• BOZCAADA GÖKÇEADA ŞEHİTLİK TURU BAYRAM ÖZEL
 • BOZCAADA GÖKÇEADA ŞEHİTLİK TURU BAYRAM ÖZEL
 • BOZCAADA GÖKÇEADA ŞEHİTLİK TURU BAYRAM ÖZEL
 • BOZCAADA GÖKÇEADA ŞEHİTLİK TURU BAYRAM ÖZEL
 • BOZCAADA GÖKÇEADA ŞEHİTLİK TURU BAYRAM ÖZEL
BOZCAADA GÖKÇEADA ŞEHİTLİK TURU BAYRAM ÖZEL
 • Konaklama 2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 • Gezilecek Yerler Bozcaada Kalesi- Çanakkale Seyid Onbaşı Heykeli- Morto Koyu- Aynalı Çarşı
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

BOZCAADA GÖKÇEADA ŞEHİTLİK TURU BAYRAM ÖZEL Hakkında Genel Bilgiler

Bozcaada Kalesi- Alaybey Camii- Ayazma Plajı- Tepeköy- Kaleköy

 Çanakkale Seyid Onbaşı Heykeli-  Morto Koyu- Aynalı Çarşı- Truva Atı

Bölgenin Seçkin Hotellerinde Konaklama Ayrıcalığı ile... 

2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Sabah saat 05.00 Üçkuyular Meydan Pamukkale yazıhaneler Önü, 05.10 Susuz Dede Durağı, 05.20 Üçyol Kamil Koç Yazıhanesi önü, 05.30 Alsancak Lozan Fuar kapısı önü, 05.40 Bornova E.Ü.H Önü, 05.50 Karşıyaka ESCANTUR önü, 05.55 Girne Yunuslar Mavikule önü, 06.00 Bostanlı İskele önü, 06.05 Mavişehir Mavibahçe Karşısından misafirlerimizi aldıktan sonra yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Ezine üzerinden “Eyvah Eyvah” filminin çekildiği şirin yerlerden birisi olan Geyikli İskelesi‘ne ulaşıyoruz ve Bozcaada’ya ulaşmak için feribot İskelesine giriş yapıyoruz. Takribi 45 dakikalık bir feribot yolculuğumuz sonrasında Bozcaada’ya ulaşıyoruz. Çanakkale Savaşları sırasında İngilizler adına savaşan A.N.Z.A.C Kolordusunun üssü olarak kullanılmış olan, Antik dönemde Tenedos Adıyla anılan, Üzüm Bağları ile ünlü Bozcaada’yı gezmeye başlıyoruz. İlk Durağımız Cenevizliler, Venedikliler, Roma, Bizans ve Osmanlı dönemine kadar birçok yönetim altında kalan Bozcaada Kalesi olacak. Buradaki gezimiz ardından Bozcaada’nın ilk Camisi Alaybey Camii’ne gidiyoruz. Burada Osmanlı’ya katkıda bulunmuş 14 kişinin mezarının bulunduğu avluyu da görüyoruz. Cami ziyareti sonrası Osmanlı döneminde Bozcaada nüfusun %80 ini oluşturan Rumların mübadele sonrasında Batı Trakya’ya göç etmesi ardından terk edilen Bozcaada’nın Tarihi Rum Evlerinin oluşturduğu rengarenk sokaklarda rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüş  ile ada mimarisi ve kültürü hakkında bilgi sahibi olacağız. Bozcaada’nın kültürü haline gelmiş badem Kurabiyeleri’ni tatmak için adanın yöresel lezzetlerinin yapıldığı Çiçek Pastanesi’ne gidiyoruz. Damak çatlatan kurabiyesi ve badem kurabiyelerinden tatmayı unutmayın.Gezimize devam ederken,  bir Rum Ortodoks Kilisesi olan Meryemana Kilise’sini ve Çan Kulesini göreceğiz. Ada merkezini gezdikten sonra verilen serbest zamanla adanın lezzetleri olan Bozcaada Şarapları ve domates reçelini tadabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ada içi dolmuşları kullanarak Adanın en ünlü plajı olan Ayazma plajına gidebilir. Rehberimizin vereceği serbest zaman ve buluşma noktasında toplanarak feribota geçiyoruz ve Kısa bir feribot yolculuğu sonrası  Geyikli'de bizi bekleyen otobüsümüze geçiyoruz. Ezine üzerinden Çanakkale boğazını panaromik olarak görerek Çanakkale deki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.Yemek sonrasında dileyen misafirlerimiz Çanakkale Merkezde Saat Kulesi'ni Aynalı Çarşı'yı gezebilirler veya Çanakkale sahilde yürüyüşler yapabilirler.

Konaklama Oteli: Çanak Otel & Yurdakul Otel 

2. Gün:

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Çanakkale merkezden feribot kullanarak Gelibolu yarımadasında Eceabat ilçesine geçiyoruz ve oradan da Gökçeada`ya giden feribotların kalktığı Kabatepe limanına geçip yaklaşık olarak bir buçuk saat sürecek yolculuk için arabalı feribottaki yerimizi alıyoruz. Son yıllarda yavaş yavaş ziyaretçisi artmakta olan geçmişten günümüze konumu ile büyük öneme sahip ülkemizin en büyük adası Gökçeada`ya ulaşıyoruz. Kuzu limanda bizleri bekleyen minibüslere binip eski Rum köyleri turuna başlıyoruz (ekstra)1970`lerden itibaren güzel ada anlamına gelen Gökçeada ismi ile anılan adanın ne kadar güzel olduğunu sizler gemimiz adanın dış dünya ile bağlantısı olan Kuzu Limanına yanaşıp içlere doğru yol aldıkça fark edeceksiniz. Yıllar boyu Türk – Rum nüfusun iç içe yaşadığı ama zaman içerisinde Rum nüfusta yaşanan dalgalanmalar sonrası iyice azalan nüfuslarına rağmen adanın sahip olduğu eski köylerde hala geçmişe dair tüm esintileri hissedebileceksiniz. İlk ziyaret edecek olduğumuz yer en çok ziyaret edilen köy olan Zeytinli Köyde son yıllarda Yunanistan`dan köylerine geri dönen Rumların açtığı birçok kafe bulunuyor. Menülerinde mutlaka dibek kahvesi, sakızlı muhallebi, frappe oluyor. Köydeki kahve molamızdan sonra sıra da adanın en yüksekte kurulan köyü olan Tepe Köy var. Tepe Köy her sene 15 Ağustos`da gerçekleşen ünlü Meryem Ana Panayırı`na ev sahipliği yapan köy. Köyün şu an için en ünlü ismi uzun yıllar yaşadığı İstanbul`dan doğduğu köye dönen ve ürettiği ev şarapları ile Barba Yorgo. Bir sonraki durağımız öğle yemeği için serbest zaman verecek olduğumuz Ada MerkeziEfi Badem kurabiyelerini tatmayı kesinlikle unutmayın. Öğle yemeğinden sonra artık Ada`nın belki de en eğlenceli kısmında vakit geçireceğiz. Programımızı tamamladıktan sonra tekrar Kuzu limanına dönerek Çanakkale de konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Oteli: Çanak Otel & Yurdakul Otel

3. Gün:

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Çanakkale feribot iskelesinden hareket ediyoruz ve otobüsümüzle feribota binerek  yarım saatlik bir yolculuğun ardından, Gelibolu Yarımadası`na ulaşıyoruz. şehitlik gezimize başlıyoruz. İlk göreceğimiz yerler Kilitbahir Kalesi, Sarı Kule Rumeli Namazgah Tabyası ve Rumeli Hamidiye Tabyası panoramik olarak görüldükten sonra, Rumeli Mecidiye Tabyası`nda, kahraman gazimiz Havran`ın Manastır Köyü`nden  Seyid Onbaşı Heykelini görerek,18 Mart Deniz Savunma Muharebesi Zaferi`nin bütün detaylarını rehberimizden dinleyeceğiz. Buradaki gezimiz ve fotoğraf molamızın ardından otobüsümüz ile devam ederek yolumuz üzerinde yer alan Soğanlıdere Şehitliği'ni panaromik olarak görüp1969 şehidimizin yattığı Şahindere Sahra Hastanesi Şehitliği`ni ziyaret edeceğiz. Buradaki anlamlı ziyaretimiz sonrasında şehitlerimiz için yapılmış olan en büyük anıta gidiyoruz. Çanakkale Şehitler Abidesi (Abide-i Hürriyet) ziyaretimizde 60.000 askerimizin isimlerinin yazılı olduğu sembolik mezarlığı ve bu alanda yer alan tüm ziyaret noktalarını tamamladıktan sonra otobüsümüz ile buluşup güzergâhımıza devam ediyoruz. Yolumuz üzerinde Morto Koyu, Fransız Mezarlığı`nı görerek Sed-ül Bahir`e ulaşıyoruz. Burada rehberimizden, bir kıta komutanı olmasına karşın, 25 Nisan günü 63 askerle boğaz girişini, 2800 askere karşı koruyan Yahya Çavuş`un hikâyesini dinleyerek Şehitliği, Hellas Anıtı`nı ve kaleyi ziyaret edeceğiz. Alçıtepe`de alacağımız yemek sonrası ANZAC Koyu, Arıburnu Yarları, Sfenksler, Nort Beach, ardından panoramik olarak Anzac Mezarlığı, Mehmetçiğe Saygı Anıtı ve sonrasında  Çanakkale Savaşlarında cansiperhane şekilde düşman üzerine geri dönmeyi asla düşünmeden giden, neredeyse askerlerin tamamının şehit olduğu 57. Alay Şehitliği`ne  ulaşıyoruz. Burada Kesikdere Şehitliğini de gördükten sonra Kılıçbayırı ve Anafartalar  Ovası`nı panoramik olarak görüp, metrekaresine 6000 merminin düştüğü, tek bir tepede 21.000 insanın hayatını kaybettiği, mermilerin havada çarpışabildiği ve Çanakkale Savaşlarının dönüm noktası olup, Mustafa Kemal`in bize özgürlüğümüzü yeniden verdiği yere; Conkbayırı`na gidiyoruz. Burada Yeni Zelanda Anıtı, Mustafa Kemal`in Saatinin Parçalandığı Yer, Nazif Çakmak Anıtı, Mustafa Kemal`in Gözetleme Yeri gibi çok önemli yerleri de gördükten sonra Çanakkale Şehitlik gezimizi bitirip, feribotla Çanakkale'ye geçiyoruz.Vereceğimiz gerekli molalarımızın ardından İzmir`e ulaşıyoruz.Bir dahaki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Önemli Not:

Gökçeada Dereköy, Tepeköy, Zeytinli Köylerini otobüs ile gitmek mümkün olmadığından Köyleri görmek için dolmuş zorunludur. Misafirlerimiz turu zorunlu dolmuş ücretini bilerek satın alırlar.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • Otelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Kabatepe Gökçeada Feribot biletleri
 • Geyikli Bozcaada Feribot biletleri
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Gökçeada günübirlik gezi dolmuş ücreti (isteğe bağlı)
 • Seyahat Güvence Paketi Detaylı Bilgi ? 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (05:00)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (05:10)
 • ÜÇYOL KAMİL KOÇ YAZIHANESİ ÖNÜ (05:20)
 • ALSANCAK LOZAN FUAR KAPISI ÖNÜ (05:30)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (05:40)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (05:50)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (05:55)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (06:00)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (06:10)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!