• UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU
 • Konaklama 2 GECE 4*GRAND BOĞAZİÇİ OTEL
 • Gezilecek Yerler Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi- Belen- Saint Pier Kilisesi Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi- Habib-i Neccar Camii Harbiye Şelaleleri- Hz. Hızır Aleyhisselam Türbesi- Çevlik Plajı Titus Kaya Mezarları- Beşikli Mağara- Yesemek Açık Hava Müzesi
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

UÇAKLI AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR TURU Hakkında Genel Bilgiler

 

AMİK OVASI GÜNEY TOROSLAR

Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi- Belen- Saint Pier Kilisesi

Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi- Habib-i Neccar Camii

Harbiye Şelaleleri- Hz. Hızır Aleyhisselam Türbesi- Çevlik Plajı

Titus Kaya Mezarları- Beşikli Mağara- Yesemek Açık Hava Müzesi

 

 6.Tur:22-24 Ekim

2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 06:00’da Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Sunexpress kontuarı öününde rehberimiz ile buluşuyor ve biniş işlemlerimizin ardından  Sunexpress Havayollarının XQ 9006 07:00 Uçuşu ile Adana’ya hareket ediyoruz. Adana’ya vardıktan sonra bizleri bekleyen otobüsümüzle buluşarak yola koyuluyoruz. Ceyhan karayolu üzerinden Yılan Kale’yi panoramik olarak görerek İskenderun Körfezi kıyısında bulunan Hatay’ın Payas ilçesine ulaşıyoruz. Burada belki de adını hiç duymadığınız bir Mimar Sinan şaheseri Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi sizleri karşılayacak. İstanbul – Halep – Sam – Hicaz yolu üzerinde, Hac ve Ipek Yolu kervanlarının kesiştiği noktada yer alan bir menzil külliyesi olarak inşa edilen bu eser, devrin kudretli sadrazamı Sokollu Mehmet Paşa tarafından 1574 yılında Mimar Başı Mimar Sinan’a yaptırılmıştır. Yine burada bulunan Koca Sinan eseri 2. Selim Camii’ni de görerek fotoğraf molası veriyoruz. Buradaki etkileyici gezimizin ardından gezimize İskenderun üzerinden devam ediyoruz. Belen’de alacağımız Yöresel Hatay Mutfağı öğle yemeği sonrasında Antakya’ya ulaşarak şehir merkezinde Saint Pier Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Hristiyanlık dini için çok önemli bir merkez olan bu kaya kilisesi “Hristiyan” kelimesinin ilk defa kullanıldığı yer olarak da önem taşımaktadır. Buradaki tarihi gezimiz sonrasında Anadolu’nun en önemli müzeleri arasında yer alan Antakya Arkeoloji ve Mozaik Müzesi’ni geziyoruz. Etkileyici toprak altı buluntularıyla tarihe ışık tutar nitelikteki müzemizi gezdikten sonra ise, Anadolu’nun ilk camisi olarak kayıtlara geçen Habib-i Neccar Camii’ni geziyoruz. Antakya merkezdeki gezimizi bitiriyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Harbiye otelimizde.

Sabah Kahvaltısı: Adana-Antakya yolu üzerindeki Mıstık Usta Restaurant’da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Habibi Neccar Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otelde set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Adana-Antakya 124 Km

Konaklama: 4*Grand Boğaziçi Hotel

2. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında ilk durağımız Harbiye Şelaleleri oluyor. Efsaneye göre; Daphne, güzeller güzeli bir kızdır ve toprak anadan kendisini Apollo’dan saklamasını ister ve Daphne kök salarak bir defne ağacına dönüşür. Biz ise Daphne’nin gözyaşları olarak bilinen şelaleri gördükten sonra yola çıkarak Samandağ ilçesine ulaşıyoruz. Burada Hz. Hızır Aleyhisselam Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Musa ve Hızır’ın buluştuğu yerin yani Mecmaül- Bahrey’nin Samandağ olduğuna inanılmaktadır. Yapacağımız manevi ziyaret sonrasında Çevlik Plajı’na doğru hareket ediyoruz. 14 km uzunluğu ile dünya’nın en uzun plajları arasında yer alan Çevlik plajını gördükten sonra Titus Kaya Mezarlarını ve Beşikli Mağara’yı görmeye gidiyoruz. Tümüyle dağ içine oyulan ve 1380 metre uzunluğunda, 7 metre yüksekliğinde bir tünel vasıtasıyla ulaşacağımız beşikli mağara sizleri hayretler içerisinde bırakacak. I.s 81 yılında inşa edilen mezarları da inceledikten sonra otelimize dönüş yapıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:  serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama: 4*Grand Boğaziçi Hotel

3. Gün:

Sabah oteldeki kahvaltımız sonrası yola çıkarak Amik Ovası’nın verimli topraklarını keşfe çıkıyoruz. Kırıkhan üzerinden devam ederken, Hassa’da vereceğimiz kahve molası sonrasında gezimize devam ediyoruz. Doğusunda Kurt Dağları, Batısında Amanos Dağları, Güneyinde ise Kuseyr Yaylası bulunan Amik Ovası tarihi boyunca bir çok medeniyete ev sahipliği yapmış. Biz ise bu zenginliklerden biri olan Yesemek Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Yesemek M.Ö.1200 ile M.Ö. 800 yılları arasında, yakın doğunun en büyük taş ocağı ve heykel işleme atölyesiydi. İmparator 1. Şuppiluma zamanında işletmeye açılmış olan taş ve mermer atölyesi devasa sfenksler, büyük kapı aslanları (ortostadlar), oturan aslanlar, kanatlı aslanlarve Amanos Dağlarını temsil eden Dağ Tanrısı kabartmaları ile ön plana çıkmaktadır. Yolumuza devam ederek, yine aynı ilçede bulunan Tilmen Höyük’ü ziyaret ediyoruz. Yapılan kazılar sonucu tarihinin M.Ö. 4000 yılında yerleşimin başladığı ve M.Ö III. bin yılın son döneminde büyük bir şehir olduğu anlaşılmıştır. Tilmen Höyük, Anadolu’da Hattuşa’dan sonra en görkemli şehirlerden biridir. Burada gerçekleştireceğimiz ziyaretimiz sonrası yola çıkarak Adana’da alacağımız öğle yemeği sonrası Şakirpaşa Havalimanı’na ulaşıyor ve Sunexpress Havayollarının XQ9307 sefer sayılı 22:15 uçuşu ile İzmir'e hareket ediyoruz. Bir başka EscanTur organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği:  serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Antakya-Adana 124 Km

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları İzmir-Adana /Adana-İzmir gidiş dönüş uçak biletleri
 • Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (2) akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Havalimanı vergileri
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Daha Fazla

  Vize Bilgileri

  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!