• AMERİKA TURU
 • AMERİKA TURU
AMERİKA TURU

AMERİKA TURU Hakkında Genel Bilgiler

SAN FRANCISCO & LAS VEGAS & LOS ANGELES

TÜRK HAVAYOLLARI İLE

7 Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İstanbul Havalimanında saat 05:30da buluşma. Pasaport, check-in ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Hava Yollarının TK 289 nolu seferi ile saat 08:25de Amerikanın teknoloji merkezi San Franciscoya hareket. Yerel saat ile saat 11:50de varış. Havalimanında sizleri bekleyen rehberiniz ile buluşmanın ardından otelimize transfer. Odaların alımı saat 15:00den sonra olacağı için isterseniz lobby de dinlenebilir ya da rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği San Francisco Şehir turuna katılabilirsiniz (80 USD). Turumuzda bu güzel şehri tanıtan bir tur yapacağız. Civic Center, Golden Gate Bridge, Balıkçı Rıhtımı ve Çin mahallesi, Twin Peaks, Hippilerin yerleştiği Haight and Ashbury, güzel sanatlar sarayı, Lombard Street göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

2. Gün:

Sabah serbest zaman. Yada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Sausolito - Tekneden Alkaraz - Fishermans Wharf - Cable Car - Union Square turuna katılabilirsiniz (120 USD). Özel aracımızla San Francisconun eskiden yüksek rütbeli memurlarının ve şimdi ise en zenginlerinin oturduğu Sausolitoya hareket ediyoruz. Yaklaşık 15 dakikalık bir bir otobüs yolculuğu ile çok şirin bir kasaba olan Sausalitoya gideceğiz. Kordon boyunda yürüyüş yaparken birbirinden güzel evleri görecek kahvenizi deniz kenarındaki Cafelerde San Francisco manzarasına karşı yudumlayacaksınız. Ardından tekne ile San Franciscoya geri dönerken bir zamanlar dünyanın kaçılması imkansız tek hapishanesi olarak bilinen Alkadrazı tekneden fotoğraflama şansını bulacaksınız. Aynı zamanda San Francisco şehrinin muhteşem manzarasına tanık olacaksınız. Teknemiz San Francisconun simgelerinden biri olan Pier 39a yanaşıyor. Burada güneşlenen deniz aslanlarını kısa bir ziyaretten sonra, rehberinizin tavsiyeleri doğrultusunda seçeceğiniz restaurantta serbest alacağınız öğle yemeğinden sora meşhur San Francisco sokaklarını filmlerden de çok iyi bildiğimiz Cable Car (kırmızı tramvaylar) ile Union Squaree keyifli bir yolculuk. San Francisconun en hareketli bölgesinde Fashion District (moda bölgesi) ve Çin mahallesi sizleri bekliyor. Akşam yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde. NOT : Grubun tamamının onayıyla Cable Cardan Çin Mahallesinde inilip burayı keşfederek Union Square a yürüyerek geçilebilir.

3. Gün:

Sabah otelimizden ayrılıyor ve San Francisco Havalimanına gidiyoruz. Amerikan iç hat uçuşu ile yapacağımız 1,5 saatlik bir uçuştan sonra Nevada eyaletinin en önemli turistik merkezi olan, dünyanın en büyük otellerine de ev sahipliği yapan gecelerin şehri Las Vegasa varıyoruz. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile otelimize doğru yola çıkıyoruz. Baş döndürücü şehre girer girmez meşhur Las Vegas Bulvarını ve otelleri anlatan bir panoramik tur yapıyoruz. Otele yerleşme ve ardından arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Premium Outlet turuna katılabilirler.(50 USD) Tur sonrası otele transfer. Akşam Las Vegas ın dünyaca ünlü şovlarını seyretmek ve şansınızı denemek için binlerce masa ve slot sizleri bekliyor. Geceleme otelimizde.

4. Gün:

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Grand Canyon turuna katılabilirler.(450 USD) Bu turumuz için, sabah Las Vegastan Arizona Eyaletinde bulunan Grand Canyona doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik bir yolculuktan sonra Grand Canyona varıyoruz. Varışımızı takiben helikopterleri organize eden görevliler bizleri helikopterlere götürüyor. 5-6 kişilik helikopterler Canyonun en altında bulunan Colorado Nehrine doğru inerken muhteşem Canyon manzarasıyla büyüleneceksiniz. Aşağıda ise bizi bekleyen teknelerle nehir üzerinde bir tur yapıyoruz. Daha Sonra Helikopterler bizleri yukarıya çıkarırken yine muhteşem manzaralara tanık oluyoruz. Dönüşte bizlere çevreyi gezdirecek otobüslere biniyoruz. Son nokta olan Eagle Pointte (Kartal Noktası) Canyonun muhteşem fotoğraflarını 800 metrelik uçurumun hemen yanından çekme imkanı buluyoruz. Yine burada Hualapai Kızılderililerin çadırlarını fotoğraflama imkanımız oluyor. Buradan tekrar otobüse binerek Guano Pointe gidiyoruz. Hualapai Kızılderililerin hazırladığı yemekleri yerken yine başka bir muhteşem manzaraya tanık oluyoruz. Yemekten sonra Terminale geri dönüp aracımıza binerek Las Vegasa doğru yola çıkıyoruz. Hayatta bir kez mutlaka görülmesi gereken ve Dünyanın 7 doğal harikasından biri olan bu muhteşem Canyonun sahibi olan Hualapai Kızılderilileriyle tanışma fırsatı olan bu turu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. Geceleme otelimizde. NOT : Yaz aylarında tur başlangıç saati Grand Canyon un öğle saatlerinde çok sıcak olmasından dolayı erken saatte olacaktır.

5. Gün:

Sabah otelimizi terk ediyor ve Los Angelese doğru yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz kahvaltı molasından sonra Los Angelese varış. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Los Angeles Şehir Turuna katılabilirler.(80 USD) İlk durağımız Los Angeles şehrinin merkezi olarak bilinen Downtown. Burada göreceğimiz yerler Olvera caddesi, Los Angeles şehrinin siluetini oluşturan gökdelenler ve şehrin ilk kurulduğunda oluşan tarihi merkezler. Daha sonra, filmlerden anımsayacağınız Hollywood Bulvarı. Burada Oscar törenlerinin yapıldığı Kodak tiyatrosu (Yeni adıyla "Dolby Theater"), ünlü filmlerin galalarının yapıldığı Çin tiyatrosu, sinema ve müzik sanatçılarının el ve ayak izleri, ayrıca Şöhretler Yolu göreceğimiz yerler arasında. Ayrıca bu bölgeden şehrin simgesi olan Dev Harflerle yazılı ünlü Hollywood yazısını fotoğraflama şansını bulacaksınız. Daha sonra ünlü Sunset Strip bulvarından Santa Monica bulvarına geçerek Beverly Hillse ulaşıyoruz. Burada Beverly Hillsin meşhur sembolünü göreceğiz. Daha sonraPretty Womanfilminin çekildiği, dünyanın en lüks mağazalarının yer aldığı, meşhur Rodeo Driveda kısa bir yürüyüş yapıp, Elvis Presley ve John Lennon gibi yıldızların senelerce ikamet adresi olan "Beverly Wilshire Otel"ini göreceğiz. Rodeo Drivedan ayrıldıktan sonra yemek yemek ve alışveriş yapmak için rehberiniz sizi meşhur Farmers Market ve The Grove a götürecek. Tur sonrası otelimize geri dönüş.

6. Gün:

Sabah serbest vakit. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Universal Studios turuna katılabilirler.(250 USD) Dünyanın en büyük parklarından biri olan bu parkta Amerikan rüyasının oluşmasında etkili olan filmlerin nasıl çekildiğini ve kahramanlarını yakından görme imkânı bulacaksınız. Dünyaca ünlü yönetmen Steven Spielbergin yaratıcı danışmanlığını yaptığı Universal Studiosun neden dünyanın 1 numaralı stüdyosu ve eğlence parkı olduğunu çok daha iyi anlayacaksınız. Fakat bu park sadece bir eğlence değil dünya sinema tarihinin ve teknolojisinin yüzyıla varan deneyiminin de bir ürünüdür. 40ın üzerinde şov, film seti ve eğlence sizleri kendi içine çekip eğlendirmekle kalmayıp, nefeslerinizi keserek filmlerin içinde hissi yaşatacaktır. Turdan sonra akşam arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Santa Monica turuna katılabilirler. Sokak sanatçılarının gösterileriyle dolu ışıl ışıl Santa Monica da bulunan şık kafelerde bir şeyler içerek yorgunluğunuzu atabilir, akşam yemeğinizi bu güzel yerde bulunan restoranlardan birinde alabilirsiniz. Geceleme otelimizde.

7. Gün:

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği San Diego Turuna katılabilirler.(150 USD) Yıllardır Amerikanın en güzel şehri seçilen San Diego da ilk durağımız La Jolla. Fok plajı ve sahilleriyle ünlü La Jollada doğanın ve lüks evlerin uyumunu görecek ve bol bol fotoğraf çekeceksiniz. La Jolla dan ayrılıp 2. durağımız olan Old Towna gidiyoruz. Californianın doğum yeri olan Old Town da kendinizi adeta Meksikada hissedeceğiniz bir atmosfer sizleri bekliyor. Old Town sonrasında; Sea Port Village, Midway uçak gemisi, II. Dünya Savaşının simgesel görseli olan Unconditional Surrender Statue heykeli, Amerikan Deniz kuvvetlerini üssünün bulunduğu ve aynı zamanda Amerikanın en büyük ahşap binası olan ve “Bazıları Sıcak Sever” filminin de çekildiği tarihi Hotel Del Coronado nun da bulunduğu Coronado adası ziyaret edeceğimiz yerler arasındadır. Turdan sonra otele dönüş ve geceleme otelimizde. NOT: Midway uçak gemisi ziyareti sadece dışarıdan fotoğraflama olarak yapılacaktır.

8. Gün:

Sabah serbest vakit. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği Sahil Kentleri turu yapabilir.(50 USD) Amerika turları içerisinde kesinlikle kaçırılmaması gereken olan bu programda Amerikanın en yoğun ikinci limanı olan Long Beachde, ünlü Queen Mary gemisini, Formula 1 yarışlarının yapıldığı pisti göreceğiz (Grand Prix of Long Beach). Pasifik Okyanusu kıyısından güneye doğru inerek; Seal Beach, Huntington Beach, Newport Beach, Corona del Mar, Laguna Beach görülecek diğer yerler arasındadır. Turdan sonra hava alanına transfer ve Türk Hava Yollarının TK 10 nolu seferi ile saat 18:25de İstanbula uçuyoruz. Yerel saat ile 17:35de İstanbul a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul - San Francisco / Los Angeles - İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti 
 • San Francisco - Las Vegas arası ekonomi sınıf uçak biletleri 
 • Havalimanı vergileri ve uçuş sigortaları 
 • San Franciscoda Yotel San Francisco vb otelde 2 gece oda bazında konaklama 
 • Las Vegasta Excalibur vb otelde 2 gece oda bazında konaklama 
 • Los Angeles da La Quinta Wyhdam Lax Casino otelde 3 gece oda bazında konaklama 
 • Resort Fee ve şehir ayak bastı ücretleri 
 • Tüm transferler ve belirtilen şehir turları 
 • Tecrübeli Türkçe rehberlik hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurt dışı çıkış harcı 
 • Sabah kahvaltıları,Öğle ve akşam yemekleri 
 • Kişisel harcamalar 
 • Rehber ve şoför bahşişleri (Amerika da günlük kişi başı 5$ önerilir) 
 • Ekstra olarak belirtilen turlar 
 • Amerika iç hat bagaj ücretleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:
  06 Nisan • 15 Haziran

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  06.04.2024Sorunuz2.599,00 €4.099,00 €2.599,00 €0 - 2 Yaş 600,00 €
  2 - 12 Yaş 2.599,00 €
  0 - 2 Yaş 600,00 €
  2 - 12 Yaş 2.599,00 €
  Taksitler »
  15.06.2024Sorunuz2.799,00 €4.299,00 €2.799,00 €0 - 2 Yaş 600,00 €
  2 - 12 Yaş 2.799,00 €
  0 - 2 Yaş 600,00 €
  2 - 12 Yaş 2.799,00 €
  Taksitler »
  Daha Fazla

  Vize Bilgileri

  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!