• UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU
 • UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU
 • UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU
 • UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU
 • UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU
 • UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU
UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU
 • 799,00 EUR
 • Konaklama Viyana (1)- Budapeşte (2)- Prag( 2)
 • Gezilecek Yerler Viyana, Budapeşte, Gellert Tepesi, Visegrad Kalesi
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

UÇAKLI ORTA AVRUPA TURU Hakkında Genel Bilgiler

SUNEXPRES  HAVAYOLLARI AKTARMASIZ UÇUŞ İMKANI !

Viyana(1)- Budapeşte(2)- Prag(2)

İzmir çıkışlı uçaklı Orta Avrupa Turunda gezilecek yerler: Viyana, Budapeşte, Gellert  Tepesi, Visegrad Kalesi

Bratislava, Prag, Dresden

Karlovy Vary, Esztergom & Visegrad & Szentendre Turu Dahil 

Dresden Turu Dahil... Terezin Nazi Kampı Turu Dahil...

Mükemmel Fiyat Avantajı ile Ekstra Tur Yok !!!

 

Çek Cumhuriyeti- Avusturya- Macaristan- Slovakya- Almanya

 

Türkiye’nin en kapsamlı Orta Avrupa Turu ile tek seferde Macaristan, Avusturya, Slovakya, Çekya ülkelerini gezmeye hazır mısınız! 

5 Gece 6 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR- VİYANA

İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda Dış Hatlar Gidiş Terminali Sunexpress Havayolları kontuarında saat 09:30’da buluşma. Sunexpress Havayolları’nın XQ 980 sefer sayılı uçuşu ile 11:30’da Viyana’ya hareket, saat 13:00’da varış, varışa istinaden Müzik, mimarlık, resim ve heykelin kalbi olan, Dünya Savaşlarının zorlu günlerine zarafetinden bir şey kaybetmeyerek direnen ve Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko, Neo-Klasik ve Art Nouveau sanat akımlarının benzersiz bir sentezini sunan, uzun bulvarlarıyla adeta bir açık hava müzesi olan şehirde panoramik bir tur yapıyoruz. Turumuz sırasında Avusturya’nın dünyaya mal olan ressamı Gustav Klimt’in öğrencilik ve hocalık yaptığı Uygulamalı Sanatlar AkademisiKursalon Konser SalonuDevlet Opera Binası, Maria Theresia Meydanı, Sanat Tarihi Müzesi, Doğa tarihi Müzesi, Parlamento, Belediye Sarayı (Rathaus) ve Viyana Üniversitesine ait muhteşem yapılar ile Kraliçe Sisi'nin sarayı olarakta bilinen kışlık saray Hoffburg Sarayı ve bahçelerini görerek Graben bölgesinde rehberimizin detaylı anlatımlarını dinleyerek Viyana'nın mıuhteşem çarşısında ilerliyor veba sütununu fotoğraflıyor muazzam güzellikteki Aziz Stephan katedrali önünde görkemli yapı önünde serbest zaman alıyoruz. Dileyen misafirlerimiz Kertnerstrasse caddesinde akşam yemeklerini klasik müzik dinleyerek alabilir, veya Sisi'nin pastanesinde keyifli vakit geçirebilirler. Serbest zamanın ardından Viyana'daki otelimize yerleşiyoruz.

Konaklama; 4*Eventhotel Pyramide vb.

2. Gün:

BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Budapeşte’ye doğru hareket ediyoruz.  Yapacağımız keyifli bir yolculuğun ardından, 145 yıl Osmanlı hâkimiyetinde kalan, 1873 yılında Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile ortaya çıkan ülkenin başkenti Budapeşte’ye ulaşıyoruz. Önce, şehrin ve ülkenin dini tarihinde önemli yer tutan gelişmelere sahne olmuş, kentin ve Tuna Nehrinin doyumsuz manzaralarını izleyebileceğimiz, Gellert Tepesine çıkıyoruz. İlgili anlatımların ardından, serbest zaman verdikten sonra panoramik olarak yapacağımız şehir turumuza başlıyoruz. Şehrin ortasından geçen Tuna Nehri üzerindeki Tarihi Köprüleri, Opera Binasını, Kraliyet Sarayını, kentin sembol yapısı olan mimarlık şaheseri Parlamento Binasını, şehri süsleyen tarihi meydanları, bulvarları ve ülkenin tarihine yön vermiş önemli şahsiyetlerin heykellerini görerek, Kahramanlar Meydanına ulaşıyoruz. Macaristan’ın bininci yılı anısına 1896 yılında yapılan kutlamalar için hazırlanan bu tarihi meydanda, Milenyum Anıtı ve Macar kahramanlarına ait heykelleri, Erszebet Köprüsünü,  rehberimizin anlatımları eşliğinde gördükten sonra, otelimize gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek Limitsiz Şarap Eşliğinde, Yemekli Macar-Çigan Gecesi için otelimizden ayrılıyoruz. İki saat sürecek programın ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme Budapeşte’deki otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Macar Çigan Gecesi: 65 Euro

Bu turumuzda   Budapeşte’nin en otantik restaurantında geleneksel kıyafetler içerisinde Macar danslarını izleyip, Meşhur Macar Gipsy orkestrasının  müzikleri  eşliğinde dans ederken limitsiz  içecek  ve Macar Mutfağının başta  dünyaca ünlü  gulaş yemeği ve diğer tatları ile eğlenceli muhteşem bir gece geçireceksiniz, meşhur Tokaji şaraplarının tadımını yapıyoruz. Geceye giderken yolda gidişte ve dönüşte Budapeşte’nin muhteşem gece manzaralarını görme imkanına sahip olacaksınız.

Konaklama; 4*Danubius Hotel Hungaria vb.

3. Gün:

BUDAPEŞTE 

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Estergon & Visegrad & Szentendre turu için otelimizden hareket ediyoruz. Bu turda önce Estergon Katedralini, Osmanlı’dan kalan Kale’nin kalıntılarını geziyoruz. Ardından Visegrad’a doğru ilerliyor güzel manzaralar eşliğinde Visegrad Kalesini panoramik olarak görüyoruz. Daha sonra alışveriş için tuna nehri kenarında ünlüler köyü diye de adlandırılan Szentendre isimli küçük bir kasabaya gidiyoruz. El işi örtüler, kristal, porselen ürünler, hediyelik eşyalar, içkiler vb, pek çok şeyi bulabileceğiniz bu kasabada serbest zamanın ardından Budapeşte'ye geçiyor Buda Kalesine çıkıyoruz. Şehrin mimari harikalarından olan tarihi Matthias Kilisesini ve Balıkçılar Burcunu ziyaretimizi takiben, Zincirli köprünün hikayesini rehberimizden dinledikten sonra, kentin en ünlü ve canlı caddesi olan Vasi Caddesinde gezinti, alışveriş ve akşam yemeği için serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle, isteğe bağlı ve ekstra olarak düzenlenecek bir saatlik Tuna Nehri Tekne Turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzun sonunda, otelimize dönüyoruz. Geceleme Budapeşte’de otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Tuna Nehri Tekne Gezisi: 35 Euro

Bu turumuzda dünyanın en görkemli nehirlerinin başında gelen ve eşsiz gece ışıklandırılması ile Avrupa’nın  incisi olarak bilinen  Budapeşte’yi  ikiye bölen Tuna Nehri’nin her iki yakasındaki  muhteşem yapıların tarihsel dokusu hakkında, Türkçe anlatımları dinleyerek, teknemiz de içeceğimizi yudumluyoruz.  Buda ve Peşte yakalarını en güzel açılardan fotoğraflama imkanı bulacaksınız.

Konaklama; 4*Danubius Hotel Hungaria vb.

4. Gün:

PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Prag yolculuğumuz başlıyor. Yol üzerinde Slovakya Başkenti Bratislava’yı  ziyaret ediyoruz. Buradaki gezimizin ardından,  Prag’a hareket ediyoruz. "Altın Şehir""Masal Şehri""Şehirlerin Anası" ve "Avrupa'nın Kalbi" gibi isimlerle anılan Prag’a varışımız sonrası Şaheserler turumuza başlıyoruz. Hradcany Kale  Bölgesi, Loretta Kilisesi ,Cumhurbaşkanlığı Sarayı, yapımının 600 yıl sürdüğü neo-gotik Rönesans ve Barok özellikleri bünyesinde barınan ST.Vitüs  Katedrali, Simyacılar sokağı, Franz Kafka’nın Müze Evi, 13. yüzyılda Baş Mimar Peter Parler tarafından yaptırılan üzerinde 31 Aziz Heykelinin bulunduğu  Charles Köprüsü, Eski Şehir Meydanı, 15. yüzyılda inşa edilen üzerinde 12  Havari bulunan tarihi Astronomik Saat Kulesi ve TYN Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuz sonrası otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından ekstra düzenlenecek olan Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turuna katılabilirler. Prag’ın muhteşem gece manzarasını müzikli açık büfe yemek eşliğinde izliyoruz. Konaklama otelimizde.

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu : 50 Euro

Prag’ı tam ortadan ikiye bölen ve şehre hayat veren kanallarıyla meşhur Vltava Nehri üzerinde özel teknemizle açık büfe yemekli, canlı müzikli masal şehir Prag’ın gündüz ve gece görüntülerini, Panama ve Süveyş Kanallarına benzeyen kanal  geçişleriyle birlikte yaşayarak unutulmaz bir gece yaşayacaksınız. Tekne turu sonrasında şehri önemli cadde ve bulvarları gece görüntüleri ile bir kez daha  görülecektir.

Konaklama; 4*Holiday Inn Prague vb.

5. Gün:

PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Lapis Elmas,Granat Satış Mağazası & Karlovy Vary & Kültür & Alışveriş turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çek Cumhuriyeti'nin kaplıcalarıyla ünlü şehri Karlovy Vary yolculuğumuza rehberimizin keyifli anlatımlarıyla devam ediyoruz. Kentte sıcaklıkları 30-72 C arasında değişen 12 termal kaynak bulunmaktadır. Gezimiz esnasında yapılacak şehir turunda; Atatürk’ün 1918’de kaldığı oteli, Dovorak`ın, Mozart`ın  Göthe`nin, Beethoven`ın, Puşkin`in evlerini görecek, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edeceğiz. Ayrıca kristal, porselen, granat, kehribar  taşlarının ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarının satıldığı satış mağazalarında alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Tur bitiminde Prag merkeze transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz akşam rehberimiz tarafından düzenlenecek Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği yaklaşık 600 yıllık bir handa yer alan ortaçağ mekanımızda, ortaçağ dönemine ait kıyafetler giymiş müzisyenler, dansçılar ve aktörlerin muhteşem şovlarını izlerken aynı zamanda limitsiz yemek ve içecek servisi ile çek mutfağının tatlarını denemek ve çeklerin meşhur biralarından ve ev yapımı şaraplarından tatma fırsatı yakalayabilirler. Gecenin sonunda konaklama otelimizde

İSTEĞE BAĞLI Ekstra Ortaçağ eğlencesi ve yemeği : 75 Euro

Bu turumuzda  Avrupa’nın 14.yüzyıldan kalan en tarihi ve otantik restaurantlarından birinde dansçı esir kızlar masanızda size eşlik edebilir, dilenciler, sokak savaşçıları yanınızdan geçebilir, ortaçağ eğlencesi, müzik aletleri ve danslarıyla büyülenebilirsiniz. Sizlerde bu masalsı atmosferde kaybolabilirsiniz. Yemek ve görsel şovlara bayılacaksınız Bu geceyi özellikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

4*Holiday Inn Prague vb.

6. Gün:

PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından, Terezin Toplama Kampına gidiyoruz. Uzun süre hafızalardan silinmeyecek olan Nazi Toplama kampındaki gezimiz sonrasında Kuzeyin Floransa'sı Almanya Dresden şehrine uğruyoruz. Panoramik yapılacak Dresden şehir turu esnasında görülecek yerler arasında; Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Elbe nehri, Martin  Luther heykeli, Hoff Kilisesi, Semper Operası, Eski Şehir Meydanı bulunmaktadır. Şehir turu sonrasında  Prag havalimanına transferimizi gerçekleştirerek Sunexpress havayollarının XQ 825 tarifeli seferi ile 21.40’da İzmir’e hareket edecek uçağımızda yerlerimizi almak üzere Pasaport ve Gümrük işlemlerimizi tamamlıyoruz. Yerel saat ile 01.15’de İzmir’e varıyor, bir sonraki Escantur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

Ekstra tur Avantajları : 

 Avantajlı Maxi ekstra tur paketi:

 • Çigan Gecesi: (65 Euro)
 • Tuna Nehri Tekne Gezisi (35 Euro)
 • Vltava Nehrinde açık büfe yemekli tekne turu  (50 Euro)
 • Ortaçağ eğlencesi ve yemeği  (75 Euro)

TOPLAM 225 EURO YERİNE 200 EURO !!!

 

Salı, 2 Temmuz 2024 Pazar, 7 Temmuz 2024  
11.30 İZMİR ADB 21.40 PRAG PRG XQ 980
13.00 VİYANA VIE 01.15 İZMİR ADB XQ 825
     
Salı, 16 Temmuz 2024 Pazar, 21 Temmuz 2024  
11.30 İZMİR ADB 21.40 PRAG PRG XQ 980
13.00 VİYANA VIE 01.15 İZMİR ADB XQ 825

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları ile İzmir-Viyana/ Prag-İzmir gidiş-dönüş uçak biletleri
 • 4* Otellerde Viyana(1)-Budapeşte (2) - Prag (2) olmak üzere 5 gece  konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı(5)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Viyana  ve Budapeşte, Prag, Bratislava panoramik şehir turları 
 • Şehir ve Havalimanı, Gümrük vergileri
 • Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Tüm Öğle ve Akşam yemekleri
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 200 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Seyahat ve Sağlık Güvence Paketi 20 Euro (70 yaş üzeri 35 Euro) 
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • İsteğe Bağlı Tekne turları ve Eğlence Geceleri
 • Vltava Nehri Tekne Turu, Tuna Nehri Tekne Turu
 • Çigan Gecesi, Ortaçağ Gecesi

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES DIŞHATLAR TERMİNALİ SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (09:30)
Tur Hareket Tarihleri:
21 Haziran • 02, 16 Temmuz

Fiyatlar

Tur Fiyatları
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
21.06.2024Sorunuz799,00 €974,00 €799,00 €0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 749,00 €
0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 749,00 €
Taksitler »
02.07.2024Sorunuz889,00 €1.064,00 €889,00 €0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 839,00 €
0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 839,00 €
Taksitler »
16.07.2024Müsait899,00 €1.074,00 €899,00 €0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 849,00 €
0 - 2 Yaş 249,00 €
3 - 12 Yaş 849,00 €
Taksitler »
Daha Fazla

Vize Bilgileri

Birde Bu Turlara Bakın

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!