• BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU
 • BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU
BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU
 • Konaklama 1 Gece Samsun Palas Otel- 1 Gece Kayabaşı Yaylakent -1 gece Oris Green Otel-1 Gece Çaykarapark Otel -1 Gece Amasya Lalehan Butik Otel
 • Gezilecek Yerler Samsun - İlk Adım Anıtı - Ordu Boztepe - Trabzon Araklı- Çay Fabrikası Sümela Manastırı- Çamlıhemşin-Fırtına Deresi Vadisi - Tarihi Konaklar - Şenyuva- Taş Köprü-Zilkale - Palovit Şelalesi - Ayder Yaylası - Gelintülü Şelalesi Borçka - Karagöl - Hopa - Batum - Rize Çayeli -Uzungöl - Atatürk Köşkü - Amasya
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

BATUMLU KLASİK KARADENİZ TURU Hakkında Genel Bilgiler

 

BATUMLU KLASİK KARADENİZ

SAMSUN(1)-KAYABAŞI YAYLASI (1)-FIRTINA VADİSİ(1) -ÇAYKARA (1)-AMASYA (1)

2022 Sezon Boyunca Her Cumartesi Pazar Akşam Çıkışlı

 Meşhur HUSER YAYLASI (Bulutların Üzerinde Salıncak Keyfi) 

Ayder Yaylası,Zilkale, Palovit  Vadisi,Şelalesi ve Çat Vadisi,Kayabaşı Yaylası

Karadeniz bölgesinin seçkin otellerinde ve yaylalarında konaklama ayrıcalığı ile...

 Samsun - İlk Adım Anıtı Ordu Boztepe - Trabzon Araklı- Çay Fabrikası

Sümela Manastırı- Çamlıhemşin-Fırtına Deresi Vadisi - Tarihi Konaklar - Şenyuva

Taş Köprü- Zilkale - Palovit Şelalesi -  Ayder Yaylası - Gelintülü Şelalesi Borçka

Karagöl - Hopa - Batum -  Rize Çayeli -Uzungöl - Atatürk Köşkü - Amasya

Hayallerinizi süsleyen Karadeniz’in tüm güzelliklerini tek bir turda keşfedebileceğiniz bir program.

6 Gece-6 Gün

37.Tur:24-30 Eylül 

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 17:45 Mavişehir Mavibahçe önü, 17:55 Bostanlı İskele önü, 18:00 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 18:10 Girne Yunuslar Mavikule, 18:15 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 18:20 Girne MC Donald’s karşısı, 18:40 Üçyol Pizza pizza Önü, 18:50 Susuz dede durak, 19:00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önü, 19:30 Bornova E.Ü.H. önünden hareket ediyoruz. Turgutlu, Salihli, Kula, Uşak, Afyon üzerinden yolculuğumuza başlıyoruz.

Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra gezimize Tarihi Safranbolu Çarşısı ile başlıyoruz. Mimarisi ve zengin detayları ile 18. Yüzyıldan günümüze kadar ulaşmayı başarabilmiş Osmanlı evlerinin en güzel ve eşsiz örneklerini keşfetmek üzere daracık, tarih kokan sokaklarda yürüyüşümüze başlıyoruz. Cinci Hanı, Cinci Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Cami ve caminin bahçesindeki Güneş Saati’ni görüp rehberimizden detaylı bilgileri aldıktan sonra ardından rotamızı Kastamonu’ya çeviriyoruz. Öncelikli olarak Şerife Bacı Anıtı’nı ziyaret ediyoruz.  Henüz 21 yaşındayken donarak hayatını kaybetmiş olan Kahramanımız, cephaneler ıslanmasın diye kıyafetini cephanelerin üstüne örtmüş, bunun sonucunda kendisi soğuktan donarak şehit olmuştur. Sürgün Saat'i ve Kastamonu Kalesi’ni de panoramik fotoğrafladıktan sonra Kuzey şehri Sinop’a Hareket ediyoruz. Sinop’ta ilk durağımız Meşhur Sinop Mantıcısı oluyor ve buradaki lezzet molamız sonrasında, şarkılaşmış şiirlere konu olan, tarihi ve mimarisi ile her zaman hakkından bahsettiren Tarihi Sinop Cezaevi/Kalesi’ne hareket ediyoruz. Buradaki ziyaretimiz sonrasında Karadeniz’in eşsiz deniz manzaraları eşliğinde Bafra üzerinden Kızılırmak’ı da görerek Millî Mücadelemizin ilk adımının atıldığı ata diyarı Samsun’a hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 

Konaklama Hoteli: 4*Samsun Palas Otel 

2. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Fındık Diyarı Ordu ve Giresun üzerinden Trabzon/Akçaabat’a ulaşıyoruz. Burada alacağımız meşhur Akçaabat Köftesi molası sonrasında gezimize devam ediyoruz. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vasiyetinin 2. yarısını yazdığı ve tüm mal varlığını milletine armağan ettiği Köşke, Trabzon Soğuksu Mahallesindeki Atatürk Köşkü’ne, hareket ediyoruz. Çağının mimarisinin üzerinde inşa edilen köşkün özelliklerini rehberimizden dinleyerek, bu mekânda Ulu Önderimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz. Ziyaretimiz sonrasında Trabzon halkına Kazaz Türklerinden yadigâr kalan Kazaziye Gümüş Sanatını görmek için meşhur gümüş atölyesine gidiyoruz. Burada yapılacak olan sunum ve alışveriş molası sonrasında rezervasyonlu dolmuşlarımızla *(ekstra ücret) Düzköy yöresinin en güzel yaylası Kayabaşı Yaylası’na doğru hareket ediyoruz. Doğayla bütün olacağınız eşsiz güzellikteki Kayabaşı yaylası, 1800 m rakımda, etrafı ladin ağaçlarıyla çevrili eşsiz bir manzaraya sahiptir. Hava şartları uygun olduğunda rehberimiz eşliğinde yapacağımız doğa yürüyüşüyle yayla manzaralarını fotoğraflama imkânı buluyoruz ve Bungalov Evlerde konaklıyoruz. Akşam alacağımız yemekle beraber gerçekleşecek horon ve kolbastı gösterilerini izleyerek Karadeniz kültürünü yakından tanıma imkânı buluyoruz ve sizi de horona davet ediyoruz.  

Konaklama Oteli: Kayabaşı Yaylakent Tesisleri

3. Gün:

Yayla otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında dolmuşlarımızla eşsiz doğa manzaraları ve yayla evleri arasından vadilerden inerek otobüsümüzle buluşuyoruz. Sahil yoluna inererek Yomra üzerinden Sürmene’nin dünyaca ünlü değeri Sürmene Bıçağı’nı tanımak için yola koyuluyoruz.Yapılacak tanıtım ve sunum ardından vereceğimiz zaman sonrasında yöresel ve organik Karadeniz çayının üretildiği, Çay Fabrikası’na ulaşıyoruz. Kültürümüzün vazgeçilmez bir öğesi olan çayın soframıza gelene kadarki işlem safhalarını görüyoruz ve Mayıs kesimi leziz çaylardan almak için alışveriş yapma imkânı buluyoruz. Buradaki ziyaretimiz Fırtına Deresi yönünden devam ediyor. Unesco dünya mirasları içerisinde bulunan dere, doğal harikaları da bünyesinde barındırmakta. Fırtına Vadisi’nde öğle yemeği molasına gidiyoruz. Yöresel lezzetlerden oluşan menümüzü aldıktan sonra Huser Yaylası veya (coğrafi şartlara bağlı olarak Pokut Yaylası) gezimiz başlıyor. Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerde yerlerimizi alıyoruz ve muhteşem bir tura başlıyoruz. Doğal güzelliği ile çok yankı getiren önemli yaylalardan olan Huser yaylasına doğru minibüslerimizle yola koyuluyoruz. Derin vadiler, şelaleler ve akarsular eşliğinde yaylaya vardığımızda eşsiz bir manzara bizleri bekliyor olacak. Bulutların üzerinde olacağımız yaylada, bulut denizi diye adlandırılan tepenin üzerine çıkarak dileyen misafirlerimiz salıncağa binebilir yahut unutulmaz manzarada kahvelerini içebilirler. Sonrasında Karadeniz’in en bilinen yaylalarından Ayder Yaylası’na ulaşıyoruz. Kalegon Vadisi, Gelintülü Şelalesi, Şenlik Düzü, Yayla Konakları, Yöresel Alışveriş Dükkanları gibi yerleri geziyoruz. Ladin, kestane, gürgen, şimşir, kızılağaç gibi pek çok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan derenin 2 ana kolundan biri olan Çat Vadisi’ne doğru rezervasyonlu dolmuşlarımızla *(ekstra) hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde tarihe meydan okuyan yapısıyla Şenyuva (Çinçiva) Köprüsü, asırlardır nesillere hane olmuş Tarihi Karadeniz Konakları eşsiz manzarasıyla Zilkale’yi görüp, Karadeniz’in en güzel şelalelerinden Palovit Şelalesi’ne hareket ediyoruz. Eşsiz manzarasıyla doğaya hayran bırakan şelalemizi gördükten sonra Çamlıhemşin üzerinden Fırtına Deresi yönünden devam ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Hoteli: Oris Green Otel-Nehirim Otel

4. Gün:

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında  yola çıkarak Gürcistan’ın Adjara Özerk Bölgesi başkenti Batum’a hareket ediyoruz *(ekstra) ve gerekli sınır işlemlerimizi yapıyoruz. Hz. İsa`nın on iki havarisinden biri olan St. Mathias`ın mezarının da bulunduğu, Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar döneminde kullanılan Gonio-Apsaros Kalesi'ni panoramik olarak gördükten sonra, Batum şehir merkezine doğru devam ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Bayburt'tan doğup, Batum'dan denize dökülen Çoruh Nehri'ni ve üzerindeki eski Gonio Köprüsü'nü görerek, Batum şehir merkezine varıyoruz. Sırası ile tarihi Meryem Ana Katedrali, Piazza Meydanı, Piazza Saat Kulesini, Avrupa Meydanını, Medea Heykelini, Poseidon Anıtını, Tiyatro Binasını ve yeni yüzü ile modern bir şekilde inşaa edilen Batum Limanını ziyaret ediyoruz. Artvin’in Hopa ilçesi üzerinden Borçka’ya ulaşıyoruz. 1800'lü yıllarda bugünkü Klaskur yaylasının yakınında bulunan bir tepenin toprak kayması sonucu Klaskur deresinin önünü kapatması ile oluşmuş bir göl olan Borçka Karagöl’e ulaşıyoruz. Zengin orman örtüsü ve flora çeşitliliği ile fotoğraf severlerin ilgi odağı olan gölde vereceğimiz serbest zaman sonrasında Akşam yemeği ve Konaklama Otelimizde.

Konaklama Oteli: Çaykara Park Otel

5. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında rotamızı Çaykara üzerinden Uzungöl'e çeviriyoruz. Güzergahımız üzerinde Hapsiyaş Kiremitli Köprü'yü de panoramik olarak görerek Uzungöl'e ulaşıyoruz. 1876 yılından sonra bölgeye Müslüman nüfusun da yerleşmesiyle bölge Şerah adı ile anılmaya başlanmıştır. Cumhuriyet’in ilk dönemlerinden itibaren uzun bir dönem Of ilçesine bağlı kalmış olan Uzungöl eşsiz doğası, şelalesi ve vadi içerisine konuşlanmış yayla evleri ile görmeye değer bir güzellik sunuyor. Doğu Ladinleri, Kızılağaç, Gürgen ve Şimşir ağaçları ile örülü vadileriyle ünlü Uzungöl'ü gezerek, burada vereceğimiz serbest zaman sonrası rotamızı ülkemizin ve Karadeniz Bölgesinin en önemli tarihi ve turistik gezi alanlarından olan Sümela Manastırına çeviriyoruz. Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Benzersiz mimari yapısı ve ilginç tarihi ile dikkat çeken Sümela'yı, rehberimiz eşliğinde yapacağımız geziyle keşfettikten sonra yola koyularak Maçka vadisi içerisinden sahil yoluna çıkarak Giresun üzerinden devam ederek teleferik ile Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. Muhteşem Karadeniz manzarası eşliğinde keyifli bir zaman geçirerek ülkemizin ve dünyanın nadide değerlerinden fındık alışverişi de yapabilirsiniz. Otobüsümüzle buluşarak, Samsun üzerinden Şehzadeler Diyarı Amasya’ya doğru ilerliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama Oteli: Amasya Lalehan Butik Otel

6. Gün:

Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Amasya turumuza başlıyoruz.Osmanlı dönemi devlet idaresinin staj yeri olarak kullanılan bu şehir, bir vadi içerisinde süslenmiş bir anıt misali Yeşilırmak ile hembeden olmuştur. Bu tarihi bölgenin tüm izlerini bir koleksiyon şeklinde barındıran Amasya Müzesi şehirdeki ilk durak noktamız oluyor. Arkeoloji, Etnografya ve Mumyalar Müzeleri’ni tek çatı altında barındıran Amasya Müzesi’ni deneyimli rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimize devam ederken Amasya’ya en çok eser bırakmış olan padişah II. Beyazıt’ın yaptırmış olduğu Beyazıt Külliyesi’ni de geziyoruz ve Amasya’dan yolu geçmiş Osmanlı devlet büyükleri için hazırlanmış Şehzadeler Parkı’nı gezerek, Yalı Boyu Evleri’ni fotoğraflama imkânı buluyoruz. Kesme taştan zemine oturtulmuş ahşap bedenli tarihi Amasya Evleri, 19. Yy’dan bugüne Yeşilırmak boyunca yaşanmışlıkları ile bize tarihten kesit sunmaktadırlar. Amasya dediğimiz zaman akla gelen başka bir değerle topluluğu da Amasya Kaya Mezarlarıdır. Harşena Dağı’nın güney eteklerine, kalkerden kayalara oyularak yapılmış olan Kaya Mezarları, Amasya’yı İÖ.333’den İÖ.26’ya kadar başkent olarak kullanan Pontus Krallarına aittir. Fotoğraf molası sonrası Gezdiğimiz yerlerin tarihi güzelliğine şaşkınlığımız devam ederken, Amasya Kalesi’nin alt kısmına konuşlanmış eski bir Amasya Konağı olan Hazeranlar Konağı’nı ziyaret ediyoruz. Amasya Mutasarrıfı Ziya Paşa'nın defterdarı Hasan Talat Efendi tarafından yaptırılmış olan bu eşsiz Osmanlı Konağı, Hatuniye Mahallesi'nde Yeşilırmak’a komşu sur duvarları üzerine 1865 yılında inşa edilmiştir. Gezilerimiz sonrasında Ankara- Afyon- Uşak-Kula-Salihli-Turgutlu güzergahından İzmir’e ulaşıyoruz. Bir dahaki ESCAN Tur`da buluşmak üzere geride güzel hatıralar bırakarak vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • 5 Gece Otel Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5) Akşam Yemeği (5)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Yöresel Eğlenceler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze Ören Yeri, Milli Park Girişleri, Teleferik  ve Tüm Giriş Ücreti
 • Rafting ve Zipline Ücreti
 • Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu
 • Borçka-Karagöl Turu (İsteğe Bağlı)
 • Kayabaşı Yaylası ( Zorunlu )
 • Batum Turu 
 • Batum Yurtdışı çıkış harcı 150 tl 
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • 65 Yaş Üzeri Ek Sürprim Sigorta Ücreti

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (17:45)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (17:55)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (18:00)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (18:10)
 • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (18:15)
 • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (18:20)
 • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (18:40)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (18:50)
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (19:00)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (19:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!