ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU

 • ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU
 • ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU
 • ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU
 • ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU
 • ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU
 • ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU
 • ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU
 • ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU

Kişi/Gece

449.00 EUR

Konaklama

1 Gece Atina Gemi- 1 Gece Atina- 2 Gece Patras- 1 Gece Yanya- 1 Gece Selanik

Ulaşım

Feribot ile

Gezilecek Yerler

Sakız- Atina- Zakynthos- Preveze Parga- Selanik- Kavala

Kalkış

05:00 Mavişehir Mavibahçe Önü, 05:05 Bostanlı İskele önü, 05:10 Karşıyaka ESCAN TUR Acenta Önü, 05:15 Girne Yunuslar Mavikule 05:20 Girne MC Donald’s karşısı, 05:40 Bornova Ege Üniversite Hastanesi, 06:00 Üçyol Pizza Pizza, 06:05 Susuzdede durak, 06:15 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önünden

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA

 

Sakız- Atina- Zakynthos- Preveze

Parga- Selanik- Kavala

 

Çeşme- Sakız- Atina Pulman Koltuk Gemi Biletleri Dahil

Yanya’da Bir Akşam Yemeği ve Limitli İçecek Dahil

1.Tur:08-14 Ağustos 2.Tur:12-18 Eylül

6 Gece 7 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah Saat: 05:00 Mavişehir Mavibahçe Önü, 05:05 Bostanlı İskele önü, 05:10 Karşıyaka ESCAN TUR  Acenta Önü, 05:15 Girne Yunuslar Mavikule 05:20 Girne MC Donald’s karşısı, 05:40 Bornova Ege Üniversite Hastanesi, 06:00  Üçyol Pizza Pizza, 06:05 Susuzdede durak, 06:15 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önünden aldıktan sonra  Çeşme’ye hareket ediyoruz. Çeşme merkezdeki sabah kahvaltımız sonrasında, Çeşme Gümrük Limanı’nda, pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından,Sakız adasına hareket ediyoruz.Keyifli bir yolculuğun ardından SAKIZ ADASI’na ulaşıp,gerekli gümrük işlemlerinden sonra rehberimiz eşliğinde ada halkının adlandırdığı ismiyle Hora(ada merkezi) turumuza başlıyoruz.Öncelikle Osmanlı izlerini süreceğimiz kaleyi ziyaret ediyoruz.Daha sonra, günlük yaşamın nabzının attığı, eski çarşının bulunduğu VUNAKI MEYDANI’na geçiyoruz. Şu anda Bizans Müzesi olarak kullanılmakta olan ve Adaya yaklaşırken minaresi görünen, MECİDİYE CAMİİ bu meydanda.Adanın çarşı merkezinde sakız,sakız likörü, alışverişlerimiz sonrasında serbest zaman alıyoruz.Serbest zaman sonrasında, günümüzde de orijinal yapısını koruyan OLİMPİ KÖYÜ üzerinden kısa bir yolculukla MESTA’ya ulaşıyoruz.Labirent gibi kimi yerde dehlizlere dönüşen tünel sokaklar, ziyaretçilerini Ortaçağ’a götürüyor.Sonrasında mimarlık açısından en ilginç örneklerin olduğu PİRGİ KÖYÜ. Pirgi, ‘’travaka’’ denilen piramit şekilli çatıları ve ‘’Ksista’’ denilen cephe süslemeli evleri ile ilgi çekicidir.Köyün meydanında bulunan kahvehanelerde mola verdikten sonra rehberimizin belirlemiş olduğu saatte limana hareket ediyoruz.Saat 23:10 feribotuyla ATİNA’ya geçiyoruz. Konaklama gemimizde.

2. Gün:

Sabah saatlerinde Pire  Limanına vardıktan sonra Avrupa’nın tarihi başkenti ve Batı uygarlığının doğduğu yer olarak nitelenen Atina’da şehir turumuza başlıyoruz.Panoramik turumuzda Akropolis Tapınağı, Agora, Syntagma Meydanı, Parlamento Binası, Panatherion Stadyumu, Ulusal Kütüphane, Akademi - Zappıon, Kraliyet Sarayı görülecek yerler arasındadır.Turun ardından alışveriş ve gezme imkanı için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrasında rehberimizin belirlediği saatte otelimize doğru yola çıkıyoruz. Konaklama Atina otelimizde. 

3. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Zakynthos Adası’na hareket ediyoruz.Yol üzerinde bulunan Mora Yarımadası’nı Yunanistan’dan ayıran muhteşem Korınthos Kanalı‘nı fotoğrafladıktan sonra Yunanistan’ın en büyük şehirlerinden biri olan Patras'a doğru hareket ediyoruz. Günün neredeyse her saati hareketli ve cıvıl, cıvıl olan bu yemyeşil doğasıyla büyüleyici şehri panoramik olarak gezdikten sonra Konaklama Patras’daki otelimizde.  GALAXY CİTY CENTER  HOTEL vb.

4. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Zakynthos Adası’na gitmek üzere Killini Limanına gidiyoruz.Feribot ile keyifli bir yolculuk sonrasında Zakynthos Adası’na varıyoruz. Zakynthos Adası’nda serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle extra olarak Zakynthos Adası’nda en ünlü plajı olan NAVAGIO (SHIPWRECK) gidiyoruz.Koyun en dikkat çeken özelliği incecik altın sarısı kumu ve gökyüzü mavisi suyun rengidir. Zakynthos Adası’nda serbest zaman sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Konaklama Patras’daki otelimizde. GALAXY CİTY CENTER HOTEL

5. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra Patras’tan ayrılıyoruz ve Yol güzergahımızda Barbaros Hayrettin Paşa’nın ünlü deniz savaşına şahit olmuş Preveze ’ye varıyoruz. Kent limanında Preveze Saat Kulesi, İç Kale gibi tarihi mekânları gördükten sonra limanda öğle yemeği için serbest zaman. Ardından, Parga ’ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuktan sonra Parga’ya varıyoruz. Varışa müteakip, yürüyüş ile Parga kentini geziyoruz. Türk Pazarı Sokağı, Venedik Kalesi, ardından geleneksel Parga evleri arasından dar sokaklardan, çarşı içinden panoramik yürüyüş yapıp Yanya’ya hareket ediyoruz. otelimize yerleşiyoruz.Konaklama otelimizde. 5*EPİRUS PALACE HOTEL vb.

6. Gün:

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Selanik’e hareket ediyoruz. Selanik‘te Makedonıa Bakanlık Binası’nı panoramik gezdikten sonra, ATATÜRK’ün evi, Beyaz Kule, Kütüphane, Bedesten, Hamza Bey Camii, B. İskender Heykeli, Arıstoteles Meydanı gezilerimizi tamamlayıp  otelimize hareket  ediyoruz. Arzu eden misafirlerimizle akşam Yunan Tavernası eğlencemize gidiyoruz. Sirtaki ve muhteşem Yunan ezgileri ile keyifli bir akşam sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Selanik otelimizde. Capsis Hotel.

7. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından KAVALA’ya hareket ediyoruz. Kavala turumuza başlıyoruz.Su Kemerleri, Liman,19.YY Neo Klasik Yapıları, İbrahim Paşa Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmet Ali Paşa Evi ve Heykeli gezilerimizin sonrasında, Meşhur Kavala Kurabiyelerinden almak için verilecek molanın ardından Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunan Free shop’ da alışverişlerimizi yaparak Türkiye İpsala Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlerinin ardından, İpsala – Keşan -Çanakkale üzerinden İzmir’ e geriye dönüş yaparak turumuzu sonlandırıyoruz. Güzel şehrimize varışımızda, başka bir ESCAN TUR organizasyonumuzda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • 5 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5) ve Akşam yemeği (1)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Çeşme- Sakız-Atina Pulman Koltuk Gemi biletleri
 • Liman vergileri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize ücreti (140 €) Yeşil pasaporta vize yok
 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli(150 TL)
 • Sağlık sigortası 70 yaş üzeri (20 €)
 • Yunan Taverna 35 €
 • Zakynthos Nvagio Plaj Turu

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (05:00)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (05:05)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (05:10)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (05:15)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (05:20)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (05:40)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (06:00)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (06:05)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (06:15)
Tur Hareket Tarihleri: 12 Eylül

Otel Bilgileri

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
12.09.2022449,00 589,00 449,00 0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 349,00
0 - 2 Yaş 99,00
3 - 12 Yaş 349,00
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda

Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı ESCANTUR’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum %30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz.

Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


ATİNA ZAKYNTHOS PREVEZE PARGA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.


Vize Bilgileri

*Yeşil Pasaporta Vize Yoktur.

*Vize bilgileri için http://escantur.com/vize adresinden veya 0232 3646402 nolu Telefondan Bilgi alabilirsiniz.


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »