• UÇAKLI KLASİK İTALYA
 • UÇAKLI KLASİK İTALYA
 • UÇAKLI KLASİK İTALYA
 • UÇAKLI KLASİK İTALYA
 • UÇAKLI KLASİK İTALYA
UÇAKLI KLASİK İTALYA

UÇAKLI KLASİK İTALYA Hakkında Genel Bilgiler

KLASİK İTALYA

 

 

ROMA (2) - FLORANSA (2) - VENEDİK (1)

PEGASUS HAVAYOLLARI İLE ! 

1.Tur:11-16 Nisan, 2.Tur: 09-14 Mayıs, 3.Tur:24-29 Haziran,4.Tur:11-16 Temmuz,5.Tur: 08-13 Ağustos, 6.Tur:19-24 Eylül, 7.Tur: 10-15 Ekim, 8.Tur:07-12 Kasım

5 GECE 6 GÜN

 

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR-İSTANBUL - ROMA

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlarda siz değerli misafirlerimiz ile 07:45 te buluşuyoruz ve Pegasus Havayollarının PC115 08:50 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından Pegasus Havayollarının PC 535 Sefer sayılı 12:30 uçağı ile Roma’ya hareket ediyoruz ve 13:15 te Roma’ya varıyoruz. Havalimanı’nda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda, Vatikan ve San Pietro Katedrali, Collesium, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görüyoruz ve gezimizin ardından otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

2. Gün:

ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Outlet ve Göller Bölgesi turuna katılabilirler(40 Euro). Turumuzun ilk durağı olan Castel Gandolfo’da Papa’nın yazlık sarayı, Dünya’nın ilk posta kutusu ve muhteşem manzarasıyla Albano Gölü’nü göreceğiz. Bir sonraki durağımız olan Nemi Köyü’ne varışımızın ardından köy içerisinde keyifli bir yürüyüş yapacağız. Yürüyüşün ardından Nemi Köyü’nün ünlü dağ çilekli turtasını tatmak ve alışveriş için kısa bir serbest zaman. İtalya’nın en ünlü Outlet’i olan Castel Romano Outlet’e varışımızın ardından serbest zaman. Tur sonrası otelimize veya tercihen kent merkezine transfer. Konaklama otelimizde.

3. Gün:

ROMA - FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Orvieto turuna katılma imkanı(20 Euro).İtalya’nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto’da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo’sunun görülmesinin ardından FLORANSA'ya hareket ediyoruz. Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayını panoramik olarak görüyoruz.Rehberimizin vermiş olduğu bilgilerin ardından Montecatini`deki otelimize yerleşiyoruz.Konaklama otelimizde.

4. Gün:

FLORANSA

Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Toscana turuna katılabilirler(80 Euro ). Turumuzun ilk durağı olan Pisa’da İtalya’nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı görüldükten sonra San Gimignano’ya yola çıkıyoruz. Kendinizi Orta Çağ’da hissedecek olduğunuz San Gimignano’da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterne Meydanı’nı göreceğiz. Turumuz sonrası Siena’ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın bir şekilde görüldüğü Siena’da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo’su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

5. Gün:

FLORANSA - VENEDİK

Sabah kahvaltısının ardından Venedik`e hareket ediyoruz.Güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Bologna Turuna katılma imkanı(30 Euro).Bologna şehir turumuzda Bologna’nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore(Büyük Meydan), Meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi,Eski Borsa Binası, Avrupa’nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar), Bologna’nın simgeleri haline gelen Garisenda ve asinelli kuleleri görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası Venedik’e hareket. Tronchetto meydanına varışın ardından kısa vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı’na varış ve panoramik şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik’e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Venedik`in sembolü olan Gondol turuna katılabilirsiniz (25 Euro).Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama otelimizde.

6. Gün:

VENEDİK – BOLOGNA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Bologna’ya hareket ediyoruz. Bologna Havalimanına varışımızın ardından Pegasus Havayollarının PC 424 Sefer sayılı 14:25 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz ve 18:00 de İstanbul’a varışımızın ardından Pegasus Havayollarının PC122 Sefer sayılı 19:50 uçağı ile İzmir’e hareket ediyoruz 21:00 de İzmir’e varıyoruz ve Bir dahaki ESCANTUR organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

OTELLER:

 ROMA – 4* BARCELO ARAN PARK vb.

FLORANSA 4* HOTEL BIONDI vb.

VENEDIK 4* PARK HOTEL BOLOGNESE vb.

 

EKSTRA TURLAR:

1- Roma Outlet ve Göller Bölgesi Turu 40 Euro

2- Toscana Turu 80 Euro

3- Bologna Turu 30 Euro

4- Gondol turu 25 Euro

 

Not: Acentamızda Ekstra Tur paketinizi aldığınızda 175 Euro yerine  % 10  indirimli Fiyatı 155 Euro olarak ödeyebilirsiniz.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Pegasus Havayolları ile İzmir-İstanbul-Roma ve Bologna-İstanbul-İzmir Gidiş-Dönüş Uçak biletleri

*Hotelde 5 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (5)

*Programda belirtilen tüm turlar ve geziler

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Zorunlu Seyahat Sigortası

*Havalimanı ve Şehir vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğle ve Akşam yemekleri

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Zorunlu Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü Farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Daha Fazla

  Vize Bilgileri

  Birde Bu Turlara Bakın

  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!