• UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN URFA GAZİANTEP YILBAŞI
 • UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN URFA GAZİANTEP YILBAŞI
 • UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN URFA GAZİANTEP YILBAŞI
 • UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN URFA GAZİANTEP YILBAŞI
UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN URFA GAZİANTEP YILBAŞI
 • Konaklama 1 Gece Mardin Raymar Otel,1 Gece Şanlıurfa 5*Dedeman Otel
 • Gezilecek Yerler Diyarbakır-Midyat-Mardin-Şanlıurfa- Göbeklitepe-Gaziantep
 • Telefon 0232 364 64 02
 • SİZİ ARAYALIM Tur Programını Yazdır

UÇAKLI BUTİK DİYARBAKIR MARDİN URFA GAZİANTEP YILBAŞI Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır- Hasankeyf- Midyat- Mardin- Göbeklitepe- Harran- Gaziantep

1 Gece Mardin 5*RAYMAR HOTEL KONAKLAMA

1 Gece Şanlıurfe 5*DEDEMAN HOTEL KONAKLAMA

İZMİR- DİYARBAKIR Gidiş - GAZİANTEP İZMİR Dönüş

Kültür,Lezzet ve Yılbaşı Eğlencesi Birarada

Şanlıurfa Dedeman Otelinde unutulmaz bir YILBAŞI Fiyata Dahil!!!

2 Gece 3 Gün

Tur Programı

1. Gün:

Siz Değerli Misafirlerimiz ile Sabah saat 03:45 ‘de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sunexpress Kontuarının önünde buluşuyoruz ve rehberimiz eşliğinde XQ 9192 Sefer sayılı uçuş ile 05:00’da Diyarbakır uçağımıza biniyoruz.Diyarbakır Havalimanı’nda bizi bekleyen tur otobüsümüze ulaştıktan sonra meşhur Diyarbakır Kahvaltısı ile güne başlamak üzere Tarihi Hasanpaşa Han’ına geçiyoruz.Kahvaltımız sonrası Anadolu’nun ilk camilerinden olma özelliğini gösteren ve islam dünyasında 5 harem-i Şerif içerisinde yer alan Diyarbakır Ulu camii ile Diyarbakır turumuza başlıyoruz. Cami gezimiz sonrası Haydi Abbas, Yaş 35 yolun yarısı eder gibi şiirleriyle tanıdığımız kıymetli şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı evi müzesini ziyaret ediyoruz. Örnek bir Diyarbakır konak yaşantısını da bizlere anlatan nadide yapılardan olan ev, yazlık, kışlık, ve baharlık isimleriyle bölünmüş odaları gezerken şiirlerini okuyabileceksiniz. Buradaki gezimizin devamında başka bir yerde örneğine rastlamayacağınız Dört Ayaklı Minare’ye uğruyoruz. Burası aynı zamanda Şeyh Matar camii, Mor Petyun Keldani kilisesi ve Surp Giragos Ermeni kilisesi yapılarının neredeyse birbirlerine sırtları dayadığı iki ayrı din ve mezhebe ait yapı bütünlüğünü ve bölgenin dinler ve diller kardeşliğindeki yerini bir kez daha gözler önüne sermektedir. Buradan ayrılıyor ve bir zamanlar içerisindeki kuyudan sülüklerin çıkartılıp tedavi amaçlı kullanıldığı bir Han’a uğruyoruz. Günümüzdeki adı halen korunagelmekte Sülüklü Han, Burada kısa bir çay kahve molası veriyoruz. Aynı zamanda sevenler için harika peynirler eşliğinde Şarap tatma olanağı da mevcut Han’ın içerisindeki sükunetli havadan bizler de faydalandıktan sonra aracımızla buluşuyor ve Mezopotamya’nın dillere destan iki nehrinden birisi olan Diclenin altından akıp gittiği On Gözlü Köprü’ye uğruyoruz. Köprü üzerinden hem Dicleyi hem de Diyarbakır Surlarını fotoğraflayabilirsiniz. Buradaki serbest zamanımız sonrası  Batman üzerinden Ilısu Barajı ile sular altında kalan HASANKEYF’e doğru yola çıkıyoruz. Şehrin önemi hakkında rehberimizden bilgilerimizi alıp, fotoğraf molası veriyoruz.Ardından MİDYAT’a geçiyoruz.ilk durağımız, eski ismi Matiat olan, telkari sanatı, dar sokaklarını süsleyen bal rengi taş konakları, Süryani kültürünün izleri ile görenleri büyüleyen Midyat olacak. Burada telkâri ürünlerin alışverişi için Gümüşçüler Çarşısı`nda bir dükkana konuk oluyor, ardından yürüyerek Sıla dizisinin çekildiği konak olarak da bilinen Midyat Konuk Evi`ni görüyor ve dar sokaklara sıralanmış bölgeye özgü karakteristik evleri fotoğraflıyor Mardin’e hareket ediyoruz.Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.

Konaklama Hoteli: Raymar Otel Mardin

2. Gün:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından,Süryani kültürü hakkında bilgi sahibi olabileceğimiz Deyr-ul Zafaran Manastırı’na gidiyoruz. Rehberimizden Manastır hakkında edineceğimiz bilgiler sonrasında, şehir merkezine geçiyor ve  Mardin kültürü ve mimarisi ile bütünleşmiş yapıları gezerek Mardin’in dar sokaklarını ve taş mimarisini keşfediyoruz,Mardin çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Çarşıda yöreye özgü hediyelik eşya alışverişlerimizi yapıyor,GÖBEKLİTEPE’ye hareket ediyoruz.Göbeklitepe, yerleşik tarih anlayışını değiştirip,dinler tarihini sorgulatacak ve yazılı dünya tarihini değiştirecek bir etkiye sahiptir.Tarihi Milattan önce 10000 yılına uzanan Göbeklitepe tarihteki en eski ve en büyük ibadet merkezi olarak biliniyor.Göbeklitepe,İngiltere`de bulunan Stonehenge`den 7000, Mısır piramitlerinden ise 7500 yıl daha eskidir.Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir.Göbeklitepe tarihini dinledikten sonra peygamberler şehir Şanlıurfa’ya geçiyoruz.Güneydoğu Anadolu`nun kebap ve isot kokan kenti Urfa`nın geleneksel yemeklerini tadabileceğimiz restaurantımıza gidiyoruz.Ardından geziceğimiz yerler sırasıyla Balıklı göl, Rizvaniye Camii ve Medresesi, Halil-ül Rahman Camii ve Mevlid-i Halil Camiilerini ve hz.İbrahim'in doğum yeri olduğuna inanılan makam olan İbrahim Mağarasi'nı görüyor ve Urfa Kalesi'ni uzaktan fotoğraflama şansı buluyoruz.Buradaki gezimizin ardından  otelimize yerleşiyoruz.Keyifli ve eğlenceli bir gece bizleri bekliyor.Yeni Yıla Merhaba diyoruz! MUTLU YILLAR! 

 

Gala Gecesi 

Limitsiz alkollu gala yemeği ,Canlı Müzik.

Başlangıçlar 

Urfa Acılı,Ezme Salata,Semsek,İçli Köfte

Mezeler

Haydari,Humus,Muhammara,Şakşuka

Ana Yemek

Patlıcan Kebap,Dometesli Kebap Urfa,Sade kebap,Çiğ Köfte

Tatlılar

Fıstıklı&Peynirli Künefe

İçecekler

Meşrubat,Limitsiz yerli içki

Konaklama Hoteli: Dedeman Otel Şanlıurfa

3. Gün:

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Gaziantep`e doğru yola çıkıyoruz.Gaziantep`teki ilk gezi noktamız dünyanın en büyük mozaik müzelerinden biri olan ve Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerle beraber birbirinden değerli arkeolojik eserlerin sergide olduğu Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi`ne ziyaret ediyor v sonrasında öğle yemeği molamızı alacağımız restaurantımıza devam ediyoruz.İpek Yolu üzerinde bulunan Gaziantep, farklı kültürlerden gelen tüccarların buluşma noktası olduğundan,bu zenginliğini mutfak kültürüne yansıtmış ve şehrin zengin mutfak kültürü UNESCO tarafından tescillenmiştir.Gaziantep`teki öğle yemeğimizde yöresel lezzetlerin tadına bakıyor ve yemeğimizi katmer, baklava,  gibi lezzetlerle taçlandırıyoruz.Ardından, çok iyi korunmuş Osmanlı dönemi yapılarıyla bir açık hava müzesi niteliğindeki Eski Antep`i keşfetmeye başlıyoruz.Bu kapsamda, 14 Şehitler Anıtı, Orhun Kitabeleri`nin Replikası ve Naib Hamamı`nı gördükten sonra üzerinde yükseldiği tepeyi bir inci gibi süsleyen Gaziantep (Ayıntap) Kalesi`ni dışarıdan fotoğraflıyor ve Hamam Müzesi`ne devam ediyoruz.Burada Gaziantep`in köklü hamam kültürünü orijinal bir Osmanlı hamamındaki sergilerle keşfediyor,akabinde,yüzlerce yıllık yapıların arasından geçerek Eski Şehrin kalbine doğru keyifli bir yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Antep`in sedef kakma, tel kırma, bakırcılık, yemenicilik gibi meşhur el sanatlarının sergilendiği çarşı bölgesinde;Bakırcılar Çarşısı`nı; baharat, kışlık kuruluklar, fıstık, salça gibi yöreye özgü mutfak ürünlerinin satışa sunulduğu Tarihi Almacı Pazarı`nı görüyoruz.Burada alacağımız serbest zamanda yöresel ürün alışverişi yapabilir;sonrasında tarihi Tahmis Kahvehanesi`nin otantik atmosferinde bölgeye özgü meşhur menengiç kahvesini deneyebilirsiniz.GAZİANTEP Havalimanı’ndan 22:45 uçağı ile İZMİR'e uçuyoruz.Bir başka EscanTur organizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

 

30 aralık 2023-01 Ocak Uçuş Detayları 

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Sunexpress Havayolları ile İzmir Diyarbakır -Gaziantep İzmir gidiş dönüş Uçak biletleri
 • Otelde 2 gece konaklama
 • Otelde alınan sabah kahvaltısı (2) akşam yemeği (1)
 • Şanlıurfa Dedeman Otelde  Yılbaşı Eğlencesi
 • Programda belirtilen tüm turlar ve geziler
 • Havalimanı vergileri
 • Escan Tur Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu seyahat sigortası (Mesleki sorumluluk sigortasıdır)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • llk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Gala yemeği Hariç,Tüm içecekler
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri.(Müze ve ören yeri girişleri için MÜZEKART önceden alınmasını öneririz.)
 • Otelde yer alan mini bar ve ekstra harcamalar
 • Seyahat Güvence Paketi Detaylı Bilgi 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
 • ADNAN MENDERES HAVALİMANI İÇ HATLAR SUNEXPRESS KONTUARI ÖNÜ (03:45)
Tur Hareket Tarihleri:

Fiyatlar

Tur Fiyatları
Daha Fazla

Vize Bilgileri

E-POSTA LİSTESİ
E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!