UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU

 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU

Kişi/Gece

2249.00 TL

Konaklama

1 Gece Kayabaşı Yaylakent Otel-1 Gece Fırtına Deresi Oris Green Otel-1 Gece Grand Artvin Otel- 1 Gece Ünye Ramada Otel

Ulaşım

Pegasus Havayolları / Sunexpress Havayolları

Gezilecek Yerler

Samsun - Atatürk Heykeli - Bandırma Vapuru- Ünye- Fatsa-Ordu- Uzungöl - Rize - Çayeli - Sümela Manastırı - Fırtına Vadisi Şenyuva - Taş Köprü - Zil Kale - Palovit Şelalesi - Gelintülü Şelalesi Yukarı Kavrun Yaylası - Batum Gonio Kalesi - Arhavi - Hopa - Borçka Maçka - Atatürk Köşkü - Ayasofya Kilisesi - Trabzon Uzun Çarşı

Kalkış

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Pegasus Havayolları Kontuarı önünde saat 08:00’da buluşma

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ 

Samsun - Atatürk Heykeli - Bandırma Vapuru- Ünye- Fatsa- Ordu 

Ünye - Uzungöl - Rize - Çayeli - Sümela Manastırı - Fırtına Vadisi

 Şenyuva - Taş Köprü - Zil Kale - Palovit Şelalesi - Gelintülü Şelalesi

Yukarı Kavrun Yaylası - Batum Gonio Kalesi - Arhavi - Hopa - Borçka

 Maçka - Atatürk Köşkü - Ayasofya Kilisesi - Trabzon Uzun Çarşı

Fırtına Vadisi

Kayabaşı Yaylası

Zilkale Palovit Şelalesi

Karagöl Borçka

Ayder ve Altındere Milli Parkı Giriş Ücretleri Dahil

 

7.Tur:18-22 Ağustos 8.Tur:01-05 Eylül

9.Tur:08-12 Eylül 10.Tur:15-19 Eylül

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İzmir Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar Pegasus kontuarı siz değerli misafirlerimizle saat 08:00'da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Pegasus Havayolları PC3230 sefer sayılı saat 09:10'da Samsun’a hareket ediyoruz. Saat 10:45'te Samsun Havalimanına iniş yaptıktan sonra Samsun merkezde vereceğimiz kahvaltı molası sonrası Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizi kurtuluşa ulaştırmak için attığı ilk adıma şahit olan şehre, Samsun’u keşfetmeye başlıyoruz. Şehirde ilk durağımız 1931 yılında Samsun’luların atamıza bir vefa borcu olarak Avusturya’lı heykeltıraş Heinrich Krippel’e yaptırdığı Atatürk Heykeli olacak. Fotoğraf molası sonrası Kahraman Gemi Bandırma Vapuru’na ulaşıyoruz. 1878 yılına tarihli bu anıtsal gemi Cumhuriyet’in çıkış noktası olarak tarih notlarında yerini almış bulunmaktadır. Buradaki ziyaretimiz sonrası vereceğimiz öğle yemeği molasında Samsun’un yöresel lezzetlerinden Samsun pidesini tadıyoruz. Bu güzel şehirden ayrılıyoruz ve keyifli bir yolculukla Karadeniz sahil yolu üzerinden fındık diyarı Ordu’ya ulaşıyoruz ve meşhur manzarası ile Boztepe’ye (Ekstra) teleferikle çıkıyoruz. Karadeniz’i ve Ordu’yu tepeden gören bir yükseklikteki bu tepe Karadeniz bölgesinin en önemli 2 seyir noktasından biridir. Fotoğraf molası sonrası yola çıkarak Ünye'deki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Samsun Merkez simit center da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Samsun'da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği:Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah:Samsun-Boztepe-Ünye 334 Km

Konaklama Oteli: Ünye 4*Ramada Resort By Wyndham Otel


2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  Karadeniz sahil yoluna bağlanarak, Trabzon Soğuksu Mahallesinde bulunan beyazlar içerisindeki Atatürk Köşkü’ne ulaşıyoruz. 1890 yılında Rum Armatör Konstantin Kabadiyannis tarafından inşa edilen köşk, Atamızın vasiyetinin 2. Yarısını burada yazması ile de büyük öneme sahiptir. Rehberimizden alacağımız önemli bilgiler eşliğinde köşkte vereceğimiz serbest zaman sonrası yörenin en önemli sanat değeri olan Kazaziye sanatını ustasından dinlemek için Kazaziye Gümüşçüsü’ne uğruyoruz. Buradaki alışveriş molasının ardından yola çıkıyoruz. Trabzon/Araklı’da bulunan ve öncesinde gezi rezervasyonu yaptığımız, Karadeniz’in yöresel ve Organik Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz.  Çayın bahçelerden sofralarımıza kadar gelen tüm işleme aşamalarını göreceğimiz fabrika gezisi sonrası, çayın en değerli hasatı olan “Mayıs kesimi çay” alışverişi yapmayı unutmayın! Yeşil Karadeniz’in en değerli rotalarını gezerken yolumuz Uzungöl’e düşüyor.Of-Çaykara üzerinden Solaklı Deresi boyunca ilerleyerek Uzungöl’e ulaşıyoruz. Haldizen Deresi’nin sel yığınlarıyla kapatarak oluşturduğu Uzungöl bol yağış ve ılıman iklimi sayesinde yılın her mevsiminde yeşildir.Yerli  ve yabancı birçok ziyaretçinin ilgisini çekmektedir. Yol boyunca tanık olacağımız Karadeniz’e özgü bitki örtüsü ve yayla evleri manzarası ile doyumsuz bir gezi gerçekleştiriyoruz. Serbest zaman sonrasında otobüsteki yerlerimizi alıyoruz ardından rotamızı Fırtına Vadisine çeviriyoruz. Sol tarafımızdan Karadeniz sağa tarafımızdan Yeşildeniz eşliğinde yağmur sularının çaya dönüştüğü şehir Rize’den geçerek yeryüzü cenneti dedirten Fırtına vadisine ulaşıyoruz. İsteğe Bağlı Zipline Aktivitesi her yaş gruptaki  misafirlerimizin kolaylıkla deneyebilecekleri bir aktivite,çelik halatlarla bağlı bulunan sistem üzerinden, mekanik makaralar sayesinde, 70 metre uzunluktaki halatlardan fırtına deresinin üstünde, adeta uçarcasına karşıdan karşıya geçiyorsunuz. Kahkahalar, eğlence dolu anlar sizleri bekliyor… Keyifli zaman sonrasında muhteşem manzaralı otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: İnan Kardeşler Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Kayabaşı- Uzungöl-Fırtına Vadisi

Konaklama Oteli: Oris Green Otel


3. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak  Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz. Gürcistan’ın Adjara Özerk Bölgesi Başkenti Batum’a gerekli işlemler sonrası giriş yapıyoruz. Öncelikli olarak Havari Saint Mathias’ın da mezarının içerisinde bulunduğuna inanılan Gonio Kalesi’ni aracımızdan panaromik fotoğraflayarak Çoruh Nehri üzerindeki Gonio Köprüsü’nden geçerek şehre ulaşıyoruz. Yakın tarihlerde adından söz ettiren Batum ili gelişmeye ve değişmeye devam ederken kat ettiği yola şahitlik ediyoruz. Şehir gezimize Piazza Meydanı’ndan başlıyoruz. Venedik’te bulunan St. Sebastian meydanına benzerliği ile dikkat çeken meydan, mimarisiyle yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarmış. Buradaki gezimiz ardından Yunan mitolojisinde yer alan, Altın Postun hikâyesine konu edilmiş olan, Medea Heykeli’ni görüyoruz. Kamu kurum ve kuruluşların merkezi binalarını da görerek Tiyatro Meydanı’na ulaşıyoruz. Orjinalini İtalya’nın Bologna şehrinde görebileceğimiz Poseidon Çeşmesi’ni ve Tiyatro Binası’nı gördükten sonra Park Batumi’de vereceğimiz serbest zamanla dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Bambu Bahçesi’ni görebilir yahut Batum Plajı’nı fotoğraflayabilirsiniz. Ardından otobüsteki yerlerimiz alıyoruz ve sınır kapısından geçere Hopa’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Borçka’ya ulaşıyoruz. Burada bizleri bekleyen rezervasyonlu dolmuşlarımızla (ekstra) Karagöl’e doğru hareket ediyoruz. Burada Karadeniz’in en doğal ve görülesi yerlerinden olan (Ekstra) Borçka/Karagöl’ü rezervasyonlu dolmuşlarımızla ziyaret ediyoruz. 1800’lü yıllarda tektonik hareketler sonucunda meydana gelen Karagöl, deniz seviyesinin yaklaşık 1450 metre üzerinde yer alır. Klaskur Yaylası’nda yer alan tepede meydana gelen toprak kayması sonucu yine aynı isimle anılan Klaskur Deresi’nin ağzı kapanmış ve sonucunda Karagöl oluşmuş. Verilecek serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Ustabaşı Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel veya otel çevresinde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Konaklama Oteli: Grand Artvin Otel


4. Gün:

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında hareketle Ardeşen üzerinden Fırtına Vadisi’ne ulaşıyoruz. Unesco tarafından dünya doğal miraslar listesine dahil olan bu eşsiz vadi, 16 dere ve 2 büyük çay birleşerek Fırtına Deresi’ni oluşturuyor. Kaçkar Dağları’nın eriyen kar suları ile beslenen derede, aynı zamanda uluslararası Rafting yarışları da gerçekleşiyor. Şimşir, Kızılağaç, Palamut, Gürgen, Kestane ve Ladin ağaçlarıyla örtülü vadi içerisinden devam ederken yörenin Kiler olarak kullandığı Nalya/Serender’leri de panaromik olarak görerek Çamlıhemşin ilçesine ulaşıyoruz.Bizleri bekleyen (ekstra) rezervasyonlu dolmuşlarımızda buluşarak Çat Vadisi’ne giriyoruz. Birçok dizi ve filmin de çekildiği vadi aynı zamanda eski Osmanlı İpek Yolu güzergahındadır. 1696 yılında inşa edilmiş Şenyuva (Çinçiva) Taş Kemer Köprü’de vereceğimiz fotoğraf molası sonrası, doyumsuz doğa manzaraları ve Karadeniz’in Tarihi Konakları’nın manzaraları eşliğinde bir kartal yuvası gibi vadi ortasında bulunan yüksek kayaya yerleşmiş Zilkale’ye ulaşıyoruz. Türkiye’nin en görkemli 13 kalesi arasında yer alan yapıyı fotoğrafladıktan sonra vadide yapacağımız yolculuk sonrasında Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. 15 metre yüksekten dökülerek eriyen kar sularını Meşe Deresi’ne ulaştıran şelale, bölgenin en meşhur doğal güzelliklerindendir. Saniyede döktüğü m3 su bakımından en fazla debiye sahip şelale olarak bölgede isim yapmış Palovit Şelale’sinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası dönüş yaparak otobüsümüzle buluşuyoruz. Fırtına Deresi’nde vereceğimiz yöresel öğle yemeği molası sonrasında Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Kalegon Vadisi, Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü gibi önemli alanları görerek vereceğimiz serbest zaman ardından Trabzon/Akçaabat üzerinden Düzköy ilçesine ulaşıyoruz. Burada rezervasyonlu dolmuşlarımızla (ekstra) Doyumsuz manzaralar eşliğinde, Hırsala, Büyükoba, İskobel Yaylaları’nı görerek, ahşap bungalov evlerden oluşan, Kayabaşı Yayla Kent Evlerine yerleşiyoruz. Kayabaşı Yaylası 1700 metre rakımda bulunan doğa harikası bir yayla... Yayla doğasında rehberimiz eşliğinde yapacağımız trekking yürüyüşünden sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği sonrası Karadeniz’in eşsiz ezgileri eşliğinde canlı müzik, ateş partisi ve eğlence sunuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Fırtına Vadisinde serbest olarak alınacaktır.

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Batum-Rize-Çamlıhemşin-Kayabaşı 187 Km

Konaklama Oteli: Kayabaşı Yaylası


5. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında yola çıkarak Karadeniz’in el emeği işlemelerini özenle üreten Rize Feretiko Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz,kenevir (kendir) ipinden el tezgâhında dokunan bir kumaş türüdür. Özellikle Rize'de üretilmesinden ötürü "Rize bezi" diye de anılıyor. İklime uygun yöre renkleriyle hareketlenmiş bu göz nuru işlemelerin üretim safhalarını, ustasından dinledikten sonra alışveriş molası veriyoruz. Trabzon yolu üzerindeki şirin ilçe Sürmene’ye ulaşıyoruz. Dededen toruna yadigâr kalabilen, dayanıklılığı ve keskinliği ile de adından söz ettiren dünyaca ünlü Sürmene Bıçakları alışverişi yapmak için Yöresel Sürmene Bıçakçısına uğruyoruz.Burada verilen mola sonrası Trabzon’a ulaşarak Maçka istikametine doğru yol alıyoruz.Altındere Milli Parkı’na giriş yaparak, Sümela Manastırı’na ulaşıyoruz. Diğer adıyla Meryem Ana Kilisesi olarak bilinen manastır UNESCO “Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi’nde yer alıyor. Adını Yunanca’da “siyah” anlamındaki “melas”dan aldığı sanılan bu manastır, denizden 1150, vadiden 300 metre yüksektedir.Bu Rum Ortodoks manastır ve kilise kompleksine, kısa (ekstra) dolmuş yolculuğu sonrası, 300 metre yürüyüşle ulaşılmaktadır. Bizans İmparatoru I.Theodosius zamanında (375–395) Atina’dan gelen aziz Barnabas ve aziz Sophronios tarafından kurulduğu düşünülen bu yapıyı dünyanın farklı coğrafyalarından her yıl binlerce insan ziyaret etmektedir. (Müzenin açık olması kaydı ile gezi alanları ziyaret edilebilecektir.). Burada yapacağımız gezi ve rehberimizin anlatımı sonrasında yola koyularak zaman olması halinde, önceden belirtilen toplanma noktasında toplanmak kaydı ile rehberimizin vereceği serbest zamanla Trabzon şehir merkezini geziyoruz. Trabzon Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından Sun Express Havayolları XQ9271 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:05'de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat  22:15'de  İzmir’e varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle bir sonraki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Nihat usta’da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah:Çayeli-Sürmene-Trabzon Havaalanı 252 Km

***Gürcistan Hükümeti tarafından Sınır Kapısı salgın riski nedeni ile kapalıdır. Tur tarihinizde kapıların açılmaması durumunda Batum Turu yerine alternatif tur gerçekleşecektir. 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Samsun / Trabzon İzmir Gidiş Dönüş Uçak biletleri
 • Otelde 4 Gece Konaklama
 • Otelde ve Yaylada Alınan Sabah Kahvaltısı(4) - Akşam Yemeği (4)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti
 • Havalimanı vergileri
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve Batum da alınacak Akşam Yemeği
 • Tüm içecekler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Rafting ve Zipline Ücreti
 • Boztepe Teleferik ücreti 
 • Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu 70 TL- Borçka Karagöl 80 TL (İsteğe Bağlı)
 • Kayabaşı Yaylası ( Zorunlu )
 • Batum Turu (100 TL)
 • Yurtdışı çıkış harcı (50TL)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR PEGASUS KONTUARI ÖNÜ (08:00)
Tur Hareket Tarihleri: 29 Eylül • 13, 27 Ekim

Otel Bilgileri

KAYABAŞI YAYLA KENT OTEL                                 ORİS GREEN OTEL

              

GRAND ARTVİN OTEL                                               ÇAYELİ ŞELALE PARK OTEL

              

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.09.20212.349,00 TL
2.249,00 TL
2.749,00 TL
2.649,00 TL
2.349,00 TL
2.249,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.549,00 TL
7 - 12 Yaş 1.849,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.549,00 TL
7 - 12 Yaş 1.849,00 TL
Taksitler »
13.10.20212.349,00 TL
2.249,00 TL
2.749,00 TL
2.649,00 TL
2.349,00 TL
2.249,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.549,00 TL
7 - 12 Yaş 1.849,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.549,00 TL
7 - 12 Yaş 1.849,00 TL
Taksitler »
27.10.20212.349,00 TL
2.249,00 TL
2.749,00 TL
2.649,00 TL
2.349,00 TL
2.249,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.549,00 TL
7 - 12 Yaş 1.849,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.549,00 TL
7 - 12 Yaş 1.849,00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

*Batum’a TC kimlik numarası yazan TC Nüfus Cüzdanı ile girilebilir Ehliyet vb. kimlikler ile giriş yapılamamaktadır.TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz Pasaport ile giriş yapabilirler. Ailesi ile olmayan ve Batum’a geçmek isteyen 18 yaş altı misafirlerimiz için Noterden onaylı Muvafakatname gerekmektedir. SEYAHATE ÇIKARKEN LÜTFEN NÜFUS CÜZDANINIZI YANINIZA ALMAYI UNUTMAYIN.

*Yeni kimlikler için başvurmuş olup hala eski kimliğini kullanan misafirlerimiz Gürcistan girişinde problem yaşamaktadır.

*Kimliklerdeki deformasyona bağlı Gürcistan sınır geçişinde yaşanacak problemlerden ESCAN TUR sorumlu değildir. Gürcistan Bebekler, Çocuklar dâhil kimliklerde Fotoğraf talep etmektedir. ( Fotoğraf olması zorunludur.)

Tur tarihinde iki Ülke arasında İmzalanan pasaportsuz ve vizesiz geçiş antlaşmasının iptali halinde Acentemiz programda değişiklik hakkına sahiptir.

*Batum sınır geçişinde dönemsel yoğunluklardan dolayı geçiş işlemlerinde gecikme yaşanabilir, bu konuda rehberiniz gereken uyarılarda bulunacaktır.

*Gürcistan’ın getirdiği yasada, ülke girişlerinde hiçbir ilacı kabul etmiyor. Önemli rahatsızlığı olan ve mutlaka yanında ilaçlarını bulundurması gerekenler ilaç kullandıklarını doktor raporu ile kanıtlamak zorundadırlar. Raporsuz İlaç bulunduran kişilere hemen yasal işlem yapılmaktadır.
*Otellerden hareket saatlerini rehber belirleyecektir ve iklim koşullarına göre programda değişiklik yapılabilir.  Gezimize; spor ayakkabısı, yaylarda konaklamalarda  kalın mont,  fotoğraf makinesi ve bol film, Şemsiye, güneş gözlüğü getirmenizi öneririz.

*Gürcistan’dan Türkiye’ye giriş yaparken eşya  getirebilmesi için en az 3 gün konaklamak zorunludur.

ÖNEMLİ NOTLAR:

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur. 9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT SİGORTA AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

 

Yorumlar


UÇAKLI ARTVİNLİ BATUMLU KARADENİZ TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »