• Fransa- İtalya- İsviçre- Liechtenstein Avusturya- Almanya eski program
 • Fransa- İtalya- İsviçre- Liechtenstein Avusturya- Almanya eski program
 • Fransa- İtalya- İsviçre- Liechtenstein Avusturya- Almanya eski program
Fransa- İtalya- İsviçre- Liechtenstein Avusturya- Almanya eski program
 • Konaklama 1 Gece Milano, 1 Gece Zürih, 1 Gece Mulhouse, 1 Gece Fransa
 • Gezilecek Yerler Milano, Lugano, Como, Luzern, Zürih, Bern, Lozan, Möntrö, Cenevre, Annecy, Colmar, Strasbourg
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

Fransa- İtalya- İsviçre- Liechtenstein Avusturya- Almanya eski program Hakkında Genel Bilgiler

 

ALPLER GÖLLER

İSVİÇRE- İTALYA- FRANSA

 

Milano, Lugano, Como, Luzern, Zürih, Bern, Lozan, Möntrö

 Cenevre, Annecy, Colmar, Strasbourg

 

İzmir'den İzmir'e Direk Uçak

29 Eylül 03 Ekim / 4 Gece 5 Gün

 

 

Tur Programı

1. Gün:

29 EYLÜL 2022   /   İZMİR-BERGAMO-MİLANO     

Sabah saat 10:00’da Adnan Menderes Havalimanı’nı Dış Hatlar Terminalinde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinden sonra Sunexpress Havayolları tarifeli seferi ile saat 12:30’da hareket. Yerel saat ile 14:35'te Bergamo’ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza yerleşip, Milano merkeze geçiyoruz. Öncelikle şehir turumuzu yapıyoruz. Duomo Katedrali, La Galeria(Galleria Vittorio Emanuele) ve La Scala Meydanı, Da Vinci Heykeli görülecek yerler arasında. Sonrasında, alış veriş için zaman alıyoruz. Akşamüzeri otelimize hareket edip, yerleşiyoruz. Konaklama Milano’da otelimizde.

2. Gün:

30 EYLÜL 2022  / MİLANO-CERN-CENEVRE  

Sabah kahvaltısının ardından, öncelikle yol güzergahımızda peri masallarını andıran güzellikteki villaları ve rengarenk boyanmış balıkçı tekneleri olan Como Gölü’ne uğruyoruz. Daha sonra, İsviçre’ye geçip en şık ve varlıklı göl kasabalarından Lugano’yu panaromik olarak görüyoruz. Muhteşem Alp Dağları manzaraları eşliğinde ilerleyip, öğleden sonra Luzern‘e ulaşıyoruz.. Şehir turumuzda, kaya içerisine oyulmuş ünlü Yaralı Aslan Anıtı, Tarihi Şapel köprüsü, Barok tarzdaki evleri, Opera Binası ve Luzern Gölü göreceğimiz yerler arasında. Akşamüzeri 1 saatlik yolculukla Zürih’e geçip, turumuzu yapıyoruz. Şehrin tarihi merkezi olan Lindenhof, şehirden adını alan Zürih Gölü, Münster Köprüsü, Münster Kilisesi, St. Peter Reform Kilisesi, Saat Kulesi ve 12. Yüzyıldan kalma Zürih Katedrali görülecek yerler arasındadır. Akşamüzeri otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Zürih‘te otelimizde.

3. Gün:

01 EKİM 2022 /  ZÜRİH-STRASBOURG-EGUISHEIM-COLMAR-MULHOUSE 

Sabah kahvaltısından sonra, Ren Nehri’nin ötesine yani Fransa’ya geçip, Strasburg’a ulaşıyoruz. Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne ev sahipliği yapan şehirde şehir turumuzu yapıyoruz. Notre Dame Katedrali, Goethe Meydanı, Unesco miras listesindeki Gutenberg Heykeli, Grand Île, Ren Nehri’nin kolu olan İll Nehri’nde köprüler etrafında kurulu Petite France (Küçük Fransa) semtini görüyoruz. Avrupa’nın Noel Başkenti olarak anılan şehirde alışveriş için zaman alıyoruz. Öğleden sonra, Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinin içlerine doğru ilerliyoruz. “Fransa’nın en güzel köyü” ünvanını taşıyan ve yıllardır çiçeklendirmesi ile yıllardır ödüller alan Eguisheim Köyü’ne varıyoruz. Evlerden sokaklara doğru uzanan rengârenk çiçeklerle bezeli köydeki gezimizin ardından Colmar’a geçiyoruz. Colmar’ın eski şehir kısmında yani Petite Venise (küçük Venedik)’te, ismini veren kanal boyunca otantik kasabanın tadını çıkarıyoruz. Akşamüzeri Mulhouse- FRANSA’daki otelimize yerleşiyoruz.

4. Gün:

02 EKİM 2022   /  BERN-MONTRÖ-LOZAN-CENEVRE    

Sabah kahvaltısının ardından, Bern’e gidiyoruz. Bern; U şeklinde bir kıvrım yaparak tarihi şehri kucaklıyormuşçasına saran Aare Nehri’yle, köprüleriyle, ayılarıyla, çiçekleri, çeşmeleri, kırmızı tramvayları, tarihi evleri ve sakinliğiyle akıllarımızda kalıyor. Sırasıyla, nehrin sarmaladığı Bern’in tarihi alanı Altstadt, Barengraben (Ayı Parkı), Nydeggbrücke, Astronomik Saat, Merkez Bankası, Parlamento Binası görülüp, Baarenplatz’ta alışveriş zamanı alıyoruz. Yürüyüşle yapılan bu turumuzda Einstein Müzesi’ni de ziyaret ediyoruz. Daha sonra Leman Gölü kıyısındaki, şirin kent Möntrö’ye hareket. Freddie Mercury, Charlie Chaplin, Nabokov gibi ünlülerin heykellerinin bulunduğu sahil kıyısında fotoğraf molası. Daha sonra, Boğazlar rejimine ilişkin olarak 20 Temmuz 1936’da imzalanan Möntrö Boğazlar Sözleşmesi’nin imzalandığı Montreux Hotel’i görüyoruz. Otel aynı zamanda Deep Purple, Michael Jackson, Mick Jagger, B.B. King, Ray Charles ve Ella Fitzgerald gibi Möntrö Caz Festivali’ne katılmış ünlülerin de konaklama mekanı. Sonrasında, İsviçre'nin kültürel başkenti Lozan’a geçiyoruz. Türkiye cumhuriyeti tarihinde ayrı bir öneme sahip olan şehirde; Lozan Antlaşmasının imzalandığı Rumini Sarayı’nı(Lozan Üniversitesi) görüyoruz. Leman Gölü kenarına inerek Lozan Anlaşmasının görüşmelerinin yapıldığı ve günümüzde anlaşmanın imzalandığı masanın bulunduğu Beau-Rivage Palace otelini ve Uşi Anlaşmasına adını veren muhteşem manzaraya sahip, Ouchy Şatosu’nu görüyoruz. Akşamüzeri Cenevre’ye geçiyoruz. Konaklama Cenevre yakınlarında Fransa kısmında otelimizde.

5. Gün:

03 EKİM 2022  / CENEVRE-ANNECY-LYON-İZMİR     

Sabah kahvaltısının ardından, Cenevre merkeze geçiyoruz. Mont Blanc Köprüsü, Notre Damme Adası, Birleşmiş Milletler ve Kızılhaç binaları, İngiliz Bahçesinde’ki(Jardin Anglais), saat endüstrisinin merkezlerinden Cenevre'nin sembollerinden Çiçek Saat (flower clock) ve dünyanın en büyük çeşmesi diyebileceğimiz Jet d’eau(Su jeti) görülecek. İsviçre’nin ünlü çikolata, saat ve peynirlerinin alışverişi için serbest zaman alacağız. Ayrıca, İsviçre’ye özgü; uzun çatalları ve köy ekmeğiyle servis edilen, Fondü tadımı şansımız olabilir. Sonrasında, Fransa’nın Venedik’i diye tanınan Annecy’ye hareket ediyoruz. Thiou Nehri üzerinde kurulu Le Palais de I'lle, Saint Pierre Katedrali görülüp, göl kenarında serbest zaman alınacak. Akşam saatlerinde Lyon’a hareket. 1,5 saatlik yolculukla ulaşıp, Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından Sunexpress Havayollarının 22:50 uçuşuyla hareket ediyoruz. Saat 03:05’te İzmir’e ulaşıp, başka  organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  İzmir-Milano / Lyon-İzmir Uçak biletleri
 •  Havaalanı Vergileri
 •  Havaalanı-Hotel-Havaalanı Transferleri
 •  3* Otellerde kahvaltı dahil konaklama
 •  Tüm Şehir Turları ve Çevre gezileri
 •  Şehir Giriş Ücretleri
 •  Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Vize Ücreti 170 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Tüm öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (20 Euro) 
 • 70 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti (20 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Daha Fazla

  Vize Bilgileri

  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!