• UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU 2
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU 2
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU 2
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU 2
 • UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU 2
UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU 2
 • Konaklama Tüm Kartlara Vade Farksız 3 Taksit İmkanı
 • Gezilecek Yerler Samsun- Ordu- Maçka- Uzungöl- Çamlıhemşin- Batum- Arhavi- Trabzon
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

UÇAKLI BATUMLU KARADENİZ TURU 2 Hakkında Genel Bilgiler

MAÇKA(1)- ÇAMLIHEMŞİN(1)- BATUM(1)- ARHAVİ(1)

Samsun- Atatürk Heykeli- Bandırma Vapuru- Ordu- Boztepe- Giresun- Maçka- Sümela Manastırı- Uzungöl

 Fırtına Vadisi- Çamlıhemşin- Zilkale Palovit Şelalesi- Huser Yaylası- Artvin- Sarp- Batum- Hopa

Borçka- Karagöl- Arhavi- Trabzon- Atatürk Köşkü- Sera Gölü

ÇAMLIHEMŞİN TOPLUCA YAYLASI KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

BATUM KONAKLAMA AYRICALIĞI İLE

KAMİLET VADİSİ, MENÇUNA ŞELALESİ AYRICALIĞI İLE

MEŞHUR HUSER YAYLASINDA SALINCAK KEYFİ AYRICALIĞI İLE

 POKUT YAYLASI AYRICALIĞI İLE  

AYDER YAYLASI, UZUNGÖL YAYLASI, LUSTRA KARESTER YAYLASI AYRICALIĞI İLE

SÜMELA MANASTIRI AYRICALIĞI İLE

İzmir'den Direkt Uçuş İmkanı;

AYDER VE ALTINDERE MİLLİ PARKI GİRİŞ ÜCRETLERİ DAHİL!

1.Tur:28 Haziran 02 Temmuz(Kurban Bayramı)

2.Tur:06-10 Eylül 3.Tur:13-17 Eylül

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İzmir Adnan Menderes Havaalanı İç Hatlar SunExpress kontuarı siz değerli misafirlerimizle saat 04:30'da buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından SunExpress Havayolları XQ9158 sefer sayılı saat 06:00'da Samsun’a hareket ediyoruz. 07.35 İndikten sonra kahvaltımızı uygun bir yerde alıp, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizi kurtuluşa ulaştırmak için attığı ilk adıma şahit olan Samsun’a ulaşıyoruz. İlk durağımız 1931 yılında Samsunluların atamıza bir vefa borcu olarak Avusturya’lı heykeltıraş Henrich Krippel’e yaptırdığı Atatürk Heykeli olacak. Fotoğraf molası sonrası Kahraman Bandırma Vapuru’na ulaşıyoruz. Buradaki anlamlı ziyaretimiz ve serbest zaman ardından fındık diyarı Ordu’ya ulaşıyoruz. Karadeniz’in en iyi panoramik manzaralarından birine sahip olan 508 m yükseklikteki Boztepe’ye keyifli bir teleferik yolculuğu ile çıkarak fotoğraflarımızı alarak otobüsümüze dönüyoruz ve Giresun Adası’nı panoramik olarak görerek Trabzon Maçka’ya hareket ediyoruz. Rotamızı ülkemizin ve Karadeniz Bölgesinin en önemli tarihi ve turistik gezi alanlarından olan SümelaManastırına çeviriyoruz. Trabzon’un Maçka İlçesi'nin Altındere vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında "Meryem Ana" adı ile anılır. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunan yapı, bu konumuyla manastırların şehir dışında, ormanlarda, mağara ve su kenarlarında kurulma geleneğini sürdürmüştür. Gezimiz sonrası otelimize hareket ediyoruz. akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama Hoteli: Zigana İvme Hotel 

2. Gün:

Sabah kahvaltısı ardından Karadeniz'in başta gelen tarım ürünü çayın, soframıza gelene kadar geçirdiği süreçleri yerinde görmek için Çay Fabrikası’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında güzelliğiyle büyüleyen ve her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapan Uzungöl’e çeviriyoruz. Ladin, Şimşir ve Kızılağaçlarla örülü vadiler ve manzaralar eşliğinde göl kenarında vereceğimiz molalarla dileyen misafirlerimiz yürüyüş, alışveriş yapabilir yahut eşsiz fotoğraflar çekebilirler.  (ekstra)bizleri bekleyen minibüslerle Karester ve Lustra Yaylaları'nın eşsiz güzelliğini görmek ve yayla yürüyüşü yapmak için yola koyuluyoruz. Buradaki serbest zamanımızın ardından Rize yönüne hareket ederek Ardeşen üzerinden eşsiz doğası ile Unesco Dünya Mirasları listesinde yer edinen Fırtına Vadisi/Deresi’ne giriş yapıyoruz. Çamlıhemşin’de (ekstra) bizi bekleyen rezervasyonlu dolmuşlarımızda buluşarak Çat Vadisi’ne giriş yapıyoruz. Birçok dizi ve filmin de çekildiği vadi aynı zamanda eski Osmanlı İpek Yolu güzergahındadır. 1896 yılında inşa edilmiş Şenyuva (Çinçiva) Taş Kemer Köprü’de vereceğimiz fotoğraf molası sonrası, doyumsuz doğa manzaraları ve Karadeniz’in Tarihi Konakları’nın manzaraları eşliğinde yolculuğumuza devam ederken, bir kartal yuvası gibi vadi ortasında bulunan yüksek kayaya yerleşmiş Zilkale’ye ulaşıyoruz. Türkiye’nin en görkemli 13 kalesi arasında yer alan yapıyı fotoğrafladıktan sonra vadide yapacağımız yolculuk sonrasında Palovit Şelalesi’ne ulaşıyoruz. 15 metre yüksekten dökülerek eriyik kar sularını Meşe Deresi’ne ulaştıran şelale, bölgenin en meşhur doğal güzelliklerindendir. Saniyede döktüğü m3 su bakımından en fazla debiye sahip şelale olarak bölgede isim yapmış Palovit Şelale’sinde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası dönüş yaparak otobüsümüzle buluşuyoruz. Fırtına Deresi’nde vereceğimiz yöresel öğle yemeği molası sonrasında Çamlıhemşin’de bizleri bekleyen minibüslerde yerlerimizi alıyoruz ve muhteşem bir tura başlıyoruz. Doğal güzelliği ile çok yankı getiren önemli yaylalardan olan Huser Yaylası’na doğru minibüslerimizle yola koyuluyoruz. Derin vadiler, şelaleler ve akarsular eşliğinde yaylaya vardığımızda eşsiz bir manzara bizleri bekliyor olacak. Bulutların üzerinde olacağımız yaylada, bulut denizi diye adlandırılan tepenin üzerine çıkarak dileyen misafirlerimiz salıncağa binebilir yahut unutulmaz manzarada kahvelerini içebilirler. Geri dönüş yolunda harika manzaralar eşliğinde derin vadileri fotoğraflayarak Ayder Yaylası'na varıyoruz. Dünyaca ünlü yaylada, Kalegon Vadisi içerisinde bulunan Gelintülü Şelalesi'nin eşsiz güzelliğini fotoğrafladıktan sonra geleneksel yayla şenliklerinin yapıldığı ve horonların edildiği Şenlik Düzü'ne ulaşıyoruz. Burda vereceğimiz zamanla yayla manzarasında güzel hatıralar bırakıp fotoğraflar çekebilirsiniz.  Sonrasında hareketle otelimize yerleşiyoruz.

 Konaklama Hoteli: Çamlıhemşin Topluca Yaylası Patika Hotel

3. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Fırtına deresi üzerindeki eğlenceli aktiviteleri (rafting, zipline) deneyimledikten sonra Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısı’na ulaşarak. Gürcistan’ın Adjara Özerk Bölgesi Başkenti Batum’a gerekli işlemler sonrası giriş yapıyoruz. Öncelikli olarak Havari Saint Mathias’ın da mezarının içerisinde bulunduğuna inanılan Gonio Kalesi’ni aracımızdan panoramik fotoğraflayarak Çoruh Nehri üzerindeki Gonio Köprüsü’nden geçerek şehre ulaşıyoruz. Yakın tarihlerde adından söz ettiren Batum ili gelişmeye ve değişmeye devam ederken kat ettiği yola şahitlik ediyoruz. Şehir gezimize Piazza Meydanı’ndan başlıyoruz. Venedik’te bulunan St. Sebastian meydanına benzerliği ile dikkat çeken meydan, mimarisiyle yabancı turistlerin ilgi odağı olmayı başarmış. Buradaki gezimiz ardından Yunan mitolojisinde yer alan, Altın Postun hikâyesine konu edilmiş olan, Medea Heykeli’ni görüyoruz. Kamu kurum ve kuruluşların merkezi binalarını da görerek Tiyatro Meydanı’na ulaşıyoruz. Orjinalini İtalya’nın Bologna şehrinde görebileceğimiz Poseidon Çeşmesi’ni ve Tiyatro Binası’nı gördükten sonra Park Batumi’de vereceğimiz serbest zamanla dileyen misafirlerimiz alışveriş yapabilir. Bambu Bahçesi’ni görebilir yahut Batum Plajı’nı fotoğraflayabilir. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında toplanıp Batum otelimize geçerek Akşam gideceğimiz (ekstra) Gürcü Gecesi için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Gürcülerin dediği gibi “Sadasa bedişeni ik migiguarspehi şeni”, “Allah’tan nasibin neredeyse ayağın oraya gider.” Gürcülerin meşhur yemek kültürünü ve içeceklerini tadıp, tanıyıp danslarını izleyerek geçireceğimiz keyifli gece sonrasında otelimize geçiyoruz. Konaklama Batum Otelimizde. 

 Konaklama Hoteli: 5* Euphoria Hotel

4. Gün:

Sabah Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında çıkış işlemleri sırasında freeshop alışverişi yapabilirisiniz. Ardından Artvin’in Borçka ilçesine ulaşarak rezervasyonlu dolmuşlarımızla doğa harikası Karagöl’e hareket ediyoruz. Dünyanın en güzel göllerinden bir tanesi olan Borçka Karagöl, Karadeniz’in saklı kalmış cennetlerinden sadece bir tanesi. Artvin’in Klaskur (Aralık) Köyü yakınlarında yer alan Borçka Karagöl, bir heyelan gölü şeklinde oluşuyor. Burada vereceğimiz zamanla fotoğraflar çekebilir, yürüyüş yapabilir yahut tertemiz orman havası eşliğinde kahvenizi manzarada içebilirsiniz. Sonrasında Arhavi üzerinden, Karadeniz’in derin ve zengin bitki örtüsüne sahip vadilerinden olan Kamilet Vadisi’ne ulaşıyoruz. Minibüslerimizle (ekstra) gerçekleştireceğimiz yolculukla, Osmanlı döneminde İpek Yolu güzergahının bölgedeki can damarını oluşturan ve taştan örülmüş Tarihi Çifte Köprü’leri görüp vereceğimiz fotoğraf molası ve rehberimizi anlatımı sonrasında Lazcada; Hissedar anlamına gelen mençu kelimesinden ismini almış olan Mençuna Şelalesi’ne ilerliyoruz. Patika dar yollardan yapacağımız yürüyüşle eşsiz bir doğa harikasını göreceğiz. Suyun debisi ve yarattığı doğal güzellik sizleri hayrete düşürecek.  Sonrasında Arhavi’ye dönerek otelimize yerleşiyoruz. 

Konaklama Hoteli: Arhavi Resort Hotel 

5. Gün:

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Arhavi’den ayrılarak Trabzon Sürmene’ye ulaşıyoruz. Öncesinde savaşlarda kullanılmak üzere imali edilen Sürmene Bıçakları keskinliği ve dayanıklılığı ile nam salmış ve dünyaca ünlenmiştir. Ustalarından bilgi almak için gideceğimiz imalathane ve satış noktası sonrasında vereceğimiz serbest zaman sonrasında sahil yoluna dönerek Soğuksu Mahallesinde bulunan beyazlar içerisindeki Atatürk Köşkü’ne ulaşıyoruz. 1890 yılında Rum armatör Konstantin Kabadiyannis tarafından inşa edilen köşk, Atamızın vasiyetinin 2. Yarısını burada yazması ile de büyük öneme sahiptir. Deneyimli rehberimizden alacağımız önemli bilgiler sonrasında köşkte vereceğimiz serbest zaman sonrası yörenin en önemli sanat değeri olan Kazaziye sanatını ustasından dinlemek için Kazaziye Gümüşçüsü’ne uğruyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrası hareketle Karadeniz’in köftesi ile meşhur Akçaabat ilçesinde öğle yemeği molası veriyoruz. Akabinde  Trabzon yöresinin en önemli heyelan set göllerinden biri olan Sera Gölü’ne hareketle kahvelerimizi yudumluyor ve eşsiz doğanın keyfini sürüyoruz. Sonrasında Maraş ve Uzun çarşılarda serbest zaman sonrasında Trabzon havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından SunExpress Havayolları XQ9271 sefer sayılı uçuşu ile saat 18:30'da İzmir’e hareket ediyoruz. Saat  20:35'de  İzmir’e varışımızın ardından siz değerli misafirlerimizle bir sonraki Escan Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

 

       
6.09.2023 Çarşamba İZMİR-SAMSUN XQ9158 06.00 / 07.35
10.09.2023 Pazar TRABZON- İZMİR XQ9271 18.30 / 20.35
       
13.09.2023 Çarşamba İZMİR-SAMSUN XQ9158 06.00 / 07.35
17.09.2023 Pazar TRABZON- İZMİR XQ9271 18.30 / 20.35

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Samsun/ Trabzon İzmir Gidiş Dönüş Uçak biletleri
 • 4 Gece Otel Konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (4) Akşam Yemeği (3)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Havalimanı vergileri
 • Ayder ve Altındere Milli Park Giriş ücretleri 
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri ve içecekler
 • Batum akşam yemeği
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Rafting ve Zipline Ücreti
 • Boztepe Teleferik ücreti 
 • Sümela Manastırı Giriş ve Minibüs Ücreti
 • Yurtdışı çıkış harcı 150TL
 • İsteğe Bağlı: Lustra Karester Turu, Zilkale ve Palovit Şelalesi Turu, Borçka-Karagöl Turu, Huser Yaylası- Pokut Yaylası, Mençuna Şelalesi
 • Seyahat Güvence Paketi Detaylı Bilgi 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (04:30)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

Birde Bu Turlara Bakın

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!