıklar Evi- Ani Harabeleri

1 Gece Batum Konaklama

2 Gece Tiflis Konaklama

1 Gece Kars Konaklama

 

 4.Tur:21-25 Eylül

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda  04:00’de buluşuyoruz. Sunexpress Havayolları’nın XQ9270 sefer sayılı uçağı ile Check-in işlemlerimizin sonrasında  saat 05:50’da Trabzon’a hareket ediyoruz ve 07:45’de Trabzon’a ulaşıyoruz. Trabzon’da bizleri bekleyen otobüsümüz ile turumuz başlıyor. Rize-Pazar-Arhavi-Hopa üzerinden, Türkiye-Gürcistan sınırımızı oluşturan, Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gerekli sınır işlemlerini gerçekleştirdikten sonra Gürcistan Adjara Özerk Bölgesi’ni gezmeye başlıyoruz. Gezimiz sırasında panoramik olarak göreceğimiz ilk yerlerden birisi, Gaius Plinius Secundus döneminde yapılmış olan ve içerisinde Hz. İsa’nın havarilerinden St. Mathias’ın da mezarı olan Gonio Kalesi. Yolumuza, Çoruh Nehri üzerinde bulunan, Gonio Köprüsü üzerinden devam ederken, Bayburt’tan doğup Adjara’dan dökülen, Türkiye’nin en hızlı akan akarsuyu Çoruh Nehri’ni (431 km) görüyoruz ve şehir merkezine doğru ilerleyip White Restoran’ı (Ters Restoran) fotoğraflıyoruz.  Şehir merkezinde gezilecek yerler arasında Medea Heykeli, Tiyatro Binası, Bakanlıklar, Avrupa Meydanı, Katedral, Batum Limanı, Casino Binaları, Orta Camii, Üniversite Binası, Şişe Bina, Piazza Meydanı, Piazza Kulesi bulunuyor.  Batum Sokakları ve Alışveriş için serbest zaman sonrası Batum’daki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

 Konaklama Oteli: 4* Sputnik Hotel

2. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından panoramik şehir gezimize başlayacağız. UNESCO tarafından 2021 Dünya Kitap Başkenti ilan edilen, tüm kitabi dinlerin ibadethanelerinin yan yana görülmesinin mümkün olduğu Tiflis’in şehir merkezine doğru ilerlerken Başkanlık sarayını, Kura ve Mkhvari nehirlerini, şehir surlarının kalıntılarını, Kaşveti Kilisesi’ni, Osmanlı mimarisi örneği olan ünlü kükürt hamamlarını, Gürcistan Sanat Müzesi ve Gürcistan Ulusal Müzesi binalarını, Özgürlük Meydanı’nı, saat kulesini, şehrin her yerine dağılmış tiyatro ve opera binalarını ve daha pek çok yerel yapıyı göreceğiz. Turumuz sonrası serbest zaman. Akşam vaktinde dileyen misafirlerimiz, (ekstra) düzenlenecek Gürcü Lezzetleri Gecesi etkinliğimize katılarak, Gürcistan mutfağının en nadide örneklerinin tadına bakabilirler. Konaklama Otelimizde.

Konaklama Oteli: 4* Cruise Hotel

3. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından ilk durağımız, “Gürcülerin anası” olarak anılan Kartlis Deda Heykeli olacak. Bir elinde şarap kâsesi diğer elinde kılıç tutan, şehrin kuruluşunun 1500’üncü yılı anısına dikilen bu alüminyum heykelin bulunduğu tepeden sonra hemen ilerisindeki kaleye gideceğiz. MS 4. yüzyılda inşa edilen, günümüzde Tiflis Botanik Bahçesi ile kükürt hamamları arasında kalan Narikala Kalesi’nde Perslerden Osmanlılara kadar bölgede hüküm süren tüm milletler tarafından kullanılan yapı hakkında bilgi alacağız. Kale sınırlarında yer alan Aziz Nikolas Kilisesi’ne de girdikten sonra Tiflis’in kurulduğu ana bölgeden, Abanotubani mahallesinden geçerek Kura Nehri üzerindeki köprüye yöneleceğiz ve şehrin simgelerinden bir diğerine, Metekhi Katedrali’ne gideceğiz. Gürcü lider Kraliçe Tamara’nın yaptırdığı, Moğol istilası sırasında tahrip olan, hatta Stalin döneminde yakılma girişiminde bulunulan mabetten ayrılarak Gürcü lider Kraliçe Tamara’nın yaptırdığı, Moğol istilası sırasında tahrip olan, hatta Stalin döneminde yakılma girişiminde bulunulan mabetten ayrılarak otobüsümüzle yaklaşık yarım saat uzaklıktaki Mtskheta şehrine gideceğiz. UNESCO’nun Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan şehirde kısa bir panoramik gezi yaptıktan sonra ülkedeki en eski Hıristiyan manastırlarından birini MS 6. yüzyılda inşa edilen Jvari Manastırı’na gideceğiz. Ardından 11. yüzyılda yapılan, pek çok Gürcü kralın mezarını içeren Svetitskhoveli Katedrali’ni göreceğiz. Gürcistanlıların inanışlarına göre İsa peygamberin giysisinin bir parçasına da ev sahipliği yapan, İpek Yolu üzerinde bulunduğu için bir hac merkezi de sayılan katedral ülkenin savaşlarla, yağmalarla dolu tarihinin de belgelerini üzerinde taşıyan kültürel bir hazine olarak hepimizi derinden etkileyecek. Serbest zaman sonrası toplanma ve otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Hoteli: Cruise Hotel

4. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Tiflis’ten ayrılırken, dünyanın bilinen en eski maden sularının çıktığı Borjomi’ye ulaşıyoruz. Muhteşem doğası ve teleferikten çekeceğiniz eşsiz fotoğraflarla daha da ilginizi çekecek Borjomi gezisine başlıyoruz. Orta Çağ kaleleriyle dolu tabiat harikası olan Borjomi Park’ta vereceğimiz serbest zamanda öğle yemeği ve yürüyüş molası sonrası Türklerinin yoğun yaşadığı Akhaltsıkhe şehri istikametinden, Bakü Tiflis - Ceyhan Boru Hattı projesinin kilit noktalarından geçerek Türkiye’ye giriş işlemlerinizi gerçekleştiriyoruz. Kars’a ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: 4* Kars Kale Hotel

5. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıp Panoramik şehir gezimizin ardından Arpaçay'ın kenarında kurulmuş Ani Harabeleri‘ne gidiyoruz. Batı Kafkasya’nın en önemli tarihne sahip olan Ani, Ermeni kültürünün en önemli yapıtlarının yer aldığı eserleri de bünyesinde barındırmaktadır. Gezeceğimiz yerler arasında Katedral, Surp Kırkor, Surp Pırgıc (Keveli Kilisesi),Selçuklu eserlerinden Menücehr Camii, Ebul Muhammeran Camii, Sultan Sarayı'nı geziyoruz. Buradaki gezimizin ardından Kars havalimanına geçerek gerekli işlemlerimizi yaptırıp Sunexpress havayolları XQ9115 sefer sayılı 13:35 uçuşu ile İzmir’e hareket ediyoruz. Bir başka Escantur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Trabzon/ Kars-İzmir uçuş imkanı
 • Otelde 4 Gece Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (4) Akşam Yemeği (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Havalimanı vergileri
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle yemekleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Batum akşam yemeği
 • Tiflis akşam yemeği
 • Tiflis Kafkas Gecesi yemekli
 • Yurtdışı çıkış harcı 150TL
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (04:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!