IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI

 • IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI
 • IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI
 • IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI
 • IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI
 • IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI
 • IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI

Kişi/Gece

549.00 EUR

Konaklama

3 VE 4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMA

Ulaşım

Sunexpress Havayolları

Gezilecek Yerler

Frankfurt-Würzburg-Rothenburg-Heidelberg Strasbourg-Colmar-Eguisheim-Stuttgart

Kalkış

Sabah saat 05.30’da Adnan Menderes Havalimanı’nı dış hatlar terminalinde buluşma

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI

 

Frankfurt-Würzburg-Rothenburg-Heidelberg

 Strasbourg-Colmar-Eguisheim-Stuttgart

 

İzmir’den İzmir'e Direkt Uçuş imkanı

 

Yeşil Pasaporta Vize Yok !

 

Ekstra Tur Yok !

 

07-10 Aralık / 3 Gece 4 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR-BASEL-COLMAR - EGUISHEIM - STRAZBURG

Sabah saat 05.30’da Adnan Menderes Havalimanı’nı dış hatlar terminalinde buluşup, bilet işlemlerinden sonra Corendon Havayolları direk uçuşu ile saat 11.40’da hareket ediyoruz. Yerel saat ile 13.40’te Basel’e varış. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüz ile Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinin içlerine doğru ilerliyoruz. Öncelikle Colmar’a geçiyoruz. Colmar’ın eski şehir kısmında yani Petite Venise (küçük Venedik)’te, ismini veren kanal boyunca otantik kasabanın tadını çıkarıyoruz. Daha sonra “Fransa’nın en güzel köyü” ünvanını taşıyan ve yıllardır çiçeklendirmesi ile ödüller alan Eguisheim Köyü’ne varıyoruz. Evlerden sokaklara doğru uzanan rengârenk çiçeklerle bezeli köydeki gezimizin ardından Konaklama Fransa kısmında Mulhouse’da otelimizde.

2. Gün:

STRAZBURG- HEIDELBERG- FRANKFURT    

Sabah kahvaltısından sonra, Avrupa Parlamentosu ve Avrupa Konseyi’ne ev sahipliği yapan şehirde şehir turumuzu yapıyoruz. Notre Dame Katedrali, Goethe Meydanı, Unesco miras listesindeki Gutenberg Heykeli, Grand Île, Ren Nehri’nin kolu olan İll Nehri’nde köprüler etrafında kurulu Petite France (Küçük Fransa) semtini görüyoruz. Daha sonra, Avrupa’nın Noel Başkenti olarak anılan şehirde Noel Pazarında alışveriş için zaman alıyoruz. Daha sonra Almanya'nın en romantik kenti (Wege der Romantik) diye de anılan, Heidelberg’e doğru yola çıkıyoruz. Heidelberg şehir turunda; Şehri ikiye bölen Neckar Nehri ve Sarayı ile birlikte tablo güzelliğine sahip olan, şehir nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg’te, Alman İmparatorlarının yuvası Heidelberg Sarayı ve Eski Köprü’yü görme şansımız oluyor. Tarihi eserlerin yanı sıra aynı zamanda 1.5 kilometre uzunluğu ile Almanya’nın en uzun alışveriş caddelerinden biri olma özelliğini de taşıyan meşhur merkez caddesi (Hauptstrasse)’de bu caddeye sıralanmış cafeler, restoranlar ve dükkanlardan alışveriş yapma imkanımız oluyor. Unesco tarafından dünya mirası listesinde bulunan Heidelberg kesinlikle unutamayacağınız şehirler listesinde yerini alacak nitelikte. Daha sonra Frankfurt’a hareket. Akşam saatlerinde Almanya’nın finans başkenti Frankfurt yakınlarındaki otelimize yerleşiyoruz.

3. Gün:

FRANKFURT- WURZBURG- ROTHENBURG - STUTGART

Sabah kahvaltımızın ardından, Goethe’nin doğum yeri olan şehirde; Goethe’nin Evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası Römer, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek ofis binası Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi görülecek yerler arasında. Daha sonra meşhur romantik yol güzergahının en zevkli rotalarından biri olan Würzburg’a geçiyoruz. Würzburg’da şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Görülecek yerler arasında; Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü Residensplatz, Marktplatz, Dom Katedrali, Main Nehri üzerindeki Eski Köprü, Marienkapella Kilisesi bizleri bekliyor. Öğle yemeği zamanını da bu şehirde aldıktan sonra turumuzdaki en etkileyici şehirlerden Rothenburg’a hareket ediyoruz. 30 yıl savaşlarında diğer şehirler etkilenirken bu şehir hiç etkilenmemiş, 13. ve 14. Yüzyıldan günümüze kadar gelmiş. Noel Köyü olarak bilinen bu köyün meydandaki Noel pazarından alışverişlerinizi yapabilirsiniz. Serbest zamanın ardından Stutgart’a hareket. Konaklama Stutgart’ta otelimizde. 

4. Gün:

STUTTGART- İZMİR  

Sabah kahvaltımızın ardından, öncelikle Mercedes’in merkezi olan şehirde Mercedes Benz Müzesi’ni de ziyaret etme imkanı buluyoruz. Sonrasındayapacağımız şehir turumuzda; Belediye Binası, Schillerplatz, Schlossplatz Meydanı, Altes Schloss-Neues Scloss göreceğimiz yerler arasında. Muhteşem Noel süsleri ile renkli Rathaus Meydanı’nda, Noel Pazarı’nda serbest zaman alıyoruz. Öğleden sonra Stuttgart Havalimanı’na hareket. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından, saat 18:25’da Corendon Havayolları direk uçuşu ile hareket ediyoruz. Saat 23:15’te İzmir’e ulaşıyoruz. Başka bir ESCANTUR organizasyonunda buluşmak ümit ve dileğiyle ayrılıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Basel / Stuttgart-İzmir Uçak biletleri
 •  Havaalanı Vergileri
 •  Havaalanı-Hotel-Havaalanı Transferleri
 •  3 gece Otel konaklaması
 •  Otellerde alınan kahvaltılar
 • Tüm Şehir Turları ve Çevre gezileri
 • Şehir Giriş Ücretleri
 •  Türkçe rehberlik hizmetleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 •  Vize ücreti ve servis bedeli (160 €)
 •  Yurtdışı çıkış harcı
 •  Talep edilmesi durumunda PCR testi
 •  Öğle, akşam yemekleri
 •  Seyahat Sağlık Güvence Paketi (15 €)
 •  Müze giriş ücretleri

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 07 Aralık

  Otel Bilgileri

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
  07.12.2022549,00 679,00 549,00 0 - 2 Yaş 149,00
  3 - 12 Yaş 479,00
  0 - 2 Yaş 149,00
  3 - 12 Yaş 479,00
  Taksitler »

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1-Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  2- Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  4- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  5- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  6- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  7- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  8-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  9- Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  10-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  11-Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  12-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini Lütfen beraberinizde bulundurunuz.

  Yorumlar


  IŞIL IŞIL NOEL PAZARLARI Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?
  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »