UÇAKLI VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

UÇAKLI VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU

Üsküp-Belgrad-Kale Meydanı-Askeri Müze-İstanbul Kapı-Saat Kulesi-Damat Ali Paşa Türbesi-Zindan Kapı-Leopoldov Kapı-Cumhuriyet Meydanı-Terazi Meydanı-Taş Meydan-Baş Çarşı-Kurşunlu Medresesi-Hüsrev Bey Camii-Latin Köprüsü-Mostar-Neretva Nehri-Mostar Köprüsü-Kotor-Budva-Arnavutluk-Tiran-Resne-Manastır

BELGRAD (1)-SARAYBOSNA(1)-MOSTAR-TREBİNJE(1)-İŞKODRA(1)-TİRAN-OHRİD(1)-ÜSKÜP(1)

  AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL !

EKSTRA TUR YOK !

MAKEDON GECESİ DAHİL !

1.Tur:31 Mayıs-07 Haziran 2.Tur:14-21 Haziran 3.Tur:28 Haziran-05 Temmuz 4.Tur:12-19 Temmuz 5.Tur:02-09 Ağustos 6.Tur:16-23 Ağustos 7.Tur:30 Ağustos-06 Eylül 8.Tur:13-20 Eylül 9.Tur:20-27 Eylül

7 Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İzmir - Üsküp – Belgrad

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde 22:30’da misafirlerimizle buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Pegasus Havayolları Özel Seferi ile saat 00:55’de Üsküp`e hareket ediyoruz. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğumuzun ardından 01:15’de Üsküp`e  varış ve ardından Havalimanında bizleri bekleyen araçlarımız ile Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad’a hareket ediyoruz. Belgrad’a varışımız sonrası panoramik Belgrad turumuza başlıyoruz. Panoramik Belgrad şehir turumuz sırasında Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Turumuzun bitimi ile birlikte serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte buluşuyor ve otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.


2. Gün:

Belgrad – Saraybosna
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Saraybosna’ya hareket ediyoruz. Varışımızla beraber panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı Baş Çarşı da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesini geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu’nu görüyoruz. Ardından I. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ettikten sonra otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

 


3. Gün:

Saraybosna – Mostar – Trebinje
Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ile beraber özel otobüslerimizle otelimizden ayrılarak Mostar`a hareket ediyoruz. Mostar yolculuğumuz bazı durulacak noktalarda molalar vererek yaklaşık 2.5 saat sürecektir. Sonrasında Mostar`a varış ardından yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda önce Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. (Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir.) Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Bosna Hersek’te diğer durağımızda bütün tarihi dokusuyla korunan ve Türk köyü olarak bilinen Poçiteli ziyaret ederek 16.yy’da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Turun bitini ile Trebinje’deki otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

***Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak Trebinje konaklama Medjugorje konaklama olarak değişebilir.


4. Gün:

Medjugorje – Kotor – Budva – İşkodra
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası, Dünyanın en genç devletlerinden Karadağ’a geçiyoruz. İlk durağımız, önemli tarih ve doğa cenneti ve turistik cazibe merkezi durumunda bulunan Kotor… Burada StariGrad’da (Eski Şehir-Kale) yürüyerek yapacağınız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Kotor turumuz sonrası son olarak Budva’dan geçerek, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde restorasyon çalışmaları ile turizme kazandırma aşamasında olan muhteşem St Stefan’ı ve Budva’yı Panoramik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola sonrasında Arnavutluk’a geçerek, konaklama için İşkodra şehrine gidiyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.

***Bölgedeki müsaitliğe bağlı olarak İşkodra konaklama Podgorica veya Budva konaklama olarak değişebilir.


5. Gün:

İşkodra – Tiran – Ohrid
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Başkent Tiran’a hareket ediyoruz.20. yüzyıl boyunca savaşlar arasında kalmış ve 40 yıl boyunca Enver Hoca'nın diktatörlük rejimini yaşamış, Balkanlar'ın dağlık ülkesi, 1614'te Süleyman Paşa tarafından imar edilen ve 1920'de Arnavutluk'un başkenti olan bu güzel şehri tanıtan, panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Ethem Bey Camii, tarihi Saat Kulesi, Ulusal Müze, Opera ve Bale Binası, Parlamento ve Başbakanlık Binaları, Cumhurbaşkanlığı Köşkü, Rahibe Teresa Heykeli ve İskender Bey Meydanı göreceğimiz yerlerden bazıları. Tiran turumuzun ardından Elbasandan geçerek Balkanlar’ın incisi Ohrid’e hareket ediyoruz. Varışımız sonrası Balkanların en büyük göllerinden biri olan Ohrid Gölünden ismini alan Ohrid şehrinde birlikte yapacağımız tur esnasında Ohrid Camii, Türk Çarşısı, Haydar Kadı Camii, Yeni Camii, Bedesten, İshak Bey Camii, Hamam, , Roma Dönemi Antik Şehir kalıntısı, Keraklea Lynketis, Saat Kulesi, Aya Dimitri Kilisesi, Ayasofya Klisesi, Aya Klement Manastırı, Aya Kaneo Kilisesi, Aya Pantelejmon Kilisesi, Samoil Kalesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman alıyoruz. Serbest zamanımızın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve Geceleme otelimizde.


6. Gün:

Ohrid – St.Naum – Resne – Bitola –Kalkandelen(Tetova)- Üsküp
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası hareket ediyoruz. Turumuzda öncelikle muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık 1 saatlik yolculukla St. Naum’a varıyoruz. Ohrid gölünün doğduğu kaynağı ziyaret ediyoruz. Buradaki enfes manzara adeta nefesinizi kesecek niteliktedir. Ardından Manastır’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan olan Resne’li Niyazi’nin Sarayını görüp Bitola’ya varışımızı sağlıyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshak Camiini, Yeni Cami’yi, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz ve serbest zaman sonrası Üsküp’e hareket ediyoruz. Yol üzerinde ilk durağımız Gostivar ve Gostivar üzerinden Kalkandelen’e hareket ediyoruz. Kalkandelen’de bir mimari eser olan Alaca Camii’yi ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e varıyoruz. Üsküp’te yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon gecesine katılıyoruz.  Geceleme otelimizde.


7. Gün:

Üsküp – Matka Kanyonu
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. İlk olarak eşsiz güzelliği ile bilinen Matka Kanyonunu ziyaret ediyoruz. Ardından panoramik Üsküp şehir turuna başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı,Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılıyor. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaretlerin ardından Üsküp’ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi’ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi’ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Cami’ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Tur sonrası havalimanına transfer oluyoruz.


8. Gün:

Üsküp- İzmir

Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları özel seferi ile 01:55’de İzmir’ hareket. İzmir’e 04:10 ‘da varışımızın ardından turumuzu tamamlıyor ve siz değerli misafirlerimizle bir sonra ki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları İzmir-Üsküp-İzmir Uçak Biletleri
 • Yerel Ulasim Hizmetleri
 • Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
 • 1 Gece Üsküp , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Medjugorje , 1 Gece İşkodra , 1 Gece Ohrid 
 • Oteller de alınan (6) akşam yemeği (6) sabah kahvaltısı
 • Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Şehir Vergileri
 • Gümrük Vergileri 
 • Programda belirtilen panoramik şehir turları
 • Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

 

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde alınan ekstralar
 • Tüm kişisel harcamalar 
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (50 TL)
 • Öğle Yemekleri
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 31 Mayıs • 14, 28 Haziran • 12 Temmuz • 02, 16, 30 Ağustos • 13, 20 Eylül

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  31.05.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »
  14.06.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »
  28.06.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »
  12.07.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »
  02.08.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »
  16.08.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »
  30.08.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »
  13.09.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »
  20.09.2020439.00619.00 439.000 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  0 - 2 Yaş 219.00
  3 - 12 Yaş 409.00
  Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1-Rehberimiz Programını Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı ile Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar. Son yolcu sayısına göre araç değişikliği yapılabilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

   

  9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı ile İptal Hakkı ESCANTUR’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum %30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

   

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz.

  Kapsamı: Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir.
  Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ.

  sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

  Yorumlar


  UÇAKLI VİZESİZ BÜYÜK BALKAN TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »

  Kişi/Gece

  439.00

  Konaklama

  7 GECE HOTEL KONAKLAMASI

  Ulaşım

  UÇAK İLE

  Gezilecek Yerler

  Üsküp-Belgrad-Kale Meydanı-Askeri Müze-İstanbul Kapı-Saat Kulesi-Damat Ali Paşa Türbesi-Zindan Kapı-Leopoldov Kapı-Cumhuriyet Meydanı-Terazi Meydanı-Taş Meydan-Baş Çarşı-Kurşunlu Medresesi-Hüsrev Bey Camii-Latin Köprüsü-Mostar-Neretva Nehri-Mostar Köprüsü-Kotor-Budva-Arnavutluk-Tiran-Resne-Manastır

  Kalkış

  İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde 22:30’da

  Telefon

  0 232 3646402