AZERBAYCAN-BAKÜ TURU

 • AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
 • AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
 • AZERBAYCAN-BAKÜ TURU
 • AZERBAYCAN-BAKÜ TURU

Kişi/Gece

499.00 EUR

Konaklama

4*Parkway Inn Hotel Bakü Konaklaması v.b

Ulaşım

PEGASUS HAVA YOLLARI AKTARMASIZ UÇUŞ

Gezilecek Yerler

BAKÜ,ESKİ ŞEHİR,GOBUSTAN, ÇAMUR VOLKANLARI, ATEŞGAH

Kalkış

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

VİZESİZ

AZERBAYCAN - BAKÜ TURU 

PEGASUS HAVA YOLLARI ile İZMİR-BAKÜ / BAKÜ-İZMİR AKTARMASIZ UÇUŞ

BAKU – ESKİ ŞEHİR – KIZ KULESİ – ALEV KULELERİÇAMUR VOLKANLARI 

GOBUSTAN – ATEŞGAH

ŞEHİTLER SOKAĞI ve ALEV KULELERİ DAHİL
UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ KIZ KULESİ DAHİL
UNESCO KORUMASI ALTINDAKİ GOBUSTAN MİLLİ PARKI TURU  DAHİL
DÜNYA’NIN DOĞAL GAZ CEBİ “ATEŞGAH” (ATEŞ TAPINAĞI) DAHİL

 

1.Tur:15-19 Eylül  2.Tur:25-29 Ekim 

4 GECE 4 GÜN

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR - BAKÜ (Eski Şehir - Azerbaycan Ulusal Müzesi - Nizami Caddesi)

Akşam  saat 20:00’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminalindeki Pegasus kontuarı önünde buluşarak, gerekli check-in ve bagaj işlemlerimizi takiben, saat 23:30’da Pegasus Havayolları ile Azerbaycan – Bakü Haydar Aliyev Havaalanına aktarmasız uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yerel Saat 03:20’deki varışımızın ardından, gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve dinlenmek üzere otelimize gidiyoruz. Rehberimizle önceden belirlediğimiz saatte, otelimizin lobisindeki buluşarak,kahvaltı yapıyoruz. Daha sonra, doğanın uyanışı Nevruz bayramına has çevre süslemeleri ve baharı karşılamak üzere hazırlanan ünlü semeni tezgahlarıyla donatılmış, Hazar Denizi’nin İncisi BAKÜ şehrinin en ilgi çekici bölümü olan Eski Şehir; Azerbaycan söylemi ile “İçeri Şeher” turumuza başlıyoruz. Unesco Dünya Mirasları listesine dahil olan Kız Kulesi ve Şirvanşahlar Sarayı, eski Camii ve Hamamları, Minyatür Kitap Müzesi’ni görerek, İçeri Şehrin tarihi taş döşeli sokakların’da keyifli yürüyüşlerimizle, Fevvareler Meydanı’na geliyoruz. BAKÜ’nün en önemli alış-veriş caddesi olarak bilinen Nizami Caddesi’nde rehberimizin bilgi ve yönlendirmeleriyle serbest zaman veriyor, molamızın ardından otelimize gidiyoruz.

2. Gün:

BAKÜ-ATEŞGAH (Abşeron Yarımadası)

Sabah kahvaltısının ardından, bizi bekleyen aracımıza yerleşiyor ve Abşeron yarımadası turumuzu gerçekleştirmek üzere, merkeze yaklaşık 30 km mesafede bulunan ATEŞGAH’ı ziyaret ediyoruz. Manevi bir değer olarak dünyadaki 3 Mecusi tapınağınaklarından biri olan Abşeron yarımadasındaki Ateşgah, mimari açıdan Hint mimarisini de içerisinde barındıran ve harmanlayan yapıda olmakla beraber merkezinde “sönmeyen ateş“ tabiriyle secdegahı bulunmaktadır. Zerdüştlerin Hac görevlerini tamamlarken konakladıkları odalar, ibadet yaptıkları kısımlar görebileceğimiz yerler arasındadır. Burada alacağımız fotoğraf karelerinin ardından, Bakü şehir merkezinde bulunan ve AZERBAYCAN’ın edebiyatçıları, bilim adamları ve sanatçılarının ebedi istirahatgahları olan, adeta bir müze ve sanat merkezi estetiğine sahip etkileyici mekanı, Fahri Hıyabı’nı ziyaret ediyoruz. Kentin en güzel manzarasının görülebileceği “Dağ Üstü” parkından, Alev Kuleleri’nin muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra, 1918’de Nuri Paşa önderliğinde şehit düşen Türk ve Azerbaycan Türkü askerlerimizin ve diğer şehitlerin anısına yaptırılmış Şehitler Hıyabı’na gidiyoruz. Rehberimizden alacağımız bilgilerin ardından, füniküler ile kısa ve keyifli bir seyahat yaparak, BAKÜ’nün bambaşka bir çehresini görme fırsatı buluyoruz. Füniküler gezintimizin bitiminde, kentin en popüler caddesi Bakü Bulvarı’na gidiyor serbest zaman alıyoruz. Buluşmamızın ardından otelimize geri dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte Azerbaycan mutfağının lezzetli yemeklerinin tadına bakarken, Azeri - Kafkas Dansı gösterisi ve Canlı Müziği (Muğam-Saz) eşliğinde hoşça vakit geçirmek üzere misafirlerimizle birlikte rezervasyonlarımızın yapıldığı, tarihi KERVANSARAY Restoranına gidiyoruz. (ekstra 45 €) Burada geçireceğimiz güzel zamanın ardından  otelimize dönüyoruz.

3. Gün:

BAKÜ ( Gobustan Milli Parkı – Çamur Volkanları ) – BAKÜ

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, başkent BAKÜ’nün yaklaşık 65 km güneybatısında ve Unesco Dünya Mirasları listesine alınarak korunan ünlü Gobustan Milli Parkına gitmek üzere, araziye uygun araçlarımızda yerlerimizi alıyor ve yola koyuluyoruz.(Fiyata dahil!) Tunç devrinden günümüze eserler barındıran, 537 hektarlık bir alanda dünyanın en büyük antik mağara duvar yazılarını ve 6000 den fazla petroglifi görebileceğimiz bu gezimizin ardından, yine Gobustan’a yakın mesafede ki, Çamur Volkanları bölgesini gezmek üzere, yolumuza devam ediyoruz. Doğal kaynaklarıyla ünlü AZERBAYCAN, dünyada bulunan 700’ü aşkın Çamur Volkanlarının yarısına ve en büyüklerine sahip olmasından dolayı ilgi çeken ve oraya vardığınızda kendinizi "Ay kraterleri" arasında hissedeceğiniz en ilginç yerlerden biridir. Bölgedeki rehber anlatımlarının ardından, canlı Volkan hareketlerini de gözlemledikten sonra, Bakü merkeze doğru yola koyuluyoruz. Yolumuzda, Azerbaycan‘daki en önemli ziyaret noktalarından olan ve manevi değeri bulunan, Hz. Muhammed’in torunu, Bibi Heybet diye anılan (Hz. Fatimeyi Suğra) Hekime hanımın türbesinin de bulunduğu Bibi Heybet Camii’ne gidiyoruz. Manevi mekanı ziyaretimizin ardından, aynı adı taşıyan ve ilk kez sanayi usulü petrolün çıkarıldığı ve turistik etkinlik alanı haline getirilmiş bölgeyi geziyoruz. Sonrasında, mimarisiyle dikkatleri çeken, yere bitişik kavisli yapısıyla 57.000 metre karelik alana kurulu, Bakü’nün simgesi haline gelmiş olan Haydar Aliyev Kültür Merkezini görmek üzere yola koyuluyoruz.Burada geçireceğimiz güzel zamanına ardından, gece uçuşumuzu gerçekleştirmeden önce dinlenebilmek üzere otelimize geçiyoruz

4. Gün:

BAKÜ - İZMİR

Sabaha karşı saat 04:20’de gerçekleşecek olan uçuşumuz için buluşma saatine kadar odalarımızda dinleniyor ve rehberimizin belirleyeceği saatte buluşarak Haydar Aliyev Hava Limanı’na Limanına transfer oluyoruz. Pegasus Hava Yolları ile gerçekleştireceğimiz aktarmasız direkt uçuşumuzun ardından, yerel saat ile 06:35‘de İzmir Adnan Menderes Hava Limanına varıyor ve güzel anılarımızla birlikte bir başka Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 
 • Pegasus Hava Yolları ile Aktarmasız İzmir – Bakü / Bakü – İzmir gidiş-dönüş Uçak Bileti
 • Programda belirtilen  Tüm Şehir ve Kültür Turları
 • Transfer ve ulaşım
 • Havalimanı Vergileri ve Hizmetleri Bedeli  
 • 4* Otelde 4 Konaklama (İlk Gün Erken Giriş-Son Gün Geç Çıkış)
 • 4* Otelde 3 Sabah  Kahvaltısı
 • Tüm Konaklama Turist Vergileri, Gümrük vergileri  ve Şehir giriş ücretleri
 • Tüm Otoyol ve Otopark Ücretleri 
 • Escan Tur Türkçe Rehberlik ve Yerel Rehberlik Hizmetleri
 • Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı çıkış harcı bedeli 150 TL ( Misafirler tarafından ilgili bankalara yatırılır yada havalimanında ödenir.)
 • Öğle ve Akşam Yemekleri
 • Müze ve Ören yeri ve Milli Park Giriş Ücretleri
 • Her türlü otel ekstraları ve keyfi harcamalar
 • Kervansaray Art Restoranı Yemekli Azerbaycan Gecesi 45 €
 • Özel Seyahat Sağlık ve Güvence Sigortası 15 € , 65 Yaş  üstü yolculardan 20 €  alınır..

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 15 Eylül • 25 Ekim

  Otel Bilgileri

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  15.09.2022499,00 569,00 499,00 0 - 2 Yaş 150,00
  3 - 12 Yaş 399,00
  0 - 2 Yaş 150,00
  3 - 12 Yaş 399,00
  Taksitler »
  25.10.2022499,00 569,00 499,00 0 - 2 Yaş 150,00
  3 - 12 Yaş 399,00
  0 - 2 Yaş 150,00
  3 - 12 Yaş 399,00
  Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  Yorumlar


  AZERBAYCAN-BAKÜ TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »