SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL

 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL
 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL
 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL
 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL
 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL
 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL
 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL
 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL
 • SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL

Kişi/Gece

149.00 EUR

Konaklama

2 Gece Kornilios Palace Kahvaltı Dahil Konaklama

Ulaşım

Otobüs İle

Gezilecek Yerler

Aya Dimitros Kilisesi, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender Heykeli, Taş Köprü, Su Kemerler

Kalkış

17.00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 17:10 Susuz Dede Durağı, 17:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 17:45 Bornova E.Ü.H. önü, 18:10 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 18:20 Girne Yunuslar Mavi Kule, 18:30 Bostanlı İskelesi önü, 18:40 Mavibahçe AVM Karşısından

Telefon

0232 364 64 02

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

 

SELANİK TURU 10 KASIMA ÖZEL

 

Aya Dimitros Kilisesi,  Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender Heykeli, Taş Köprü, Su Kemerleri

Gümülcine-İskeçe-Selanik-Kavala-Dedeağaç

 

ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'Ü ANIYORUZ

 

2 Gece Kornilios Palace Konaklama 

Yeşil Pasaporta Vize Yok !

08-11 Kasım / 3 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Akşam saat 17.00 Üçkuyular Meydan Pamukkale Yazıhaneler Önü, 17:10 Susuz Dede Durağı, 17:20 Üçyol Yazıhaneler İş Bankası, 17:45 Bornova E.Ü.H. önü, 18:10 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 18:20 Girne Yunuslar Mavi Kule, 18:30 Bostanlı İskelesi önü, 18:40 Mavibahçe AVM Karşısından misafirlerimizi aldıktan sonra Çanakkale–Keşan Yolunu takip ederek gece yarısından sonra İpsala’ya varıyoruz.Türk Sınır Kapısındaki pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra, Meriç Nehrini geçerek Yunanistan Kipi sınır kapısındaki işlemlerimizi yapıyoruz. Gümrük işlemlerimiz sonrasında Egnatia otobanını takip ederek devam ediyoruz ve sabah kahvaltımızı aldıktan sonra Gümülcine şehir gezimizi yapıyoruz. Gümülcine şehir Meydanı, Kılıç Heykeli ve tarihinin anlatımı, yeni ve eski cami, Kapalıçarşı, çekilmiş taze Türk kahvesi alışverişlerimiz sonrasında, İskeçe’ye hareket ediyoruz. Yeniden yapılandırılsa da kentin tarihi merkezindeki sevimli ahşap, taş binalar zamanla yorgun düşmüş. Avrupa Birliği fonlarıyla restore edilince, her sokakta dış cephesi dantel gibi işlenmiş binalar ortaya çıkmış. İskeçe bugünlerde, modern bir kent kimliğine sahip, zengin tarihi, doğası ve gelenekleriyle her yıl büyük miktarda yerli ve yabancı ziyaretçi kabul etmektedir. İskeçe turumuzdan sonra, Kavala’ya hareket ediyoruz. Kısa ve keyifli bir yolculuk sonrasında Kavala’ya ulaşıyoruz, Kavala şehrini geziyoruz. Mehmet Ali Paşanın İmarethanesi, Heykeli ve evinin anlatımı, resim çekim molası, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yaptırılan dört köşe caminin görülmesi, Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış Su Kemerlerinin görülmesinden sonra Selanik’e hareket ediyoruz. 2 Saatlik bir yolculuk sonrasında Selanik’e ulaşıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

Konaklama Hoteli: 4*Kornilios Palace

2. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından yapacağımız Selanik şehir gezimizde, önce Ulu Önder Atatürk’ün doğduğu evi ziyaret ediyoruz ve Atamızı anmak için Atatürk evinde ki törenlere katılıyoruz. Atatürk evi ziyaretimiz sonrasında, Yunanistan’ın en büyük Kilisesi olan Aya Dimitros Kilisesi, Selanik Camii, Bedesten, Beyaz Kule, Kordon, Büyük İskender heykeli, bazı Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz. Fuar alanı ve Döner Kule’yi görüyoruz. Selanik’in ünlü Thimiski Caddesinde alış veriş için verecek olduğumuz serbest zaman sonrasında Otelimize gidiyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile (ekstra) yemekli Yunan Tavernasına gidiyoruz. Geceleme otelimizde.

Konaklama Hoteli: 4*Kornilios Palace

3. Gün:

Otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Kavala’ya hareket ediyoruz.Meşhur Kavala Kurabiyelerinden almak için verilecek molanın ardından Dedeağaç'a hareket ediyoruz..Dedeağaç Deniz Feneri ve çarşı gezimiz sonrasında  öğle yameğimiz için Serbest zaman alıyoruz. Serbest zaman sonrasında Kipi sınır kapısına doğru Türkiye’ye giriş yapmak üzere devam ediyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra Yunan Free Shop’unda alışverişlerimizi yaparak Türkiye İpsala Sınır kapısındaki pasaport ve gümrük işlerinin ardından, İpsala –Keşan-Çanakkale üzerinden İzmir'e geriye dönüş yaparak turumuzu sonlandırıyoruz. Bir başka EscanTur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otobüs ile ulaşım
 • Hotelde 2 gece konaklama
 • Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (2)
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Escan Tur yol ikramları
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Seyahat  Sağlık Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • İlk gün yolda alacağımız Sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle ve Akşam yemekleri
 • Tüm içecekler
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Vize Ücreti 140 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)
 • Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (150 TL)
 • Seyahat Sağlık Sigortası 70 Yaş Üstü Primi
 • Yemekli Taverna Eğlencesi (35 €)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ÜÇKUYULAR MEYDAN PAMUKKALE YAZIHANELER ÖNÜ (17:00)
 • SUSUZ DEDE DURAĞI (17:10)
 • ÜÇYOL KAMİL KOÇ YAZIHANESİ ÖNÜ (17:20)
 • BORNOVA EGE ÜN. HAST.ÖNÜ (17:45)
 • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (18:10)
 • GİRNE YUNUSLAR MAVİ KULE (18:20)
 • BOSTANLI İSKELESİ ÖNÜ (18:30)
 • MAVİŞEHİR MAVİBAHÇE AVM KARŞISI (18:40)
Tur Hareket Tarihleri: 08 Kasım

Otel Bilgileri

Fiyatlar

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk2. ÇocukTaksitler
08.11.2022149,00 219,00 149,00 0 - 5 Yaş 70,00
6 - 12 Yaş 119,00
0 - 5 Yaş 70,00
6 - 12 Yaş 119,00
Taksitler »

Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

*Escan Tur Paket tura katılacak sayının yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

*Escan Tur Zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergâhını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

*Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay süreli ve Yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş/yıpranmamış/yırtılmamış olması zorunludur. Kişilerin gidilecek ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmeleri zorunludur. Geçerlilik tarihi geçmiş olan Pasaportlardan kaynaklı turun gerçekleşmemesi durumlarında Sorumluluk Misafirlerimize aittir.

*Escan Tur Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumundadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak Escan Tur`un hiç bir sorumluluğu yoktur. Escan Tur sadece Aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında Escan Tur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Tüketiciler bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.

*Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Escan Tur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

*18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan Muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur.

*Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

*Sınır kapı geçişlerinde alınması zorunlu olan Çıkış harç pulu Tur öncesinde ilgili bankalardan alınabileceği gibi Sınır Kapılarında rahatlıkla temin edilebilir.

*Sınır kapılarında oluşacak olan yoğunluklardan dolayı yaşanabilecek zaman kayıplarından Escan Tur sorumlu değildir.

*Paket tur programı katılımlarında, katılımcı sayısına göre küçük araç tahsis edilebilir.

*Acenta zorunluluğu kaldığı durumlarda (Yol ve Hava şartları vb. ) daha önceden belirlenen tur programını değiştirebilir. Ziyaret edilen yerlerde taşıma kurumlarının otellerin sorumluluğunda olan durumlarda meydana gelebilecek aksaklıklardan Escan Tur sorumlu tutulamaz.

*Seyahat edeceğiniz ülkedeki para birimini lütfen beraberinizde Bu Ülkelere ait paralar bulundurunuz.

*Bu turumuzda Sıcak içecek ikramı Tur boyunca 3 Kere yapılacaktır.

Yorumlar


SELANİK TURU 10 KASIM A ÖZEL Hakkındaki Düşünceleriniz

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?
İptal Şartları


Vize Bilgileri


GRUP REZERVASYON

Sayıyı yazın »