• UÇAKLI BUTİK ARTVİN TURU
 • UÇAKLI BUTİK ARTVİN TURU
 • UÇAKLI BUTİK ARTVİN TURU
 • UÇAKLI BUTİK ARTVİN TURU
 • UÇAKLI BUTİK ARTVİN TURU
 • UÇAKLI BUTİK ARTVİN TURU
UÇAKLI BUTİK ARTVİN TURU
 • Konaklama 2 GECE OTELDE YARIM PANSİYON KONAKLAMA
 • Gezilecek Yerler Trabzon-Hopa-Borçka-Karçal Dağları-Macahel-Karagöl-Murgul-Deliklikaya Şelalesi-Artvin- Yusufeli-İşhan Manastırı-Çoruh Nehri-Barhal Çayı-Şavşat Karagöl-Deriner Barajı- Kafkasör Yaylası-Hatila Vadisi-Cam Teras
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

UÇAKLI BUTİK ARTVİN TURU Hakkında Genel Bilgiler

UÇAKLI BUTİK ARTVİN

Trabzon-Hopa-Borçka-Karçal Dağları-Macahel-Karagöl-Murgul-Deliklikaya Şelalesi-Artvin- Yusufeli-İşhan Manastırı-Çoruh Nehri-Barhal Çayı-Şavşat Karagöl-Deriner Barajı- Kafkasör Yaylası-Hatila Vadisi-Cam Teras

İzmir’den Direkt Uçuş İmkanı ile

2 GECE ARTVİN  KONAKLAMA FARKI İLE !

 

MURGUL VE DELİKLİKAYA ŞELALESİ FARKI İLE

HATİLA VADİSİ – KAFKASÖR YAYLASI FARKI İLE 

 

YUSUFELİ VE ŞAVŞAT KARAGÖL FARKI İLE

DERİNER BARAJI FARKI İLE

MACAHEL FARKI İLE

 

İzmir'de ilk...  Disvoize uygulaması ile Sosyal mesafeli Rehber anlatımı Sizlerle... 

6.Tur:25-27 Eylül

 

2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Trabzon-Hopa-Borçka-Karçal Dağları-Macahel-Karagöl-Murgul Deliklikaya Şelalesi-Artvin

 

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus kontuarı önünde saat 06.40’da buluşma ve Check in işlemlerimizin sonrasında Pegasus uçuşu ile saat 07:40’da Trabzon’a hareket ediyoruz. Varışımızla birlikte Trabzon’da bizleri  bekleyen minibüsümüz ile Artvin’e doğru ilerliyoruz.Yolda gerekli molaları vererek Artvin’in Karadeniz kıyısındaki şirin ilçesi Hopa’ya varıyoruz. Türkiye’nin şimdilik en uzun tüneli olan Hopa Tünelinden geçerek Borçka’ya ulaşıyoruz ve Karadeniz’in hırçın ama bir o kadar da bakir doğasını, Livane’yi ve çevresini  gezmeye  başlıyoruz. Doğu Karadeniz’in Gürcü sınırına en yakın noktasında bulunan Karçal Dağları’na tırmanarak, Yol boyunca Çoruh Nehri’nin kıyısında ilerlerken, Çoruh’un coşkun sularının sesiyle ve zaman zaman da bulutlara dokunacakmış hissiyle ürpererek nihayet Macahel Bölgesinde kendimizi buluyoruz. UNESCO tarafından Türkiye’de tek biyosfer alanı ilan edilen ve koruma altına alınan Macahel’de kendimizi Tropik bir ormanda hissedeceğiz. Macahel Bölgesi’nin en güzel köşelerinden biri olan Karagöl’e gitmek üzere yola koyuluyoruz.19. yüzyılda meydana gelen bir heyelan sonucu oluşan bu  göl bize kendimizi cennette gibi hissettirecek.  Gölde alacağımız serbest zamanda göl etrafında yürüyüş yapabilir, dilersek sandal kiralayıp kürek çekerek gölü turlayabiliriz. Göl kenarında Semaver keyfi yaparak  içeceğimiz çayın tadı damağımızda kalarak  Karagöl’den ayrılıyoruz ve akıl almaz bir biyolojik çeşitlilik  ve kültürel zenginlik taşıyan bölgede yolculuğumuza devam ederek tekrar  yola koyuluyoruz ve Murgula varıyoruz. Murgul’a yaklaşık 7 km uzaklıkta Başköy’de bulunan küçük ama çok ilginç bir şelale olan Deliklikaya Şelalesine gidiyoruz. Şelaleyi gördüğümüzde adının nereden geldiğini hemen anlıyoruz. Yedi metre yükseklikten adeta dans eder gibi  dört metre çapındaki doğal bir delikten aşağıya düşen şelale, Artvin’in saklı cennetlerinden biridir.Masal kitaplarından fırlamış gibi bir görüntü arz eden şelaleyi görenler hayran kalmaktadır. Akşam saatlerine doğru rehberimizle yaptığımız büyüleyici yeşil gezi sonrası Artvin’de bulunan otelimize dönmek üzere yola koyuluyoruz,  Artvin il merkezine varıyoruz. İl merkezinde alacağımız serbest zamanın ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.  (Grand Artvin Otel)

 

Sabah Kahvaltısı: Trabzon Merkez simit center da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Öğle Yemeği: Borçka Meroli restaurant serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Hoteli: Grand Artvin Hotel

2. Gün:

Yusufeli-İşhan Manastırı-Çoruh Nehri-Barhal Çayı-Şavşat Karagöl-Deriner Barajı

Sabah otelimizde alacağımız yöresel kahvaltıdan sonra turumuza kaldığımız yerden, Artvin’in güzelliklerini keşfetmeye  devam ediyoruz ilk olarak,baraj suları altında kalmadan mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri olan Yusufeli’ne gidiyoruz. Çoruh Nehri ve Barhal Çayı’nın birleştiği bir vadide yer alan Yusufeli yemyeşil doğası ile  olduğu kadar tarihi dokusu ile de  ilgi çekicidir. İlçenin ortasından geçen Çoruh nehri Dünya’da 127 km’lik rafting parkuru ile Türkiye’nin birinci, Dünya’nın ise ikinci büyük parkuru olup, Yusufeli’nden başlar, Artvin’e kadar uzanır. Her yıl Türkiye rafting şampiyonası Yusufeli’nde yapılır. Yusufeli’ne gelmişken İşhan Manastırı’nı görmeden olmaz. Bunun için İşhan Köyü’ne gidiyoruz. Cevizlikler, dutluklar, yemyeşil çayırlardan geçerek eski ahşap evlerin, güler yüzlü insanların olduğu bu köye ulaşıyoruz. Köyde İşhan Manastır’ı nefes kesici doğanın ortasında görülmeye değer bir şekilde adeta bizi bekliyor. Yusufeli’nden sonra bu kez yine Artvin’in şirin ilçelerinden biri olan ve “sakin şehir “ünvanlı Şavşat’a doğru yönümüzü çeviriyoruz. Önce Şavşat’ın 25 km kuzeyinde bulunan Karagöl’e gidiyoruz.”Saklı Cennet” olarak adlandırılan Şavşat Karagöl’ü, insan ruhunu dinlendirici bir özelliğe sahip ve fotoğraf tutkunları için “Doğal  stüdyo” denilebilir.Karagöl’den sonra  Şavşat ilçe merkezini de görüyoruz ardından Artvin’e dönüş yoluna geçiyoruz ve yol boyu Türkiye’nin gövde dolgu yüksekliği bakımından en yüksek,Dünya’nın da Çin ve Gürcistan’daki barajlardan sonra 3. Yüksek barajı olan  Deriner Barajı’nın  fotoğraflarını çekerek otelimize varıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Artvin’deki otelimizde.(Grand Artvin Otel)

 

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Şavşat Restaurant da serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Akşam Yemeği: Otel de set menü olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Konaklama Hoteli: Grand Artvin Hotel

3. Gün:

Artvin -Kafkasör Yayla’sı-Hatila Vadi’si-Cam Teras -Trabzon

Sabah otelde alacağımız yöresel kahvaltıdan sonra Kafkasör Yaylası’na çıkıyoruz. Artvin il nüfusunu Gürcüler, Kıpçak Türkler’i ve Lazlar oluştursa da bu yaylada en çok Gürcüler yaşadığı için ve bu nedenle Kafkas kültürü yoğunlukla hakim olduğundan Kafkasör Yaylası adı verilen yaylada alacağımız serbest zamanda doğanın tadını çıkarıyor, ormanda dilersek kısa bir yürüyüş yapıyoruz. Boğa güreşlerinin yapıldığı festival alanını ve Arena’yı da gördükten sonra yayladan ayrılıyoruz ve 1994 yılında milli park alanı ilan edilen ve birçok derenin oluşturduğu Hatila Vadisi’ne gidiyoruz. 490 metre rakımda ve Hatila Deresi’nden 220 metre yükseklikte bulunan, manzarası ile büyüleyen aynı zamanda da içimizi ürperten Türkiye’nin en yüksek Cam Terasından Hatila Vadisi’ni seyrediyoruz. Büyüleyici etkisinde kalarak Hatila Vadisi’nden ayrılıyoruz,  ve dönüş yoluna geçiyoruz. Yol boyunca gerekli molaları vererek, Trabzon Araklı’da da bulunan Yöresel Çay Fabrikasına varıyoruz. Çay tarlalarından binbir emekle toplanan ve işlenerek soframıza gelen eşsiz Türk çayının serüvenini gördükten sonra çay tadımı yaparak organik çay alışverişimizi yapıyoruz. Güzel anılarla turumuzun sonuna gelirken Trabzon havaalanına doğru hareket ederek işlemlerimizi tamamlıyoruz ve SunEkspress uçuşu ile saat 22:05’te İzmir’e hareket ediyoruz ve varışımızla birlikte bir sonraki Escan Tur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Otel de açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Trabzon merkezde serbest olarak alınacaktır. (Ekstra)

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir Trabzon-Trabzon  İzmir Uçak biletleri
 • 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı(2)akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası
 • Havalimanı vergileri
 • Milli Parklara giriş ücretleri

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Zipline Ücreti
 • Hatila Vadisi - Kafkasör Yaylası Turu 60 TL
 • Borçka Karagöl Turu 60 TL

 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Fiyatları
  Daha Fazla

  Vize Bilgileri

  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!