• İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
 • İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
 • İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
 • İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
 • İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
 • İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
 • İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
 • İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
İTALYA TURU OTOBÜSLÜ
 • Konaklama Roma 2 gece Konaklama Farkı ile
 • Gezilecek Yerler Selanik- Yanya- Pompei- Napoli- Roma- Vatikan-Floransa- Bologna- Belgrad
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

İTALYA TURU OTOBÜSLÜ Hakkında Genel Bilgiler

Gümülcine- Selanik- Yanya- Bari- Pompei- Napoli- Roma-Vatikan-Floransa-Pisa-Bologna-Venedik-Zagreb-Belgrad-Sofya 

Pompei Antik Kenti ve Pisa Kulesi

Roma Eğlencesi ve Gondol Turu 

Murano-Burano Adası 

Roma 2 gece Konaklama Farkı ile...

Ekstra Tur Yok!!!

8 Gece 8 Gün  

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR–GÜMÜLCİNE-SELANİK-GEMİ

Akşam 17:00'da Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler önü,17:10’da Susuz Dede Durak,17:20’de Üçyol Kamil Koç yazıhanesi önü,17:30 Alsancak Lozan Fuar Kapısı Önü ,17:45’te Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi önü, 18:00’da Karşıyaka ESCAN TUR Acenta önü, 18:10’da Girne Yunuslar Mavikule, 18:20’de Bostanlı İskelesi önü, 18:30’da Mavi Bahçe Alışveriş Merkezinden misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Ayvalık,Çanakkale,Keşanyolu üzerinden İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz.Sabah saatlerinde, Türk sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehri’ni geçerek Yunanistan Kipi Sınır Kapısı’ndaki pasaport ve gümrük işlemlerimizin ardından, Egnatia Odos Otoban yolunu takip ederek Gümülcine’ye ulaşıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra, kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Selanik’e doğru yola çıkıyoruz. Selanik’e varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Yapacağımız panoramik şehir gezimizde, Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi ve şu an Türk Konsolosluğu’nun da bahçesinde bulunduğu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Evini ziyaret ettikten sonra, Ali Paşa’nın şehri olarak da bilinen Yanya şehrine gidiyoruz. Yanya, Yunanistan coğrafyası içinde bulunan ve en uzun Osmanlı hükümdarlığında kalan şehirlerden de biri. Bir zamanlar Yunanistan’ın en büyük şehriymiş Yanya. Yanya tarihi merkez turumuzda; Bizans Kalesi, Saat Kulesi, Aslan Paşa Camii, Fethiye Camii, Ali Paşa Sarayı’nı görüyoruz. Ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, İtalya’ya gitmek üzere limana gidiyoruz ve gemi yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme gemide (Pullman Koltuk).

2. Gün:

BARİ-NAPOLİ-POMPEİ-ROMA

Sabah saatlerinde, Güney İtalya’nın en gelişmiş şehri olan Bari’ye ulaşıyoruz. İtalo-Greco ve Norman kültürünün izlerini taşıyan gezginlerin son dönemlerde keşif listesinin başına yazdıkları önemli bir liman şehri, Limandan ayrılıyor ve Pompei Antik Kentine hareket ediyoruz. M.S.79’da Vezüv Yanardağ’ının patlaması sonucu yeryüzünden silinen ancak 1820'li yıllarda İtalyan arkeolog, Giuseppe Fiorelli'nin sistemli kazılarıyla gün yüzüne çıkartılmış Pompei Antik Kentinde Kültür Turumuzu geçekleştirmek üzere, Napoli yakınlarındaki Pompei Antik Kentine ulaşıyoruz. Profesyonel Tur Rehberi eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turu sonrasında önerimiz; İtalyan rivierasının en leziz organik ürünleriyle hazırlanan "Pasta al pomodoro"(Domatesli Makarna Parmigiano peyniri ile) ve Odun ateşinde, taş fırında özenle pişirilen Napoli Pizza'nın tadına bakmanız. İtalya'nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli ‘ye Pompei Antik kenti ziyaretimiz sonrasında ulaşacağız. Napoli'de şehir turumuzda, Galleria Umberto Primo(Birinci Umberto Galeriyası), CastelNuovo (Yeni Kale), Piazzadi Plepscito (Plepscito Meydanı), San Carlo Tiyatrosu göreceğimiz yerler arasında. Napoli İtalya'nın kural tanımayan çocuğu olarak tanımlanıyor olsa da İtalya'nın karakteristik özelliklerini sergileyen en önemli ve romantik şehirlerinden birisi. Napoli'de gerçekleştireceğimiz serbest zaman sonrasında Roma'ya doğru yola çıkıyoruz. Geceleme Roma'daki otelimizde. 4* Holiday inn vb.

3. Gün:

ROMA-VATİKAN-ROMA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra, Roma şehri turumuza başlıyoruz; İmparatorluk döneminde "CaputMundi" (Dünya'nın Başkenti) olarak anılan Şehir  unutulmaz olmasının yanı sıra birçok önemli kültürel eseri de tarihi merkez içerisinde ziyaretçilerine sunan bir açık hava müzesi niteliğinde; Roma Şehir merkezinde göreceğimiz yerler; Costantino Zafer Takı, Colosseo, İmparatorlar Caddesi, Roma ve Traino Forumları, Vittoriano Anıtı, Venezia Meydanı, Corso Caddesi, Aşk çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, AlbertoSordiGaleriyası, Colonna ve Monte Cilerio Meydanı, Panteon Tapınağı, Rotonda Meydanı, Navono Meydanı, Cassazione Palası, Sant'Angelo Kalesi. Şehir turumuz sonrasında Roma il sınırları içerisinde yer alan Hristiyanlık dininin Katolik mezhebinin yönetim merkezi, dünyanın en küçük ülkesi Vatikan'ı ziyaret ediyoruz. San Pietro Meydanı ve Rönesans dönemi sanatçılarının eserleri ile dekore edilmiş kutsal San Pietro Basilikası göreceğimiz yerler arasında. Sonrasında otelimize dönüyor ve dileyen misafirlerimiz ile ışıklar içinde bir Roma gecesi eğlencesi için otelden ayrılıyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde. 4* Holiday inn vb.

4. Gün:

ROMA-FLORANSA-PİSA

Sabah kahvaltısını otelimizde aldıktan sonra rotamızı FirenzeFloransa'ya çeviriyoruz. Birbirini dik kesen dar sokakların geniş meydanlarla buluştuğu Rönesans Dönemi taş eserlerin ansızın karşımıza çıktığı muhteşem Şehir Firenze Floransa adeta bir açık hava müzesi; Profesyonel tur rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz kapsamlı kültür turumuzda DuomoKatedral, Vaftizahne ve cennetin kapısı, Santa Croce Kilisesi, Piazza Della Signoria, Palazzo Vecchio, Uffizzi Galerisi, Arno Nehri üzerindeki Ponte Vecchio göreceğimiz yerler arasında. Floransa'da gerçekleştireceğimiz serbest zaman için önerimiz İtalya mutfağının eşsiz tatlarından birisi olan Fiorentina tarzında pişirilen etin tadına bakmanızı tavsiye ederiz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zamanın ardından Pisa şehrine hareket ediyoruz. Piazzadei MiracoliMucizeler Meydanında yer alan yaklaşık 15.000 tonluk anıtsal - dinsel bir mimari örneği olan Pisa kulesi,Vaftizhane ve Pisa Katedralini rehberimiz eşliğinde gezerek burada bir fotoğraf molası veriyoruz. (Piazza dei Miracoli) mucizeler meydanında gerçekleştireceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz hediyelik alışverişlerini gerçekleştirebilirler. Sonrasında konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Floransa’daki otelimizde. 4*Hotel Delta Florance vb.

5. Gün:

FLORANSA -BOLOGNA-VENEDİK

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bolognaya hareket ediyoruz. Bologna şehir turumuzda, Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Nettuno Çeşmesi, Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (Eski pazar), Bologna’nın simgesi Garisenda ve Asinelli kuleleri görülecek yerler arasında. Bologna şehir turumuz sonrasında Venedik’e gitmek üzere yola çıkıyoruz ve öğle saatlerinde Venedik’e ulaşıyoruz., İtalya'nın Romantik şehri Venedik keşif rotamızda; Sırası ile, birçok önemli olaya tanıklık eden Piazzadi San MarcoSan Marco Meydanı, Palazzo Ducale Dükler Sarayı ve Basilicadi San Marco San Marco Bazilikası, Campan ile Maggiore Çan Kulesi ve Torredell'orologio Saat Kulesi, Pontedei Sospiri Ahlar köprüsü ve Rialto Köprüsüde göreceğimiz yerler arasında. Gezi sonrası Venedik’te vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz çeşitli deniz ürünlerinin tadına bakabilir ve dar kanallarda keyifli gondol turunu gerçekleştirebilir. Gondol turu sonrası ise öncesinde belirlemiş olduğumuz teknemiz ile Venedik sokaklarındaki dükkanları süsleyen Murano camlarının doğuş noktası olan Murano-Burano adasına doğru hareket ediyoruz. Sırası ile Murano ve Burano adası turlarımızı da gerçekleştirerek Venedik merkeze geri dönüyor ve otobüsümüz ile buluşarak konaklamamızı gerçekleştireceğimiz otelimize hareket ediyoruz. Geceleme Venedik’teki otelimizde. 4*Hotel Albatros vb.

6. Gün:

VENEDİK- BLED - ZAGREB-BELGRAD

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Slovenyanın incisi Bled Gölüne hareket ediyoruz. Burası, Slav halkının Avrupa’da ilk yerleştiği yerlerden biri, nitekim M.Ö. 800 yılına dek uzanan bir geçmişi bulunuyor. Gölün ortasında bulunan Assumption of Mary Pilgrimage Kilisesi, Avrupa’daki en eski ibadethanelerden biri sayılıyor. Bled aynı zamanda doğa yürüyüşleri, harika manzaralar ve farklı outdoor sporları gibi pek çok aktiviteyi de bünyesinde barındıran bir yer. Bled gezimizi tamamladıktan sonra, Serbest öğle yemeği molası sonrasında ise bu güzel şehri arkamıza bırakarak Hırvatista’nın başkenti Zagreb’e hareket ediyoruz. Hırvatistan sınırları içerisinde vereceğimiz molalarla birlikte Avrupa’ya bir açılış kapısı olarak yüzyıllar boyu kullanılmış olan çok önemli bir şehre sahip olan Sırbistan’a akşam saatlerinde giriş yapıyor ve Başkent şehri Belgrad’a ulaşıyoruz. Konaklama Belgrad’taki otelimizde.4*Theater Hotel vb.                              

7. Gün:

BELGRAD - SOFYA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Canlılığın ve hareketliliğin yeni sembolü Avrupa’nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad şehir turumuza başlıyoruz. Türk döneminin muhteşem oyma tavanları ile süslü Eski Saray, Bin yıl anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in, uğruna yaralandığı ama fethinin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu, Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın Türbesi, Bayraklı Camii görülecek yerler arasında. Burada vereceğimiz öğle yemeği molası sonrasında otobüsümüz ile buluşuyor ve Bulgaristan’a hareket ediyoruz. Konaklama Sofya’daki otelimizde.4* Silver Hotel vb.

8. Gün:

SOFYA-İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya’yı geziyoruz. Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğine sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi, Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Sofya’yı terk ederek Plovdiv-Haskovo karayolu üzerinden ülkemize geri dönüş için yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Edirne-Keşan Çanakkale Karayolu üzerinden gerekli molaları vererek İzmir’e varıyoruz. Bir sonraki Escantur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

ÖNEMLİ BİLGİLER:

*Gemide Kabin talebi, isteğe bağlı olup, yer müsaitliği var ise mümkündür. Kabin talebinizi Turu satın alırken bildirmenizi rica ederiz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüsle ulaşım 
 • 6 Gece 4* Otellerde, 1 Gece Gemide Pulmann Koltuk Konaklama
 • Yunanistan-İtalya  Pulman Koltuk Gemi Bileti
 • Otellerde alınan Sabah kahvaltıları (6)
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Turlar ve Geziler
 • Liman vergileri 
 • Şehir Check Point Girişleri 
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Her türlü kişisel harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Vize Ücreti 190 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
 • Gemide Kabin Konaklama Ücreti (İsteğe bağlı)
 • Gemide alınan Sabah kahvaltısı
 • Gondol Turu 
 • Vapuretto Ücreti
 • Venedik Giriş Ücreti
 • Roma Eğlence Gecesi 
 • Murano-Burano Adası Tekne Ücreti  
 • Otellere ödenen  Şehir vergileri
 • Seyahat ve Sağlık Güvence Paketi 20 Euro (70 yaş üzeri  30 Euro) 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (17:00)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (17:10)
 • ÜÇYOL KAMİL KOÇ YAZIHANESİ ÖNÜ (17:20)
 • ALSANCAK LOZAN FUAR KAPISI ÖNÜ (17:30)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (17:45)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (18:00)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (18:10)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (18:20)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (19:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

 

Birde Bu Turlara Bakın

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!