EFES-ŞİRİNCE-MERYEM ANA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

EFES ŞİRİNCE MERYEMANA TURU

Tur Programı


Sabah 08:00’de Mavişehir Mavibahçe AVM önü, 08:05 Bostanlı İskelen önü, 08:10 Karşıyaka Escantur Acente önü, 08:15 Girne Yunuslar Mavikule, 08:20 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 08:25 Girne MC Donald’s karşısı 08:40 Bornova E.Ü.H. önü, 09:00 Üçyol Pizza pizza önü, 09:05 Hatay susuz dede, 09:10 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önünden misafirlerimizi aldıktan sonra hareket ediyoruz. Bülbül Dağı’nda bulunan Meryemana Evi’ne doğru yola çıkıyoruz. Kuran’ı Kerim’de 36 kez ismi anılan Meryemana’nın son yıllarını geçirdiği bu mekanda ziyaretimizi yapıp şifalı çeşmelerinden suyumuzu içtikten sonra buradan ayrılıyoruz. Yeryüzüne çıkartılan en güzel eserlerden biri olan Efes Harabeleri’ne gidiyoruz. Kentin iki giriş kapısı vardır üst kapıdan Magnesia Kapısı’ndan girerek Devlet Agora’sına geçiyoruz. Ortasında Mısır Tanrıçası İsis adına yapılmış tapınağın temellerini göreceğiz. Sonra sırasıyla Odeion,Varius Hamamları, Agustus Tapınağı, Domıtıon Yolu , Gaius Memnus Anıtı , Küretler Caddesi, Herakles Kapısı, Trajan Çeşmesi, Hadrian Tapınağı, Yamaç Evleri, Roma Hamamı , Celsus Kütüphanesi, Ticaret Agorası, Arcadiane  Caddesi, Tiyatro’yu Efes Antik Kenti’nde görüyoruz. Efes’ten ayrıldıktan sonra tarihi ve mimari dokusuyla görülmeye değer güzellikteki  Şirince’ye gidiyoruz.  Öğle yemeğimizi köylü hanımların ellerinden çıkan gözleme ve yerel yemeklerle alıp Şirince’nin sokakları ve kiliselerini geziyoruz.  Dar ve taşlı sokaklarında alışveriş ve keyif yaptıktan yola çıkıyor ve yol üstünde şirin Selçuk’ta kısa bir tur yapıp sonra dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı’ndan geriye kalanları yerinde görmek üzere hareket ediyoruz.   serbest zaman sonrasında  geri dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolda gerekli molaları verdikten sonra akşam saatlerinde İzmir’e dönüyoruz. Bir dahaki Escantur organizasyonunda buluşmak üzere siz misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Otobüs ile ulaşım

*Rehberlik Hizmeti

*Çevre gezileri*

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze ve Ören yeri girişleri

*Öğle yemeği

*Yemekte alınan içecekler

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM ÖNÜ (07:45)
  • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (08:00)
  • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (08:05)
  • GİRNE MC DONALD`s KARŞISI (08:05)
  • GİRNE MEVLANA CAMİİ OTOBÜS DURAĞI ÖNÜ (08:10)
  • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (08:10)
  • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (08:15)
  • SUSUZ DEDE OTOBÜS DURAĞI (08:40)
  • ÜÇYOL PİZZA PİZZA ÖNÜ (08:40)
  • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (08:50)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Araçta ve Tesislerde kaybolan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.

* Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunlu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb.) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir.

*Müze ve ören yeri girişleri için müze kart almanız, tüm 1 yıl boyunca bu karttan yararlanmanıza olanak sağlar (kategorilerine göre 40 TL ve 50 TL). İş Bankası Maximum kredi kartı olanlar, müze kart yerine bunu kullanabilirler.


İptal Şartları


Vize Bilgileri


Yorumlar


EFES-ŞİRİNCE-MERYEM ANA TURU Hakkındaki DüşüncelerinizKişi/Gece

Konaklama

ULAŞIM

Ulaşım

OTOBÜS

Gezilecek Yerler

EFES-MERYEMANA-ŞİRİNCE

Kalkış

Sabah 08:00’de Mavişehir Mavibahçe AVM önü, 08:05 Bostanlı İskelen önü, 08:10 Karşıyaka Escantur Acente önü, 08:15 Girne Yunuslar Mavikule, 08:20 Girne Mevlana Camii otobüs durağı önü, 08:25 Girne MC Donald’s karşısı 08:40 Bornova E.Ü.H. önü, 09:00 Üçyol Pizza pizza önü, 09:05 Hatay susuz dede, 09:10 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler önünden

Telefon

0 232 3646402