• GÜNEY FRANSA & İSPANYA & ANDORRA TURU
 • GÜNEY FRANSA & İSPANYA & ANDORRA TURU
 • GÜNEY FRANSA & İSPANYA & ANDORRA TURU
 • GÜNEY FRANSA & İSPANYA & ANDORRA TURU
GÜNEY FRANSA & İSPANYA & ANDORRA TURU
 • 1.149,00 EUR
 • Konaklama Milano(1), Nice(1), Marsilya(1), Toulouse(1), Barselona(2)
 • Gezilecek Yerler Milano, Nice, Marsilya, Toulouse, Barselona
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

GÜNEY FRANSA & İSPANYA & ANDORRA TURU Hakkında Genel Bilgiler

SUNEXPRES  HAVAYOLLARI AKTARMASIZ UÇUŞ İMKANI !

Milano(1), Nice(1), Marsilya(1), Toulouse(1), Barselona(2)

Milano, Como Gölü, Monte Carlo, Menton Kasabası, Eze Köyü

Nice, Cannes, St Paul de Vence, Saint Tropez, Aix en Provence, Marsilya, Avignon, Montpeiller

Toulouse, Andorra, Girona, Barselona

Aix en Provence’dan Avignon Provence Manzaraları

Mükemmel Fiyat Avantajı ile Ekstra Tur Yok !!!

Andorra'da Vergisiz Alışveriş İmkanı !!!

6 Gece 7 Gün

Tur Programı

1. Gün: İZMİR - MİLANO

Sabah saat 08:45’de İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali Dış Hatlar Terminalinde buluşuyoruz. Check-in ve bagaj işlemlerimizin ardından saat 11:45’de SunExpress Hava Yollarına ait uçağımız ile uçuşumuzu gerçekleştirerek, yerel saat 12:50’de İtalya’nın gözde kentlerinden Milano’ya varıyoruz. Avrupa’nın moda başkentlerinden biri olan Milano, bunun yanı sıra mutfağı, operası, kiliseleri ile öne çıkıyor. İtalya’nın iş ve finans başkenti olsa da alışveriş, gece hayatı ve yeme içme deneyimi için de doğru adres olan Milano’da ünlü opera binası La Scala, Duomo Meydanı ve Katedrali, birçok ünlü markanın bulunduğu keyifle alışveriş yapabileceğiniz La Galeria, Porta Romano görülecektir. Ardından Como Turumuz için hareket ediyoruz. Hollywood ünlülerinden Avrupa zenginlerine, dünya jet sosyetesinin yazlık evlerine ev sahipliği yapan, lüks yaşamı ve doğal güzellikleri ile ünlü Como gölünü göreceğiz. Turumuzun ardından Milano otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

2. Gün: MİLANO - MONTE CARLO - MENTON KASABASI- EZE KÖYÜ- NİCE

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından lüks ve ihtişamın odak noktası Monte Carlo’ya geçiyoruz. Monaco’nun kalbi sayılan ünlü Monte Carlo Casinosu’nu gezebilir son model arabalar, dünyanın en lüks ve pahalı otellerinin yer aldığı bu meydanda dilerseniz bir kafe ya da restorana oturup vakit geçirebilirsiniz. Buradaki serbest zamanımızın ardından, İtalya’nın incisi diye adlandırılan  Menton Kasabası’nda kısa bir gezinti yapıyor sonrasında, Eze turumuz için hareket. Fransa’nın güney sahillerini tepeden görebileceğiniz bir konumda yer alıyor ve “kartal yuvası” olarak biliniyor. Dağın tepesinde bir Orta Çağ köyü olan Eze, daracık taş sokakları, keyifli kafeleri, hediyelik eşya dükkanları ve sevimli atmosferi ile herkes tarafından oldukça güzel anlatılıyor. Hatta bir zamanlar Fransız köyleri kendi aralarında güzellik yarışına girerlermiş ve o dönemde Eze de bu yarışmalarda seçilen en bakımlı, en güzel köyler arasında yerini almış. İlk durağımız Eze köyü girişinde bulunan Parfüm Müzesi oluyor. Ardından Nice hareket ediyor ve panoramik Nice şehir turu.  Turumuz esnasında göreceğimiz yerler arasında; Promenade des Anglais ,Nice sahilleri, Massena Meydanı ve meşhur Nice Pazarı yer alıyor. Ardından Nice’deki otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.

3. Gün: NİCE- CANNES ST PAUL DE VENCE KÖYÜ- SAİNT TROPEZ- AİX EN PROVENCE- MARSİLYA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Cannes ve St. Paul de Vence Köyü turuna çıkıyoruz. Fransız Rivierası diye bilinen ünlü sahilde dünya jet sosyetesinin gözde beldesi ve film festivali ile ünlü Cannes marinasına geliyor, olmazsa olmaz Film Festival Sarayı’nda bir fotoğraf molası veriyoruz. 1400’lerde kalma küçük bir kalenin içine konuşlanmış, Akdeniz’e tepeden bakan bir köy olan St Paul de Vence,  1850’lerden itibaren Miro, Picasso ve Marc Chagall gibi birçok sanatçıya ilham kaynağı olan köy, günümüzde de sanat galerileri ile meşhur ve Fransa’nın en çok turist ağırlayan noktalarından birisi. Sonrasında, 1950’lerde Brigitte Bardot’un ‘Ve Tanrı Kadını Yarattı’ filmi ile Avrupa’nın ilgisini üstüne çektikten sonra, sosyetenin göz bebeği olan Saint-Tropez'e hareket ediyoruz.Şehir turumuzun ardından Fransız ressam Paul Cezanne’nin tablolarında betimlediği Sainte Victoire Dağı’nın eteklerinde yer alan Aix en Provence’a hareket. Şehre varışın ardından Paul Cezanne’nin doğduğu, eski Provence Kontları’nın başkenti Aix en Provence’ın yürüyerek keşfi. Görülecek yerler arasında şehrin sembolü olan devasa çeşmesi ile Rotonde Meydanı, XVII. Ve XVIII. Yüzyılda inşa edilen görkemli binaları ve çeşmeleri ile yüz yıllık çınarların gölgesindeki Cours Mirabeau Caddesi; küçük meydanları, tarihi belediye binası, saat kulesi ve kiliseleri ile tarihi şehir merkezi bulunmaktadır. Buradaki gezimizin ardından Marsilya’ya hareket Buradaki panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasında; Antik Liman, Belediye Sarayı ve Saint Jean Kalesi sayılabilir. Tur sonrası Marsilya otelimize transfer ve dinlenmek üzere serbest saatler.

4. Gün: MARSİLYA- AVİGNON- TOULOUSE

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, barındırdığı tarihsel mirasla Avrupa’nın en önemli kültür şehirlerinden Avignon’a hareket ediyoruz. Rhône Nehri’nin kıyısında 70 sene Papalığın bizzat merkezi olmuş Papalık Sarayı, Rhone Nehri üzerinde bulunan Saint Benezet Kemeri (her ikiside dışardan ziyaret) ve Saint Pierre kilisesini takip eden yokuşu çıkınca havuzlu bahçeden sonra Saint Benezet kemer manzaralı Rhein Nehrinin muhteşem görüntüsü ile büyüleyici Avignon gezimizden sonraki durağımız  1181 yılında kurulan batı dünyasının ilk tıp üniversitesi olma özelliğini taşıyan Montpeiller. 19. yüzyıldan bu yana varlığını sürdüren ve işçilikleriyle göz kamaştıran Place de la Comedie meydanındaki Üç Güzeller Çeşmesi, 1755 tarihli ve oldukça şık Opera Binası, keyifli yürüyüş rotası Promenade du Peyrou, Paris’te bulunan Zafer Tak’ından esinlenip 1691 tarihinde bitirilen yapılar “Arc de Triomphe”gezdikten sonra,  Garonne nehri üzerine kurulu Toulouse’a hareket ediyoruz. ilk olarak UNESCO Miraslar Listesi’ne alınan Avrupa’nın en büyük Romanesk yapı Roma mimarisinin şaheseri olarak adlandırılan Aziz Sernin Bazilikası’nı geziyoruz. Toulouse’ın en eski yapılarından biri olan, Rönesans saray mimarisinin en seçkin örneklerinden olan Hotel d’Assezat, Toulouse şehrinin kalbi Capitole de Toulouse (Belediye Binası), Garonne nehir üzerinde bulunan aslan silüetini temsil eden Pont Neuf Köprüsü, ilgi çekici mimarisi ile Fransa’nın ulusal anıtların biri olan ve Toulouse Katedrali olarak da bilinen Azizi Etienne Katedrali, duvar resimleri ve süslemeleri ile eşsiz bir iç mimari örneğine sahip Jakoben Manastırı (Ensemble Conventuel des Jacobins) görüldükten sonra Toulouse gezimizi tamamlayarak otelimize yerleşme serbest zaman, konaklama otelimizde.

5. Gün: TOULOUSE- ANDORRA- GİRONA- BARSELONA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Andorra’ya hareket ediyoruz. İspanya - Fransa sınırında bulunan gümrüksüz alışveriş ülkesi ve doğal güzellikleri ile ünlü Avrupa’nın en küçük devletlerinden biri olan Andorra ziyaret edilecek ve gümrüksüz alışveriş imkânı ile şehir sokaklarında keyifli bir gün geçireceksiniz. Tur sonrası Girona’ya hareket Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin ve Game Off Thrones sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir. Catalan Musevi cemaatinin 600 yıldan fazla yaşadığı ünlü Girona şehri daracık sokakları ile bizi geçmişe Musevi cemaatinin yaşamından kesitler vererek götürecek ünlü Jewish meydanı El Call görülerek Figueres şehrinde sürrealist ressam Dali’nin eserlerinin sergilendiği Dali Müzesi gezilecek. Kuzeyin en güzel bu iki şehri sizi Catalan dünyasını ayrıcalıklarına götürecek.Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeliKatedral MeydanıMezuzalı evlerYahudi MahallesiRambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Barcelona’ya doğru hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.

6. Gün: BARSELONA

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, Barselona şehir turumuza başlıyoruz. İspanyanın en büyük 2.şehri ve Katalonya’nın başkenti olan Barselona’da görülecek yerler arasında La Sagrada Familia Kilisesi, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, La Ramblas Caddesi, İspanya ve Catalunya Meydanı, Endülüs Arenası, Olimpic Liman’ı bulunmaktadır. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme Barselona otelimizde.

7. Gün: BARSELONA- İZMİR

Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından havalimanına transfer. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından SunExpress havayolları  XQ895 sefer sayılı uçağı ile saat 10:50’de İzmir’e hareket. İzmir Havalimanı’na saat 15:00’da varış ve turumuzun sonu. Bir başka Escantur organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları ile İzmir-Milano/ Barselona-İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri
 • 4* Otellerde Milano(1)-Nice(1) -Marsilya(1),Toulouse(1),Barselona(2) olmak üzere 6 gece  konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı(6)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Panoramik şehir turları 
 • Şehir ve Havalimanı, Gümrük vergileri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 220 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat ve Sağlık Güvence Paketi 20 Euro (70 yaş üzeri 35 Euro) 
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES DIŞHATLAR TERMİNALİ SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (08:45)
Tur Hareket Tarihleri:
07 Ekim

Fiyatlar

Tur Fiyatları
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
07.10.2024Son 5 Kişi1.149,00 €1.429,00 €1.149,00 €0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 1.109,00 €
0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 1.109,00 €
Taksitler »
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!