İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU

Kopenhag Tekne Turu-Tivoli Bahçeleri Turu-Danimarka Şatoları ve Rivierasi-Helsingör-Holmenkollen Tepesi & Kayakla Atlama Rampası Turu-Stocholm Kombine-Drotningholm Sarayı

STOCKHOLM (2) – OSLO (2) – GÖTEBURG (1) – KOPENHAG (1)

FİYORT TURU VE TÜM TURLAR DAHİL !

14-20 Temmuz / 6 Gece 7 Gün

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR-İSTANBUL–KOPENHAG   

Sabah saat 04:00’te siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes İç Hatlar terminalinde buluşuyoruz. Bilet işlemlerini takiben Pegasus Havayolları’nın tarifeli uçağı ile saat 05:50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Yapacağımız aktarmanın ardından 09:30’da hareket ediyoruz ve saat 11:55’te Kopenhag’a varıyoruz. Varışımızı takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle yapılacak olan panoramik şehir turumuzda Christianborg Kalesi, Black Diamond, Amelienborg Sarayı, Opera binası, Langelinie Rıhtımı ve Küçük Deniz Kızı Heykeli göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında ünlü Tivoli Bahçelerine hareket ediyoruz(Giriş ücreti ekstradır). Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Kopenhag’daki otelimizde.


2. Gün:

KOPENHAG–MALMÖ-GÖTEBURG

Sabah kahvaltısı sonrasında, Danimarka Şatoları ve Rivierası ve Helsingor turumuza başlıyoruz. Kopenhag şehrine yaklaşık 45 dakikalık mesafede bulunan Hillerod’a varıyoruz. Şehirde Danimarka rönesansının en güzel örneği olarak kabul edilen Frederiksborg Sarayı’nın etkileyici barok bahçelerini ve sarayın içerisini geziyoruz. Kuzeyin Versailles’i olarak görülen saray ziyaretimizin ardından yarım saatlik bir yolculuk sonrası Helsingor’a ulaşıyoruz. Burada Shakespear'in Hamlet adlı eserine konu olan Danimarka krallarının kurduğu Kronborg Kalesi’nde fotoğraf molası verdikten sonra, Göteburg’a hareket ediyoruz. Bir mühendislik harikası, dünyanın ikinci büyük köprüsü olan Oresund'dan (8500 mt) geçiyoruz. Malmö üzerinden yol alıp, akşam saatlerinde ulaşıp otelimize yerleşiyoruz. Konaklama Göteburg’da otelimizde.


3. Gün:

GÖTEBURG-OSLO

Sabah kahvaltısının ardından ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Şehir Tiyatro Binası, Opera Binası, Poseidon Heykeli, Alman ve Haga Kiliseleri ile Göteborg'un deniz feneri olarak kabul edilen Masthugget Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Oslo’ya hareket ediyoruz. Yapacağımız panoramik Oslo şehir turunda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Viking Gemileri Müzesi, Ulusal Tiyatro,  Karl Johans Caddesi, Vigeland Parkı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde Oslo şehrinin en güzel bölgesi olan ünlü Holmenkollen Tepesi’ne gidiyoruz. 2011 Dünya Kayakla atlama müsabakalarının yapıldığı tesisleri ve muhteşem Oslo manzarasını seyrettikten sonra  otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Oslo’daki otelimizde.


4. Gün:

OSLO – (Norway in Nutshell Fyord Turu)

Otelde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün sürecek Norway in Nutshell Fyord turumuza başlıyoruz. Muhteşem göl ve orman manzaraları eşliğinde saat 13:00 civarı Flam’a vardıktan sonra, özellikle geleneksel Norveç balıkçı  kazaklarını alabileceğimiz hediyelik eşya mağazasında serbest zamanımız oluyor. Flam sogne fyordunun kolu lup, özellikle Norveç’in en çok ziyaret edilen turistik bölgesidir. Buradan bineceğimiz feribot ile Norveç fiyortlarının manzaraları eşliğinde, muhteşem vadiler ve göller arasında turumuzu yapıyoruz. Daha sonra, Oslo’ya dönüş yolumuz esnasında ilk olarak dünyanın en uzun tüneli olan Laerdal’dan(25km) geçip, gene dünyanın en eski ahşap kiliselerinden olan çivi kullanılmadan yapılan Borgund kilisesini ziyaret ediyoruz. Akşam geç saatlerde otelimize dönüyoruz. Konaklama Oslo’daki otelimizde.


5. Gün:

OSLO – STOKHOLM

Sabah kahvaltısı sonrasında Stockholm’e hareket ediyoruz. Karlstad’da öğlen saatlerinde verilecek mola sonrasında Stockholm’e doğru yolumuza devam edeceğiz. Öğleden sonra varıyoruz ve otele yerleşiyoruz. Konaklama Stockholm’deki otelimizde. 


6. Gün:

STOCKHOLM

Sabah kahvaltısı ardından yapacağımız panoramik Stockholm şehir turunda; Gamla Stan Adası, Kraliyet Sarayı,Tiyatro Binası,Belediye Sarayı, Kunqsrad Parkı, Fjallgatan Tepesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Djurgarden Adasına geçip, bir zamanlar İsveç kraliyet ailesinin av mekanı olan, günümüzde ise bir çok müzeyi bünyesinde barındıran bu adada ilk durağımız dünyaca ünlü Vasa müzesi. 17.yy dank alma batık gemisi olarak tek örnek olan Vasa sonrası, açık hava müzesi olan Skansen’ ziyaret ediyoruz. 18. ve 19.yy’a ait İsveç’in birbirinden farklı bölgelerinden getirilen 150 adet evin bulunduğu bu müzede İsveç yaşantısını ve kültürünü izleme fırsatı bulacaksınız. Otelimize dönüyoruz. Konaklama Stockholm’deki otelimizde.  


7. Gün:

STOCKHOLM- İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Drottningholm Sarayı turuna çıkıyoruz. İsveç kraliyet ailesinin resmi ikametgahı olan sarayı gezdikten sonra (saray giriş ücreti yolcuya aittir).Sonrasında Kopenhag merkezde serbest gezi zamanımız oluyor.  Saat 05:00’de havalimanına transfer ve ardından Sunexpress Havayolları tarifeli seferi ile saat 00:10'de İzmir'e hareket ediyoruz. Varışımızın ardından bir başka Escantur organizasyonunda buluşmak dileğiyle ayrılıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-İstanbul-Kopenhag / Stockholm-İzmir Uçak Biletleri
 • Hotellerde 6 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (6)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Havaalanı Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle ve akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaşüstü farkı (15 Euro)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  *EscanTur, yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

   

  1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 0-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz.Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

  9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

  11-Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

  12-Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

  13-18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvafakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

  14-Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  15-Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

  16-Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

  17-Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimine göre lütfen beraberinizde bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

  18-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3 Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

   

   

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz.

  Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle pakettur hizmetinin verilememesidir.
  Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ.

  sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşterihizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

  Yorumlar


  İSKANDİNAVYA ve FİYORDLAR TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »

  Kişi/Gece

  Konaklama

  6 GECE KONAKLAMA

  Ulaşım

  UÇAK İLE

  Gezilecek Yerler

  STOCKHOLM – OSLO – GÖTEBURG – KOPENHAG

  Kalkış

  Sabah saat 04:00’te siz değerli misafirlerimizle Adnan Menderes İç Hatlar terminalinde buluşuyoruz

  Telefon

  0 232 3646402