ORTA AVRUPA TURU

 • ORTA AVRUPA TURU
 • ORTA AVRUPA TURU
 • ORTA AVRUPA TURU
 • ORTA AVRUPA TURU
 • ORTA AVRUPA TURU

Kişi/Gece

Konaklama

5 GECE OTEL KONAKLAMA

Ulaşım

Corendon Havayolları

Gezilecek Yerler

PRAG - VİYANA - BUDAPEŞTE - BRATISLAVA - DRESDEN - KARLOVY VARY

Kalkış

06:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşma.

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

ORTA AVRUPA

 

PRAG - VİYANA - BUDAPEŞTE - BRATISLAVA - DRESDEN - KARLOVY VARY

TÜM TURLAR DAHİL

23-28 Ocak 5 Gece 6 Gün

Tur Programı

1. Gün:

STANBUL-VİYANA         

Sabah saat 06:30’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Corendon Havayolları’nın uçuşu ile 08:30’ta hareket. Yerel saat ile 09:30’te Viyana’ya varış. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, Viyana’ya merkeze hareket. Sizlere şehrin tarihi ve turistik yerlerini gezdireceğiz; Ring üzerinde Opera, Sanat Tarihi Müzesi, Maria Teresa Anıtı, Mozart Anıtı, Parlamento, Belediye Binası, Üniversite ve Hoffburg Sarayı'nı, St. Stephan Kilisesi’ni göreceğiz. Ünlü alışveriş caddesi Karntner Strase’de alacağımız serbest zamanın ardından, Tuna Nehri’ni görüp, akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama VİYANA’da otelimizde.

2. Gün:

VİYANA-PRAG     

Sabah kahvaltısından sonra, Prag’a hareket. Öğle saatlerinde ulaşıp, büyük bir kısmı yürüyerek yapılan, panoramik şehir turunda, tarihi sokakları, Ortaçağ’dan kalma görkemli yapıları ile Prag bizi bekliyor. Görülecek yerler arasında; Loreta Kilisesi ve Cerninsky Sarayı, Hradcany(Eski Saray Bölgesi), St. Vitus Katedrali, Charles Köprüsü, Vaclav Meydanı, Ulusal Müze, Eski Şehir Meydanı ve Astronomik Saat, Tyn Kilisesi ve Barut Kapısı bulunmaktadır. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Konaklamamız PRAG’ta otelimizde.

3. Gün:

PRAG-TEREZİN-DRESDEN        

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, bir günde iki farklı ülkede gezi yapacağız. Öncelikle Çek topraklarındaki en ünlü Nazi toplama kamplarından olan Terezin Kalesi'ni ziyaret edeceğiz. Sonrasında ise Almanya Topraklarına Saksonya Eyaletine geçerek bu coğrafyanın en güzel şehirlerinden olan Rönesans mimarisini en iyi yansıtan yer olmasından dolayı da “Elbe kıyısı Floransa’sı” olarak anılan Dresden'i geziyoruz. Bu şehirde Almanya'nın en ünlü Protestan Kilisesi olan Fraukirche, Zwinger Sarayı, Semper Operası, Kraliyet Sarayı’nı görmenin yanında Avrupa'nın en uygun alışveriş imkanlarını sunan dükkanlarının da bulunduğu caddelerde gezinmek için zamanınız olacak. Akşamüzeri Prag’a dönüş. Konaklama PRAG’ta otelimizde.

4. Gün:

  VİYANA-BRATISLAVA-EZSTERGOM-SZENTENDRE-BUDAPEŞTE  

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Bratislava'ya hareket. Tarihte Avusturya-Macaristan İmparatorluğu'nun en önemli şehirlerinden biri olarak göze çarpan, Danube Nehri kıyısındaki Slovakya'nın başkentinde şehir turu yapıyoruz. Turumuzun sonunda, yaklaşık 150 yıl Osmanlı himayesinde kalmış Ezstergom’u ziyaret ediyoruz. Kentin tarihi kalesini ve Macar Katolik Kilisesi'nin merkezi Ezstergon Bazilikası'nı görüyoruz. Daha sonra, otantik macar yerleşimi Szentendre’ye gidiyoruz. Buradaki gezimizde en uygun fiyatlı hediyelik alışveriş zamanınız oluyor. Akşam saatlerinde Budapeşte’ye geçip, otelimize yerleşiyoruz. Konaklama BUDAPEŞTE’de otelimizde.

5. Gün:

BUDAPEŞTE     

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, şehir turumuz için otelden ayrılış. Gezilecek yerler; ‘Hosek Ter’ yani Kahramanlar Meydanı, Budapeşte’nin en geniş ve lüks caddelerinden biri olan Andrassy Caddesi'nden geçerken, Viyana’daki opera binası örnek alınarak yapılan Opera Binası’nı, Aziz Istvan Katedrali'ni, Parlamento Binası'nı görüyoruz. Tuna Nehri üzerinden "Peşte" Yakası'ndan "Buda" Yakası'na Zincirli Köprü’den geçerek St. Gallert Tepesi ve Budin(Buda) Kalesi’ni görüyoruz. Turumuzun sonunda, alışveriş için serbest zaman. Akşam arzu edilirse Tuna Nehri’nde yemekli Tekne Turu yapılabilir. Konaklama BUDAPEŞTE’de otelimizde.

6. Gün:

  BUDAPEŞTE-İSTANBUL-İZMİR         

Sabah kahvaltısının ardından uçak saatine kadar serbest zaman.  saat 12:30’da Budapeşte Havaalanı’na geçiyoruz. Pegasus Havayollarının uçuşu ile saat 15:10’te İstanbul’a hareket. Yapacağımız aktarmanın ardından, saat 22:40’ta İzmir’e ulaşıp, bir başka  organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İstanbul-Prag / Budapeşte-İstanbul uçak biletleri
 •  2 Gece PRAG, 1 Gece VİYANA’da, 2 Gece
 •  BUDAPEŞTE 4* Otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltısı
 • Tüm Şehir Turları
 •  Havaalanı Vergileri
 • Şehir Giriş Ücretleri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Vize ücreti ve servis bedeli (150€)
 • Öğle ve Akşam  yemekleri
 • Seyahat Sağık Sigortası
 • Tüm Müze, Saray, Örenyeri vb. giriş ücretleri
 • Tekne Turu, Gece Eğlencesi vb.

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Otel Bilgileri

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

  4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  10-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  12-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  13-Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  14-Seyahat edeceğiniz ülkelerdeki para birimi aşağıda belirtilmiştir. Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  15-Otel Check in Saati 14:00 Otelden Check Out saati 12:00’dir.

  Yorumlar


  ORTA AVRUPA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »