BULGARİSTAN-ROMANYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

BULGARİSTAN-ROMANYA TURU

Burgaz - Nessebar - Varna – Ruşçuk – Bükreş – Sınaıa Köyü – Plevne – Sofya

ŞATOLAR - DRACULA TURU DAHİL

NESSEBAR - RUSÇUK FARKI İLE

4* OTELLERDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

AKŞAM YEMEKLERİ DAHİL

3.Tur:09-14 Ağustos 4.Tur:01-06 Ekim

5 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR / BURGAZ / VARNA

Akşam 18:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 18:40 Bornova Ege Üniversitesi Hast.Önü, 19:00 Girne McDonald’s Önü, 19:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı karşısı, 19:20 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 19:30 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:40 Bostanlı İskelesi Önü, 19:50 Mavibahçe AVM Karşısından konuklarımızı aldıktan sonra Bulgaristan’a doğru yola çıkıyoruz. Dereköy sınır kapısına varıyoruz. Pasaport ve Gümrük işlemlerini takiben Burgaz’a devam ediyoruz. Varışımız ile beraber panoramik turumuza başlıyoruz ve Burgaz’da kısa bir yürüyüş sonrasında Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan Nessebar’a hareket ediyoruz. Nessebar‘da tarihi evler arasında gezimiz sonrasında  alışveriş için serbest zaman. Serbest zaman bitiminde Varna’ya doğru yola çıkıyoruz. Ulaşmamızla beraber panoramik şehir turu esnasında Pobiti Kamani (Dikili Taşlar), Askeri Denizcilik Akademisi, St.Konstantin Katedrali göreceğimiz yerler arasında yer almakta. Gezimiz sonrasında Varna’daki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  4* Golden Tulip Otel vb.


2. Gün:

VARNA/BÜKREŞ

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Romanya’ya doğru yola çıkıyoruz ve başkent Bükreş’e varışımızla beraber panoramik turumuza başlıyoruz. Avrupa Birliği’nin en büyük 6. Başkenti olan Bükreş’te göreceğimiz yerler arasında İhtilal Meydanı, Üniversite Meydanı, Milli Tiyatro ve Zafer Caddesi bulunmakta. Daha sonra Çavuşesku tarafından yaptırılan, Pentagondaki, Dünyadaki 2. büyük bina olan, Halk Evi turumuza başlıyoruz. Bittiğinde 10 milyar dolara mal olan bu yapıt, içinde futbol sahası büyüklüğünde odalar bulundurmaktadır. Halk Evi ziyaretimizin ardından Dimitre Gusti yani köy müzesini ziyaret ediyor ve Romen kültürü hakkında daha detaylı bilgiler alıyoruz. Programımızın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Bükreş’deki otelimizde. 4* Pullman Hotel vb.


3. Gün:

BÜKREŞ / ŞATOLAR - DRAKULA TURU

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün sürecek Prahova Vadisi  ve Şatolar turumuza çıkıyoruz. Bu turumuzda Karpat dağlarında bulunan ve Romanya’nın ilk kralı I. Carol’ün memleketi olan şirin kasaba Sinaia ilk durağımız olacak. Ormanlar içerisinde, belki de Doğu Avrupa’nın en güzel kalesi olan Peles Kalesi’ni de ziyaret edeceğiz. Sonrasında Bran Köyü ve Dünyaca ünlü Dracula Kalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. 14. Yüzyıldan bu yana bütün ihtişamıyla göz alan Wallachia ve Transylvania arasında bir gümrük gibi hizmet veren bu kale, aslında Drakula Efsanesi ile ünlüdür. Bu ortaçağ kalesi Kraliyet ailesinin yazlığı olarak da kullanılmıştır. Turumuzun ardından Bükreş’e dönüyoruz ve serbest zamanımız oluyor.  Gecelemeyi Bükreş’teki otelimizde yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  4* Pullman Hotel vb.


4. Gün:

BÜKREŞ / PLEVNE / SOFYA

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Sofya’ya doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız Plevne. Gazi Osman Paşa’nın Ruslara karşı efsanevi bir şekilde savunduğu Plevne’nin panoramik olarak görülmesi sonrası Bulgaristan’ın tarihi başkenti Sofya, Doğu Avrupa’nın en önemli kentlerinden biri olarak hem kültürel hem de ticari anlamda büyük bir potansiyeli barındırıyor. 2500 yıllık bu güzel şehir, yaklaşık 500 yıl boyunca Osmanlı idaresi altında kalmıştır. Bu sürede pek çok eserin kazandırıldığı kent, tarihin daha erken dönemlerine ait pek çok zenginliğe de sahip çıkıyor. St. Nedelya kilisesi, Rotonda Kilisesi,  Rus Kilisesi, Aya Sofya Kilisesi, Aleksander Nevski Katedrali, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, NDK Ulusal Kültür Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Sofya’daki otelimizde. 4*Novotel vb.


5. Gün:

SOFYA / PLOVDİV / İZMİR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından otelimizden Plovdiv’e yolculuk ediyoruz ve panoramik şehir turu yapıyoruz. Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri olan Plovdiv’in diğer adı Filibe‘dir. Bizans ve Osmanlı Devletlerinin bıraktığı izleri rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir turunda görüyoruz. Şehrin başlıca tarihi eserleri Aya Konstantin Kilisesi, Aya Nadelya Kilisesi, Cuma Camii, Balabanov Evi ve Eski Filipe’nin kurulduğu Nöbettepe göreceğimiz yerler arasında. Şehir Turu sonrası yemek için serbest zamanımız oluyor. Daha sonrasında PLOVDİV-HASKOVO karayolunu takip ederek ülkemize geri dönüş için yola çıkıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri sonrası akşam saatlerinde İzmir’e varıyoruz. Bir başka Escan Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Lüks otobüs ile ulaşım
 • 4* ve 5* Hotelde 4 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı(4)ve Akşam Yemekleri(4)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Escantur ikramları
 • Şehir Vergileri ve Gümrük Vergileri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 yaş üzeri farkı (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (18:00)
 • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (18:10)
 • ÜÇYOL YAZIHANELER İŞ BANKASI DURAĞI (18:20)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (18:40)
 • GİRNE MC DONALD`s ÖNÜ (19:00)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI KARŞISI (19:10)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (19:20)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (19:30)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (19:40)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (19:50)
Tur Hareket Tarihleri: 09 Ağustos • 01 Ekim

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
09.08.2019339.00
299.00
459.00
419.00
339.00
299.00
0 - 6 Yaş 159.00
7 - 12 Yaş 229.00
0 - 6 Yaş 159.00
7 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »
01.10.2019339.00
299.00
459.00
419.00
339.00
299.00
0 - 6 Yaş 159.00
7 - 12 Yaş 229.00
0 - 6 Yaş 159.00
7 - 12 Yaş 229.00
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1- Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8- Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait Paralar bulundurunuz.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


BULGARİSTAN-ROMANYA TURU Hakkındaki DüşüncelerinizKişi/Gece

299.00

Konaklama

4 GECE OTEL KONAKLAMA

Ulaşım

OTOBÜS İLE

Gezilecek Yerler

Burgaz - Nessebar - Varna – Ruşçuk – Bükreş – Sınaıa Köyü – Plevne – Sofya

Kalkış

Akşam 18:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 18:10 Susuz Dede Durağı, 18:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 18:40 Bornova Ege Üniversitesi Hast.Önü, 19:00 Girne McDonald’s Önü, 19:10 Girne Mevlana Camii otobüs durağı karşısı, 19:20 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 19:30 Girne Yunuslar Mavi Kule, 19:40 Bostanlı İskelesi Önü, 19:50 Mavibahçe AVM Karşısı

Telefon

0 232 3646402