• BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU
 • Konaklama Madrid 2 Gece - Sevilla 1 Gece - Granada 1 Gece - Valencıa 1 Gece - Barcelona 2 Gece
 • Gezilecek Yerler Madrid-Toledo-Cordoba-Sevilla-Granada-Valencıa-Barcelona-Girona
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

BÜYÜK İSPANYA-ENDÜLÜS TURU Hakkında Genel Bilgiler

 

BÜYÜK İSPANYA ENDÜLÜS 

 

Madrid-Toledo-Cordoba-Sevilla-Granada-Valencıa-Barcelona-Girona

 

Cordoba Camii ve El Hamra Sarayı 

 Toledo ve Girona & Figueras 

Dali Müzesi

Flamenko ve Sacra Monte Gecesi

Ekstra Tur Yok..

3.Tur:19-26 Eylül 4.Tur:14-21 Kasım

7 Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR – İSTANBUL - MADRİD

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar terminalinde siz değerli misafirlerimizle saat 04:30 da buluşuyor ve Pegasus Havayollarının PC2213 sefer sayılı 05:40 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. 06:45’de İstanbul’a varışımızın ardından Pegasus Havayolları’nın PC1099 sefer sayılı uçağı ile saat 10:20`da Madrid’e hareket ediyoruz. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 14:00’da başkent Madrid’e varıyoruz.Panoramik şehir turumuz sırasında, Plaza Mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2. Gün:

MADRİD

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından Toledo Turu. Otelimizden hareketle güneye doğru yola çıkacağız,Toledo gerçek bir açıkhava müzesi, İspanya’nın eski başkenti ve Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid’e dönüş. Geceleme otelimizde. 

3. Gün:

MADRİD-SEVİLLA

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından İspanya`nın 4. Büyük kenti, Andalucia Başkenti ve geçmişte ki sömürge ticaretinin merkezi Sevilla`ya doğru hareket ediyoruz Yol üzerinde Cordoba şehir ve Cami turu. Bu turumuzda Endülüs İslam medeniyetinin ilk başladığı şehri, Musevi Mahallesi ve Plaza Mayor’u görüyoruz. Ardından günümüzün katedrali geçmişin ana Camii olan yapıyı gezerek, geçmişin izlerine tanık olacağız. Turumuz ardından Sevilla`ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben, Guadalgivir Nehri’nin kıyısında kurulmuş bu şehirde İspanya Meydanı, Carmen’in geçtiği tütün fabrikası, Altın Kule, Yahudi Mahallesi’ni panoramik olarak gezeceğiz. Sevilla Katedrali’nin önünde vereceğimiz serbest zaman ile şehir turumuzu tamamlıyoruz. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek Flamenko Gecesi’ne katılabilirler (55 Euro). Geceleme otelimizde.

4. Gün:

SEVİLLA – GRANADA 

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Granada`ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından panoramik Granada şehir turunda görülecek yerler arasında; Bib Lambra Meydanı, Kristof Kolomb Anıtı, Belediye Sarayı, Katedral (dışarıdan) yer almaktadır. Tur bitiminde Elhamra Sarayı turu – (Sarayın müsaitliğine bağlı olarak Elhambra Sarayı turu gerçekleştirilir). Günlük limitli sayıda ziyaretçi kabul eden Elhamra, Duvarlarında kırmızı tuğla, damında kırmızı kiremit kullanıldığı için adına da Elhamra yani "Kırmızı" denmiştir. İslam mimarisinin ulaşabileceği yüksek noktalardan biri olarak bugünlere ulaşmış bir şahit olan Elhamra Sarayı'nın ziyareti sonrası otele transfer ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek olan Sacra Monte gece turuna katılabilirler (45 Euro). Bu turumuzda Granada‘da yaşayan çingenelerin farklı Flamenco yorumunu yaşadıkları taş evlerde izleme imkanı bulacaksınız. Geceleme otelimizde. 

5. Gün:

GRANADA – VALENCİA


Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Valencia`ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin ilk ismi, Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da; Panoramik olarak yapılacak şehir turunda Sanat ve Bilim müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelimizde.

 

6. Gün:

VALENCİA – BARCELONA


Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Barcelona’ya doğru hareket edeceğiz. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya'nın ikinci büyük şehri Barselona, sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi'nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Akşam dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyecek olduğu Barcelona Gece Turu & Gotik Mahalle turuna (30 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda Avrupa’nın uyumayan şehri olarak bilenen Barcelona’nın ışıklandırılmış halini görme fırsatı bulacağız. Sonrasında ise daha önce gitmediğimiz Gotik Mahalle’ye yola çıkıyoruz. Bu mahallede Barcelona Katedrali, Augustus tapınağı ve bölgenin en ünlü sokağı olan Carrer del Bisbe’yi ziyaret ettikten sonra akşam yemeği için La Ramblas Caddesi’nde serbest zaman veriyoruz. Geceleme otelimizde.

 

7. Gün:

BARCELONA 
Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından Girona & Figueras Turu. Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir.  Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz  sonrasında otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

8. Gün:

BARCELONA – İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından Barcelona Merkez’de alışveriş için serbest zaman ve rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Barcelona Havalimanı’na hareket ediyoruz Check in ve Gümrük işlemlerimiz sonrasında Pegasus Havayollarının PC1092 sefer sayılı 14:25 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz ve 19:05 de İstanbul’a ulaşıyoruz. İstanbul’dan Pegasus Havayollarının PC2212 Sefer sayılı 23:40 uçağı ile İzmir’e hareket ediyoruz ve saat 00:50’de İzmir’e ulaşıyoruz. Bir sonraki ESCANTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Havayolları ile İzmir-İstanbul–Madrid/Barcelona–İstanbul-İzmir uçak biletleri
 • 7 Gece 3* ve 4*Otellerde konaklama
 • Otelde alınan Sabah Kahvaltıları (7)
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Şehir ve Havalimanı Vergileri
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Elhamra Sarayı Giriş Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Vize Ücreti 160 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • Flamenko ve Sacra Monte gecesi 
 • 70 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti (20 Euro)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR PEGASUS KONTUARI ÖNÜ (03:50)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

Birde Bu Turlara Bakın

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!