• KLASİK İTALYA TURU
 • KLASİK İTALYA TURU
 • KLASİK İTALYA TURU
 • KLASİK İTALYA TURU
 • KLASİK İTALYA TURU
 • KLASİK İTALYA TURU
 • KLASİK İTALYA TURU
 • KLASİK İTALYA TURU
KLASİK İTALYA TURU

KLASİK İTALYA TURU Hakkında Genel Bilgiler

UÇAKLI KLASİK İTALYA

 

Roma (3) - Floransa (2) - Venedik (1)

 

NEMİ GANDOLFO CASTEL ROMANO OUTLET TURU –ORVİETO TURU-

TOSCANA TURU-NAPOLİ POMPEİ TURU-PİSA KULESİ

EKSTRA TUR YOK !

                                           

 6.Tur:03-09 Ekim

6 Gece - 7 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR - İSTANBUL - ROMA

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlarda siz değerli misafirlerimiz ile 06:55 te buluşuyoruz ve Pegasus Havayollarının PC2181 07:55 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından Pegasus Havayollarının PC1223 Sefer sayılı 11:55 uçağı ile Roma’ya hareket ediyoruz ve 13:45'te Roma’ya varıyoruz. Havalimanı’nda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda, Vatikan ve San Pietro Katedrali, Collesium, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görüyoruz ve gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün:

ROMA

Sabah kahvaltısının ardından Nemi Gandolfo e Outlet turuna gidiyoruz. Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize veya tercihen kent merkezine transfer. Konaklama otelimizde.

3. Gün:

ROMA –NAPOLİ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Napoli & Pompei turumuza başlıyoruz. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan ve Vezüv yanar dağının getirdiği çamur ve küller altında kalmış, taşlaşmış gibi gözüken insanları görebileceğiniz tek şehir olan Pompei’ yi geziyoruz ve İtalya'nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan NAPOLİ ‘de serbest zamanımızın ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

4. Gün:

ROMA - FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde Orvieto turuna katılma imkanı. İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından FLORANSA'ya hareket ediyoruz. Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayını panoramik olarak görüyoruz. Rehberimizin vermiş olduğu bilgilerin ardından Montecatini`deki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

5. Gün:

FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Toscana turuna katılabilirler. Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

6. Gün:

FLORANSA - VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz .Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turuna katılabilirsiniz (25 Euro).Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

7. Gün:

VENEDİK – BOLOGNA - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine bağlı olarak Bologna Havalimanı’na transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1218 sayılı tarifeli seferi ile saat 15.00’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 18,35’te İstanbul'a varış. Pegasus Hava Yolları PC 2208 saat 21.30 uçuşu ile İzmir’e hareket ediyoruz. izmir’e varışımızın ardından turumuzu tamamlıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonra ki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile İzmir-İstanbul-Roma ve Bologna-İstanbul-İzmir Gidiş-Dönüş Uçak biletleri
 • 4* Otelde 6 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (6)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Havalimanı ve Şehir vergileri
 • Pompei Giriş Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti  170 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Zorunlu Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü Farkı (20 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • Gondol Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Daha Fazla

  Vize Bilgileri

  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!