UÇAKLI BUTİK MARDİN TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLI BUTİK MARDİN

Diyarbakır Kaleiçi- Mardin- Kırıklar Müzesi- Zinciriye Medresesi- Sabancı Müzesi- Ulu Camii- Midyat- Mor Gabriel Süryani Manastırı- Devlet Konut Evi- Midyat Gümüşçüler Çarşısı- Hasankeyf- Deyrulzefaran Manastırı- Dara Antik Kenti

DARA HARABELERİ FARKI İLE

MOR GABRİEL MANASTIRI FARKI İLE

MARDİN KONAKLAMA FARKI İLE

6.Tur:18-20 Ekim 7.Tur:15-17 Kasım

2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Siz Değerli Misafirlerimiz ile Sabah saat 05.00 ‘da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sunexpress Kontuarının önünde buluşuyoruz ve rehberimiz eşliğinde XQ 9192 Sefer sayılı uçuş ile 06.00’da Diyarbakır uçağımıza biniyoruz. Diyarbakır Havalimanı’nda bizi bekleyen tur otobüsümüze ulaştıktan sonra kahvaltı molası için Kaleiçi’ne geçiyoruz. Kahvaltı sonrası panoramik şehir turumuzu tamamlayıp Mardin’e hareket ediyoruz. Yöresel lezzetleri alabileceğimiz restorantımızda vereceğimiz öğle yemeği sonrası gezimize başlıyoruz. Öğle yemeği sonrası şehir merkezine hareket ederek sırası ile Kırıklar Kilisesi, Mardin müzesi ve Zinciriye Medresesini rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Burada alacağımız fotoğraf molaları sonrası tarihi Postahane ve Sabancı müzesine hareket ediyoruz. Günün sonuna doğru Mardin’in meşhur badem şekerlerinden ve kahvelerinden tadıp, satın alabileceğimiz bir yöresel mağazaya uğruyoruz. Sonrasında tarihi Abbara geçitinden geçerek eski çarşılara çıkıyoruz. Mardin’in daracık koridor sokaklarından geçerek, şehrin simgesi haline gelen Ulu Camiyi geziyoruz.  Mezopotamya Ova’sına hakim bir tepenin üzerine kurulmuş, Mardin şehrinin tam ortasına inşaa edilmiş, Ulu Cami; Selçuklu, Osmanlı, Akkoyunlu gibi medeniyetlerin sanat etkisinde kalmış ve ince taş işlemelerle zamana direnen bir yapıdır. Burada yapacağımız gezi sonrası hemen yan tarafında bulunan ve muhteşem Mezopotamya ova manzarasına hakim Otantic cafe de çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz ve günü sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Mardin konaklama Yay Grand & Erdoba Elegance Hotel vb.


2. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında tur Aptin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşimlerinden olan Midyata hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuz sonrası Midyat’a ulaşıyor. Midyat ilçemizi transit geçip bölgenin ve dünyanın en büyük manastırlarından birisi olan Mor Gabriel Manastırını ziyaret ediyoruz. Daha sonra Midyat Merkeze dönüp birçok dizi ve filmin çekildiği aynı zamanda güzel bir eski Midyat evi olan Devlet Konuk Evini ziyaret edip Midyat mimarisi hakkında rehberimizden bilgiler alıyoruz. Evi dolaşırken terasına çıktığımızda eski Midyat'ın bütün manzarasını alabildiğine görüp fotoğraflıyoruz. Tarihi Midyat Sokaklarında yapacağımız güzel yürüyüş sonrasında ülkemizde Gümüş-Telkari sanatının kalbi sayılan çarşılarında alışveriş için serbest zaman veriyoruz ve ardından öğle yemeğini alacağımız restorantımıza gidiyoruz. Yemek sonrası Midyat’tan ayrılarak Gap projesi kapsamında sular altında kalacak olan Hasankeyfe ulaşıyoruz. Panoramik olarak mağara evleri, taş köprü, elrısk xamisi ve Sultan Süleyman külliyesini görüp Dicle nehri kıyısında bir kahve molası veriyoruz. Son durağımız ise Mardin’in minyatürü olan savur. Savur çarşısından geçerek en yüksek yerinde inşa edilmiş olan Hacı Abdullah bey konağını görüyor ve akşam saatlerinde Mardin’deki otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Yay Grand & Erdoba Elegance Hotel


3. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında yol üzerinde Mardin için söylenen “Gündüz seyranlık, Gece gerdanlık sözünü tescillercesine güzel Mardin fotoğrafları çektikten sonra Mezopotamya ovasının düzlüğüne doğru devam ediyoruz. Mezopotamya’nın önemli gezi noktalarından olan ve bölgenin Efesi olarak bilinen Dara antik Kenti’ne varıyoruz. Öncelikli olarak Nekropolü geziyoruz ve daha sonra köy içindeki su kanalları ve su devasa su sarnıcını görüyoruz. Köyün bu tarihsel zenginliği ve sıcak kalpli köy çocukları aklımızda kalacak. Buradan ayrıldıktan sonra İsa’dan sonra 5. yüzyılda inşa edilen Deyrulzefaran Manastırına geçiyoruz burası 1932’ye kadar 640 yıl boyunca Süryani Ortodoks patriklerinin ikametgah yeri olarak kullanılmış bu yapı, aynı zamanda muhteşem mimarisi ile de dikkat çekmektedir. Burada yapacağımız gezi sırasında Süryani kahve ve şaraplarından da tatma fırsatını buluyoruz. Manastırdan ayrılarak son noktamız olan be Mezopotamya ovasına karşı bir seyir terası niteliğindeki Kasımiye Medresesine hareket ediyoruz. Akkoyunlu Hükümdarı Cihangir’in oğlu Kasım tarafından yaptırılan, dönemin El Cezeri gibi önemli bilim adamlarına ev sahipliği yapmış ve yetiştirmiş önemli bir medresedir.  Medrese içesindeki mimari ve tarihi değerleri deneyimli Escan rehberinizden aldığımız bilgiler ışığında edindikten sonra buradaki anlamlı gezimizi sonlandırarak öğle yemeği molası için Mardin merkeze hareket ediyoruz. Öğle yemeği sonrasında Mardin merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrası Mardin’e veda ederek, Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz ve İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. XQ 9283 sefer sayılı uçuş ile 22.40 hareket ediyoruz. Tahmini olarak 00.45’da İzmir Adnan Menderes Havalimanına ulaşıyoruz. Bir başka ESCANTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Diyarbakır - İzmir gidiş dönüş Uçak biletleri
 • 5*Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (2) akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Havalimanı vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVA LİMANI (05:00)
Tur Hareket Tarihleri: 18 Ekim • 15 Kasım

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
18.10.20191329.00 TL
1279.00 TL
1494.00 TL
1444.00 TL
1329.00 TL
1279.00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 949.00 TL
7 - 12 Yaş 1114.00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 949.00 TL
7 - 12 Yaş 1114.00 TL
Taksitler »
15.11.20191249.00 TL
1199.00 TL
1464.00 TL
1364.00 TL
1249.00 TL
1199.00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 869.00 TL
7 - 12 Yaş 1034.00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 869.00 TL
7 - 12 Yaş 1034.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü  Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


UÇAKLI BUTİK MARDİN TURU Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

1279.00 TL

Konaklama

2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Ulaşım

UÇAKLA

Gezilecek Yerler

Deyrulzefaran Manastırı- Kasımiye Medresesi- Ulu Camii- Midyat

Kalkış

Siz Değerli Misafirlerimiz ile Sabah saat 05:00 ‘da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus Kontuarının önünde buluşuyoruz ve rehberimiz eşliğinde XQ 9192 Sefer sayılı uçuş ile 06:00’da Diyarbakır uçağımıza biniyoruz.

Telefon

0 232 3646402