UÇAKLI KAPADOKYA TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

UÇAKLI KAPADOKYA TURU

Derinkuyu- Ihlara Vadisi-Ürgüp-Avanos-Güvercinlik Vadisi- Çanak Çömlek Atölyeleri

Dilek Kaya Hotel  Special Class Konaklama Farkı ile

 3.Tur:22-24 Ağustos 4.Tur:26-28 Eylül

2 GECE 3 GÜN

 

Tur Programı

1. Gün:

Siz Değerli Misafirlerimiz İle Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde sabah saat 04:45’de buluşuyor. 06:05 uçağı ile Kayseriye ulaşıyoruz. Bizi karşılayan aracımız ile turumuz başlıyor. Sabah kahvaltımızı uygun bir yerde aldıktan sonra, Kayseri şehir merkezini panoramik olarak görüyor, sonrasında  Hunat Hatun Külliyesini, Kurtuluş Savaşı sırasında Kuvay-i Milliye binası olarak kullanılan Saat Kulesinin gördükten sonra Pastırmacılar Çarşısı‘nda alışveriş molası veriyor ve Kayseri’den ayrılıyor rotamızı, Kapadokya’nın simgelerinden olan, Ürgüp yolu üzerindeki, iki büyük, bir küçük peribacasından oluşan 3 Güzeller’e hareket ediyoruz. Buradaki fotoğraf molamızı takiben, bölgenin meşhur şaraplarını üreten ünlü Turasan şarap fabrikasında şarap alışverişlerimizi yapıyor ve Asmalı Konak dizisine set olmuş Ürgüp’teki tarihi konağı gezdikten sonra,  Kapadokya’da bulunan otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 


2. Gün:

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından Kapadokya’daki peri bacası oluşumlarının mimarlarından, sönmüş bir volkan dağı olan Hasan Dağı manzarası eşliğinde Aksaray’daki Ihlara Vadisi’ne devam ediyoruz. Eski adı Peristremma olan ve ortasından Melendiz Deresi’nin aktığı bu güzel vadi, peri bacalarıyla beraber Kapadokya Bölgesi’nin en ilginç doğal oluşumlarından biridir. Turumuzun ilk durağı olan Ihlara’ya kısa bir yürüyüş yaparak, Doğu Roma İmparatorluğu Dönemi’nde münzevi bir yaşam sürmek isteyen Hristiyan keşişlerin vadiye inşaa ettikleri onlarca kiliseden en önemlileri olan Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri’ni geziyor, rehberimizin Kapadokya’nın Hristiyanlık tarihindeki önemi konusunda bilgilendiriliyor ve Melendiz Çayı’nın hayat verdiği yeşillikler arasında kısa bir kanyon yürüyüşü yaptıktan sonra yeniden aracımızla buluşarak Derinkuyu Yeraltı Şehrine devam ediyoruz. İsminden anlaşılacağı üzere, binlerce yıl öncesinde, yerin metrelerce altına inşa edilen, Kapadokya bölgesinin en gizemli ve ilginç noktalarından Derinkuyu Yeraltı Şehri’nde; birbirine daracık geçit ve tünellerle bağlanan erzak depolarını, kiliseleri, şarap imalathanelerini, su kuyularını görecek ve binlerce yıl öncesinin mimari dehası karşısında büyüleneceğiz. Gezimizin ilk etabını tamamladıktan sonra, bölgenin en güzel vadilerinden birisi olan Güvercinlik Vadisi’ne geçiyoruz ve rehberimizin anlatımı eşliğinde vadiyi en güzel seyir terasından fotoğraflıyoruz. Sonrasında vereceğimiz öğle yemeği molasının ardından; ışığın rengine göre renk değiştiren sultanit taşının işlendiği atölyeleri gezmek için bölgenin en büyük taş atölyesine gidiyoruz. Dileyen misafirlerimiz burada ki anlatımın burada alışveriş yapabilirler. Ardından yolumuzun üzerinde, Kapadokya’nın en yüksek noktası olan Uçhisar’ı görebileceğimiz kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra gezimizi tamamladıktan sonra otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde Bölgenin olmazsa olmazı Türk Gecesi eğlencesi (Ekstra) için rehberimiz gerekli bilgilendirmeyi sizlere yapacaktır.


3. Gün:

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Göreme Açık Hava Müzesine hareket ediyoruz. MS 4. Yüzyıldan 13. Yüzyıla kadar manastır hayatına ev sahipliği yapan ve UNESCO Dünya Miras Listesi’nde bulunan bu komplekste, ST. Basil Şapeli, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Azize Barbara Şapeli, Karanlık Kilise, Çarıklı Kilise gibi önemli yapıları rehberimiz anlatımı eşliğinde geziyoruz. Müze gezimizi tamamladıktan sonra Uçhisar Kalesini yakından fotoğraflayacağımız vadiye geçiş yaparak Kapadokya anılarımızı fotoğraf kareleriyle ölümsüzleştiriyor ve akabinde O Ağacın Altına giderek nefes kesen Kapadokya manzarası eşliğinde akşamüstü kahvelerimizi yudumluyor ve Kayseri’ye hareket ediyoruz. 22:50 uçağı ile İzmir’e ulaşıyoruz. Bir başka EscanTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • İzmir-Kayseri Pegasus havayolları ile
 • Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (2) akşam yemeği (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Havalimanı vergileri
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Türk Gecesi (75 TL)
 • Balon turu 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  1-Rehberimiz Programını  Tamamen Gerçekleştirmek Kaydı İle Programın Seyrinde Değişiklik Yapabilir

  2- Triple Odalarda Üçüncü Yatak Normal Yatak Konforunda Olmayabilir. Otel Duruma Göre Misafirlerimize Açılır-Kapanır Yatak ya da Çekyat Verebilir. LÜTFEN ÜÇÜNCÜ YATAK KARARINI SATIŞ ANINDA VERİNİZ.AKSİ TAKDİRDE OTELDE DEĞİŞİKLİK YAPILMAYACAKTIR.

  3-İki Yaşını Doldurmuş Her Bireyin Otobüste Koltuk Alması Zorunludur. Otobüslü Turlarda 00-1,99 Yaş Çocuklardan Ücret Alınmaz. Eğer Çocuklar İçin Otobüste Koltuk İstenirse 02-06 Yaş Çocuk Fiyatı Uygulanır. 0-7 Yaş Çocuklar Ek Hizmet Bedeli Ödemez.

  4- Koltuk Numaraları Rezervasyon Tarih Sırasına Göre Belirlenir. Turu Erken Satın Alan Misafirler Önde Oturmaya Hak Kazanırlar.

  5-Ekstra Turlar, Kişi Sayısına Bağlı Olarak Hareket Eder. Ekstra Bir Turun Gerçekleşmemesi Halinde Misafirin Tazminat Hakkı Doğmaz. Bu Durumda ESCANTUR’un Bir Sorumluluğu Yoktur. Ekstra Tur Fiyatları Değişebilir. Bu Durumda Misafirin Turu Satın Aldığı Tarih Değil, Turun Hareket Ettiği Tarih Dikkate Alınır. Tura Gidilen Dönemdeki Ekstra Tur Fiyatı Geçerli Olur. Misafir Bunu Kabul Ederek Turu Satın Almıştır.

  6-Tur Programında Belirtilen Saatler, Normal Hava ve Yol Koşullarına Göre Hesaplanmış Olup, Olası Gecikmelerde, ESCANTUR Sorumluluğu, Misafirin İse Tazminat Hakkı Yoktur.

  7-Tur Konaklama Bölgelerinde ve Otellerinde Yoğunluğa Göre Aynı Standartlarda Olmak Kaydı İle Değişiklik Yapılabilir.

  8-Tur Öncesi ya da Tur Esnasında Hava Muhalefeti Nedeniyle Yapılamayan Turlardan ESCANTUR’UN Sorumluluğu Yoktur.

  9 -Uçaklı Turlarda ESCANTUR Yoğunluğa Bağlı Olarak ve Programı Aksatmamak Kaydıyla; Havalimanı, Havayolu Şirketi ve Uçuş Saati Değiştirme Hakkını Saklı Tutar.

  10-Bu Turun Hareketi İçin Minimum Katılımcı Sayısı 30 Olarak Öngörülmüştür. Yeterli Sayıda Çoğunluk Olmadığında Turu 3  Gün Önceden Haber Vermek Kaydı İle İptal Hakkı ESCANTUR’’da Saklıdır. Turun İptali Durumunda ESCANTUR İptalini Bizzat Bildirmek Zorundadır. Yasal Süreç Olduğundan Tazminat Hakkı Yoktur. Ön Ödeme Tutarı Kayıt Tarihinde Rezervasyon Bedelinin Minimum % 30’dur. Turun Hareket Tarihinden 7 Gün Önce Kalan Tur Bedelinin Tamamlanması Gerekir.  En Son Sirkü Bir Önceki Sirküyü Geçersiz Kılar.

  1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI

  Satın aldığınız turu “zorunlu seyahat sigortası poliçesi” ile güven altına alıyoruz. Kapsamı:Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesidir.
  Sağlığınızı da gezi süresince Demirhayat AŞ.

  sigorta güvencesi ile ücretsiz olarak sigortalıyoruz. Sigorta Kapsamının detaylarını www.escantur.com.//müşteri hizmetleri adresinden öğrenebilirsiniz.

  *Balon ücreti 130 Euro ila 150 Euor arası değişiklik gösterebilir, önceden rezervasyon yapılması rica olunur.

  Yorumlar


  UÇAKLI KAPADOKYA TURU Hakkındaki Düşünceleriniz  İptal Şartları


  Vize Bilgileri


  GRUP REZERVASYON

  Sayıyı yazın »

  Kişi/Gece

  Konaklama

  2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

  Ulaşım

  UÇAKLA

  Gezilecek Yerler

  Derinkuyu- Ihlara Vadisi-Ürgüp-Avanos-Güvercinlik Vadisi- Çanak Çömlek Atölyeleri

  Kalkış

  Siz Değerli Misafirlerimiz İle Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminalinde sabah saat 04:45’de buluşuyor. 06:05 uçağı ile Kayseri’ye ulaşıyoruz.

  Telefon

  0 232 3646402