NOEL PAZARLARI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI

 

Frankfurt-Würzburg-Rothenburg-Heidelberg

Strasbourg-Colmar-Eguisheim-Stuttgart

 

FRANKFURT(1)–STRASBOURG(1)- STUTTGART(1)

 

İZMİR’DEN İZMİR’E DİREKT UÇUŞ İMKANI !

 

EXTRA TUR YOK!

 

7-10 ARALIK / 3 GECE 4 GÜN

 

 

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 06.00’da Adnan Menderes Havalimanı’nı dış hatlar terminalinde buluşup, bilet işlemlerinden sonra Corendon Havayolları direk uçuşu ile saat 08.10’da hareket ediyoruz. Yerel saat ile 09.00’da Münih’e varış. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile turumuzdaki en etkileyici şehirlerden Rothenburga hareket ediyoruz. 30 yıl savaşlarında diğer şehirler etkilenirken bu şehir hiç etkilenmemiş, 13. ve 14. Yüzyıldan günümüze kadar gelmiş. Noel Köyü olarak bilinen bu köyün meydandaki Noel pazarından alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından meşhur romantik yol güzergahının en zevkli rotalarından biri olan Würzburg’a geçiyoruz. Würzburgda şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residensplatz, Marktplatz, Dom Katedrali, Main Nehri üzerindeki Eski Köprü, Marienkapella Kilisesi bizleri bekliyor. Akşam saatlerinde Almanya’nın finans başkenti Frankfurt yakınlarındaki otelimize yerleşiyoruz.


2. Gün:

Sabah kahvaltımızın ardından, Goethe’nin doğum yeri olan şehirde; Goethe’nin Evi, 850 yılında Domplatzda inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi görülecek yerler arasında. Daha sonra Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Heidelberg’e doğru yola çıkıyoruz. Heidelberg şehir turunda; Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve Sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg’te, Alman İmparatorlarının yuvası Heidelberg Sarayı ve Eski Köprü’yü görme şansımız oluyor. Tarihi eserlerin yanı sıra aynı zamanda 1.5 kilometre uzunluğu ile Almanya’nın en uzun alışveriş caddelerinden biri olma özelliğini de taşıyan meşhur merkez caddesi (Hauptstrasse)’de bu caddeye sıralanmış cafeler, restoranlar ve dükkanlardan alışveriş yapma imkanımız oluyor. Unesco tarafından dünya mirası listesinde bulunan Heidelberg kesinlikle unutamayacağınız şehirler listesinde yerini alacak nitelikte. Akşamüzeri bu güzel şehirden ayrılıp Ren Nehri’nin ötesine yani Fransa’ya geçip, Strazburg’a ulaşıyoruz. Konaklama Strasburg’da otelimizde.


3. Gün:

Sabah kahvaltısından sonra, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne ev sahipliği yapan şehirde şehir turumuzu yapıyoruz. Notre Dame Katedrali, Goethe Meydanı, Unesco miras listesindeki Gutenberg Heykeli, Grand Île, Ren Nehri’nin kolu olan İll Nehri’nde köprüler etrafında kurulu Petite France (Küçük Fransa) semtini görüyoruz. Avrupa’nın Noel Başkenti olarak anılan şehirde Noel Pazarında alış veriş için zaman alıyoruz. Öğle saatlerinde, Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinin içlerine doğru ilerliyoruz. “Fransa’nın en güzel köyü” ünvanını taşıyan ve yıllardır çiçeklendirmesi ile ödüller alan Eguisheim Köyü’ne varıyoruz. Evlerden sokaklara doğru uzanan rengârenk çiçeklerle bezeli köydeki gezimizin ardından Colmar’a geçiyoruz. Colmar’ın eski şehir kısmında yani Petite Venise (küçük Venedik)’te, ismini veren kanal boyunca otantik kasabanın tadını çıkarıyoruz. Akşamüzeri Stuttgart’a hareket. Konaklama Stuttgart’da otelimizde.


4. Gün:

Oteldeki kahvaltımızın ardından, öncelikle Mercedes’in merkezi olan şehirde Mercedes Benz Müzesi’ni de ziyaret etme imkanı buluyoruz. Daha sonra yapacağımız Stuttgart şehir turumuzda; Belediye Binası, Schillerplatz, Schlossplatz Meydanı, Altes Schloss-Neues Scloss göreceğimiz yerler arasında. Muhteşem Noel ışıkları ile süslü Rathaus Meydanı’nda alacağımız serbest zaman sonrası, Stuttgart Havalimanı’na hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, saat 18:10’da Corendon Havayolları direk uçuşu ile hareket ediyoruz. Saat 23:00’te İzmir’e ulaşıyoruz. Başka bir Escan Tur organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 •  İzmir-Münih / Stuttgart-İzmir Uçak biletleri
 •  Havaalanı Vergileri
 •  Havaalanı-Hotel-Havaalanı Transferleri
 •  3 gece Otel konaklaması
 •  Otellerde alınan kahvaltılar
 •  Tüm Şehir Turları ve Çevre gezileri
 •  Şehir Giriş Ücretleri
 •  Türkçe rehberlik hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Vize ücreti ve servis bedeli  (120 €)
 •  Yurtdışı çıkış harcı
 •  Öğle, akşam yemekleri
 •  Müze giriş ücretleri
 •  Yurtdışı Seyahat Sigortası (10€)

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI DIŞ HATLAR TERMİNALİ (06:00)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

1-Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini Lütfen beraberinizde bulundurunuz.

Yorumlar


NOEL PAZARLARI Hakkındaki Düşüncelerinizİptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »

Kişi/Gece

Konaklama

3 VE 4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA

Ulaşım

UÇAK İLE

Gezilecek Yerler

Frankfurt-Würzburg-Rothenburg-Heidelberg Strasbourg-Colmar-Eguisheim-Stuttgart

Kalkış

ADNAN MENDERES HAVALİMANI

Telefon

0 232 3646402