ORTA AVRUPA UÇAKLI

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

ORTA AVRUPA

BERLİN (1) & DRESDEN & TEREZİN & PRAG (2) & BUDAPEŞTE (1)

BRATİSLAVA & VİYANA (1)

4* OTELLERDE KONAKLAMA FARKI İLE

SunExpress Havayolları Tarifeli Seferi ile İZMİR Hareket

1.Tur: 24-29 Nisan, 2.Tur: 21-26 Mayıs, 3.Tur: 24-29 Temmuz, 4.Tur: 21-26 Ağustos, 5.Tur: 25-30 Eylül, 6.Tur: 16-21 Ekim, 7.Tur: 20-25 Kasım

 

5 Gece 6 GÜN

 

 

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR – BERLİN

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Sunexpress kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 08.30’da buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Sunexpress Havayollarının XQ 946 nolu uçağı ile 11.40’de Berlin’e hareket ediyor ve saat 13.50’ de Berlin’e Varışımıza istinaden Panoramik şehir turu için alanda ayrılıyoruz. Şehir turu esnasında görülecek yerler arasında; Kurfürstendamm, Reichstag, Tiergarten, Checkpoint Charlie, Bradenburg Kapısı, Postdamer Platz, Gemaldegalerie, Neue Nationalgalerie, Berlin Filarmoni Orkestrası, Kreuzberg, Schöneberg, Charlottenburg, Berlin Olimpiyat Stadyumu ve Doğu Berlin'de ise Unter den Linden, Alexanderplatz, Nikolaiviertel, Prenzlauer Berg bulunmaktadır. Geceleme Berlin otelimizde.


2. Gün:

BERLİN – DRESDEN – TEREZIN – PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Prag’a hareket ediyoruz. Extra (30 Euro)Yol üzerinde Kuzeyin Floransa'sı Dresden şehrine uğruyoruz. Dresden şehir turu esnasında görülecek yerler arasında; Fraunkirche’yi, Zwinger Sarayını, Elbe nehri, Martin Luther heykeli, Hoff Kilisesi, Semper Operası, Eski Şehir Meydanı bulunmaktadır. Şehir turu sonrasında Extra (40 Euro) Terezin Toplama Kampına gidiyoruz. Toplama kampındaki gezimiz sonrasında Prag’a hareket ediyoruz. Varışın ardından otele yerleşiyoruz. Geceleme Prag’taki otelimizde. Extra ( 45 Euro) Akşam Arzu eden misafirlerimiz ile yemekli Vltava Tekne turuna gidiyoruz. Vltava nehri üzerinde Açık büfe yemek ve Müzik eşliğinde Prag’ın gecesini fotoğraflama imkanı da bulabilirsiniz.


3. Gün:

PRAG

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Prag şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuz sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Prag Kalesi, St.Vitus Katedrali, Charles koprus, Eski şehir meydanı ve Astronomik Saat Kulesi görülecek yerler arasındadır. Serbest zaman sonrasında Otelimize hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde. Extra Yemekli Ortaçağ Gecesi (65 Euro) Ortaçağ’ı yaşamak isteyen misafirlerimiz ile yemek limitsiz içecek ve Dansçı kızlar eşliğinde Harika bir gece bizleri bekliyor.


4. Gün:

PRAG – BUDAPEŞTE

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından Budapeşte’ye hareket ediyoruz ve panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Şehri turumuzda ; Erszebet Köprüsü, Gellert Tepesi, Balıkçılar Kulesi, St. Mathias Katedrali, Zincirli köprü, Parlamento Binası, Kahramanlar Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde. Akşam Arzu eden misafirlerimiz ile Extra (50 Euro) Yemekli Cigan Gecesi’ne gidiyoruz. Macar müziği eşliğinde Limitsiz İçkili ve yemekli güzel bir gece bizleri bekliyor. Budapeşte’yi gece fotoğraflama imkanı da bulabilirsiniz.


5. Gün:

BUDAPEŞTE – (BRATISLAVA) – VIYANA

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından özel otobüsümüz ile Viyana’ya hareket ediyoruz. Extra (30 Euro) Slovakya ‘nın başkenti Bratislava’yı ziyaret ediyoruz. Tur sonrasında Viyana ‘ya hareket ediyoruz. Panoramik Viyana şehir turumuzda Görülecek yerler arasında; Opera, Üniversite, Parlemento Binası, Tiyatro, Prater, Holfburg ve Müzeler bölgesi bulunmaktadır. Turumuzu takiben otele transfer ve yerleşme. Geceleme otelimizde.


6. Gün:

VIYANA – İZMİR

Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Extra (50 Euro) Viyana Ormanları Turumuz esnasında panoramik olarak görülecek yerler arasında; Mayerling bölgesi, Baden Şehir turu ve Schönbrun Sarayın Bahçesi bulunmaktadır. Ardından verilecek serbest zaman bitiminde Viyana Havalimanı’na transfer. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası SunExpress Havayolları ’nın XQ981 nolu seferi ile saat 21.50’de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 01.10’da İzmir’e varışımızın ardından başka bir Escantur organizasyonunda siz değerli misafirlerimiz ile buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

OTELLER :

BERLİN : 4*LEONARDO HOTEL BERLİN CİTY SUD vb.

PRAG : 4* PANORAMA HOTEL PRAGUE vb.

BUDAPEŞTE : 4* MERCURE BUDA vb.

VİYANA : 4* AUSTRİA TREN BOSEİ vb.

 

EKSTRA TURLAR:

DRESDEN ŞEHİR TURU 30 EURO, TEREZİN KAMPI TURU 40 EURO,  BRATİSLAVA TURU 30 EURO, VİYANA ORMANLARI TURU 50 EURO

Not: Acentamızda Ekstra Tur paketinizi aldığınızda 150 Euro yerine  % 13 indirimli Fiyatı 130 Euro olarak ödeyebilirsiniz

 

EĞLENCE PAKETİ: 1-ORTAÇAĞ GECESİ: 65 EURO 2-VLTAVA YEMEKLİ TEKNE TURU 45 EURO 3- CİGAN GECESİ 50 EURO  

Not: Acentamızda Eğlence Tur paketinizi aldığınızda 160 Euro yerine  % 6 indirimli Fiyatı 150 Euro olarak ödeyebilirsiniz

 


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Sunexpress Hava yolları ile İzmir-Berlin/Viyana-İzmir ekonomik sınıf uçuş bileti.

*5 gece otel konaklama

*Otelde Alınan Sabah kahvaltıları (5)

* Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Havalimanı ve Şehir vergileri

*Zorunlu Seyahat Sağlık Sigortası

*Programda Belirtilen Turlar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle ve akşam yemekleri

*Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

*Tüm içecekler

*Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

*Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

*Zorunlu Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü Farkı (15 Euro)

*Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL

*Programda Belirtilen Tüm Ekstra Programlar

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1- Escan Tur; havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

  2- Uçuş saatlerimizi büromuzdan öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan Escan Tur sorumlu tutulamaz. Escan Tur, Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  3- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri havaalanlarında sesli anons edilmekte ve alanda ki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

  4- Tura katılım için Escan Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Escan Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

  5- Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı uçuşun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  6- Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  7- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  8- 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  9- Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  10-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  11- Sınır kapılarında, havaalanlarında ve gemi seferlerinde belirli dönemlerde oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  12-Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

  13-Acente zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

  14-Seyahat edeceğiniz ülkelerdeki para birimi aşağıda belirtilmiştir. Lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  15-Otel Check in Saati 14:00 Otelden Check Out saati 12:00’dir.


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  Yorumlar


  ORTA AVRUPA UÇAKLI Hakkındaki Düşünceleriniz  Doğrulama Kodu:

  Kişi/Gece

  Konaklama

  5 GECE OTELLERDE KAHVALTI KONAKLAMA

  Ulaşım

  Sun Express Havayolları Tarifeli Seferi ile İZMİR Hareket

  Gezilecek Yerler

  BERLİN (1) & DRESDEN & TEREZİN & PRAG (2) & BUDAPEŞTE (1)

  Kalkış

  Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Sunexpress kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 08.30’da buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Sunexpress Havayollarının XQ 946 nolu uçağı ile 11.40’de Berlin’e hareket ediyor

  Telefon

  0 232 3646402