• BALTIK ÜLKELERİ TURU
  • BALTIK ÜLKELERİ TURU
  • BALTIK ÜLKELERİ TURU
  • BALTIK ÜLKELERİ TURU
BALTIK ÜLKELERİ TURU
  • Konaklama BELİRTİLEN OTELLERDE ODA & KAHVALTI KONAKLAMA
  • Gezilecek Yerler FİNLANDİYA-ESTONYA-LETONYA-LİTVANYA-POLONYA-UKRAYNA
  • Telefon 0232 364 64 02
  • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

BALTIK ÜLKELERİ TURU Hakkında Genel Bilgiler

 

BALTIK ÜLKELERİ

 

 

Finlandiya- Estonya- Letonya- Litvanya- Polonya- Ukrayna

 

HELSINKI &TALLINN(1)- RIGA(2) & VILNIUS- KAUNAS(1)&VARŞOVA(1)

 

 KRAKOW(1)- LVİV

 

Ekstra Tur Yok!

 

04-10 Ağustos /  6 GECE 7 GÜN

 

Tur Programı

1. Gün:

İZMİR – HELSINKI-TALLİN

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali önünde saat 04.00’dabuluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Sunexpress Havayolları XQ 942 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.30’da Helsinki’ye hareket ediyoruz. Yerel saat ile 10.15’te Helsinki’ye varışımızın ardından, alanda bekleyen otobüsümüz ile Helsinki şehir turumuz esnasında; Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Temppeliaukio Church (Rock Church) Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır. Helsinki gezimiz sonrasında limana hareket ediyor ve feribotla Tallinn’e geçiyoruz. Konaklama Tallinn’deki otelimizde.

2. Gün:

TALLINN – RIGA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, ortaçağın en eski kentlerinden biri olan Tallinn gezisinde, Eski şehir meydanı, Toonmpea Kalesi, Dome Katedrali ve Niguliste Kilisesi bulunmaktadır. Tallinn gezimiz sonrasında Riga’ya hareket ediyoruz. Yol üzerinde Parnu’ya gidiyoruz. Bir zamanlar çarların seçkin ve uğrak yeri olan, şimdinin ise gözde bir tatil beldesi olan bu güzel şehri keşfediyor ve Riga‘ya yolculuğumuza devam ediyoruz. Konaklama Riga’daki otelimizde.

3. Gün:

RIGA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra, dünyanın en iyi korunmuş tarihi şehirlerinden biri olan Riga şehir turumuza başlıyoruz. Ondördüncü yüzyıl yapısı Riga Kalesi, St. Jacob`s Kilisesi, Brotherhoods of theBlackheads Evi, ilginç hikayesi ile ünlü büyük ve küçük Guildhalls ile Kediler Evi, eski şehir duvarları, Dom Kilisesi, tiyatro ve Parlemento Binası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer. Konaklama Riga’daki otelimizde.

4. Gün:

RIGA – SIAULIAI – VILNIUS – KAUNAS

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Vilnius’a hareket ediyoruz. Yol üzerinde Siauliai şehrindeki ünlü Haçlar Tepesi’ni görüyoruz ve Vilnius’a varıyoruz. Şehir turumuz esnasında, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde olan Vilnius şehir merkezini geziyoruz. Katedral Meydanı ve Vilnius Katedrali, Meclis Meydanı ve şehir surları göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası Kaunas’a hareket ediyoruz. Konaklama Kaunas’taki otelimizde.

5. Gün:

KAUNAS – VARŞOVA

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Varşova’ya hareket ediyoruz. Kral Yolu’nu takip ederek Üç Haç Meydanı, Charles de Gaulle Meydanı, Stalin mimarisinin en güzel örneklerinden olan Bilim ve Kültür Sarayı`nı görüyoruz. II. Dünya Savaşı sırasında tarihin gördüğü en büyük bombardımanı yaşamış, taş taş üstünde kalmayacak şekilde tamamen yıkılmış bu kentin yeniden inşa edilmiş merkezi olan Eski Şehir bir sonraki durağımız. III. Zygmunt’un sütun heykeli, Kraliyet Sarayı, Saint Jan Kilisesi ve Çanlı Meydan göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında Serbest zaman. Konaklama Varşova’daki otelimizde.

6. Gün:

KRAKOW

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Krakov’a hareket ediyor ve Krakow şehir turumuza başlıyoruz. Görülecek yerler arasında Wawel Sarayı Kompleksi, Vistülü (Wisla) Nehri, Kopernik’in evi, Maria Magdelena Meydanı, 12 Havariler Kilisesi, Aziz Meryem Kilisesi ve Kapalı Çarşı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası serbest zaman. Konaklama Krakow’daki otelimizde.

7. Gün:

KRAKOW-LVİV-İZMİR

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Lviv’e hareket ediyoruz. Havaalanındaki bilet ve check-in işlemlerimizden sonra geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Bir başka ESCANTUR organizasyonunda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz.

 

 

OTELLER:

4*Tallink City Hotel vb. Tallinn

4* Rixwell Elefant Hotel vb. Riga

3* Centre Hotel vb. Kaunas

3* Hotel Metropol vb. Varşova

3*Campanile Cracovie vb. Krakow

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

*Sunexpress Havayolları ile İzmir – Helsinki / Liviv-İstanbul-İzmir parkurunda uçak biletleri

*3* ve 4* Hotelde 6 gece konaklama

*Otelde Alınan Sabah Kahvaltısı (6)

*Programda belirtilen tüm turlar

*Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

*Havalimanı ve Şehir vergileri

*Helsinki ve Tallinn arasındaki Gemi Bileti

*Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm öğle yemekleri ve akşam yemekleri

* Tüm içecekler

* Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar

* Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

* Vize Ücreti 120 Euro (Yeşil Pasaporta Vize yoktur)

* Seyahat Sağlık Sigortası 70 yaş üzeri Farkı (15 Euro)

* Yurtdışı Çıkış Harç Pulu (15 TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  • KARŞIYAKA ESCAN TUR ACENTA ÖNÜ (04:45)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!