• UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU
 • 10.999,00 TL
 • Konaklama ÇAYKARA(1)- BATUM(1)- ÇAMLIHEMŞİN (1)- FATSA(1)
 • Gezilecek Yerler Uzungöl- Batum- Rize- Çamlıhemşin- Fatsa- Ordu- Samsun
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU Hakkında Genel Bilgiler

ÇAYKARA(1)- BATUM(1)- ÇAMLIHEMŞİN (1)- FATSA(1) 

Uzungöl- Borçka- Karagöl- Sarp- Batum

Hopa- Ardeşan- Fırtına VadisiÇamlıhemşin- Zilkale Palovit Şelalesi

Huser Yaylası- Uzungöl- Sümela Manastırı- Atatürk Köşkü

Giresun- Ordu- Boztepe- Bandırma Vapuru- Samsun

ÇAMLIHEMŞİN TOPLUCA YAYLASI KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

BATUM KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

MEŞHUR HUSER YAYLASINDA SALINCAK KEYFİ AYRICALIĞI İLE

POKUT YAYLASI AYRICALIĞI İLE

AYDER YAYLASI, UZUNGÖL YAYLASI  AYRICALIĞI İLE

SÜMELA MANASTIRI AYRICALIĞI İLE

İzmir'den Direkt Uçuş İmkanı;

AYDER VE ALTINDERE MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL!

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün: İZMİR- TRABZON- ÇAYKARA

İzmir Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar SunExpress kontuarı siz değerli misafirlerimizle saat 19.15 buluşuyoruz. Check-in işlemlerimizin sonrasında Sun Express Havayolları’nın XQ9270 sefer sayılı uçağı ile saat 20:40 Trabzon’a hareket ediyoruz ve 22:35’da Trabzon’a ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen aracımız ile Çaykara’da ki otelimize hareket ediyoruz. konaklama otelimizde.

Konaklama Hoteli: Çaykara Park Hotel

2. Gün: ÇAYKARA- UZUNGÖL- BORÇKA- KARAGÖL- HOPA- BATUM

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, rotamızı güzelliğiyle büyüleyen ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Uzungöl’e çeviriyoruz. Ladin, Şimşir ve Kızılağaçlarla örülü vadiler ve manzaralar eşliğinde göl kenarında vereceğimiz mola ile dileyen misafirlerimiz yürüyüş, alışveriş yapabilir yahut eşsiz fotoğraflar çekebilirler. Buradaki serbest zamanımızın ardından Borçka’ya hareket ediyoruz. (ekstra) Karadeniz’in en güzel dağ gezilerinden biri olan Karagöl turumuz başlıyor (ekstra). Gizemi ve güzelliği ile yeşilin bin bir çeşit tonunu görerek 1650 metre zirveye ulaşıyoruz. Burada Karadeniz bitki örtüsünün en güzel örneklerinden birini göreceğiz. Klaskur Deresi’nin önünü kapanmasıyla oluşmuş bir doğa harikası Karagöl’de göl kenarında çayımızı yudumlarken güzel manzaranın tadına doyamayacaksınız. Geçireceğimiz serbest zamanla dileyen konuklarımız göl etrafında manzaralar eşliğinde yürüyüş yapabilirler. Ardından minibüsteki yerlerimizi alıyoruz. Borçka'ya dönüşe geçiyoruz ve otobüsteki yerlerimizi alıyoruz. Keyifli Gezimiz sonrasında, Hopa’ya hareket ediyor öğle yemeğimizi aldıktan sonra, Artvin ilçeleri üzerinden Sarp Sınır Kapısı’na ulaşarak. Gürcistan’ın Adjara Özerk Bölgesi Başkenti Batum’a gerekli işlemler sonrası giriş yapıyoruz. Öncelikli olarak Havari Saint Mathias’ın da mezarının içerisinde bulunduğuna inanılan Gonio Kalesi’ni aracımızdan panoramik fotoğraflayarak Çoruh Nehri üzerindeki Gonio Köprüsü’nden geçerek şehre ulaşıyoruz. Yakın tarihlerde adından söz ettiren Batum ili gelişmeye ve değişmeye devam ederken kat ettiği yola şahitlik ediyoruz. Şehir gezimize Piazza Meydanı’ndan başlıyoruz. Venedik’te bulunan St. Sebastian meydanına benzerliği ile dikkat çeken meydan, mimarisiyle yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarmış. Buradaki gezimiz ardından Yunan mitolojisinde yer alan, Altın Postun hikâyesine konu edilmiş olan, Medea Heykeli’ni görüyoruz. Kamu kurum ve kuruluşların merkezi binalarını da görerek Tiyatro Meydanı’na ulaşıyoruz. Orjinalini İtalya’nın Bologna şehrinde görebileceğimiz Poseidon Çeşmesi’ni ve Tiyatro Binası’nı gördükten sonra Park Batumi’de vereceğimiz serbest zamanla dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Bambu Bahçesi’ni görebilir yahut Batum Plajı’nı fotoğraflayabilir. Batum’da akşam yemeği serbest şekilde olacaktır. Konaklamamız Batum’da otelimizde. Dileyen misafirlerimizle ekstra Gürcü gecesine katılacak yöresel ürünlerle bezenmiş eğlenceli bir gece geçireceğiz.

Konaklama Hoteli: 5* Euphoria Hotel

3. Gün: BATUM- ARDEŞEN- FIRTINA VADİSİ- ÇAMLIHEMŞİN- ŞENYUVA- AYDER YAYLASI- ŞENLİK DÜZÜ

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında, Sarp Sınır Kapısı’na ulaşıyoruz, pasaport işlemleri ile birlikte vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanarak çıkış işlemleri sırasında freeshop alışverişi yapabilirisiniz. Ardından otobüsümüzle buluşarak Ardeşen üzerinden eşsiz doğası ile Unesco Dünya Mirasları listesinde yer edinen Fırtına Vadisi/Deresi’ne giriş yapıyoruz. Fırtına Deresi’nde vereceğimiz yöresel öğle yemeği molası rafting, zipline gibi aktiviteler akabinde, Çamlıhemşin’de (ekstra) bizi bekleyen rezervasyonlu dolmuşlarımızda buluşarak Çat Vadisi’ne giriyoruz. Birçok dizi ve filmin de çekildiği vadi aynı zamanda eski Osmanlı İpek Yolu güzergahındadır. 1896 yılında inşa edilmiş Şenyuva (Çinçiva) Taş Kemer Köprü’de vereceğimiz fotoğraf molası sonrası, doyumsuz doğa manzaraları ve Karadeniz’in Tarihi Konakları’nın manzaraları eşliğinde bir kartal yuvası gibi vadi ortasında bulunan yüksek kayaya yerleşmiş (ekstra) Zilkale’ye ulaşıyoruz. Türkiye’nin en görkemli 13 kalesi arasında yer alan yapıyı fotoğrafladıktan sonra vadide yapacağımız yolculuk sonrasında Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. 15 metre yüksekten dökülerek eriyik kar sularını Meşe Deresi’ne ulaştıran şelale, bölgenin en meşhur doğal güzelliklerindendir. Saniyede döktüğü m3 su bakımından en fazla debiye sahip şelale olarak bölgede isim yapmış Palovit Şelale’sinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası dönüş yaparak otobüsümüzle buluşuyoruz. Sonrasında Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerde yerlerimizi alıyoruz ve muhteşem bir tura başlıyoruz. Doğal güzelliği ile çok yankı getiren önemli yaylalardan olan Huser Yaylası’na doğru minibüslerimizle yola koyuluyoruz. Derin vadiler, şelaleler ve akarsular eşliğinde yaylaya vardığımızda eşsiz bir manzara bizleri bekliyor olacak. Bulutların üzerinde olacağımız yaylada, bulut denizi diye adlandırılan tepenin üzerine çıkarak dileyen misafirlerimiz salıncağa binebilir yahut unutulmaz manzarada kahvelerini içebilirler. Geri dönüş yolunda harika manzaralar eşliğinde derin vadileri fotoğraflayarak Ayder Yaylası'na varıyoruz. Dünyaca ünlü yaylada, Kalegon Vadisi içerisinde bulunan Gelintülü Şelalesi'nin eşsiz güzelliğini fotoğrafladıktan sonra geleneksel yayla şenliklerinin yapıldığı ve horonların edildiği Şenlik Düzü'ne ulaşıyoruz. Burada vereceğimiz zamanla yayla manzarasında güzel hatıralar bırakıp fotoğraflar çekebilirsiniz. Sonrasında Çamlıhemşin'e dönerek otelimize hareket ediyoruz.

Konaklama Hoteli: Çamlıhemşin Topluca Yaylası Patika Hotel

4. Gün: SÜRMENE- SOĞUKSU- ATATÜRK KÖŞKÜ- AKÇAABAT- ORDU- BOZTEPE- FATSA

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından Rotamızı Karadeniz'in en önemli sanatlarından olan Sürmene Bıçak Sanatını görmek için Sürmene'ye çeviriyoruz. Burada yapılacak sunum ve anlatım sonrasında vereceğimiz zamanla dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Ardından ise Karadeniz'in başta gelen tarım ürünü çayın, soframıza gelene kadar geçirdiği süreçleri yerinde görmek için Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz.  Rotamızı ülkemizin ve Karadeniz Bölgesinin en önemli tarihi ve turistik gezi alanlarından olan SümelaManastırına çeviriyoruz. Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezi sonrasında Yol boyunca manzarasıyla muazzam tarihiyle büyüleyen Trabzon kentini seyrederek, Soğuksu semtine çıkıyoruz. Atatürk’ün, Trabzon ziyareti sırasında hayranlık duyduğu, daha sonra da kendisine hediye edilen Atatürk Köşkü’nü geziyoruz. Atamızı yâd ediyoruz. Ulu Önderimizin vasiyetinin ikinci yarısını yazmasıyla önem arz eden köşkün tarihçesini rehberimizden dinleyip, unutulmaz anılar biriktiriyoruz. (Atatürk Köşkü Restorasyonda olduğu için tur tarihinde kapalı olması durumunda dışarıdan fotoğraflama ve görme imkanı bulacağız.) Trabzon El Sanatları içerisinde yer alan ve Kazaz Türkler'inden bölgeye miras kalan Kazaziye Gümüş Örme Sanatı'nı tanıyıp yakından görmek için Kazazi Gümüş Atölyesi'ne uğruyoruz.. Burada yetkin kişilerden dinleyeceğimiz bilgiler doğrultusunda dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilirler. Fındık Diyarı Ordu’ya ulaşıyoruz. Birçok şaire ilham kaynağı olmuş eşsiz manzaralı Boztepe’ye teleferikle (ekstra) çıkıyoruz, muhteşem manzarayı fotoğraflıyoruz. Dileyen misafirlerimiz fındık alışverişi yapabilirler. Verilen serbest zaman sonrasında otobüsteki yerlerimizi alarak, Ilıca Köyü’ne ulaşıyoruz. Fatsa ilçesi Bolaman bucağına bağlı belde, burada bulunan Sarmaşık jeotermal kaplıca suyundan adını almaktadır. Halkın tamamına yakını fındık çiftçiliği ile geçindiği harika doğa içerisinde yer alan termal otelimizde konaklıyoruz.  

Konaklama Hoteli: Fatsa Termal & Spa Hotel

5. Gün: FATSA-SAMSUN-ATATÜRK HEYKELİ- BANDIRMA VAPURU

Sabah otelde alacağımız kahvaltı ardından Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizi kurtuluşa ulaştırmak için attığı ilk adıma şahit olan Samsun’a ulaşıyoruz. İlk durağımız 1931 yılında Samsunluların atamıza bir vefa borcu olarak Avusturya’lı heykeltıraş Henrich Krippel’e yaptırdığı Atatürk Heykeli olacak. Fotoğraf molası sonrası Kahraman Bandırma Vapuru’na ulaşıyoruz. Anlatım ve serbest zaman sonrası keyifli turumuzu sonlandırarak Samsun havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından SunExpress Havayolları XQ9359 sefer sayılı uçuşu ile saat 22:45'de İzmir’e hareket ediyoruz. Saat  00:30'da  İzmir’e varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle bir sonraki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

29.5.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
2.6.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
17.6.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
21.4.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
26.6.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
30.4.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
17.7.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
21.7.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
24.7.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
28.7.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
31.7.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
4.8.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
7.8.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
11.8.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
14.8.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
18.8.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
21.8.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
25.8.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
28.8.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
1.9.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
4.9.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
8.9.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30
       
11.9.2024 Çarşamba İZMİR-TRABZON XQ9270 20.40 / 22.35
15.9.2024 Pazar SAMSUN- İZMİR XQ9359 22.45 / 00.30

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Trabzon / Samsun İzmir Gidiş Dönüş Uçak biletleri
 • 4 Gece Otel Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (4) Akşam Yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı vergileri
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri 
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve içecekler
 • Batum akşam yemeği
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Rafting ve Zipline Ücreti
 • Boztepe Teleferik ücreti 
 • Sümela Manastırı Giriş ve Minibüs Ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı 150TL
 • İsteğe Bağlı: Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu, Borçka-Karagöl Turu, Huser Yaylası- Pokut Yaylası
 • Seyahat Güvence Paketi Detaylı Bilgi 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (09:20)
Tur Hareket Tarihleri:
29 Mayıs • 17, 26 Haziran • 17, 24, 31 Temmuz • 07, 14, 21, 28 Ağustos • 04, 11 Eylül

Fiyatlar

Tur Fiyatları
TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
29.05.2024Sorunuz11.999,00 TL
10.999,00 TL
16.399,00 TL
15.399,00 TL
11.999,00 TL
10.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 10.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 10.219,00 TL
Taksitler »
17.06.2024Müsait13.499,00 TL
12.499,00 TL
17.899,00 TL
16.899,00 TL
13.499,00 TL
12.499,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.719,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.719,00 TL
Taksitler »
26.06.2024Müsait12.999,00 TL
12.999,00 TL
17.399,00 TL
17.399,00 TL
12.999,00 TL
12.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.719,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.719,00 TL
Taksitler »
17.07.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
24.07.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
31.07.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
07.08.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
14.08.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
21.08.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
28.08.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
04.09.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
11.09.2024Müsait12.999,00 TL
11.999,00 TL
17.399,00 TL
16.399,00 TL
12.999,00 TL
11.999,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
0 - 2 Yaş 350,00 TL
3 - 12 Yaş 11.219,00 TL
Taksitler »
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!