• AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
 • AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
 • AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
 • AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
 • AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
 • 649,00 EUR
 • Konaklama 4*ARION HOTEL BAKU
 • Gezilecek Yerler BAKÜ,ESKİ ŞEHİR,GOBUSTAN, ÇAMUR VOLKANLARI, ATEŞGAH
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

AZERBAYCAN-BAKÜ TURU Hakkında Genel Bilgiler

VİZESİZ KİMLİKLE AZERBAYCAN - BAKÜ 

İZMİR-BAKÜ / BAKÜ- İZMİR AKTARMASIZ UÇUŞ

BAKU'NÜN SEÇKİN OTELLERİNDE KONAKLAMA İMKANI İLE..

BAKU – ESKİ ŞEHİR – KIZ KULESİ – ALEV KULELERİ-

GALA ANTİK ETNOGNAFYA MÜZESİ – ATEŞGAH

ŞEHİTLER SOKAĞI ve ALEV KULELERİ DAHİL…
UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ KIZ KULESİ DAHİL…
DÜNYA’NIN DOĞAL GAZ CEBİ “ATEŞGAH” (ATEŞ TAPINAĞI) DAHİL…

YEMEKLİ AZERİ - KAFKAS DANSI GÖSTERİSİ VE CANLI MÜZİKLİ  EĞLENCE FİYATA DAHİL!!!

4 GECE 4 GÜN

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR - BAKÜ (Eski Şehir - Azerbaycan Ulusal Müzesi - Nizami Caddesi)

Akşam  saat 20:00’da İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki Pegasus kontuarı önünde buluşarak, gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi takiben, saat 22:00’da Pegasus Havayolları ile Azerbaycan – Bakü Haydar Aliyev Havaalanına aktarmasız uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel Saat 01:50’deki varışımızın ardından, gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz.Rehberimizle önceden belirlediğimiz saatte, otelimizin lobisindeki buluşarak,kahvaltı yapıyoruz. Daha sonra, 1918’de Nuri Paşa önderliğinde şehit düşen Türk ve Azerbaycan Türkü askerlerimizin ve diğer şehitlerinin  anısına yaptırılmış Şehitler Hıyabanı’na gidiyoruz. Bakü'de mutlaka görmeniz gereken yerlerden birisi de Dağüstü Parkı. Şehri panoramik olarak görüntülemek mümkün. Ünlü Flame Towers'ın yanında bulunana parktan Crystall Hall, devlet bayrağı meydanı, dönme dolap gibi şehrin simgelerini fotoğrafladıktan sonra Öğle yemeği  molası veriyoruz.Yemek sonrası Hazar Denizi’nin İncisi BAKÜ şehrinin en ilgi çekici bölümü olan Eski Şehir; Azerbaycan söylemi ile “İçeri Şeher”turumuza başlıyoruz.Unesco Dünya Mirasları listesine dahil olan Kız Kulesi ve Şirvanşahlar Sarayı, eski Camii ve Hamamları, Minyatür Kitap Müzesi’ni görerek, İçeri Şehrin tarihi taş döşeli sokakların’da keyifli yürüyüşlerimizle, Fevvareler Meydanı’na geliyoruz.BAKÜ’nün en önemli alış-veriş caddesi olarak bilinen Nizami Caddesi’nde rehberimizin bilgi ve yönlendirmeleriyle serbest zaman veriyor ve AKŞAM YEMEĞİ molamızın ardından otelimize gidiyoruz.

Konaklama Oteli: 4*ARION HOTEL vb.

2. Gün:

BAKÜ- ATEŞGAH (ABŞERON Yarımadası)

Sabah kahvaltısının ardından, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve Abşeron yarımadası turumuzu gerçekleştirmek üzere, merkeze yaklaşık 30 km mesafede bulunan ATEŞGAH’ı ziyaret ediyoruz. Manevi bir değer olarak dünyadaki 3 Mecusi tapınağınaklarından biri olan Abşeron yarımadasındaki Ateşgah,mimari açıdan Hint mimarisini de içerisinde barındıran ve harmanlayan yapıda olmakla beraber merkezinde “sönmeyen ateş“ tabiriyle secdegahı bulunmaktadır.Zerdüştlerin Hac görevlerini tamamlarken konakladıkları odalar, ibadet yaptıkları kısımlar görebileceğimiz yerler arasındadır. Ardından Gala Arkeolojik-Etnografya Müze Kompleksine doğru hareket ediyoruz, 2008 yılında Bakü'nün Hazar ilçesine bağlı eski Gala köyünde Haydar Aliyev Vakfı'nın desteğiyle kurulmuştur. Müzeyi ziyaret edenler, Gala köyünün antik tarihi ile tanışırlar. Dünyanın sayılı açık hava müzelerinden biri olan Gala Arkeolojik-Etnografya Müze Kompleksi'nde MÖ 3. binyıldan günümüze Gala köyünde yaşayan halkın yaşam tarzı, höyükler, mahzenler, konutlar sergileniyor. , eski bir kale kalıntısı, 5 cami, 3 hamam vb. Orta Çağ'da olduğu gibi bugün de çömlekçilik ve fırıncılık dükkânları faaliyet göstermektedir. Kale anıt kompleksinde, Tunç Çağı'na ait kaya ve kaya konutlar, kaya resimleri, antik temeller, ilkel duvar kalıntıları, Hazar Denizi ve Bakü şehri yönünde X-XIV ve X-XV yüzyıllardan kalma iki yer altı yolu 18. yüzyıl tandırının bir kalıntısı, Gavaldash, seramikler, ev ve süs eşyaları, silahlar ve madeni paralar, eski bir yerleşim kompleksinin korunmuş kalıntıları görüyoruz.Ardından biraz ferahlamak ve doğanın tadını çıkarmak için BALIKLI GÖL Restoran”a gidiyoruz. Burada alacağımız öğle yemeğinin ardından mimarisi ile dikkatleri çeken, yere bitişik kavisli yapısıyla 57.000 metre karelik alana kurulu, Bakü’nün simgesi haline gelmiş olan Haydar Aliyev Kültür Merkezini görmek üzere yola koyuluyoruz. Burada geçireceğimiz güzel zamanın ardından, doğal ve otantik yerel pazarımız YEŞİL PAZAR ziyareti yapıyoruz. Burada BAKÜ”nün yerel ve gerçek havasını soluyoruz. Azerbaycan”ın ünlü çaylarının yanı sıra, meyve, sebze, kuruyemişler   ve   hediyelik eşyalar   alabilirsiniz. Daha sonra BAKÜ”nün en meşhur alışveriş merkezlerinden biri olan GENÇLİK MALL ziyareti yapıyoruz. Burada alacağımız serbest zamanın ardından otelimize geri dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: 4*ARION HOTEL vb.

3. Gün:

BAKÜ (BİBİ HEYBET CAMİİ – GANİMET PARKI) – BAKÜ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Hz. Muhammed’in torunu, ``BİBİ`` diye anılan (Hz. Fatimeyi Suğra) Hekime hanımın türbesinin de bulunduğu Bibi Heybet Camii’ne gidiyoruz. Manevi mekanı ziyaretimizin ardından, aynı adı taşıyan ve ilk kez sanayi usulü petrolün çıkarıldığı ve turistik etkinlik alanı haline getirilmiş ``QƏDIM QUYU` olarak adlandırılan  bölgeyi geziyoruz. Sonrasında, Askeri Ganimetler Parkı gezimize devam ediyoruz Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de, Bakü Bulvarı'nda bulunan, halka açık bir askerî müze ve parktır2020 2. Dağlık Karabağ Savaşı sırasında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri tarafından Dağlık Karabağ Ayrılıkçı Grupları ve Ermenistan Silahlı Kuvvetleri'nden ele geçirilen savaş ganimetlerini içerir. Parkda, savunma sistemi maketleri ve 150'ye kadar ağır ekipman dahil olmak üzere 300'den fazla sergi sergilenir. Sergiler arasında tanklar, savaş araçları, topçu teçhizatları, uçaksavar füze sistemleri, küçük silahlar ve araçlar yer alıyor. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriyoruz.  Daha sonra PARK BOULEVARD AVM ve BOULEVARD SAHİL gezisine çıkıyoruz..Burada geçireceğimiz güzel serbest  zamanın ardından siz değerli misafirlerimiz ile birlikte Azerbaycan mutfağının lezzetli yemeklerinin tadına bakarken, Azeri - Kafkas Dansı gösterisi ve Canlı Müziği (Muğam-Saz) eşliğinde hoşça vakit geçirmek üzere çok meşhur ŞİRVANŞAH MÜZE RESTORAN`a  gidiyoruz.Burada geçireceğimiz güzel zamanın ardından  havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan 24 saat açık olan  en  büyük marketlerden biri  BRAVO markette son bir mola veriyoruz. Burada yapacağımız alışveriş keyfinin ardından havalimanına olan yolculuğumuza devam ediyoruz.

4. Gün:

BAKÜ - İZMİR

Sabaha karşı saat 02:50’de gerçekleşecek olan uçuşumuz için  Haydar Aliyev Hava Limanı’na  transfer oluyoruz. Pegasus Hava Yolları ile gerçekleştireceğimiz aktarmasız direkt uçuşumuzun ardından, yerel saat ile 05:05‘de İzmir Adnan Menderes Hava Limanına varıyor ve güzel anılarımızla birlikte bir başka Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Pegasus Hava Yolları ile İzmir – Bakü / Bakü – İzmir gidiş-dönüş Uçak Bileti
 • Programda belirtilen  Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Havalimanı Vergileri ve Hizmetleri Bedeli  
 • 4* Otelde 3 Konaklama 
 • 4* Otelde 3 Sabah  Kahvaltısı
 • Yemekli Azerbaycan Gecesi 
 • Tüm Konaklama Turist Vergileri, Gümrük vergileri  ve Şehir giriş ücretleri
 • Tüm Otoyol ve Otopark Ücretleri 
 • Escan Tur Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli 150 TL 
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaş üstü primi(20 Euro)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI DIŞ HATLAR PEGASUS KONTUARI ÖNÜ (20:00)
Tur Hareket Tarihleri:
25 Mayıs • 15 Haziran • 02 Ekim

Fiyatlar

Tur Fiyatları
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
25.05.2024Son 2 Kişi649,00 €739,00 €649,00 €0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 499,00 €
0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 499,00 €
Taksitler »
15.06.2024Müsait699,00 €789,00 €699,00 €0 - 2 Yaş 250,00 €
3 - 12 Yaş 549,00 €
0 - 2 Yaş 250,00 €
3 - 12 Yaş 549,00 €
Taksitler »
02.10.2024Müsait649,00 €739,00 €649,00 €0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 499,00 €
0 - 2 Yaş 200,00 €
3 - 12 Yaş 499,00 €
Taksitler »
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!