UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU

 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU
 • UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU

Kişi/Gece

1399.00 TL

Konaklama

2 Gece 5*Raymar Otel

Ulaşım

Sunexpress Havayolları İle

Gezilecek Yerler

Diyarbakır-Mardin-Kasımiye Medresesi-Deyrulzefaran-Ulu Camii-Midyat-Mor Gabriel Süryani Manastırı-Hasankeyf-Dara Antik Kenti

Kalkış

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Sunexpress Kontuarı saat 05:30’da Buluşma

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR

 

Diyarbakır- Mardin- Kasımiye Medresesi- Deyrulzefaran

Ulu Camii- Midyat- Mor Gabriel Süryani Manastırı

Hasankeyf- Dara Antik Kenti

 

Hasankeyf Tekne Turu

Dinlerin ve Dillerin Kesiştiği yer

Mardin Raymar Otel Konaklama 

 

3.Tur:28-30 Ağustos

4.Tur:10-12 Eylül 5.Tur:24-26 Eylül 6.Tur:08-10 Ekim 

7.Tur:22-24 Ekim 8.Tur:29-31 Ekim 9.Tur:12-14 Kasım

10.Tur:26-28 Kasım 11.Tur:10-12 Aralık

2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Siz Değerli Misafirlerimiz ile Sabah saat 05.30 ‘da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sunexpress Kontuarının önünde buluşuyoruz ve rehberimiz eşliğinde XQ 9192 Sefer sayılı uçuş ile 06.40’da Diyarbakır uçağımıza biniyoruz. Diyarbakır Havalimanı’nda bizi bekleyen tur otobüsümüze ulaştıktan sonra kahvaltı molası için Tarihi Hasanpaşa Hanı’na geçiyoruz. Geleneksel bir ortamda alacağımız kahvaltımızın ardından hareketle; Sümer, Babil, Akad, Elam gibi en eski ve büyük medeniyetlerin doğduğu ve geliştiği yer olan Mezopotamya’nın kadim şehri,“Diller ve Dinler Şehri”,”Gece Gerdanlık, Gündüz Seyranlık” olarak anılan, Mardin’e hareket ediyoruz. Mardin’deki gezimizi unutulmaz kılacak noktalardan biri Deyrulzafaran Manastırı’na geçiyoruz.  Burada yapacağımız gezi sırasında; Süryani inancı, kültürü ve tarihi hakkında bilgiler aldıktan sonra  Süryani çayı, kahvesi ve Şarabından  tatma fırsatını buluyoruz. Manastırdan ayrılarak bir sonraki noktamız olan Mezopotamya Ovası’na karşı bir seyir terası niteliğindeki Kasımiye Medresesi’ne doğru hareket ediyoruz. Akkoyunlu Hükümdarı Cihangir’in oğlu Kasım tarafından yaptırılan, dönemin El Cezeri gibi önemli bilim adamlarına ev sahipliği yapmış ve yetiştirmiş önemli bir medresedir. Buradaki anlamlı gezimizi sonlandıp öğle yemeği molası veriyoruz. Geleneksel Mezopotamya Mutfağın’dan şeçme lezzetler tadabileceğimiz mahalli yemekler restoranına gidiyoruz. Kaburga dolması’ndan mumbara,içli köfteden yöresel çorbalara kadar bir çok lezzeti tadıyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Eski Mardin ‘e Diyarbakır Kapı’dan girerek Mardin merkezde bulunan, Mezopota’ya tarih ve kültürünü tarihi buluntular ve etnografik eserlerle son derece etkileyici biçimde yansıtmayı başarabilmiş Mardin Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Tarihi merkezde bulunan ve minaresi ile ünlü olan Mardin Ulu Camii, Zinciriye Medresesi, PTT Binası (Şahtana Konağı), Eski Mardin Sokakları’nın birbirinden etkileyici yapılarını rehberimiz eşliğinde geziyoruz.  Ardından,Mardin çarşısında; kuruyemiş, badem şekeri, sabun, hediyelik bakır eşyalar gibi yöresel ürünlerin alışverişini yapabileceğimiz çarşıda serbest zaman alıyoruz. Keyifli ve kültürel gezimizin sonrasında Mardinlilerin Mezopotamya Ovası’na neden “Deniz” dediğini açıklayacak nitelikte, devasa ovaya hakim bir yamaçtaki  kafede çay ve kahvelerimizi yudumluyoruz. Keyifli günün sonunda otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Sabah Kahvaltısı: Tarihi Hasanpaşa Hanı`nda serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Ebrar Restaurant`da yöresel yemekler olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah: Diyarbakır Havaalanı-Mardin-Otel 143 Km

Konaklama Oteli: 5*Raymar Otel 


2. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Tur Abdin Bölgesi’nin en önemli yerleşimlerinden olan Midyat’a hareket ediyoruz. Burada Kadim Süryani Cemaati’nin en önemli ve en büyük manastırı olan Mor Gabriel Manastırı ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Süryani kültür ve mimarisi, manastır yaşamı hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz ziyaretimiz sonrasında, fıstık ağaçları ve üzüm bağları arasından geçerek Midyat merkeze ulaşıyoruz. Burada, Gümüşçüler Çarşısı’nda konuk olacağımız bir dükkanda Midyat’ın en önemli geleneksel sanatı Telkâri hakkında bilgilendiriliyor ve alışverişlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, Midyat’ın taş konaklarla süslü sokaklardan geçerek Gelüşke Hanı’nı görüyor ve yürüyerek Devlet Konukevi’ne ulaşıyoruz. Sıla Dizisinin de çekildiği, “Sıla Konağı” olarak da adlandırılan, popüler dizi ve filmlerden hatırlayacağımız, mimarisiyle görenleri büyüleyen Konukevini geziyor ve ardından öğle yemeği molamızı alıyoruz. Sonrasında rotamızı çevrede bulunan çok sayıda Süryani köyünün en ilginçlerinden biri olan Aynvert (Gülgöze) Köyü’ne çeviriyoruz. Ardından, yakın dönemde Ilısu Barajı suları altında kalmış olan, Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf’e devam ediyoruz.(Ekstra Hasankeyf Tekne Turu) Dicle Nehri üzerinde, Hasankeyf kalıntıları üzerinde seyir ederken, rehberimizden, Hasankeyf’in hikayesini dinliyoruz. Burada Tarihi Artuklu Hamamı ve görkemli Zeynel Bey Türbesi’ni gördükten sonra, Eski Hasankeyf’i de orijinal yerinde görüp, Dicle Nehri kıyısında bir çay-kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından otelimiz dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 

 

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Cihan Lokantasında serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Güzergah:Mardin-Midyat-Hasankeyf-Mardin 225 Km

Konaklama Oteli: 5*Raymar Otel


3. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Mezopotamya ovasının içlerine doğru devam ediyoruz. Mezopotamya’nın önemli gezi noktalarından olan ve Doğu’nun Efes’i olarak bilinen Dara antik Kenti’ne varıyoruz. Dünyanın ilk biyolojik savaşlarından birine sahne olmuş, Roma’nın bu uç garnizonunda ummadığınız büyüklükte görkemli Dara Sarnıcı’nı, son derece etkileyici olan Dara Toplu Mezar Alanı’nı  gördükten sonra  Mardin merkezde vereceğimiz serbest zaman sonrası Mardin’e veda ederek, Diyarbakır'a devam ediyoruz. Anadolu’da inşa edilmiş en eski camiilerden biri olan, şehrin en anıtsal yapısı Diyarbakır Ulu Camii ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle Yemeği. Eski Diyarbakır’ın sembol yapılarından Dört Ayaklı Minare’ye devam ediyoruz.  Yapı, Bizans dönemine ait, dört yuvarlak sütun üzerine oturtulmuş bir Akkoyunlu eseridir. Minare’yi gördükten sonra ülkemizin UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne girmeyi başarabilmiş noktalarından Tarihi Diyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri’ni aracımızla panoramik olarak görüyoruz. Gezimize Cahit Sıtkı Tarancı Evi ile devam ediyoruz. Hüseyin Cahit Tarancı (4 Ekim 1910,Diyarbakır- 12 Ekim 1956,Viyana) veya bilinen adıyla Cahit Sıtkı Tarancı Türk şair, yazar ve çevirmendir. Cumhuriyet Dönemi Türk Şiirlerinin önde gelen şairlerinden biridir. Ömrümde Sükût(1933), Otuz Beş Yaş(1946),Düşten Güzel(1952) gibi başyapıtlarıyla tanınır. Sonraki Durağımız  Ziya Gökalp Müzesi oluyor. Ziya Gökalp Müzesi, sosyolog, yazar Ziya Gökalp’ın 1876 yılında doğduğu evdir. 1806 yılında bazalt taştan iki katlı olarak inşa edilmiştir. Gökalp’ın ailesi 1824 yılında bu eve taşınmıştır. Ev 1956 yılında müzeye dönüştürülmüştür. Müzede Ziya Gökalp’e ait eşyalar ve belgeler bulunmaktadır. Buradaki gezimiz sonrasında Dicle Nehri’ni  üzerinde bulunan Tarihi On Gözlü Köprü’yü fotoğraflıyoruz. Silvan Köprüsü ve Mervani Köprüsü olarak da adlandırılan Dicle Köprüsü farklı isimlerle anılmış. Köprü, 6.yüzyılda I. Anastasias Döneminde inşa edilmiş ve günümüzde bir sayfiye bölgesine ve turistik bir alana dönüşmüştür. Mezopotamya'ya veda etmeden evvel Diyarbakır'daki akşam yemeğimizde ciğer kebabın tadına bakıyoruz.Ardından Diyarbakır Havalimanı’na hareket ediyoruz ve Sunexpress havayollarına ait XQ 9283 sefer sayılı uçuş ile 23:55 de İzmir’e geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir başka ESCANTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz. 

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Dicle Kent Ciğerci Remzi de serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Güzergah: Mardin-Dara-Mardin-Aynvert Köyü-Diyarbakır 

** 65 Yaş Üstü Misafirlerimiz E-Devlet Üzerinden E-Başvuru ile Veya Alo 199 Sistemleri Üzerinden Seyahat İzin Belgesi Almak Kaydı ile Seyahat Edebilirler. **


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları ile İzmir Diyarbakır - İzmir gidiş dönüş Uçak biletleri
 • Otelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (2) akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Havalimanı vergileri
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Hasankeyf Tekne Turu

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (05:30)
Tur Hareket Tarihleri: 28 Ağustos • 10, 24 Eylül • 08, 22, 29 Ekim • 12, 26 Kasım • 10 Aralık

Otel Bilgileri

4*GRAND YAY HOTEL

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
28.08.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »
10.09.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »
24.09.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »
08.10.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »
22.10.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »
29.10.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »
12.11.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »
26.11.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »
10.12.20211.499,00 TL
1.399,00 TL
1.659,00 TL
1.589,00 TL
1.499,00 TL
1.399,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 6 Yaş 1.059,00 TL
7 - 12 Yaş 1.259,00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda Üçüncü  Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4-Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
Sağlığınızı da gezi süresince DEMİRHAYAT AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar


UÇAKLI BUTİK MARDİN DİYARBAKIR TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları

1-ÖDEMELER

 

A-Kayıt anında rezervasyon bedelinin en az %35'i,kalan bakiyenin gezinin başlamasından en geç 15 gün önce ödenmesi gerekmektedir. Anılan süreler içinde belirtilen ödemelerin gerçekleştirilmemesi halinde yapılan rezervasyon iptal edilerek, bedelin %35'i cayma tazminatı olarak tüketiciye fatura edilir.

 

B-Erken Rezervasyon indirimli hizmet satın alan tüketici, hizmet bedelinin tamamını erken rezervasyon son kayıt tarihine kadar ödemekle yükümlüdür.

 

C-Özel ürün ve hizmetlerde bakiyenin,hizmetin başlamasından en geç 60 gün önce ödenmesi gerekmektedir.Cayma tazminatı I/Ana maddesi ile aynıdır.

 

2-İPTAL

 

1- Acente,gerekli tüm özeni göstermiş olmasına rağmen gezinin başlamasına veya devamına engel teşkil eden gerekli yolcu sayısı kadar kesin kaydın oluşmaması ve/veya olumsuz hava koşulları, yol engeli, grev, terör, sis,savaş, savaş ihtimali, öngörülemez teknik hususlar ve tüm mücbir sebeplerden dolayı geziyi iptal veya tehir edebilir. Bu durumda tüketicinin tazminat hakkı yoktur.

 

4. 2- A-Tüketici, hizmetin başlamasına 30 gün kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir.

B-Tüketici, hizmetin başlamasından 29-10 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50'sini, 10 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Tüketicinin tarafından yapılan tarih değişiklikleri  iptal hükmündedir.

C-İndirimli hizmetin iptal/devri halinde tüketici, hizmet başlangıcından tam 20 gün öncesine kadar hizmet bedelinin %50'sini, 7 günden sonra ise hizmet bedelinin tamamını Acente'ye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

 

D-Tüketicinin,kendisi veya 1. derece akrabalarının 10 günlük mutat iştigaline engel olan rahatsızlıkları veya ölümlerini tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak resmi kurul raporu ile hizmetin başlamasından önce yazılı ibrazı, iptal/devir maddelerinin istisnasıdır. Tüketici, hizmetin başlamasına tam 7 gün öncesine kadar acenteyi yazılı bildirim şartı ile turu istediği kişiye devredilebilir. Devralan, bakiye ve devir sebebiyle doğan tüm masraflardan devreden ile beraber sorumludur. Tüketicinin başlanıcını kaçırdığı hizmete iştirak edeceğini yazılı olarak bildirmemesi durumunda; acente tüketici adına yapılmış tüm rezervasyon ve hizmetleri 24 saat sonra iptal etme hakkına sahiptir. Bu gibi iptallerde tüketiciye herhangi bir ücret iadesi yapılamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda tüketiciye bildirmek kaydı ile, ilan ettiği veya kayıt aldığı turları gezinin başlamasından evvel kısmen veya tamamen iptal edebilir. Aynı süre içinde, gezi kapsamındaki otel isimlerini, ulaşım araçları ile bunların hareket yerlerinin,programda belirtilmiş ve gezilecek yer olarak gösterilmiş yerlerin ziyaret aralarını değiştirebilir. Tüketici bu değişiklik ve iptalleri kabul etmediğinde, rezervasyonu iptal, ödediği bedeli iade alma hakkına sahiptir.

 

4.3-GENEL HÜKÜMLER

 

1-Bagaj ve içeriği ile ilgili her türlü sorumluluk sahibine aittir. Tüketici seyahat edeceği aracı ve konaklayacağı tesisin tabi olduğu yasa ve teemmüllere uymakla mükelleftir.

2-Sağlayıcının ağır kusurundan kaynaklanan bagaj kaybı veya hasarı durumlarında; tüketicinin sağlayıcıya kayıp veya hasar TUTANAĞI düzenlettirmesi halinde, bagajın içinde bulunan eşyaların maddi ve manevi değeri ile sair vasıf ve özellikleri gözetilmeksizin, gezinin toplam bedeli içinde ulaşıma isabet eden kısmının 1/2'si, kaybolan eşya ve valizin maddi ve manevi tazminatı olarak, Acenta tarafından eşya sahibi tüketiciye ödenir. Acenta, kendisine yazılı olarak kıymetleri ile birlikte deklare edilerek alınmış eşyanın her türlü kaybından, hasarından ve çalınmasından, en çok gezinin ulaşım bedeli kadar sorumludur.

3-Satın alınan hizmete ViZE  iŞLEMLERi ve HiZMETLERi dahil değildir. Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Vize çıkmaması durumunda ücret iadesi yapılmaz.Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

4.4-Acente,hizmetin başlamasından sonra meydana gelen mücbir hal,tüketicinin sorumlu olduğu hal ve 3.kişilerin şahsi sorumluluklarından kaynaklanan haller dışındaki sebeplerden sorumludur. Acente sorumluluğu dahilindeki hallerde, tüketici aleyhine olan değişiklikleri TÜRSAB Kütahya Çizelgesi hükümleri uyarınca tüketiciye bedel veya hizmet iadesi şeklinde tazmin edebileceği gibi, aynı zamanda, fiyata dahil olmayan ve gezi esnasında tüketiciye verilen ek ve / veya alternatif düzenlemeler ile de telafi yoluna gidebilir. Ek veya ikame hizmetleri tüketici tarafından alınıp kullanılması,bedel iadesi ve tazminat hakkını ortadan kaldırır.

4.5-Tüketici,rehber,tesis,acente ve ulaşım aracı yetkililerinin satın alınan hizmetle bildirdiği kurallara uyacağını;3.kişilerin can, mal ve huzuruna saygı duyacağını aksi takdirde hizmeti haklı nedenle alamayacağını ve iade hakkının bulunmadığını kabul eder.

4.6-Tüketici, ifa edilen hizmetin kusurlu olduğundan bahisle terk etmesi halinde, turu terk ettiği Acente Yetkilisine ve konakladığı otele sebepleri ile birlikte yazılı olarak bildirmek zorundadır.Aksi halde tüketici turu terk etmiş sayılmaz ve hizmeti alıp kullanmış addolunur.

4.7-Tüketicinin şikayetçi olduğu hususları hizmetin ifası sırasında yazılı olarak Acente'ye bildirmesi iyi niyetli tüketicinin iş birliği yapma ve özenli davranma borcudur.

4.8-Sözleşmede imzası bulunmayan ancak sözleşmeye konu hizmete katılan tüketici(ler) de kendi adlarına kayıt yaptırmakla görevlendirdikleri tüketici(ler)nin bu sözleşmeyi okuyup imzalaması ile, sözleşme hükümlerini kabul ve taahhüt etmiş sayılırlar. Acente'nin sözleşmede imzası bulunan tüketici(ler)ye ödemiş olduğu fazla miktar ya da hizmet bedelinin tahsili için rücu hakkı saklıdır.

4.9-1618 SY. Yasanın 12. maddesi uyarınca;paket tur hizmeti satın aldığı taktirde paket turun eksik yada hiç verilmemesi halleri sigorta ile teminat altına alınmıştır. Teminat kapsamı paket tur bedeli kadardır.

4.10-Tüketici, sözleşme konusu hizmetin kendisine veya gösterdiği kişiye ifası için iş bu sözleşmenin geçerlilik kazanmasından itibaren (7) gün içinde acenteye yazılı bildirimle başvuru yaparak ve tur kayıt formu asıllarını acenteye ulaştırarak cayma hakkına sahiptir. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 10 gün içinde hizmet bedeli tüketiciye iade edilir.Fatura aslı gönderilmez ise, KDV ve sair yasal yükümlülükler iade edilmez.

4.11-Acentenin sözleşmeye kısmen ya da tamamen uymaması hallerinde ödenecek tazminatın hesaplanmasından TÜRSAB KÜTAHYA ÇİZELGESİ maddeleri uygulanır.

4.12-Tüketici sözleşme konusu ürünün hizmetin nitelikleri , satış fiyatı ve ödeme şekli ile ifaya ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

 

Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »