EDİRNE - İĞNEADA - TRAKYA

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

EDİRNE İĞNEADA TRAKYA

EDİRNE-KIRKLARELİ-İĞNEADA-LONGOZ ORMANLARI-ÇORLU-TEKİRDAĞ-ŞARKÖY-EZİNE

LONGOZ ORMANLARI FARKI İLE !

2 GECE 4* OTEL KONAKLAMA FARKI İLE

KURBAN BAYRAMI 21-24 Ağustos

4.Tur:27-30 Eylül 5.Tur:26-29 Ekim

3 Gece 3 Gün

 

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR-ÇANAKKALE-ECEABAT-UZUNKÖPRÜ-EDİRNE

Akşam Saat 22:30 Üçkuyular Opet önü,22:40 Susuz Dede Durak, 22:50 Üçyol Yazıhaneler İşbankası, 23:15 Bornova E.Ü.H. önü, 23:30 Girne MC Donald’s önü, 23:35 Girne Tatilbudur Karşısı,23:40 Karşıyaka Escantur Acente önü, 23:45 Bostanlı İskele önü, 23:55 Mavişehir Mavibahçe Karşısından misafirlerimizi alıyor ve Ayvalık tesislerinde vereceğimiz moladan sonra, Çanakkale yolu üzerinden Lapseki’ye ulaşıyoruz. Lapseki’den Feribot ile Gelibolu’ya geçiyoruz ve Uygun bir tesiste Kahvaltı molamızı veriyoruz. Molamızdan sonra Dünyanın en uzun birinci taş köprüsü olan, II. Murat tarafından yaptırılan Uzunköprü’den ilerleyerek, yıllar boyu Osmanlı’ya başkentlik yapmış, 18. yüzyılda ise Avrupa'nın en büyük yedi şehrinden biri olan serhat şehri Edirne’ye ulaşıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in doğum yeri olan Edirne’nin Karaağaç kasabasına geçip 1.Abdülhamit devrinde yapılan Karaağaç Tren Gar’ına gidiyoruz. Bu yapı Mimar Kemalettin Bey’in tasarladığı 4 gardan biridir diğerleri Filibe, Sofya, Selanik garlarıdır. Günümüzde gar binası Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Binası olarak kullanılmaktadır. Daha sonra Lozan Anıt’ı ve Lozan Müzesi’ni geziyoruz.(Lozan Anıtı Karaağaç’ın tekrar Türk topraklarımıza katılması ve zaferi temsil eder, Aydınlı Prof Zafer Başoğlu tarafından projelendirilmiştir) daha sonra Meriç Nehri kenarında yürüyüş yapıyor yöreye özgü çay bahçelerinde keyifle çayımızı, kahvemizi içiyoruz. Bir başka duygu dolu tablo 26 Mart 1913 Balkan Savaşı’nda yokluk içinde 5.5 ay Edirne’yi savunan Şükrü Paşa’nın anısına yapılan ‘’Şükrü Paşa Anıtı ve Balkan Savaş Müzesi, Buçuk Tepe Tabyaları Müzesi’’ buraların tarihi ve gerekli bilgileri rehberimizden dinliyor, görüyor, geziyoruz. Öğle yemeğimizi Meşhur Edirne Ciğeri olarak alıyoruz ve öğle yemeğimiz sonrasında, Edirne ile özdeşleşerek bu kentin simgesi haline gelen Selimiye Camii, Mimar Sinan'ın 80 yaşında yaptığı ve "ustalık eserim" dediği anıtsal yapı Osmanlı-Türk sanatının ve dünya Mimarlık tarihinin baş yapıtlarındandır, 3 Şerefeli Camii, Rüstem Paşa Kervansaray’ını, Saat Kulesi (Makedonya Kulesi) Hadrianopolis’i çevreleyen surları görüp sonrasında Bedesten Çarşısı’nda, Edirne‘nin sembolü Deva-i Misk tatlısı, Badem Ezmesi, Edirne Peyniri, Yöresel Meyve Sabunları, Aynalı Gelin Süpürgesi alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Alışverişlerimizin ardından, Sarayiçi semtine gidiyoruz. Buradan sonra Eski Saray Meydanı, Balkan Şehitliği, Adalet Kasrı (Mimar Sinan'ın eseri),Tunca Nehri üzerinde Fatih Köprüsü’nü (Taşköprü) ve Kırkpınar Güreşleri Sahası’nı görüp geziyoruz. Ardından, II. Bayezit Külliyesi ve 2004 yılında Avrupa Birliği en iyi müze ödülünü almış olan Sağlık Müzesi’ni geziyoruz ve sonrasında otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve Konaklama otelimizde. *Ramada Hotel


2. Gün:

EDİRNE-KIRKLARELİ-İĞNEADA-LONGOZ ORMANLARI-ÇORLU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, dünya'nın ender ekosistemlerinden biri olan Longoz Ormanları’na gidiyoruz. Rehberimiz eşliğinde kısa bir yürüyüş yapıyor ve Rehberimizden bilgilerimizi alıyoruz. Sonrasında Kırklareli’ne doğru yolumuza devam ediyoruz ve Karagöz’ün heykelini görerek, Karadenizîn maviliği ile Trakya Bölgesi’nin en yüksek dağ kütlesi olan Yıldız Dağları‘nın (Istranca) buluştuğu İğneada’ya ulaşıyoruz. Doğası ve kumsallarıyla göz kamaştıran İğneada sahilinde yürüyüşler yapıyoruz. Buranın önemli göllerden biri olan Erikli Gölü’nü görüp fotoğraflıyoruz serbest zaman sonrasında Çorlu’ya gidiyoruz. Merkezde bulunan 1521 yılında yapılan Süleymaniye Camii’yi görüyoruz şehir merkezinde panoramik turumuz sonrasında otelimize gidiyor ve yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4*Divan Çorlu Otel


3. Gün:

ÇORLU-TEKİRDAĞ-ŞARKÖY-EZİNE-İZMİR

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltısının ardından, Üç Kemaller şehri, Tekirdağ’a geliyoruz. Tekirdağ’ı gezmeye başlıyoruz. Namık Kemal Anıtı ile Kanuni Sultan Süleyman’ın damadı ve sadrazamı Rüstem Paşa’ya yaptırdığı, Mimar Sinan eseri olan Rüstem Paşa Camii’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra Şarap Diyarı Şarköy’e geçiyoruz. Burada şarap alışverişleri yaptıktan sonra Gelibolu’ya varıyoruz. Feribotla Lapseki‘ye geçiyoruz. Çanakkale yolu üzerinden, Ezine’ye ulaşıyoruz. Meşhur Ezine Peyniri alışverişleri sonrasında, Kazdağları eteklerinde, doğa manzarası eşliğinde yolumuza devam ediyoruz ve uygun molalarla İzmir‘e ulaşıyoruz. Bir başka ESCAN TUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Lüks otobüs ile ulaşım

*4* Hotelde 2 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur yol ikramları

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı

*Tüm öğle yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (00:15)
  • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (00:30)
  • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (00:40)
  • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (00:50)
  • GİRNE MC DONALD`s ÖNÜ (23:30)
  • ÜÇKUYULAR OPET ÖNÜ (23:30)
  • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI KARŞISI (23:35)
  • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (23:40)
  • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (23:45)
  • ÜÇYOL YAZIHANELER İŞ BANKASI DURAĞI (23:50)
Tur Hareket Tarihleri: 21 Ağustos • 27 Eylül • 26 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
21.08.2018519.00 TL729.00 TL 519.00 TL0 - 6 Yaş 209.00 TL
7 - 12 Yaş 429.00 TL
0 - 6 Yaş 209.00 TL
7 - 12 Yaş 429.00 TL
Taksitler »
27.09.2018499.00 TL729.00 TL 499.00 TL0 - 6 Yaş 209.00 TL
7 - 12 Yaş 419.00 TL
0 - 6 Yaş 209.00 TL
7 - 12 Yaş 419.00 TL
Taksitler »
26.10.2018499.00 TL729.00 TL 499.00 TL0 - 6 Yaş 209.00 TL
7 - 12 Yaş 419.00 TL
0 - 6 Yaş 209.00 TL
7 - 12 Yaş 419.00 TL
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

2- Triple Odalarda üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

3-iki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir. En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.

Sağlığınızı da gezi süresince HDI SİGORTA AŞ.

sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını escantur.com/musteri-iliskileri.html hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


EDİRNE - İĞNEADA - TRAKYA Hakkındaki DüşüncelerinizDoğrulama Kodu:

Kişi/Gece

519.00 TL

Konaklama

2 GECE OTELDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

EDİRNE-LONGOZ ORMANLARI-TEKİRDAĞ-İĞNEADA

Kalkış

Akşam Saat 22:30 Üçkuyular Opet önü,22:40 Susuz Dede Durak, 22:50 Üçyol Yazıhaneler İşbankası, 23:15 Bornova E.Ü.H. önü, 23:30 Girne MC Donald’s önü, 23:35 Girne Tatilbudur Karşısı,23:40 Karşıyaka Escantur Acente önü, 23:45 Bostanlı İskele önü, 23:55 Mavişehir Mavibahçe Karşısından

Telefon

0 232 3646402