MİDİLLİ 1 GECE KONAKLAMALI

 • MİDİLLİ 1 GECE KONAKLAMALI
 • MİDİLLİ 1 GECE KONAKLAMALI
 • MİDİLLİ 1 GECE KONAKLAMALI
 • MİDİLLİ 1 GECE KONAKLAMALI

Kişi/Gece

129.00 EUR

Konaklama

1 GECE OTEL KONAKLAMA

Ulaşım

KATAMARAN İLE

Gezilecek Yerler

Mitilina-Agios Therapointas Kilisesi-Agiasos-Mandamados

Kalkış

05.00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler Önü, 05.10 Susuz Dede Durağı, 05.15 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi önü, 05.30 Bornova E.Ü.H Önü, 05.50 Karşıyaka ESCANTUR önü, 05.55 Girne Yunuslar Mavikule önü, 06.00 Bostanlı İskele önü, 06.10 Mavişehir Mavibahçe Karşısından

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

MİDİLLİ TURU

 

HIZLI KATAMARAN İLE GEÇİŞ İMKANI !

 

İZMİR’DEN İZMİR’E ULAŞIM DAHİL

 

6.TUR:13 AĞUSTOS-14 AĞUSTOS     7.TUR:03 EYLÜL-04 EYLÜL

 

8 TUR:17 EYLÜL-18 EYLÜL

 

 

1 Gece - 2 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 05.00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler Önü, 05.10 Susuz Dede Durağı, 05.15 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi önü, 05.30 Bornova E.Ü.H Önü, 05.50 Karşıyaka ESCANTUR önü, 05.55 Girne Yunuslar Mavikule önü, 06.00 Bostanlı İskele önü, 06.10 Mavişehir Mavibahçe Karşısından misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz.Ayvalık limanına gümrük işlemlerimizi gerçekleştirmek üzere ulaşıyor gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’ nin maviliklerinde 45 DK. sürecek deniz otobüsü CATAMARAN yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. 45 dakika süren CATAMARAN yolculuğumuzdan sonra pasaport kontrolünden geçip buradaki işlemlerin ardından bavullarımızı otobüse yerleştirip, Midilli şehir turuna başlıyoruz. Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısı’ nda rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüş yapıyoruz. Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası Metropol Kilise, Yeni Camii ve Türk Hamamı ziyareti gibi tarihi yerleri gezdikten sonra Molivos’a hareket ediyoruz yol esnasın da  öğle yemeği molası veriyoruz ve yemek molamızın ardından Mandamados’ a geliyoruz. Mandamados’ta bulunan adak ve şifa kilisesi olduğuna inanılan Baş melek Taksiyarhis (Mikail ) kilisesini geziyoruz. Molamızın ardından konaklamamızı yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Saat 17:00’de otelimize yerleştikten sonra Saat 20:00’ye kadar istirahat molamız var. Akşam gerçekleşecek Yunan Gecesi için hazırlanıp, saat 20:30’ da otelimizin lobisinde toplanıp geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, unutamayacağınız Yunan Sirtaki Gecesini gerçekleştiriyoruz.Sırtaki gecemizden sonra konaklama için otelimize dönüyoruz.

Konaklama : Petra veya Molivos Otel

2. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 10:30’da otelimizden ayrılıyoruz. Günümüzün ilk durak yeri olan Molivos’un kalesine geliyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz.   Petra ve Petra’ nın tam tepesinde 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır bizi karşılıyor. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır. Molamızın ardından petradan ayrılıp kalloni körfezinin yanı başındaki kalloni’den geçerek adanın en yüksek tepesi olan olimpos dağının yamacında kurulu  Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü’nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi’ ni geziyoruz. Kilise turumuzun ardından Midilli merkeze gitmek üzere Agiasos Dağ Köyü’den ayrılıyoruz. Merkezde alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Saat 17:00 Midilli Gümrükte ki, freeshop alışverişimizin ardından, saat 18:00’da Ayvalık’ a doğru hareket ediyoruz. 45 dakikalık Deniz Otobüsü CATAMARAN yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’ e ulaşıp bu güzel gezimizin sonuna  ulaşıyoruz.

NOT : Rehberimiz uygun gördüğünde programda değişiklik yapılabilir.

Pasaportunda K.K.T.C Giriş-Çıkış damgası olan Türk Pasaportları Midilli Adasına giriş yapamamaktadır, sorumluluk yolcuya aittir. Pasaportların kullanım süresi seyahat tarihinden itibaren en az 3 ay geçerli olmalıdır.
Lütfen kontrol ediniz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir – Ayvalık gidiş/dönüş transferleri
 • Hotelde 1 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (1)
 • Ayvalık–Midilli gidiş-dönüş Hızlı Katamaran Gemi Biletleri
 • Liman vergileri
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle ve Akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Seyahat Sigortası 70 Yaş üzeri 20 €
 • Vize Ücreti 140 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • Yunan Tavernası 30 Euro

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (05:00)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (05:10)
 • ÜÇYOL KAMİL KOÇ YAZIHANESİ ÖNÜ (05:15)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (05:30)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (05:50)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (05:55)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (06:00)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (06:10)
Tur Hareket Tarihleri: 03, 17 Eylül

Otel Bilgileri

Fiyatlar

Tarih Seçenekler İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
03.09.20223*Molyvos Hotel129,00 €169,00 € 129,00 €0 - 3 Yaş 59,00 €
4 - 12 Yaş 99,00 €
0 - 3 Yaş 59.00 €
4 - 12 Yaş 99,00 €
Taksitler »
17.09.20223*Molyvos Hotel129,00 €169,00 € 129,00 €0 - 3 Yaş 59,00 €
4 - 12 Yaş 99,00 €
0 - 3 Yaş 59.00 €
4 - 12 Yaş 99,00 €
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1 - Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini Lütfen beraberinizde bulundurunuz.

Yorumlar


MİDİLLİ 1 GECE KONAKLAMALI Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »